INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#631 Post autor: MichalP » wt maja 05, 2020 17:42 pm

Albo w sekcji FAQ masz dokladna rozpiske ile kosztuje wysylka do poszczegolnych stref i mozesz sobie wyliczyc. Przy czym Intrada byla o tyle fajna, ze 2CD albumy traktowala przy wysylce jako pojedyncze plyty, jezeli mialy standardowe pudelka. Nie tak jak Lala, ze liczy koszty od doslownie kazdego CD.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#632 Post autor: lis23 » wt maja 05, 2020 20:44 pm

No i nawet nie zdążyłem, "Dracuka" już out of stock, a ja nie mam jeszcze kasy ... Ciekawe, czy jeszcze wróci?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#633 Post autor: Pawel P. » ndz lip 05, 2020 09:42 am

Ludzie czekają na zamówienia z USA nawet od marca, ale przesyłka z Intrady, zamówiona na początku czerwca, własnie dotarła. Czyli te bieżące obsługują chyba szybciej.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#634 Post autor: Ghostek » ndz lip 05, 2020 10:31 am

Pawel P. pisze:
ndz lip 05, 2020 09:42 am
Ludzie czekają na zamówienia z USA nawet od marca, ale przesyłka z Intrady, zamówiona na początku czerwca, własnie dotarła. Czyli te bieżące obsługują chyba szybciej.
A wyleciała prosto z SF do Wawy?
Bo problem się pojawia jak zaczynają przerzucać po innych sortowniach np do NY albo Chicago.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#635 Post autor: Pawel P. » ndz lip 05, 2020 11:32 am

Ghostek pisze:
ndz lip 05, 2020 10:31 am
Pawel P. pisze:
ndz lip 05, 2020 09:42 am
Ludzie czekają na zamówienia z USA nawet od marca, ale przesyłka z Intrady, zamówiona na początku czerwca, własnie dotarła. Czyli te bieżące obsługują chyba szybciej.
A wyleciała prosto z SF do Wawy?
Bo problem się pojawia jak zaczynają przerzucać po innych sortowniach np do NY albo Chicago.
Nie, bo była zamawiana wspólnie i akurat szła na adres niewarszawski. Ostatnia lokalizacja w USA to Chicago, a pierwsza w Europie - Frankfurt. Jestem pewien, że miasto w Polsce, do jakiego idzie paczka, nie ma dla Amerykanów żadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#636 Post autor: Ghostek » ndz lip 19, 2020 12:36 pm

Michal pisze:
wt kwie 21, 2020 02:27 am
Obrazek
Piękne wydanko, które katuje już 3 dzień od otrzymania przesyłki.
Ale po drodze odkryłem wał w masterze.
Jest mały glitch w utworze Farewell, Descent Into Madness w 5:50 min.
Tyle znaczy odsłuchiwanie na monitorach w studiu, bo w domu wcześniej tego nie słyszałem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#637 Post autor: Ghostek » śr lip 22, 2020 09:10 am

Dobra, sprawa wyjaśniona. Okazuje się, że ten glitch był już na oryginalnym albumie - po prostu nagranie zjebali i tyle. Że też tego wcześniej nie słyszałem :D

No to w ramach suplementu recka:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=3021
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#638 Post autor: Althazan » śr lip 22, 2020 16:17 pm

Ghostek pisze:
śr lip 22, 2020 09:10 am
Dobra, sprawa wyjaśniona. Okazuje się, że ten glitch był już na oryginalnym albumie - po prostu nagranie zjebali i tyle. Że też tego wcześniej nie słyszałem :D
No ale po to chyba się robi nowy master, żeby niedoskonałości techniczne poprawić? Wg mnie to jest niechlujstwo osoby odpowiedzialnej za master/mix.
Ja rozumiem, że nie można poprawiać np. fałszywego dźwięku trąbki z nagrania, ale techniczna niedoskonałość mastera powinna być usunięta.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#639 Post autor: Ghostek » śr lip 22, 2020 16:48 pm

Althazan pisze:
śr lip 22, 2020 16:17 pm
Ghostek pisze:
śr lip 22, 2020 09:10 am
Dobra, sprawa wyjaśniona. Okazuje się, że ten glitch był już na oryginalnym albumie - po prostu nagranie zjebali i tyle. Że też tego wcześniej nie słyszałem :D
No ale po to chyba się robi nowy master, żeby niedoskonałości techniczne poprawić? Wg mnie to jest niechlujstwo osoby odpowiedzialnej za master/mix.
Ja rozumiem, że nie można poprawiać np. fałszywego dźwięku trąbki z nagrania, ale techniczna niedoskonałość mastera powinna być usunięta.
Gdyby to była kwestia mastera, to na pewno by się z tym rozprawiono. Problemem jest zapewne źródło, czyli taśma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#640 Post autor: Althazan » czw lip 23, 2020 16:51 pm

W dobie dzisiejszej techniki cyfrowej, to nie sądzę, żeby to był jakikolwiek problem. Przecież oni to muszą przygotować CYFROWO do tłoczenia, więc co za problem poprawić?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#641 Post autor: Ghostek » pt lip 24, 2020 05:47 am

Najwyraźniej był, skoro nie naprawiono. No chyba że już naprawdę ciepłym moczem to zlali, choć po Matessino takiego czegoś bym się nie spodziewał.
Obstawiam na to, że dostali gotowy zrzut miksów w cyfrze 192/24 od wytwórni filmowej (bo nigdzie w booklecie nie ma infa, że od nowa miksowali), a tam nawet nie ogarnęli, że mają syf w miksie jednego kawałka.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#642 Post autor: lis23 » ndz lip 26, 2020 04:36 am

Jak jest z głośnościa tego wydania "Legends of the Fall"? Słuchałem tylko wersji MP3 z pendrive i dla mnie było dosyć cicho nagrane.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#643 Post autor: MichalP » pt sie 14, 2020 00:38 am

Zamowilem sobie jakis czas temu przez Intrade 5 pozycji:

Seaquest 2CD z Varese - John Debney
Alive (2CD) z Intrady - James Newton Howard
Apollo 13 (2CD) z Intrady - James Horner
River, The (Expanded) z Intrady - John Williams
Who Framed Roger Rabbit (3CD) z Intrady - Alan Silvestri

Zadnych promocji nie mieli, ale mialem maly kupon do wykorzystania za poprzednie zakupy. Akurat wszystko co chcialem to mieli na magazynie wiec sie dlugo nie zastanawialem. Niestety podniesli ceny wysylki do Kanady - prawie tyle ile do Europy :shock: . Widac, ze nie maja co robic i malo zamowien, bo paczke wyslali mi zaraz na drugi dzien po zlozeniu zamowienia wieczorem. Niestety paczka po 2 dniach od wysylki utknela w San Francisco Distribution Centre - ostatni skan pokazywal, ze ja zprocesowali i przez nastepne 12 dni zadnego nowego skanu. Pamietajac historie ludzie, ktorzy czekali i po pare miesiecy na paczki, juz zaczalem sie przygotowywac na najgorsze i kombinowac kiedy pisac do Intrady. Na cale szczescie wczoraj wieczorem w koncu pojawil sie nastepny skan juz z Kanady po odprawie celniczej i paczka wyladowala mi przed drzwiami 16 godzin pozniej - za co chwala kanadyjskiej poczcie.

No a w USA to sie chyba dzieje - z informacji z netu to wychodzi ze najgorsze sortownie to teraz wlasnie San Fran i Chicago, a potem Nowy York i Los Angeles. Gdzies mi to wrzucili do wora po ostatnim skanie i jakims cudem w koncu trafila do wlasciwego samolotu, ale nikt juz sie nie bawil w zadne skanowanie, a normalnie zawsze jest skan jak trafia na lotnisko. Covid, ludzie padaja jak muchy, samoloty nie lataja?

Co do samych plyt to Intrada dalej tloczy wszystko w US, Varese za to przerzucilo sie kompletnie na Mexico. Roznica w jakosci - trudno powiedziec - Intrada dobrze wszystko zapakowala, nic nie popekalo, plyty bez zarysowan. Seaquest ma tylko taki ohydny nadruk Made in Mexico na samym pudelku. Jakosc plastiku podobna, a sam nadruk na plytach to loteria. Seaquest wyglada ok, Roger Rabit i River sa tez ok, za to Apollo zamiast czarny taki jest szarawy, wiec nie wiem czy to zamierzony efekt czy dodruk im nie wyszedl.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#644 Post autor: Ghostek » pt sie 14, 2020 07:37 am

Ludzie po 3 miesiące czekają na płyty, więc i tak miałeś łagodny wymiar kary ;)

Koszty wysyłki - faktycznie nawet i na EU poszło w górę o 2$.

A co do tłoczenia, to nie prawda, że Intrada tylko w USA tłoczy. Płyty z Universalu robione są w Meksyku czego przykładem niech będzie nawet seria Mumii, gdzie nawet na folii była informacja, że made in mexico.
Obrazek

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1147
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#645 Post autor: galljaronim » pt sie 14, 2020 08:04 am

Ja 3,5 miesiąca czekałem na Flesh+Blood z Moviemusic. W trackingu nadal widnieje Jamaica NY International Distribution Centre, więc sobie tym głowy nie zwracałem. A tu wczoraj listonosz elegancko puka do drzwi i przekazuje paczkę, której w oparciu o tracking kompletnie się nie spodziewałem. Czy oni nie skanują tych paczek, tylko ładują koparką na samolot?
Przesyłki ze wschodu przychodzą nieco szybciej[emoji846] Ostatni zakup w japońskim arksquare.net zrobiony w czwartek, płyty u mnie we wtorek[emoji846]




ODPOWIEDZ