Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#16 Post autor: Michał Turkowski » pt sie 27, 2021 13:40 pm

Mystery pisze:
pt sie 27, 2021 13:15 pm
MAM :D :D :D
I jak to gra?

Nie słyszałem o tym wcześniej, ale już znalazłem tracklistę i widzę, że jest tu praktycznie wszystko Herrmanna co dobrze by było w takiej formie mieć, a na allegro już za 150 zł, za 7 płyt to tyle co nic.
Słuchałem póki co tylko pojedynczych fragmentów (mój ulubiony Journey to the Centre of the Earth z tematem Batmana :lol: ), jakość dźwięku jest znakomita :)

A te suity tak w ogóle znam od lat, bo one był osobno wcześniej wydawane i trzeba brać bo to kupa znakomitej muzyki :)

Kupuj czym prędzej, bo już teraz na FSM da się wyczytać że są problemy z dostępnością, nakład był pewnie niewielki i zaraz może zniknąć!

PS. polecam też box od Sony skupiający albumy kompilacyjne nagrane przez Gerhardta, podobnie znakomita rzecz, o historycznym znaczeniu.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#17 Post autor: Mystery » pt paź 08, 2021 13:56 pm

Michał Turkowski pisze:
czw sie 26, 2021 22:19 pm
MAM :D :D :D

Obrazek
Jak przystało na forumowego członka TPZE im. Bernarda Herrmanna mam i ja :D Fajna rzecz, prawie wszystko Herrmanna co chciałbym mieć i to w jednym wydaniu :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#18 Post autor: Adam » pt paź 08, 2021 15:42 pm

ehh kopertki, strasznie się od nich płyty rusyją bo jest sztywny karton :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#19 Post autor: Mystery » pt paź 08, 2021 15:53 pm

Nie, jeśli praktycznie nie będziesz ich wyjmował :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#20 Post autor: Adam » pt paź 08, 2021 16:04 pm

Flaczki i okejka :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#21 Post autor: Pawel P. » pt paź 08, 2021 20:56 pm

Nic się w tym wydaniu nie rysuje, jeśli się umiejetnie wyciąga. Zapewniam.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#22 Post autor: Michał Turkowski » pn paź 11, 2021 12:04 pm

BOX jest wspaniały, dźwięk super, wykonania i dobór utworów mega, a co do kopert to ja nic nie porysowałem, trzeba ostrożnie wyjmować i tyle :)

Moi faworyci to suita z "Podróży do wnętrza ziemi" na czele z mistyczną muzyką opisującą Atlantydę na pozostałości której trafiają bohaterowie. Do tego Sinbad, Mysterious Island, cudownie, CUDOWNIE wykonany Fahrenheit 451, super jest suita z Jane Eyre i wiele więcej;) gdybym chciał wskazać najlepsze utwory na tym boxie to bym musiał wskazać praktycznie wszystkie :)

Warta jest też zwrócenia uwagi płyta nr. 6 na której jest selekcja brytyjskiej muzyki filmowej dyrygowana przez Herrmanna. "Anna Karenina" Constanta Lamberta to petarda, co za temat!

Co istotne - te nagrania Herrmana dla Decci w tym boxie, kompilacyjny BOX Bernsteina wydany przez FSM, oraz seria Film Score Classic przygotowana przez Charlesa Gerhardta to bez wątpienia jedne z najważniejszych wydawnictw w historii gatunku. Gdy te nagrania Gerhadta, Bernsteina i Herrmann w latach 70 ukazywały się na rynku, to w przytłaczającej większości były to pierwsze poza filmowe wydania tych partytur, których w żadnej postaci nie było wcześniej na rynku, istniały one tylko w filmach. Jest to niezwykle ważne dla gatunku, podobnie jak to że były to specjalnie przygotowywane wersje, opracowywane pod kątem domowego odsłuchu.

Album "Sea Hawk", który był sprzedażowym bestsellerem z suitami Korngolda nagrany przez Gerhardta, doprowadził do prawdziwego boomu na muzykę austriaka, który to wczesniej był niesłusznie zapomniany... Podobno też temp trackiem King Row dla Star Wars bylo nagranie Gerhardta...

Podobnie w kategoriach legend i klasyków należy powiedzieć o nagraniach Rozsy, który dla Polydora nagrał trzy suitowe albumy z Royal Philharmonic Orchestra, ale niestety one póki co nie doczekały nigdy wydań na CD z niejasnych powodów.

Jedni mówią o zaginionych taśmach inni to dementują wskazując na bardzo skomplikowaną kwestię praw autorskich. Oby i te nagrnia kiedyś wyszły w nowej edycji (obecnie ma do nich bodaj prawa Deutsche Grammophon). Co ciekawe, taśmy są podobno zaginione ale Quartet na swoim wydaniu oryginalnego Proiate Life of Sherlock Holmes dorzucił suitę z tego filmu wzięta z Polydora i wskazali że to żaden vinyl rip tylko materiał z taśmy, podobno licencjonowany od UMG Spain... dziwne

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#23 Post autor: Kaonashi » śr paź 13, 2021 07:45 am

Mystery pisze:
pt paź 08, 2021 13:56 pm
Jak przystało na forumowego członka TPZE im. Bernarda Herrmanna mam i ja :D
To teraz jak przystało na członka TPZE im. Bernarda Herrmanna powinieneś kupić jego samochód. :wink:
,https://www.nought-sixty.com/all-vehicl ... YWpOIWSOp4
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bernard Herrmann - Decca Phase 4 recordings

#24 Post autor: Mystery » śr paź 13, 2021 10:56 am

100£? Póki co można licytować :wink:

ODPOWIEDZ