Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#106 Post autor: Tomek » sob wrz 23, 2017 19:22 pm

Adam pisze:
sob wrz 23, 2017 19:08 pm
raczej usiłuje zwrócić uwagę że Turek wymienił mu zbędnie 98% całego katalogu tej wytwórni :P
Nie chcę nic mówić, ale jakby policzyć ilość zbędnych postów na tym forum w Twoim wykonaniu, to... Lepiej czasami zamilknąć i nie napisać jednego więcej postu, jeżeli nie ma się nic do dodania w dyskusji, wiesz? :-)
Obrazek

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#107 Post autor: Jedi-Master » sob wrz 23, 2017 19:25 pm

Ponawiam zapytanie :Znalazłem Fall of the Roman Empire wyd.2011-10-06 SILVAC170/5400211001707 Prometheus Records chyba podobne wydanie 1CD Silva/Talow/Prometheus było El Cida. Czy znacie może to wydanie, czy to samo nagranie Tadlowa tylko na 1CD ?.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#108 Post autor: Adam » sob wrz 23, 2017 19:56 pm

ten kod kreskowy który podałeś jest własnie z tego rereca tadlowa. także to jest to wydanie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#109 Post autor: Michał Turkowski » sob wrz 23, 2017 19:59 pm

Jedi-Master pisze:
sob wrz 23, 2017 19:25 pm
Ponawiam zapytanie :Znalazłem Fall of the Roman Empire wyd.2011-10-06 SILVAC170/5400211001707 Prometheus Records chyba podobne wydanie 1CD Silva/Talow/Prometheus było El Cida. Czy znacie może to wydanie, czy to samo nagranie Tadlowa tylko na 1CD ?.
"The Fall of Roman Empire" rerec jest tylko w wersji 2CD, w wydaniu Prometheus.

Z kolei rerec El Cida miał dwa wydania - pierwsze, brązowe, duze pudełko 3CD z obwolutą od wytwórni Tadlow a drugie to wydanie zielone, 2CD, complegrte score ale bez płyty z dodatkami i z krótszym bookletem wydany przez Silva Screen.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#110 Post autor: Michał Turkowski » ndz wrz 24, 2017 17:43 pm

Co do wysyłki "Ben-Hura", info od Jamesa:

Rest of World Orders shipped (shipping) from Tadlow on Sept 22 and 25

Europe being Shipped Sept 26 & 27

UK Orders Being Shipped Sept 28 & 29 .....


Najbliższy weekend mam cały wolny (pierwszy raz od niepamiętnych czasów) , mam więc nadzieję że "Ben-Hur" dojdzie do piątku żebym mógł się delektować.... ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#111 Post autor: Adam » ndz paź 01, 2017 10:25 am

Brzmi to super. Rekonstrukcje tak powinny brzmieć. Dawno nie słuchałem Cyda, ale tutaj chyba jest.. obszerniej. Okładka boli jeszcze bardziej, gdy okazuje się że jest najgorszą stroną całej książeczki, która jest ładnie zaprojektowana i w kolorze, szkoda tylko że ilość stron coraz mniejsza się robi w Tadlowie. Album już zamówiony, ale bardziej z sentymentu niż przymusu, bo książkowego wydania Sony nic nie przebije wydawniczo. :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#112 Post autor: Ghostek » sob paź 07, 2017 05:41 am

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#113 Post autor: Adam » sob paź 07, 2017 07:43 am

Turek nie pisał tej recki ?? :o :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#114 Post autor: Ghostek » sob paź 07, 2017 08:10 am

Adam pisze:
sob paź 07, 2017 07:43 am
Turek nie pisał tej recki ?? :o :P
Przecież jakiś czas temu ja "przejąłem" sprawę praskich re-reców ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#115 Post autor: Adam » sob paź 07, 2017 10:29 am

przynajmniej mniej lukru spływa po monitorze w trakcie czytania ;-) ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#116 Post autor: Michał Turkowski » czw paź 12, 2017 16:09 pm

„Ben-Hur” dotarł i już wiele razy, dokładnie przesłuchany. :D

Nie ma co się zastanawiać, album od Tadlowa jest po prostu znakomity. Okładka, która na ekranie komputera prezentuje się słabo, „fizycznie” w pudełku wygląda schludnie i jak dla mnie poprzez swoją symbolikę dobrze oddaje przesłanie filmu a książeczka jest bardzo schludnie zaprojektowana.
Co do nagrania – te jest wyśmienite, jakość oczywiście jest kapitalna. Tak jak wspomina w swojej recenzji Tomek, nagranie ma w sobie sporo z charakteru nagrań z okresu Złotej Ery, ale jednocześnie podanego we współczesnych szatach. Wykonanie Prażan z kolei jest rewelacyjne i ani o krok nie odstępuje od świetnego przecież wykonania oryginału, granego przez MGM Symphony Orchestra. Taki np. „Rowing of the Galley Slaves” jest absolutnie najlepszym wykonaniem tej legendarnej sekwencji wiosłowania. Te kotły wprost roznoszą głośniki, a orkiestra kapitalnie nabiera tempa i przyspiesza w rytm wybijanego rytmu - „Normal Speed”, „Battle Speed”, „Attack Speed”, „Ramming Speed” - brzmi to niesamowicie, tak desperackie i agresywne jest to wykonanie, podobnie jak cała następująca po tym bitwa.
Liczne marsze, fanfary, fragmenty dramatyczne itd. - wszystko jest zrobione, tip-top - co do szczegółów, uwielbiam wręcz tą jebitną tubę w "Parade of the Charioteers"! Nic Raine do spółki z Czechami wręcz idealnie uchwycili charakter partytury Rozsy, która brzmi tak jakby to sam kompozytor prowadził orkiestrę. Wydanie Tadlowa uwypukla całą złożoną fakturę muzyki, uwydatniając detale, które to wcześniej zlewały się w jedno. Uwielbiam np. zimny, niski fortepian, który usłyszymy na początku „The Desert”. Tadlow prezentuje też kilka nieznanych fragmentów, wcześniej nienagranych przez wzgląd na usunięte czy też skrócone sceny.
Usłyszymy utwory w całości tak jak były napisane na papierze. Tu i ówdzie pojawiają się mniej lub bardziej zauważalne, nieobecne wcześniej takty i partie instrumentów. Np. fanfary są teraz nagrane w całości, wreszcie możemy usłyszeć kompletny marsz Gratusa, choć moim ulubionym, wcześniej nienagranym fragmentem jest chyba „The Prison – Part 1, Behind Grills, The Prison – Part 2, Silent Farewell”, gdzie mocarny fragment akcji zwieńczony jest krótkim acz pełnym dramatyzmu i desperacji wykonaniem tematu miłosnego przez sekcję dętą blaszaną. Kolejna niespodzianka to „Harun al Rozsad”, pierwotnie mający ilustrować usuniętą scenę rozgrywającą się na uczcie u szejka Ilderima, „arabski” taniec, wykorzystujący jako podstawę rytmiczną ostinato które słyszymy „pod” tematem Judei w „Overture”. Wart wspomnienia jest także oryginalny „Entracte”, posępny „The Dungeon” a także piękny fragment „The Sermon” i „Afterthoughts”, premierowo z krótką ale piękną partią chóru. Piękna sprawa.
Dodatkowo album jest zmontowany w płynne, dłuższe utwory co eliminuje „drobnicę” i sprawia że słucha się tego o wiele lepiej niż jakąkolwiek wcześniejszą edycję tej partytury.
Nie pozostaje mi nic innego jak polecić „Ben-Hura” absolutnie każdemu miłośnikowi muzyki filmowej, bez względu na to czy ktoś posiada bądź nie edycję Rhino czy FSM. Nowe nagranie „Ben-Hura” to absolutny triumf i perfekcyjne ukoronowanie dotychczasowych dokonań ekipy Tadlowa i Praskich Filharmoników.

Jeszcze "King of Kings", nie mogę się doczekać :)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#117 Post autor: Michał Turkowski » ndz lis 05, 2017 18:11 pm

Po ogromnym sukcesie nowego nagrania "Ben-Hura" James Fitzpatrick potwierdził wreszcie już oficjalnie że będzie nowe nagranie ostatniej ścieżki epickiej Rozsy, która czeka na odświeżoną wersję - "King of Kings" ! :)

Do wydania jeszcze długa droga, wszak najpierw musi zostać zrekonstruowana partytura, ale myślę że wyjdzie to już w przyszłym roku :)

Więcej szczegółów wkrótce :)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#118 Post autor: Jedi-Master » ndz lis 05, 2017 19:11 pm

Super wiadomość :D . W takim razie czekanko.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#119 Post autor: Michał Turkowski » śr lis 15, 2017 09:48 am

James Fitzpatrick uruchomił Kickstartera w celu uzbierania części funduszy potrzebnych na nagranie "Króla Królów" - potrzebne jest 40tys funtów, mam nadzieję że się uda :)

Szczegóły w linku:

https://www.kickstarter.com/projects/68 ... -recording

Sam na dniach dokonam wpłaty :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tadlow/Prometheus - Plany wydawnicze

#120 Post autor: Adam » pn gru 25, 2017 11:41 am

kiepskawo, raczej nie uda im się uzbierać kasy, co pokazuje jak znikome jest zainteresowanie.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ