Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#1 Post autor: Michał Turkowski » śr kwie 28, 2021 09:55 am

Fantastyczna wiadomość - Decca wznawia klasyczne albumy z suitami z muzyką filmową Bernarda Herrmanna, zaaranżowanymi i dyrygowanymi osobiście przez kompozytora. Box będzie miał 7 płyt i co ciekawe będzie tam jeszcze dodatkowo "Obsesja".

https://www.amazon.de/-/en/B-Herrmann/dp/B09242ZMBT/

Premiera 25 czerwca.

Pięknie że wznawiają takie rzeczy. Niedawno wydany, 12 płytowy box z nagraniami Gerhardta, katuję nieustannie a teraz te klasyczne nagrania Herrmanna mi dojdś. Super. Oby teraz wreszcie wydano legendarne nagrania suit jakie przygotował Rozsa dla Polydora w latach 70.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#2 Post autor: Kaonashi » śr kwie 28, 2021 10:35 am

Generalnie nie interesują mnie kompilacje, ale jeśli to suity przygotowane i nagrane przez samego Herrmanna, to na pewno kupię. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#3 Post autor: Michał Turkowski » śr kwie 28, 2021 10:53 am

To coś więcej niż kompilacje :) dla mnie zbędne kompilacje to takie na których umieszczamy utwory z oryginalnych nagrań.

Tu z kolei podobnie jak w przypadku Rozsy nagrywajacego swoje rereci stare na LP jak i w przypadku wcześniej wspomnianych nagrań Gerhardta są to specjalnie przygotowane do odsłuchu suity koncertowe i to już samo w sobie ma ogromną wartość. Tym bardziej że wykonywane jest przez takie orkiestry jak National philharmonic, London Philharmonic itd. W ogóle to były czasy gdy muzyki filmowej tak dużo się nie wydawało więc jedynym sposobem obcowania z nią były właśnie takie suity przygotowane przez kompozytora, specjalnie nagrane, pieczołowicie dopracowane i to już samo w sobie sprawia że odsłuch takich płyt jest dla mnie magiczny. Inną wartością dodaną z kolei jest to że dla mnie słuchanie takiego albumu jest jak branie udziału w koncercie i to samo w sobie jest super.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#4 Post autor: Ghostek » śr kwie 28, 2021 10:56 am

Wydane w jakiś kartonowych wkładkach. Porażka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#5 Post autor: Michał Turkowski » śr kwie 28, 2021 11:02 am

Ghostek pisze:
śr kwie 28, 2021 10:56 am
Wydane w jakiś kartonowych wkładkach. Porażka.
Tak, też wolałbym tradycyjne jewel case, ale spójrzmy prawdzie w oczy - nikt inaczej już tego nigdy nie wyda, więc więc ja cieszę się że pomimo spadku sprzedaży płyt w ogóle to wydają....

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#6 Post autor: Pawel P. » śr kwie 28, 2021 19:00 pm

Mam tylko jedną płytę z tej serii, więc musowo, bo Herrmanna uwielbiam. A co do wydania - jakoś nauczyłem się nie rysować płyt, które są tak wsuwane. A jeśli wykonane są bardzo siermiężnie, jak np. remastery Pink Floyd, po prostu trzymam obok w slimach. Na szczęście większości nie trzeba.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#7 Post autor: Krzysiek » śr kwie 28, 2021 22:31 pm

Kaonashi pisze:
śr kwie 28, 2021 10:35 am
Generalnie nie interesują mnie kompilacje, ale jeśli to suity przygotowane i nagrane przez samego Herrmanna, to na pewno kupię. :)
To są te same płyty, które m.in. ukazały się w tłoczeniach:

https://elusivedisc.com/bernard-herrman ... s-gold-cd/

https://elusivedisc.com/bernard-herrman ... n-gold-cd/

https://elusivedisc.com/bernard-herrman ... n-gold-cd/

a co faktycznie kryje się pod techniką nagrywania płyt w serii "Phase 4 Stereo" warto poczytać :-) Poza tym już dawno ukazały się te tytuły ale w troszkę innym wydaniu:

https://audiolifestyle.pl/nowosci/phase-4-stereo/

https://audiolifestyle.pl/nowosci/phase ... niceneasy/

https://www.empik.com/phase-4-stereo-sp ... 5,muzyka-p

Teraz nie jestem pewny, ale wydaje mi się, iż również były reedycje na LP w powyższej formie.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#8 Post autor: Michał Turkowski » śr lip 28, 2021 10:29 am

Gdyby to kogoś interesowało, box Herrmann zalicza kolejne przesunięcie. Obecna data wydania to 13 sierpnia.

Póki co jest dostępny tylko w przedsprzedaży na Amazon.

https://www.amazon.com/gp/product/B0924 ... UTF8&psc=1

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#9 Post autor: MichalP » pt sie 13, 2021 03:01 am

Niezbadane sa wyroki. Wszedzie podobno ten box ma przesunieta premiere albo jest niedostepny. A tu wchodze na Amazon kanadyjski dwa dni temu i jest normalnie in stock. Przemyslalem sobie sprawe i wczoraj zamowilem i dzisiaj mi przyszedl (prime mial dostawe w jeden dzien :D ). Normalny import (Universal jest dystrybutorem), box jest robiony u Polskich sasiadow, bo w Czechach :shock: . Jakim cudem zawedrowal tak daleko na polnocny zachod Kanady to nie mam pojecia. I jeszcze go w normalnej cenie sprzedaja, bo w sumie taniej niz przez Amazon UK: 56 kanadyjskich dolarow (ja mialem jeszcze 5 dolarow kredytu wiec wyszlo jeszcze taniej :) ).

A sam box - troche zrobiony na wzor naszej polskiej Antologii Matuszkiewicza: kartonowe pudelko z grubego kredowego papieru, ktorego pokrywka sie otwiera a nie sciaga. W srodku wkladka: nie az taka gruba jak u Dudusia, ale ma szczegolowa rozpiske plyt z czasami, datami i spory tekst o Hermanie. Same plyty faktycznie sa w kartonowych kopertach, ale przyzwoitej grubosci i zadna plyta nie byla porysowana - stan idealny. Sama szata graficzna jest kopia oryginalnych wydan vinylowych z krotkimi tekstami od samego Hermana - tylko do nich juz trzeba miec lupe :wink: .

Jakosc nagran bardzo przyzwoita - nigdy nie mialem okazji posluchac oryginalnych wydan i tak na prawde nie mialem nigdy okazji Hermana normalnie posluchac z plyt, wiec jestem wniebowziety. Jakosc jest dla mnie przynajmniej taka sama jak nie lepsza od dla przykladu Aliena Goldsmitha z 79 roku: tez grane przez Londynczykow i zremasterowane przez Intrade. Tutaj u Decci dzwiek jest jakby czystszy, z dobra dynamika i bardzo dobra szczegolowoscia instrumentow. Superfajna alternatywa dla tej nowozytnej papki, ktora nawet w tej chwili juz nawet nie wydaja na CD :lol:

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#10 Post autor: Michał Turkowski » pt sie 13, 2021 09:17 am

Super, zaraz sam będę szukał do zamówienia:)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#11 Post autor: kiedyśgrześ » pt sie 13, 2021 17:33 pm

no proszę, nawet na pierdziawkach podpiętych pod mój komp roboczy fajnie to wydawnictwo gra
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#12 Post autor: Michał Turkowski » czw sie 26, 2021 22:19 pm

MAM :D :D :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#13 Post autor: Mystery » pt sie 27, 2021 11:54 am

Jest gdzieś jakaś kompletna tracklista?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#14 Post autor: Adam » pt sie 27, 2021 12:24 pm

Dawno się buja po necie całe to wydanie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#15 Post autor: Mystery » pt sie 27, 2021 13:15 pm

MAM :D :D :D
I jak to gra?

Nie słyszałem o tym wcześniej, ale już znalazłem tracklistę i widzę, że jest tu praktycznie wszystko Herrmanna co dobrze by było w takiej formie mieć, a na allegro już za 150 zł, za 7 płyt to tyle co nic.

ODPOWIEDZ