GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#106 Post autor: lis23 » wt lis 15, 2022 13:30 pm

Na Bolku i Lolku byłem w kinie ( jestem już tak stary ;) ) ale nie pamiętam, jaka tam była muzyka?
Z polskich animacji przygarnąłbym chętnie "Tajemnice Wiklinowej Zatoki" ;P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#107 Post autor: Adam » pn sty 09, 2023 10:22 am

:shock: :o Kolejny epicki rzut od GADów na CD już 27 stycznia :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz wznowienie z bonusami:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 432
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#108 Post autor: Radzimir » pn sty 09, 2023 10:54 am

Jeszcze nie można nabyć na stronie sklepu. Czekam bardzo, ale Wojnę światów sobie odpuszczę - już mam ten album.

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#109 Post autor: Wurger » pn sty 09, 2023 11:53 am

Radzimir pisze:
pn sty 09, 2023 10:54 am
Jeszcze nie można nabyć na stronie sklepu. Czekam bardzo, ale Wojnę światów sobie odpuszczę - już mam ten album.
Jesli wejdziesz na strone przez maila GAd z newsletterem to kupisz nowe płyty. Przed chwila tak złożyłem nowe zamówienie :)

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 432
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#110 Post autor: Radzimir » pn sty 09, 2023 13:23 pm

Wurger pisze:
pn sty 09, 2023 11:53 am
Radzimir pisze:
pn sty 09, 2023 10:54 am
Jeszcze nie można nabyć na stronie sklepu. Czekam bardzo, ale Wojnę światów sobie odpuszczę - już mam ten album.
Jesli wejdziesz na strone przez maila GAd z newsletterem to kupisz nowe płyty. Przed chwila tak złożyłem nowe zamówienie :)
Tylko, że ja nigdy od nich nie brałem newslettera. Oj.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#111 Post autor: Ghostek » pn lut 13, 2023 11:49 am

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#112 Post autor: lis23 » pn lut 13, 2023 19:38 pm

Widziałem na Empik.com wiele tych płyt z polskich kreskówek, jest jakaś szansa na muzykę z serialu "Tajemnice Wiklinowej Zatoki"?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#113 Post autor: Krzysiek » wt lut 14, 2023 13:08 pm

Ghostek pisze:
pn lut 13, 2023 11:49 am
Reksio :) https://filmmusic.pl/recenzje/reksio/
GRATULUJĘ :-) Nikt lepiej od Ciebie by tego nie napisał. Na tych bajkach wychowały się pokolenia. Jak może tylko niektórzy pamiętają, wielokrotnie na tym Forum marzyłem o takiej chwili, by móc posłuchać tych melodii jeszcze raz. By taką możliwość z płyty i głośników (a nie na YouTube) miało moje dziecko. Na szczęście posiadam jakąś tam kolekcję polskich bajek na DVD. Szczególnym wzięciem cieszyły się zawsze Bolek i Lolek, Pomysłowy Dobromir, Zaczarowany ołówek, dwie części przygód Baltazara Gąbki i jego przyjaciół.... oraz poczciwy Plastusiowy pamiętnik :-) Dziecko, oglądające przygody Bolka i Lolka oraz śpiewające piosenki które samodzielnie nauczył się z bajek jest wielką radością dla rodzica, pamiętającego jeszcze tylko jeden "prawdziwie uczciwy i rzetelny" 1 program TVP w dwóch kolorach i ich odcieniach.
Świetna recenzja płyty i GAD Rec. mógłby Ciebie zatrudnić do opisywania swoich wydań :D

Wielu z nas chciało by również, aby powstały z popiołów inne rewelacyjne płyty zawierające muzykę do polskich dziecięcych animacji. Wypisywaliśmy swoje typy i może ten czas nastąpi :-)
Ale ja mam dla GAD inny pomysł.... bardziej karkołomny ze względu na licencje, duże wytwórnie muzyczne, przejętą przez nie spuściznę itp... Co z muzyką dziecięcą, spektaklami muzycznymi dla dzieci, bajkami muzycznymi, które przez niemal całą dekadę (lata 70siąte i początek 80siątych) były wydawane na płytach (vinyl :mrgreen: ) i kasetach przez Muzę oraz Tonpress ?? Jakieś szanse ??

Po przeczytaniu Twojej recenzji błyskawicznie wszedłem na stronę GAD... Jak to nie ma już płyt?? Tak szybko się skończyły nakłady ?? Ufff, na szczęście (patrząc po wcześniejszych wpisach) byłem "pierwszy", który otrzymał swój wymarzony zestaw - grubo przed oficjalną datą premiery 8) :D DZIĘKUJĘ Wam za to GAD !! DZIĘKUJĘ za moje wspomnienia i wielką radość mojego dziecka !!

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#114 Post autor: Ghostek » wt lut 14, 2023 14:21 pm

Dawno tak budującego komentarza nie czytałem, dzięki :)
Pisanie o takich precjozach to sama przyjemność. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#115 Post autor: galljaronim » wt mar 07, 2023 00:55 am

Pytanie. Jest ktoś może z Bydgoszczy. Potrzebuję w tamtejszym Empiku na Jagielońskiej odstrzelić jeden tytuł GADu. Niestety jest tylko dostępny w sklepie. Dopłacę za fatygę :wink:

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#116 Post autor: Wurger » wt mar 07, 2023 06:36 am

galljaronim pisze:
wt mar 07, 2023 00:55 am
Pytanie. Jest ktoś może z Bydgoszczy. Potrzebuję w tamtejszym Empiku na Jagielońskiej odstrzelić jeden tytuł GADu. Niestety jest tylko dostępny w sklepie. Dopłacę za fatygę :wink:
Jarek chyba zapomniałeś ze mieszkam w Bydgoszczu :wink: Kiedyś od ciebie kupiłem plyty Hansa Zimmera i Johna Williamsa.
Akurat jutro idę z żona do kina, które jest galerii gdzie jest ten empik to z chęcią kupie dla ciebie to co chcesz :D

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#117 Post autor: galljaronim » wt mar 07, 2023 09:46 am

Wurger pisze:
wt mar 07, 2023 06:36 am
galljaronim pisze:
wt mar 07, 2023 00:55 am
Pytanie. Jest ktoś może z Bydgoszczy. Potrzebuję w tamtejszym Empiku na Jagielońskiej odstrzelić jeden tytuł GADu. Niestety jest tylko dostępny w sklepie. Dopłacę za fatygę :wink:
Jarek chyba zapomniałeś ze mieszkam w Bydgoszczu :wink: Kiedyś od ciebie kupiłem plyty Hansa Zimmera i Johna Williamsa.
Akurat jutro idę z żona do kina, które jest galerii gdzie jest ten empik to z chęcią kupie dla ciebie to co chcesz :D
Tomek, cholera, i forgot :D

Dziękuję Ci bardzo! Odezwę się na messengerze.

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#118 Post autor: Wurger » pt mar 10, 2023 12:21 pm

W nowościach GAD w marcu poajwi się m.in taki album :)

Obrazek


Dwa wybitne filmy Andrzeja Wajdy i dwie porywające ścieżki dźwiękowe w dorobku Andrzeja Korzyńskiego. W odświeżonej, poszerzonej, zremasterowanej i definitywnej wersji.

Współpraca Andrzeja Wajdy i Andrzeja Korzyńskiego dała polskiej muzyce filmowej cały szereg porywających realizacji, a dwa filmy o historii rodziny Birkutów mają wśród nich miejsce szczególne. To z jednej strony muzyka pełna hipnotycznych, dyskotekowych rytmów, pulsujących syntezatorów i elektrycznych gitar(„Człowiek z marmuru”), a z drugiej – mnóstwo szerokich, orkiestrowych tematów, przetwarzanych na różne sposoby(„Człowiek z żelaza”). W programie płyty znalazły się m.in. funkowe „Baby Bump” znane z czołówki „Człowieka z marmuru” oraz „Nadzieja” i „Los człowieka”, jedne z najpiękniejszych orkiestrowych tematów w całej twórczości Korzyńskiego.

Materiały zostały przygotowane na podstawie taśm z archiwum artysty. Oryginalne ścieżki dźwiękowe z obu filmów zremasterowano na nowo. W wypadku „Człowieka z żelaza” podstawowy materiał został uzupełniony o utwory dostępne wcześniej tylko na winylowym, francuskim wydaniu soundtracku z lat 80. oraz trzy niepublikowane fragmenty, które nie zostały wykorzystane w finalnej wersji filmu. W książeczce obszerny szkic na temat filmów i muzyki, fotosy z filmu oraz zdjęcia notatek z archiwum kompozytora.

Człowiek z marmuru
1. Czołówka (Baby Bump)
2. Port
3. Ocalony od zapomnienia
4. Figury z marmuru
5. Świadek
6. W stoczni
7. Huta Katowice (Hotel Victoria)
8. Striptease (Uderzenie Kung-Fu)

Człowiek z żelaza
9. Nadzieja
10. Los człowieka
11. Janek Wiśniewski
12. Gdańsk 80
13. Wiersz Miłosza
14. Pałkarz
15. Jesteś moją nadzieją
16. Polskie zaduszki – Muzyka żałobna
17. Ballada o Janku Wiśniewskim

BONUS TRACKS
18. Klaster stocznia
19. Szpital psychiatryczny
20. Praca w stoczni
21. Motyw niewykorzystany I
22. Motyw niewykorzystany II
23. Motyw niewykorzystany III

GAD CD 252
OUT: 24.03.2023
FILE UNDER: Soundtrack / Grooves / Orchestral
BARCODE: 5903068124334

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#119 Post autor: Krzysiek » ndz kwie 23, 2023 16:20 pm

Nikt jeszcze nie kupił, że brak jakiegokolwiek komentarza :?: Przepiękna muzyka w jak zwykle świetnym wydaniu i remasterze.
Nie przeginajcie pałki tylko zamawiajcie by później nie żałować kiedy nakład się skończy :wink:

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: GAD RECORDS PL - PLANY WYDAWNICZE

#120 Post autor: swordfish » ndz kwie 23, 2023 21:46 pm

Krzysiek pisze:
wt lut 14, 2023 13:08 pm

Ale ja mam dla GAD inny pomysł.... bardziej karkołomny ze względu na licencje, duże wytwórnie muzyczne, przejętą przez nie spuściznę itp... Co z muzyką dziecięcą, spektaklami muzycznymi dla dzieci, bajkami muzycznymi, które przez niemal całą dekadę (lata 70siąte i początek 80siątych) były wydawane na płytach (vinyl :mrgreen: ) i kasetach przez Muzę oraz Tonpress ?? Jakieś szanse ??
Słuchowiska muzyczne wydawano jako dodatek do gazety "Bajki-Grajki". Coś tam się ostało na ich stronie:
https://bajki-grajki.pl/

ODPOWIEDZ