GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#1 Post autor: Adam » wt sty 21, 2020 09:31 am

CD - 14.02.2020

Obrazek

Film kultowy. O słuchaniu ptaków, choć nie tylko. Muzyka zaskakująca. Rockowa, jazzowa, choć nie tylko. Najważniejsze, to pamiętać, że są sprawy, za które leje się w mordę.

„Dzięcioł” to fabularny debiut Jerzego Gruzy z 1970 roku – ukochana przez publiczność i zrugana przez krytykę komedia o sercowych perypetiach Stefana Waldka (w tej roli Wiesław Gołas), który na kilka dni zostaje słomianym wdowcem i… sprawy nie idą tak, jak planował. To także debiut Henryka Kuźniaka i Juliusza Loranca w dziedzinie komponowania muzyki filmowej do pełnometrażowej fabuły. Debiut ze wszech miar udany, będący świadectwem niezwykłej otwartości i kreatywności kompozytorów. Krótka, półgodzinna ścieżka dźwiękowa przynosi bowiem prawdziwe bogactwo dźwięków – od fortepianu preparowanego i elektronicznych eksperymentów, przez nastrojowy noir jazz po rozbujane, psychodeliczno-rockowe grooves i bossa novy! Makrele w tomacie, Borys Godunow oraz popołudniówka przed południem dla pracujących popołudniu.

Komplet utworów Henryka Kuźniaka i Juliusza Loranca napisanych do „Dzięcioła” (w tym utwór niewykorzystany w finalnej wersji filmu) został zremasterowany z oryginalnych taśm. W książeczce obszerny tekst Łukasza Maciejewskiego o fenomenie muzyki Henryka Kuźniaka oraz oryginalne fotosy.

Skład:

Zespół Quorum pod dyrekcją Juliusza Loranca (1, 5, 6, 9, 12, 15)
Zespół instrumentalny pod dyrekcją Henryka Kuźniaka (2, 7, 8, 11, 13)
Henryk Kuźniak – fortepian preparowany, melodyka

Tracklista:

1. Witamy rzodkiewki, pierwsze witaminy wiosny
2. Ja sobie wypraszam, pani Miśko!
3. Żona wyjeżdża, to sobie troszeczkę posłucham
4. A skąd my się właściwie znamy?
5. Dlaczego my tak pędzimy, tatko?
6. Co robisz jutro przed południem?
7. Nie pije, nie pali, Borys Godunow
8. Będę tego niedługo potrzebował
9. Czy dorośli są zawsze dorośli?
10. Makrele w tomacie
11. Nie mam o kogo być zazdrosny
12. Niech pan nie staje przy drzwiach
13. Drogę na dworzec zna?
14. Witaminy nie istnieją!
15. Grajmy w to!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#2 Post autor: gadrecords » śr sty 22, 2020 11:38 am

Będzie też winyl :)
GAD Records

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#3 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 26, 2020 20:29 pm

Pewnie z rok po wersji CD? :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#4 Post autor: gadrecords » czw lut 20, 2020 13:13 pm

Bucholc Krok pisze:
ndz sty 26, 2020 20:29 pm
Pewnie z rok po wersji CD? :D
Tylko dwa dni po ;)
GAD Records

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#5 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 22, 2020 11:52 am

A kiedy będzie "W słońcu i w deszczu"?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#6 Post autor: gadrecords » sob lut 22, 2020 12:17 pm

Na winylu nie planujemy, CD już jest.
GAD Records

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#7 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 22, 2020 17:32 pm

gadrecords pisze:
sob lut 22, 2020 12:17 pm
Na winylu nie planujemy.
Bo się nie sprzeda? Jaki byłby koszt zestawu dwupłytowego? Można by było dorzucić tę ścieżkę do następnego LP-a z muzyką Hertela. Albo do jakiejś innej bardziej popularnej.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#8 Post autor: gadrecords » pn lut 24, 2020 10:30 am

Najpierw zobaczymy co jeszcze znajdziemy w archiwach Piotra Hertla (są dość obszerne).
GAD Records

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#9 Post autor: Adam » czw mar 05, 2020 19:02 pm

Ciekawy i różnorodny score, choć momentami bardzo trudny w odbiorze. Szata graficzna i tekst (!) Maciejewskiego świetny. Niestety filmu nigdy nie oglądałem więc trudno mi oceniać jak to wypada na jego tle.

Wypada przypatrzyć się tylko drukarni, bo to kolejny album z uszkodzoną traklistą - kodowanie coś rozjeżdża im polskie znaki w drukarni, i literki z ogonkami nie są drukowane w ogóle - i co ciekawe znów tylko na trakliście, bo booklet jest ok.. Oczywiście to pierdoła ale może da się to jakoś zniwelować. Ja sam męczyłem się neidawno ze skryptem w php, którego mi nie chciał wstawiać do newsa, nie wiedzieć czemu, a potem okazało się, że dlatego, że miał trzy kropki w jednym ze zdań obok siebie inną czcionką wstawione (tekst był skopiowany z innego źródła). Pół dnia to kminiłem ! :evil:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#10 Post autor: Kaonashi » ndz maja 03, 2020 20:43 pm

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#11 Post autor: bladerunner22 » śr gru 02, 2020 10:24 am

dzięcioł na CD sold out . Spieszcie się jeszcze jest w paru empikach. Widać niektóre tytułu schodzą jak świeże bułeczki.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#12 Post autor: Bucholc Krok » pt gru 04, 2020 13:11 pm

Jaki jest nakład tych CD, skoro nawet "dzięcioły" schodzą? Też kilkaset sztuk jak w przypadku LP? Jeżeli nakłady są poniżej 1000 szt. to podawanie takiej informacji w momencie ogłaszania pre-orderu ułatwiłoby podjęcie decyzji kiedy kupić. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#13 Post autor: bladerunner22 » pt gru 04, 2020 14:01 pm

Dokładnie tak, zgadzam się z bucholcem, podanie informacji dot. Limitu ułatwiło by decyzję kupna nabywcom zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gad wydaje już od jakiegoś czasu dużo więcej filmówki na cd niż na początku, myślę że więcej niż kilkaset. bucholc wspomniane przeze mnie jedno z pierwszych wydań gadu w pustyni i w puszczy miało nakład 500 kopii.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#14 Post autor: gadrecords » pt gru 04, 2020 14:12 pm

500 - w wypadku Dzięcioła mam nadzieję, że będzie możliwy niebawem repress, czekamy na wieści w tej sprawie.
GAD Records

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: GAD Records: DZIĘCIOŁ - Kuźniak & Loranc

#15 Post autor: Bucholc Krok » śr gru 09, 2020 19:27 pm

bladerunner22 pisze:
pt gru 04, 2020 14:01 pm
wspomniane przeze mnie jedno z pierwszych wydań gadu w pustyni i w puszczy miało nakład 500 kopii.
gadrecords pisze:
pt gru 04, 2020 14:12 pm
500 - w wypadku Dzięcioła.
Cała filmówka wyszła w takich nakładach?
Macie w planach jakieś inne słuchowiska radiowe? Kiedyś była wydana Rodzina Poszepszyńskich, ale raczej jakiś wybór odcinków. Przydałaby się całość. :)
Będzie więcej polskiej elektroniki? Np. nikt jeszcze nie wydał na CD (i na winylu - tylko kaseta i CD-Ry) pierwszej płyty Daniela Blooma "Thorn".
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ