VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#406 Post autor: MichalP » ndz mar 29, 2020 20:52 pm

Paweł Stroiński pisze:
ndz mar 29, 2020 19:29 pm
US Marshals 1998 rok, Star Trek Nemesis 2002.

A podobieństwa między ścieżkami zwaliłbym na fakt, że oba robił ten sam reżyser, który nie może się faktycznie chwalić wyciągnięciem z Jerry'ego tego, co najlepsze (pierwszą współpracą Stuarta Bairda z Goldsmithem był jego debiut reżyserski, Executive Decision. Po Nemesis wrócił jednak do bycia montażystą). Są zresztą głosy, że temat akcji z Wydziału pościgowego został wykorzystany też w Star Treku: Insurrection.
Aaaa, no to teraz to nabiera sensu. Ta sama osoba rezysera, ta sama wrazliwosc muzyczna, albo jej brak wlasnie, Jak se o tym mysle to faktycznie te 3 sciezki (Executive Decision, Star Trek Nemesis i US Marshals) maja ze soba sporo wspolnego. Chociazby taki Air Force One z podobnego okresu mimo, ze pisany ekspresowo jednak wyraznie sie wybija innym podejsciem.

Moze to innym sie nie spodobac ale jak bym mial te 3 sciezki z filmow tego rezysera poustawiac to mimo wszystko chyba Executive Decision bym dal na pierwsze miejsce, tuz za nia Star Treka, a daleko pozniej US Marshals.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#407 Post autor: Michał Turkowski » wt mar 31, 2020 11:25 am

"Army of Darkness" - jakoś przez lata się za score Josepha LoDuca nie zabrałem pomimo że film widziałem kiedyś i podobał mi się. Widząc info że Varese wznawia ten score, postanowiłem go sobie obadać... no i co tu dużo gadać, petarda! Potęga blachy (waltornie), chóry, różnorodność stylistyczna... Kapitalna muzyka, taka typowo w "moim" stylu ;)

Z całą pewnością kupię to wznowienie Varese które ma wyjść jakoś w połowie kwietnia.

EDIT - w recenzji na stronie pojawia się info że LoDuca skopiował "Cape Fear" Herrmanna. Jak dla mnie to nie tyle Herrmanna co zwyczajnie użył Dies Irae ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#408 Post autor: Adam » sob kwie 11, 2020 11:23 am

Charles pisze:
sob mar 28, 2020 18:15 pm
Obrazek
Ależ nudy, nawalanie goldsmithowej półmetalicznej perkusji przez całą godzinę bez ładu i skałdu i nic więcej.. nie słuchałem tego szajsu od premiery filmu i.. nie żałuję.
Michał Turkowski pisze:
sob mar 28, 2020 18:51 pm
U.S. Marshals - totalny autopilot, wymęczony, słaby score, który brzmi jakby Goldsmith wrzucił do jednego gara odrzuty z jego słabszych scorów akcji z lat 90.

Stary album był przynajmniej krótki, zaś płyta od Varese, z taką tracklistą to istne kuriozum.
amen, a co najlepsze włączając podstawkę i ten rozszerzony nie zauważyłem różnicy :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#409 Post autor: Paweł Stroiński » pn kwie 13, 2020 23:23 pm

Jest jeden brakujący temat w The Pen, poza tym można sobie odpuścić.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#410 Post autor: Ghostek » wt kwie 14, 2020 16:26 pm

A ja jestem na tak.
Wiadomo, jak wyżej Paweł napisał, raczej nic nowego poza jednym kawałkiem, ale całość wkręca się nieźle i do samochodu można brać. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#411 Post autor: Adam » wt kwie 14, 2020 16:28 pm

Ghostek pisze:
wt kwie 14, 2020 16:26 pm
i do samochodu można brać. :)
paanie, do auta to się bierze 4 osiemnastki 8)


youtu.be/GKbTC8Z_EGc
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#412 Post autor: Ghostek » wt kwie 14, 2020 17:39 pm

18 to ja sobie mogę do samochodu co najwyżej takie zapodać

Obrazek

lub takie

Obrazek

:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#413 Post autor: Adam » wt kwie 14, 2020 19:41 pm

oj tam oj tam, zrobisz podkładkę sprężyn i prześwit będzie większy od razu, a glebę wrzucisz z powrotem na zimówkach :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#414 Post autor: Mystery » śr maja 06, 2020 11:43 am

Star Wars: Shadows of the Empire -The album will be released for the first time on LP and reissued on CD on August 7, 2020
https://www.varesesarabande.com/product ... -empire-lp

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#415 Post autor: Adam » czw maja 07, 2020 19:13 pm

Fajnie, że wznawiają bez limitu, Dżoel at his best. W sumie w tamtych czasach gdyby robili poboczne filmy serii jak dziś, to on na bank by robił scory do nich.
Szkoda że się chłop dawno skończył. A tego jak się słucha, to gdyby ktoś nie wiedział, to można pomyśleć, że to Williams. Sooo good.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#416 Post autor: Adam » pn cze 08, 2020 20:57 pm

Varese wbija dzidę konkurencji - ogłosili że otwierają magazyn od piątku w UK i cała EU będzie miała od tej pory wysyłki stamtąd, by tak dużo nie musieli europejczycy płacić za wysyłki z USA jak do tej pory. Oszczędność będzie masakrycznie duża, bo standard pocztą z UK idzie ok 4 dni i kosztuje niecałe 5 funtów. Dziś mi przyszła takim płyta z Londynu kupiona na bandcampie w środę.

I w piątek tez nowy rzut limitów w serii CD Club
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#417 Post autor: Michal » pn cze 08, 2020 21:21 pm

Yes.Tak to wygląda :)
BIG ANNOUNCEMENTS

A triple threat of happenings coming this Friday. Firstly, a CD Club drop is ready to go, so start your salivating. Secondly, we will be launching our annual Spring Cleaning sale on the same day, featuring dozens of titles down to their very last manufactured copies. Lastly, but most importantly for customers outside of North America, we are very excited to be opening our new International Exclusives e-shop! While it won’t have the depth of catalog or any wide release titles, it will carry all our best-selling CD Club and Limited Edition titles, as well as all new Club and Limited titles moving forward. Shipped out of the U.K., it will provide substantial savings in postage costs and shipping times for European customers. More details to come.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#418 Post autor: Ghostek » pn cze 08, 2020 21:35 pm

Adam pisze:
pn cze 08, 2020 20:57 pm
Varese wbija dzidę konkurencji - ogłosili że otwierają magazyn od piątku w UK i cała EU będzie miała od tej pory wysyłki stamtąd, by tak dużo nie musieli europejczycy płacić za wysyłki z USA jak do tej pory. Oszczędność będzie masakrycznie duża, bo standard pocztą z UK idzie ok 4 dni i kosztuje niecałe 5 funtów. Dziś mi przyszła takim płyta z Londynu kupiona na bandcampie w środę.

I w piątek tez nowy rzut limitów w serii CD Club
No się trochę ceny pozmieniały po wyjściu UK z EU. Mniej więcej tak, że trzeba za pakę ze śledzeniem zapłacić ok 10 fuli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#419 Post autor: Adam » pn cze 08, 2020 22:01 pm

A po co? Standard 4,75 F i w 3-4 dni robocze jest. Z 10 płyt z bandcampu tak kupiłem przez rok, żadna nie szła dłużej niż tydzień. Wiadomo, na większe i droższe zakupy przyda się lepsza wysyłka, ale na jeden album? Bezsensu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#420 Post autor: galljaronim » wt cze 09, 2020 06:23 am

Fajnie. Mam tylko nadzieję, że żadna firma pokroju Naxos nie będzie pakować ani wysłać tych płyt[emoji846]

ODPOWIEDZ