QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1147
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#121 Post autor: galljaronim » wt mar 30, 2021 17:52 pm

Wurger pisze:
galljaronim pisze:
wt mar 30, 2021 16:38 pm
Ghostek pisze:Właśnie wczoraj z Pawłem rozmawiałem, że przydałoby się w końcu kupić ten score a tu proszę - jak na zawołanie :D
To pomyśl, co jeszcze chciałbyś kupić z Zimmera, który nie został rozszerzony[emoji16][emoji14]
Jeden z moich ulubionych Zimmerów akcji lat 90-tych. Brzmienie może nieco trąci myszką i w niektórych fragmentach nawet męczy, ale gitara Pete'a Haycocka i dwa ostatnie tracki na regularnym wydaniu, to adrenalina w czystej postaci.
Teraz jeszcze tylko Crimson Tide, Backdraft, Point of no Return, The Rock i wszystkie najlepsze akcyjniaki Zimmera wydane.
Wlasnie latach 90 tych poznawałem muze Zimmera i Crismon Tide był moim pierwszym zakupem :) To byl jak dla mnie złoty okres Zimmera w ktorym jego muzyka wywolywala jak najwieksze emocje. :)
Jarek mam tak samo nadzieje jak ty,ze w koncu wydadza komplity tych plyt z Pearl Harbor na czele :D Tym bardziej, ze od lat funkcjonuja jako bootlegi..
Racja, Tomku. Mnie Crimson Tide zmiażdżył w tamtym okresie i był jednym z kamieni węgielnych pod fundamenty mojego gustu muzycznego. Co do Pearl Harbor, to gdzieś czytałem, że Intrada chciałaby to wydać. Na pewno Roger gdzieś o tym wypominał na jakimś forum.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#122 Post autor: Adam » wt mar 30, 2021 20:18 pm

Ale szok że akurat Quartet to wydał, przecież to Paramount.
Nie ogarniam już tych dili z wytwórniami filmowymi.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#123 Post autor: Krzysiek » wt mar 30, 2021 23:40 pm

Może nie ograniczę się do Zimmera i wypisywania co bym chciał we wznowieniach a zwyczajnie wrzucę zdjęcia płyt dla mnie w jakiś sposób ważnych. Byłbym kontent, gdyby pojawiły się lepsze dźwiękowo i wydawniczo poniższe... I tak teraz widzę, iż zapomniałem dorzucić Silvestriego "The Quick and the Dead" :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#124 Post autor: Paweł Stroiński » śr mar 31, 2021 01:43 am

galljaronim pisze:
wt mar 30, 2021 14:10 pm
Zrzut od Quartetu[emoji33] Pozamiatane.

1. Drop Zone (1:55)
2. Bring the Cats* / Hi Jack* (7:28)
3. Terry’s Dropped Out (1:01)
4. Florida Keys* / Jagger* (2:29)
5. Falling Out of the Sky* (1:31)
6. Leedy Jumps* (1:20)
7. Ty Computes* (0:32)
8. Flashbacks & Fries (4:23)
9. Miami Jump (5:14)
10. Find Swoop* / Ex. Chute* / Foul Play* (3:07)
11. Helicopter* (1:52)
12. Gift Wrap* (2:16)
13. Cut the Cord* (1:12)
14. Too Many Notes (Not Enough Rests) (11:09)
15. After the Dub** (13:39)
16. Swoop Swoops Down on Leedy* (1:20)
Bonus Tracks:
17. Helicopter (Alternate)* (1:57)
18. Hi Jack (Album Version) (4:32)
19 .Hyphopera (Instrumental)* (0:55)
*previously unreleased / **contains previously unreleased material
Obrazek
Cały dzień się zastanawiałem... ale ordered!

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#125 Post autor: MichalP » śr mar 31, 2021 04:07 am

Mile zaskoczenie, ale ja sie wciaz zastanawiam, bo to w sumie dla mnie to najslabszy Zimmer z tamtego okresu. Za bardzo dla mnie na autopilocie jedzie. Najciekawsze kawalki to te z uzyciem gitary, ale reszta to jak odrzuty z Broken Arrow (wiem, ze ten drugi byl pozniej i zgrabniej mu wyszedl), no i Piraci z Karaibow i Peacemaker sie klaniaja, takze muza jako cielawostka i prekursor tego co zrobil pozniej i lepiej. Zeby za przesylke tyle nie trzeba bylo placic to bym sie pewnie szybciej skusil :cry: .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#126 Post autor: Adam » śr mar 31, 2021 19:13 pm

Adam pisze:
wt mar 30, 2021 20:18 pm
Ale szok że akurat Quartet to wydał, przecież to Paramount.
Nie ogarniam już tych dili z wytwórniami filmowymi.
ok, jeszcze większy szok :arrow: album produkował... Goldwasser z LaLi.
czyżby transfer roku ? 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#127 Post autor: Paweł Stroiński » śr mar 31, 2021 23:52 pm

Goldwasser nie pracuje w Lali, tylko z reguły z nimi. Ma swoją firmę designerską. Jeśli to prawda (JEŚLI, a nie jak w przypadku poprzednich ich rozszerzeń Gerhard kumplował się z zarządcą budynków RCP, Kofskym, jak mi to Hybrid tłumaczył), że Hans przy tym pracował, to mógł chcieć Goldwassera osobiście, bo jego firma miała robić mu stronę, oficjalną, nie tę fanowską, której się teraz czytać nie da.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#128 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 06, 2021 21:14 pm

viewtopic.php?f=27&t=2663&p=326802#p326802 - tu moja opinia na temat rozszerzenia.

Muszę pochwalić tego kuriera. Przesyłka wczoraj o 22:30 opuściła Madryt. Dziś o 9:34 dostałem płytę. Jak śledziłem: 3 godziny "odpoczywała" w Lipsku :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#129 Post autor: Adam » pn cze 07, 2021 13:31 pm

Obrazek

Quartet Records, in collaboration with Handmade Films, is proud to present a remastered CD reissue of an early masterpiece from legendary composer John Williams (THE TOWERING INFERNO, THE COWBOYS, JAWS, E.T., THE RIVER) for Robert Altman’s 1972 psychological thriller-drama starring Susannah York.

The film inspired one of Williams’ most fascinating and avant-garde scores. The composer based his ideas on two different musical styles: one more classical, almost childlike, the other experimental, aggressive, with an essential contribution from famous Japanese percussionist and experimental musician Stomu Yamash´ta. This musical duality allows Williams to reflect how sanity gradually and irretrievably loses ground to madness in York’s character. The composer was Oscar-nominated in 1972 for both IMAGES and THE POSEIDON ADVENTURE; this was the first time he received a double nomination in the same category of Original Score, something that became usual in the following four decades.

This new 2021 edition, the first official release of IMAGES approved by the composer, has been expertly produced, restored and mastered by Mike Matessino utilizing a recently discovered stereo element, the only available source that could be located. The CD comes with a 20-page booklet featuring an authoritative and exclusive in-depth essay by Jon Burlingame, never-seen-before photos of the C.T.S. recording session with Williams, Yamash’ta and Altman, as well as the recently discovered liner notes written by Williams for an album (carefully assembled by the composer himself) that was ultimately released only as promotional edition for members of the Academy.

Limited edition: 2000 units
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#130 Post autor: Kaonashi » pn cze 07, 2021 18:08 pm

Jeden z najciekawszych Johnów, chyba wezmę. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#131 Post autor: Adam » wt cze 08, 2021 10:19 am

Przesłuchałem stare wydanie Prometheusa, tego się słuchać nie da, bo uszy więdną :? Portfel odpocznie i kolejny dowód na to, że Williams się zaczął na Star Wars 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#132 Post autor: swordfish » śr cze 09, 2021 13:20 pm

Bardzo klasyczny Williams. Warty odsłuchania. Dużo się dzieje.


youtu.be/wqY2y0kJ6IA

Przed "Star Wars" było przecież "Jaws". To chyba od tego tytułu wystrzelił geniusz Big Johna.

Z wcześniejszych prac lubię jego czołówki telewizyjne, np. do "Lost in space" oraz romantyzm "Cinderella Liberty".

Generalnie muzykę Big Johna należy dawkować. Słuchanie na jednym posiedzeniu przez godzinę całego score'u nawet do "Star Wars" może zmęczyć. Czołówki i główne tematy są świetne, ale jest dużo nudnego underscoru, który musi wypełniać resztę.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#133 Post autor: muaddib_dw » śr cze 09, 2021 23:07 pm

Hola, hola a Jane Eyre, Towering Inferno, The Reivers ...

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#134 Post autor: Pawel P. » czw cze 10, 2021 09:04 am

A także The Cowboys, Family Plot, The Eiger Sanction, Earthquake, Midway... Czy nawet perełki z lat 60., jak Fitzwilly czy How to Steal a Million. A Images osobiście stawiam bardzo wysoko - znowu inny Williams, bardzo klimatyczny, niepokojący.

A co do generalnego dawkowania muzyki "Big Johna", nie zgodzę się, że poza świetnymi czołówkami i tematami jest "dużo nudnego underscoru, który musi wypełniać resztę". Owszem, pełne wydania Oryginalnej Trylogii SW stanowią chwilami wyzwanie, ale umówmy się - muzyka filmowa jako complete generalnie traci trochę flow, który mają albumy, gdyż w założeniu jest pisana do filmu – na płycie można ją atrakcyjnie ułożyć, zedytować, cos pominąć. Albumy Williamsa prezentują się zazwyczaj świetnie i absolutnie nie męczą, a często trwają powyżej 70 minut.

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#135 Post autor: Wurger » pt wrz 10, 2021 20:41 pm

Kolejne wznowienie płyt Goldsmitha :D
Tym razem...Basic Instinct :D
Jerry Goldsmith’s Academy Award® nominated noir score for Paul Verhoeven’s classic it's back!!

Straight reissue of our 2-CD complete score, and first vinyl release presented in a 2-LP set, available in black and red color versions.

ODPOWIEDZ