VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#331 Post autor: Adam » sob mar 16, 2019 23:09 pm

Townson poszedł swoją droga, to oni skupią się tylko na nowościach i digitalach, z tego jest najwięcej kasy. Zresztą serię Encore już zamknęli...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#332 Post autor: Pawel P. » śr mar 20, 2019 11:19 am

Ma ktoś doświadczenie z kupowania do Polski bezpośrednio z Varese w ostatnim czasie? Kupiwszy Dreamcatchera i Raggedy Man i ze względu na cenę poniżej cła zamówiłem wyjątkowo nie na adres w USA, tylko do siebie. I jakoś nie widzę, by się kwapili z wysyłką...

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#333 Post autor: galljaronim » śr mar 20, 2019 13:43 pm

Pawel P. pisze:Ma ktoś doświadczenie z kupowania do Polski bezpośrednio z Varese w ostatnim czasie? Kupiwszy Dreamcatchera i Raggedy Man i ze względu na cenę poniżej cła zamówiłem wyjątkowo nie na adres w USA, tylko do siebie. I jakoś nie widzę, by się kwapili z wysyłką...
Ja zamawiałem jakiś rok temu The Hauting. Po tygodniu od zakupu napisałem do nich maila z zapytaniem co z moją wysyłką. A oni na to, że wysłali. Na następny dzień dostałem płytkę. Wygląda na to, że czasem może nie wprowadzają update w statusie zamówienia. Nie otrzymałem również automatycznego maila z informacją o wysyłce. Najlepiej napisz do nich.



Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#334 Post autor: Pawel P. » śr mar 20, 2019 14:56 pm

Dzięki. Poczekam w takim razie na spokojnie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10221
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#335 Post autor: Ghostek » śr mar 20, 2019 15:05 pm

To pakuje firma zewnętrzna. Ostatnio jak zamawiałem u nich kilka miechów temu to pakował to NAXOS, więc Cowboys przyszedł z pękniętym pudełkiem. Jak im wysłałem zdjęcie to zaproponowali zwrot kosztów... za zakup nowego pudełka. Śmiech.
A czekałem na realizację ponad tydzień.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#336 Post autor: Pawel P. » śr mar 27, 2019 07:41 am

Mam nauczkę, by nigdy więcej nie zamawiać z Varese do PL. Zostałem uprzejmie poinformowany przez DHL Express, że za Dreamcatchera i Raggedy Man wystawiono fakturę VAT w kwocie 32 zł (koszty podatkowe). Trudno, przeżyję, byleby płyty były całe :) Dziś się przekonam.

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale spotkałem się na tym forum i w różnych rozmowach ze stwierdzeniami, że nie ma cła do 40 dolarów. Pani na infolinii, kiedy o to spytałem, odpowiedziała, że nigdy o czymś taki nie słyszała, a z cła zwolnione są przesyłki o wartości do 22 euro.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#337 Post autor: Adam » śr mar 27, 2019 09:00 am

ale jak zamówiłeś dwa albumy to z przesyłką przekracza kwotę, a oni pisza całość na paczkach jako jedni z nielicznych.
ja nie jestem zaskoczony że dostałeś.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#338 Post autor: Pawel P. » śr mar 27, 2019 09:51 am

Jedna płyta z przesyłką przekracza tę kwotę, więc nawet jednej nie warto od nich zamawiać. Tak btw, identyczne tytuły zamówił kolega z tego forum i ma to samo, tyle że jemu jeszcze wysłali ostrzeżenie, iż odeślą paczkę do USA, jeśli się nie skontaktuje i nie określi, czy to na użytek prywatny czy firmowy.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#339 Post autor: Pawel P. » śr mar 27, 2019 15:13 pm

Płyty przyszły, w tekturowym opakowaniu, ale całe. Nie było w ogóle podanej ceny, więc zapewne mi to rozpakowali i w oparciu o rachunek ze środka dowalili VAT od 35 dolców wartości zamówienia, czyli właśnie 32 zł. Dobrze, że nie od wartości z wysyłką. :) Kolega ma więcej problemów ze swoją przesyłka, ale jak będzie chciał, sam to opisze.

Problemem jest to, że szło to przez DHL. Przyszłym mi w tym tygodniu dwie nierejestrowane przesyłki z Amazona z cenami 30 i 33 dolary, ale przez pocztę, i nie było żadnego problemu

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10221
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#340 Post autor: Ghostek » czw mar 28, 2019 17:25 pm

No i do mnie przyszło.\
To ostatni raz kiedy zamawiam z Varese.
Vat obowiązkowo - jak każdy wyżej.
Ale każda płyta przyszła w częściach. Co o ni z tym robili? Uj wie, ale wygląda jakby stado słoni po tym przebiegło.
Będę walczył o zwrot kasy.
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#341 Post autor: MichalP » czw mar 28, 2019 18:25 pm

Mnie ciekawi, co oni w tym Naxosie robia z tymi plytami zanim je jeszcze wysla. Bo maja burdel nieziemski - brak emaili potwierdzajacych wysylke, inne plyty w zamowieniu, no i kupa ludzi, ktorzy dostali popekane pudelka. Ja wiem, ze sa losowe przypadki - i mi sie zdarzylo dostac cos polamanego od Lali i nawet raz od Intrady, mimo, ze bylo w grubym kartonie. Ale wiele razy mialem wysylki z kanadyjskiego amazonu - pojedyncze plyty w zwyklej babelkowej kopercie i zazwyczaj przychodzilo to w jednym kawalku. Dostawalem plyty z Importcd w cienkiej tekturce i nigdy nie mialem zadnej zniszczonej. A tu z Varese to jakas plaga.

P.S. Raz mi sie trafilo Wonderstruck z amazonu zezarty przez myszy - cala folia i czesc tektury byla doslownie poszatkowana (widok rozpoznaje, bo mi sie kiedys myszy na campingu dostaly do samochodu i poucztowaly na recznikach papierowych i pudelkach z platkami sniadaniowymi) :D .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#342 Post autor: Adam » sob mar 30, 2019 15:18 pm

ciekawa dyskusja o ostatnich rozwalonych przesyłkach, wraz z fotami - Ghostek, nie jesteś jedyny ;-)

https://www.filmscoremonthly.com/board/ ... &archive=0
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#343 Post autor: MichalP » sob mar 30, 2019 18:28 pm

Wyglada na to, ze ktos sie czegos nawachal i to mocno. Pomijajac sam aspekt pakowania w cienkie tekturowe koperty, wszystkim jak leci wsadzaja Raggedy Man Goldsmitha jak leci. Jak mozna byc tak bezmyslnym - jeszcze jest szansa, ze moze tak im przyszlo z tloczni - w kartonach z Robocopem siedzialy Raggedy Man i ktos bez zastanowienia po prostu wrzucal to do kopert.

Z mojego wlasnego doswiadczenia - najwieksze ryzyko polamanych pudelek jest wlasnie wtedy, kiedy luzem wrzuca jedna, dwie plyty do za duzej koperty - tektura czy babelkowa nie robi roznicy - plyty lataja w srodku i dodatkowo, podejrzewam, ze jak jest duza koperta to laduje razem z duzymi (ciezkimi) paczkami czesto. Wszedzie gdzie wysylaja w dopasowanych kopertach/pudelkach (Importcd, Intrada, Movie Music) nigdy nie mialem problemu - znowy podejrzewam, ze ze wzgledu na wielkosc przesylki trafia to razem z listami i malymi, lekkimi przesylkami.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#344 Post autor: MichalP » sob mar 30, 2019 18:31 pm

Wlasnie wczoraj zlozylem zbiorcze, male zamowienie przez Intrade - Alien 3 z Lali, Robin Hood Kamena z Intrady i Dreamcatcher z Varese. Zobaczymy jak mi to Intrada zapakuje i w jakim stanie przyjdzie.

Z Varese juz nigdy nic nie zamowie w normalnej cenie. Jak beda miec jakas promocje to sie wtedy skusze moze no i jest szansa, ze przy 4 i wiecej plytach wsadza to w pudelko kartonowe.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#345 Post autor: muaddib_dw » sob mar 30, 2019 19:54 pm

Zamówiłem Raggedy Man i Dreamcatchera a dostałem
Obrazek
8)

ODPOWIEDZ