HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#166 Post autor: Ghostek » sob lis 25, 2023 09:16 am

Mam Haka z tego poprzedniego wydania 2CD i szczerze powiedziawszy nie czuję potrzeby zmiany. Aż takim hardkorowcem doszukującym się każdej minuty tego scoru nie jestem, a że playlista to ulep różnych źródeł... Wiele wydań w ten sposób się puszczało i jakoś specjalnie to nie przeszkadzało. Przynajmniej nie na tyle mi przeszkadza, by puszczać w obieg kolejne 40$ + wysyłka i opłaty złodziejskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#167 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2023 09:19 am

Dla mnie, przewagą są tu te pudełka na 3 lub 4 CD, w tych normalnych 2CD ma się wrażenie, że podczas wyciągania płyta pęknie + ładna okładka ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#168 Post autor: Ghostek » sob lis 25, 2023 09:28 am

Dla pudełka i okładki nie wyskoczę z 200zł+ ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#169 Post autor: kiedyśgrześ » sob lis 25, 2023 09:51 am

Rzuciłem okiem u siebie do folderu John Williams na dysku J:\

John Williams – Hook
John Williams - Hook (complete)
John Williams - Hook (Concorde Edition 9921)
John Williams - Hook (Concorde Pre-Concorde Boot)
John Williams - Hook (La-La Land 2012)
John Williams - Hook (Partial Recording Sessions)
John Williams - Hook (Ultimate Edition)

:? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#170 Post autor: Ghostek » sob lis 25, 2023 09:54 am

Mam mniej więcej podobnie ino że nic z tego poza tym 2CD co stoi na półce nie słucham :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#171 Post autor: MichalP » sob lis 25, 2023 19:20 pm

Tak po prawdzie to juz oryginalny OST wyczerpywal temat bo byl fajnie skrojonym 75 minutowym albumem i Lala na dwoch CD dorzucila to co najbardziej brakowalo. Dla mnie po prostu jest takich kilka albumow Williamsa, gdzie majac to wrazenie z odbioru muzyki przy ogladaniu filmu jestem pod takim jej wrazeniem, ze zawsze mam ochote na wiecej i do tego jestem zafascynowany procesem tworczym i materialem, ktory zostal stworzony na potrzeby filmu i sie w nim nie znalazl. Tak mialem z E.T. (chociaz tutaj to sobie podarowalem rozszerzenie Lali bo mam trzy inne wersje tej muzyki i Lala poza kilkoma alternatami nie oferowala juz nic wiecej), tak samo z Home Alone i A.I.

Takze tutaj, gdzie oryginalnie nagrany program dostal kilka bardziej rozbudowanych wersji utworow w stosunku do poprzednich wydan plus caly trzeci krazek z roznymi ciekawostkami, dlugo nie musialem sie zastanawiac.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#172 Post autor: Adam » sob gru 16, 2023 09:26 am

Jeśli ktoś ma poprzednią wersję 2CD od Lali, jak ja, to nowa jest zbędna, chyba że ktoś ma dużo hajsu. Zastanawiałem się nad upgradem, ale po intensywnym słuchaniu tej nowej nie ma tutaj w zasadzie nic nowego, poza tymi alternatami, które są wyłącznie ciekawostką, ale w żadnym stopniu nie zmieniają czy nie wpływają na ocenę tego scoru. Dokładnie ten sam casus, co Superman 3CD. Do tego część tych nowych niby odnalezionych wersji rozczarowuje i Lala mylnie ponazywała niektóre traki, bo już np pierwszy utwór z CD1 nie powinien być nazwany Extended, a Alternate - to słabsza wersja oryginalnego prologu - inne tempo, mniejszy power utworu i inna instrumentacja w kilku sekundach. A tak, to jak to w Hooku - pełno underscoru. Jakość dźwięku na poprzednim wydaniu 2CD była bardzo dobra, tutaj jest podobnie. Gdyby to kosztowało połowę tego, to można by się zastanowić.

Jak ktoś nie ma wersji 2CD, to oczywiście zakup tego nowego wydania 3CD to obowiązek.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#173 Post autor: Wojteł » sob gru 16, 2023 15:15 pm

Jeszcze nie przebiłem się przez trzecią płytę, ale na dwóch pierwszych jest trochę nowego tematu - zwłaszcza rozszerzona bitwa, z której wycięto parę ciekawych fragmentów na wydaniu 2 CD. Ale tak poza tym to zgoda - 3 CD to dobra pozycja ZAMIAST 2 CD la-li, ale znając jedno nie ma za bardzo sensu poszerzać półki o drugie.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#174 Post autor: lis23 » sob gru 16, 2023 18:54 pm

Heh, to ja będę miał trzy wydania: 1CD, 2CD i 3CD - Williamsa nigdy za wiele ;)
Podobnie mam z "E.T": 1cd, 1CD 20th Anniversary i 2CD + oryginalny album jest w całości na boxie Williamsa, więc 4 razy ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#175 Post autor: MichalP » pn gru 18, 2023 05:36 am

Adam pisze:
sob gru 16, 2023 09:26 am
Jeśli ktoś ma poprzednią wersję 2CD od Lali, jak ja, to nowa jest zbędna, chyba że ktoś ma dużo hajsu. Zastanawiałem się nad upgradem, ale po intensywnym słuchaniu tej nowej nie ma tutaj w zasadzie nic nowego, poza tymi alternatami, które są wyłącznie ciekawostką, ale w żadnym stopniu nie zmieniają czy nie wpływają na ocenę tego scoru. Dokładnie ten sam casus, co Superman 3CD. Do tego część tych nowych niby odnalezionych wersji rozczarowuje i Lala mylnie ponazywała niektóre traki, bo już np pierwszy utwór z CD1 nie powinien być nazwany Extended, a Alternate - to słabsza wersja oryginalnego prologu - inne tempo, mniejszy power utworu i inna instrumentacja w kilku sekundach. A tak, to jak to w Hooku - pełno underscoru. Jakość dźwięku na poprzednim wydaniu 2CD była bardzo dobra, tutaj jest podobnie. Gdyby to kosztowało połowę tego, to można by się zastanowić.

Jak ktoś nie ma wersji 2CD, to oczywiście zakup tego nowego wydania 3CD to obowiązek.
Wojteł pisze:
sob gru 16, 2023 15:15 pm
Jeszcze nie przebiłem się przez trzecią płytę, ale na dwóch pierwszych jest trochę nowego tematu - zwłaszcza rozszerzona bitwa, z której wycięto parę ciekawych fragmentów na wydaniu 2 CD. Ale tak poza tym to zgoda - 3 CD to dobra pozycja ZAMIAST 2 CD la-li, ale znając jedno nie ma za bardzo sensu poszerzać półki o drugie.
O widze, ze koledzy juz dostali zamowienie z Lali - to szybko przyszlo :mrgreen: , bo moje to na razie przez 8 dni wedrowalo po Kalifornii, w sumie trzy rozne firmy przy tym maczaly palce :lol: A jak tam stan pudelka i poligrafii?

No dobra, a tak na powaznie, to chyba nikt sie nie spodziewal, ze to wydanie to bedzie jakas rewolucja. Muzyka jest dobrze znana - fajnie, ze sie dokopali do nagranych piosenek i troche roznych wersji alternatywnych, dzwiek jest poprawiony i ujednolicony bo jest z tego samego zrodla. Wiadomo, ze to jest wydanie dla maniakow Williamsa albo ludzi oczarowanych ta muzyka, tak jak ja. Zazwyczaj wersje alternatywne, jezeli sie roznia to beda mniej odkrywcze. Stanowia bardziej ciekawostke niz jakas nie odkryta jeszcze perelke - ale to tez kwiestia gustu osoby sluchajacej. Jasne, ze to nie zmienia oceny tego scoru ale daje szanse na troche inny jego odbior i doswiadczenie. No i to 3 plyta jest tym ciekawym gralem dla co poniektorych.

A cena, Adam troche taki naiwnie zyczeniowy jakby nie wiedzial jakimi regulami sie ten rynek kolekcjonerski rzadzi. Jest szansa, ze jak im to polezy to przecenia, ale cena nie jest ustalana przez pryzmat poprzedniego wydania tylko naklad srodkow jaki poszedl na to wydanie i to i tak cud, ze po tylu latach te ich wydania podrozaly tylko o kilka dolarow, bo jakby ceny sie zmienialy tak jak koszty wysylki, to pojedyncze plyty by byly po 25-30 dol, a takie Hooki to by szly po 50-60 dol. Inna sprawa, ze wtedy by prawie nikt tego nie kupowal i wszstko by poszlo w pizdu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#176 Post autor: Adam » pn gru 18, 2023 07:58 am

Tylko po ile kiedyś był $ a po ile teraz przez tego kretyna Glapińskiego…
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#177 Post autor: Wojteł » sob gru 23, 2023 17:47 pm

Czy jakaś dobra duszyczka, której przyjdzie kopia fizyczna, podzieliłaby się skanami książeczki?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#178 Post autor: lis23 » sob gru 23, 2023 19:40 pm

Skanera nie mam, ewentualnie fotki a książeczki są dwie :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#179 Post autor: lis23 » pt gru 29, 2023 20:32 pm

Napiszę też tutaj.
Na tym nowym wydaniu mocno skrócono utwór "You Are the Pan", usuwając ten moment, gdy Piotruś po tym jak sobie przypomniał kim jest, wraca do Zagubionych Chłopców, dostaje swój miecz od chłopaka z irokezem i rysuje nim linię na ziemi.
Rozumiem, gdyby ten moment umieszczono w osobnym utworze ale tu od razu przechodzi się do utworu "Tink Grows Up", całkowicie pomijając ten fragment - niby pisze, że to jest "film version" ale w filmie ta muzyka jest. Ten fragment jest chyba w utworze "The Face of Pan / Choral Version" ale już poza głównym soundtrackiem, jako bonus.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#180 Post autor: Marcin » ndz gru 31, 2023 11:00 am

lis23 pisze:
pt gru 29, 2023 20:32 pm
Napiszę też tutaj.
Na tym nowym wydaniu mocno skrócono utwór "You Are the Pan", usuwając ten moment, gdy Piotruś po tym jak sobie przypomniał kim jest, wraca do Zagubionych Chłopców, dostaje swój miecz od chłopaka z irokezem i rysuje nim linię na ziemi.
Rozumiem, gdyby ten moment umieszczono w osobnym utworze ale tu od razu przechodzi się do utworu "Tink Grows Up", całkowicie pomijając ten fragment - niby pisze, że to jest "film version" ale w filmie ta muzyka jest. Ten fragment jest chyba w utworze "The Face of Pan / Choral Version" ale już poza głównym soundtrackiem, jako bonus.
No przecież ten fragment o którym piszesz jest na soundtracku pod nazwą "The Face of Pan" (CD1, track 21). A tą scenę o której piszesz:

"...gdy Piotruś po tym jak sobie przypomniał kim jest, wraca do Zagubionych Chłopców, dostaje swój miecz od chłopaka z irokezem i rysuje nim linię na ziemi."

ilustruje właśnie utwór "You Are The Pan (Film Version)" :D Po prostu na poprzednich edycjach oba te utwory, czyli ""You Are The Pan" i "The Face of Pan" były połączone w jeden segment pod nazwą "You Are The Pan" a to rozbito to na dwa fragmenty i ułożono zgodnie z filmową chronologią ;)
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

ODPOWIEDZ