INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#931 Post autor: Ghostek » śr cze 22, 2022 23:43 pm

Obrazek

KABOOOM! Zaorali :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#932 Post autor: lis23 » czw cze 23, 2022 01:21 am

Akurat jak nie mam kasy, jest tyle Hornera i Williamsa, bo są "Wichry Namiętności", "Pola Marzeń", "Chwała" a teraz 'Willow" + "Uznany za Niewinnego" Williamsa. Bez Willowa to 700 zł w MBR.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#933 Post autor: Michał Turkowski » czw cze 23, 2022 07:20 am

Willow - bardzo fajnie, dawno nie było wznowienia, które rzeczywiście by mnie ucieszyło.

Liczę na dobrze zmonotwaną playlistę przedwszystkim.

Sam jednak i zalecam to forumowiczom też, wstrzymam się póki co z zamówieniem- lepiej poczekać na opinie bo wiadomo jak Intrada oni co po chwilę walą buble i trzeba czekać na zamienniki itd.

Sytuacja z wznowieniami ich re-recow Rozsy (Julius Caesar, Ivanhoe) to istne kuriozum dlatrgo lepiej trochę poczekać.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#934 Post autor: kiedyśgrześ » pt cze 24, 2022 14:07 pm

moja pierwsza oryginalna kaseta VHS miała taką samą okładkę
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#935 Post autor: Michał Turkowski » pn cze 27, 2022 10:06 am

Co do Willowa, nie bez powodu wydanie nazywane jest "expanded and remastered" - wydanie nie jest "complete" bo brakuje utworu "Bavmorda Slaps Kael"oraz części muzyki źródłowej bo nie mogli znaleźć taśm czy coś.

Źródło: FSM:

From the radio show: "The only score track that's missing is a 20-second cue when Bavmorda slaps [Kael]... it's kind of a quiet, evil little piece. Someone will be upset about that"

Some tidbids:
- Disc 1 has 13 tracks and is 55 minutes long, disc 2 has 5 tracks and is 52 minutes long.
- Sled race cue closes disc 1
- "Bavmorda's Spell Is Cast" is still 18 minutes
- There's a 20 second cue missing
- Some of the source music couldn't be found

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#936 Post autor: Ghostek » pn cze 27, 2022 17:23 pm

Nikt normalny nad 20 sekundami płakał nie będzie pod warunkiem że pozostała treść będzie solidnie zremasterowana i nie będzie żadnych baboli produkcyjnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#937 Post autor: Michał Turkowski » pn cze 27, 2022 17:32 pm

Ghostek pisze:
pn cze 27, 2022 17:23 pm
Nikt normalny nad 20 sekundami płakał nie będzie pod warunkiem że pozostała treść będzie solidnie zremasterowana i nie będzie żadnych baboli produkcyjnych.
Oczywiście, ja tylko stwierdzam fakt i wskazuje dlaczego nie użyli slowa "complete" żeby potem im jacyś malkontenci nie rzężeli że czegoś tam brak. Mi ten jeden 20 sekundowy utwór rownież wisi i powiewa, to oczywiste.
Już kilka lat temu La La przestała używać słowa "complete" bo potem się znajdowali ludzie którzy im narzekali i marudzili że nie ma jakichś 15 sekund muzyki na płycie, MV mówił że wściekało go to i przez to nazywają swoje wydania "Expanded".

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#938 Post autor: Michal » pn cze 27, 2022 23:26 pm

Obrazek
Obrazek
At last! Magnum opus fantasy score by James Horner receives expanded 2-CD set! A LucasFilm Production, Ron Howard directs, scripted by Bob Dolman, story by George Lucas who also executive produces with Val Kilmer, Warwick Davis sharing majority of the screen time with Joanne Whalley, Billy Barty, Jean Marsh all nearby. Evil sorceress Bavmorda imprisons all pregnant women in her domain to prevent birth of a baby prophesied to bring about the end of her reign. Said baby is born and cast adrift, with Bavmorda, her vicious Nockmaar Hounds and her army in pursuit. Enter Willow Ufgood and the Nelwyns, who find the infant. A perilous adventure ensues that involves the Brownies, a fairy queen, an aging enchantress… and flamboyant rogue and expert swordsman Madmartigan. James Horner took inspiration from rousing action and swordplay as well as fantastic special effects made by ILM, including landmark early use of digital morphing technology, a CGI breakthrough. Film unfolds with generous amount of dazzle dazzle and derring-do but also offers darker side to fantastic tale, especially in latter battle and climactic duel sequence. Horner showcases his energetic youthful big-orchestra vernacular on one hand while balancing with his newly-maturing severe, intense musical vocabulary, resulting in incredibly wide-ranging score. Richly drawn main theme anchors, makes key appearances, shares time with exhilarating theme for Madmartigan, takes back seat to ferocious sequences, then ultimately brings score home. Besides colorful array of material, score is also notable for several lengthy cues, amongst the longest of the composer’s career. Massive pieces often play as movements of a symphony, developing ideas with cohesion, complexity, generating considerable tension, then relief - no easy feat: “Canyon Of Mazes” (7 minutes), “Tir Asleen” (10 minutes), “Bavmorda’s Spell Is Cast” (18 minutes), “Willow The Sorcerer” (12 minutes) are massive, masterful works for large symphony orchestra. Generous original 1988 album featured over 70 minutes of music but film’s wall-to-wall scoring included over 100 minutes of music! Finally, on this Intrada 2-CD presentation, some 107 minutes of music by Horner appears, with a wealth of previously unavailable cues, including aggressive, fierce “Death Dogs”, colorful and fantastic “Enchanted Forest”, and riveting and florid “Sled Ride”, all courtesy LucasFilm and Disney, mastered from original digital stereo mixes made by Shawn Murphy at the scoring sessions and beautifully preserved by engineer Simon Rhodes. Front cover art by John Alvin, package design by Kay Marshall, booklet notes by Frank DeWald. Score recorded in January & February 1988 at Abbey Road Studios. Greig McRitchie orchestrates, James Horner composes, conducts. Intrada Special Collection 2-CD available while quantities and interest remain!

CD 1
01. Elora Danan (9:45)
02. The Nelwyns (2:41)
03. The Nelwyns No. 2 (2:35)
04. Death Dogs (2:26)
05. Willow’s Journey Begins (5:26)
06. Bavmorda’s Castle (1:21)
07. Airk’s Army (3:26)
08. The Enchanted Forest (5:31)
09. Escape From The Tavern (5:04)
10. The Island (5:10)
11. Willow Captured (1:59)
12. Arrival At Snow Camp (1:17)
13. The Sled Ride (7:56)

CD 1 Total Time: 55:16
CD 2
01. Willow’s Theme (3:54)
02. Canyon Of Mazes (7:52)
03. Tir Asleen (10:47)
04. Bavmorda’s Spell Is Cast (18:11)
05. Willow The Sorcerer (11:55)

CD 2 Total Time: 52:58

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#939 Post autor: Mystery » wt cze 28, 2022 11:12 am

No i to jest expanded z prawdziwego zdarzenia, CD1 to praktycznie same nowe rzeczy, bez żadnych bzdurnych dodatków jak jakieś alternaty, a dobrze to widać na tym porównaniu z tej recenzji.
http://jameshorner-filmmusic.com/willow ... ve-review/

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#940 Post autor: Michal » wt cze 28, 2022 12:08 pm

Zgadza się , często studiuje tą strone poświecona Jamesowi i autor Jean Martin robi fenomenalną robotę :) a tu podaje link do audycji radiowej na temat wydania 2CD z Willow , wypowiada się Fake i Roger w tle słychać nowe kawałki
https://soundcloud.app.goo.gl/VQyTHGhvkkPw59Dy6

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#941 Post autor: Michal » wt cze 28, 2022 12:17 pm

Dokładam bardzo ciekawy artykuł z sesji nagraniowej Willow ,dużo technikalii i ciekawostek :)
http://www.muzines.co.uk/articles/willo ... wTgaEVGS-0

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#942 Post autor: Michał Turkowski » wt cze 28, 2022 13:10 pm

"Willow" oczywiście będzie kupiony, jak tylko potwierdzi się że wydanie nie ma żadnych baboli dźwiękowych itd, więc ja trochę się wstrzymam :)

Osobiście jednak zostawię sobie też oryginalny album - mam do niego ogromny sentyment i bardzo lubię ten ascetyczny wygląd okładki i ogólnego designu wydania.

Ciekawe też jak wypadnie dźwięk - oryginał ma baaardzo szeroki zakres dynamiki, ciekawe czy Intrada zostawi bez zmian czy jednak poszli w większą kompresję?

Zawsze mnie uderzało jak zupełnie inaczej brzmi Willow od Krulla. Willow nagraniowo brzmi jak jakaś symfonia, z kolei Krull ma brzmienie bardziej... bardziej jak muzyka filmowa, tak bardzo "in your face" i jest bardziej "zrównane" ale jednocześnie brzmi potężnie

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#943 Post autor: Krelian » wt cze 28, 2022 16:40 pm

Cholera korci, no kurde kiedy te opinie ?

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#944 Post autor: Michal » wt cze 28, 2022 17:24 pm

Michał Turkowski pisze:
wt cze 28, 2022 13:10 pm
"Willow" oczywiście będzie kupiony, jak tylko potwierdzi się że wydanie nie ma żadnych baboli dźwiękowych itd, więc ja trochę się wstrzymam :)

Osobiście jednak zostawię sobie też oryginalny album - mam do niego ogromny sentyment i bardzo lubię ten ascetyczny wygląd okładki i ogólnego designu wydania.

Ciekawe też jak wypadnie dźwięk - oryginał ma baaardzo szeroki zakres dynamiki, ciekawe czy Intrada zostawi bez zmian czy jednak poszli w większą kompresję?

Zawsze mnie uderzało jak zupełnie inaczej brzmi Willow od Krulla. Willow nagraniowo brzmi jak jakaś symfonia, z kolei Krull ma brzmienie bardziej... bardziej jak muzyka filmowa, tak bardzo "in your face" i jest bardziej "zrównane" ale jednocześnie brzmi potężnie
Pewnie dlatego że Krull miał sesje w CTS studio , Wimbledon a Willow na Abbey Studio ..inna akustyka , pogłosy i nie zapominaj że Willow miałą potężny budżet na muzykę , nie oszczędzali na dobrym sprzęcie rejestrującym i mikrofonach to ma znaczenie ..odsyłam Ciebie do tego artykułu z którego można się dowiedziec całego procesu podczas nagrywania sesji do Willow :)
http://www.muzines.co.uk/articles/willo ... wTgaEVGS-0

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#945 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lip 03, 2022 17:29 pm

11. Willow Captured (1:59)
już czekałem kiedy chór zacznie wrzeszczeć "Peregrinus expectavi…" ale to nie tan film, nie ta epoka, nie ten kontynent i przede wszystkim nie ten kompozytor 😊
04. Death Dogs (2:26)
a to wali jak Obcy, dobre 😊
Obrazek

ODPOWIEDZ