HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#136 Post autor: Krzysiek » śr kwie 25, 2012 18:31 pm

sam ocenisz czy jest tak źle jak mówicie
Jest źle w porównaniu do tego co już zrobiono. Ja w przeciwieństwie do Adama, nie piszę, że można było lepiej itd. Ale skoro ktoś to już zrobił lepiej, to dlaczego nam zaproponowano zgoła coś innego? Można było zostać przy starej wersji, którą nie wszyscy posiadali i na którą nie wszystkich chętnych było stać. Każdy miał marzenia, by tę płytę zdobyć. A tak dupa... Jest ciekawe wydanie ale pozostał niesmak. Mastering masteringowi tez nierówny. I nie chodzi mi tylko o odszumienie itp. Jak każda tego typu ingerencja cyfrowa w nagranie, tak i tu pozostawia to swój rys. I właśnie o tym piszę - o różnicy między masterem tego wydania na Cdkach a na Blu-Rayu. To trochę tak jakby porównywać wydanie "The Wall" Floydów zwykłe, remaster chyba z 94r, wydanie MFSL na złocie (zwykłe i japońskie) do obecnego remasteru.... Które lepsze?? Nie wiem, czy ktoś podejmie taką ocenę. Poza tym na różnym sprzęcie brzmi to inaczej i inne niuanse ponownych nagrań są słyszalne.
tym rozumowaniem to powinieneś nie słuchac cd, tylko wszystkie scory zbierać na winylach też byś miał wtedy "starość nagrania" pełną gębą
Bzdura o której też już wcześniej pisałem. Nikt, kto ma patefon za x tysięcy nie godzi się na szumy i trzaski z płyt. To nie jest era Bambino.
Kuriozalne wydanie płyt "Stare kino - piosenki z polskich filmów" nie oznacza, że nie da się lepiej i że kopiowanie bezpośrednie z taśm na CD bez obróbki jest ok. Ale czy oczekujesz, że te piosenki będą brzmiały i dźwięk miał klarowność jak na najnowszych CDkach gwiazd popu lub techno?
Może dam przykład z innej beczki. Odnowienie obrazu i dźwięku w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" dało wspaniały efekt i z przyjemnością oglądałem go ponownie. Ale czy zostanie docenione i wydane na Blu-Rayu?? Jeśli na DVD to jaki był sens tej pracy (patrz "Krzyżacy"). Natomiast odnowiona "Stawka większa niż życie" wali po oczach ziarnem.... czy o to chodziło?? To samo tyczy się obrazu. Jeśli masz lub widziałeś choćby właśnie na Blu-Rayu odnowione "The Robe" to myslę, że wiesz o czym piszę. Ten i inne stare filmy też w obrazie będą miały lekki płaszczyk czasu. Który jest wg mnie potrzebny. Można lepiej, można podnieść jakość odtwarzania czy rozdzielczość, tylko do jakiej granicy? Widziałeś jak wyglądał obraz w "Sklepiku z horrorami"? A to film z połowy lat 80siątych (pisze o tym z Moranisem). Natomiast w wydaniu Blu-Ray zero ziarna, skaz itp. Kolory rewelacyjne. Ale sama faktura filmu wygląda jakby był z lat 50siątych.
Tobie Adamie chyba za bardzo spodobał się obraz i dźwięk z "Artysty". Nic nie mam do tego filmu i muzyki, tylko czy uważasz, że da się wszystko co było wcześniej przerobić do takiej jakości jak obecnie zaproponowano w "starym kinie" ?

Turek

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#137 Post autor: Turek » śr kwie 25, 2012 19:31 pm

Krzysiek pisze: Mastering masteringowi tez nierówny. I nie chodzi mi tylko o odszumienie itp. Jak każda tego typu ingerencja cyfrowa w nagranie, tak i tu pozostawia to swój rys.
I tu się zgadzam w zupełności. Powróce to fakt, po raz milionowy do Conana ale przyznam że ja bardzo (naprawdę) boję się o remastering chłopaków z Intrady.

Bo to zostawia swój rys. Zmiana miksu, odszumienie, sprawi że wyjątkowy i niepowatarzalny nadal będzie stary album od Varese.
Bo to właśnie "stare brzmienie", które tak niezbicie związane jest ze scorem czy filmem buduje jego legendę.

I tutaj poprzez cyfrowe modyfikacje ulatuje gdzieś ten charakter. I boje się że będzie tak samo w tym przypadku. Pojawią się głosy że jak przy re-recu, brakuje "antyczności".

Bo muzyka będzie ZMODYFIKOWANA po prostu. Tak samo jak jest ze starymi filmami. Lucas do osrania remasteruje Star Warsy a i tak najlepszy klimat mają pierwotne wersje.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#138 Post autor: Tomek » śr kwie 25, 2012 19:40 pm

A i tak najbardziej liczy się muzyka, tak podsumuję te fetyszystyczne, niekończące się tyrady o dźwięku, które chyba dla większości użytkowników tutaj są conajmniej męczące...
Obrazek

Turek

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#139 Post autor: Turek » śr kwie 25, 2012 19:44 pm

Tomek pisze:A i tak najbardziej liczy się muzyka
Polać mu ! Zgadzam się w 1000000%

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#140 Post autor: muaddib_dw » śr kwie 25, 2012 21:02 pm

Turek pisze:
Tomek pisze:A i tak najbardziej liczy się muzyka
Polać mu ! Zgadzam się w 1000000%
Dokładnie, znam ludzi co nie kupią SW IV, V, VI bo ... "źle brzmią" - audiofile z Koziej Wólki :lol:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#141 Post autor: kiedyśgrześ » śr kwie 25, 2012 21:31 pm

muaddib_dw pisze:
Turek pisze:
Tomek pisze:A i tak najbardziej liczy się muzyka
Polać mu ! Zgadzam się w 1000000%
Dokładnie, znam ludzi co nie kupią SW IV, V, VI bo ... "źle brzmią" - audiofile z Koziej Wólki :lol:
Do tego nie trzeba być audiofilem, SW brzmią akurat tragicznie :) Swoją drogą przerażająca dzisiaj głuchota panuje, na Amazonie pośród dziesiątków zachwytów w komentarzach znalazłem jednego pragmatycznego zawodnika, który napisał o SW muza Ok. ale dźwięk :!: i tu następują słownie dwie rzeczowe linijki tekstu na temat co zrąbali ludzie od masteringu, radzę znaleźć, przeczytać, bo warto :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#142 Post autor: kiedyśgrześ » śr kwie 25, 2012 21:49 pm

Krzysiek pisze:Widziałeś jak wyglądał obraz w "Sklepiku z horrorami"? A to film z połowy lat 80siątych (pisze o tym z Moranisem). Natomiast w wydaniu Blu-Ray zero ziarna, skaz itp. Kolory rewelacyjne. Ale sama faktura filmu wygląda jakby był z lat 50siątych.
A gdzie to wydali na Blu-ray :?: Jakiś link byś dał Krzysiek :P
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#143 Post autor: muaddib_dw » śr kwie 25, 2012 22:54 pm

kiedyśgrześ pisze:
muaddib_dw pisze:
Dokładnie, znam ludzi co nie kupią SW IV, V, VI bo ... "źle brzmią" - audiofile z Koziej Wólki :lol:
Do tego nie trzeba być audiofilem, SW brzmią akurat tragicznie :) Swoją drogą przerażająca dzisiaj głuchota panuje, na Amazonie pośród dziesiątków zachwytów w komentarzach znalazłem jednego pragmatycznego zawodnika, który napisał o SW muza Ok. ale dźwięk :!: i tu następują słownie dwie rzeczowe linijki tekstu na temat co zrąbali ludzie od masteringu, radzę znaleźć, przeczytać, bo warto :)
Rezygnować z takiej muzyki bo ... "źle brzmi" to dobre dla ludzi którzy słuchają sprzętu a nie muzyki :!:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#144 Post autor: kiedyśgrześ » śr kwie 25, 2012 23:10 pm

muaddib_dw pisze:Rezygnować z takiej muzyki bo ... "źle brzmi" to dobre dla ludzi którzy słuchają sprzętu a nie muzyki :!:
W przypadku SW akurat rezygnować nie trzeba, można kupić stare wydawnictwa, ale rozumiem argumentację, chciałem tylko zaakcentować kuriozalność sytuacji z SW od czasu wydawnictwa z BMG, ktoś coś w przeszłości schrzanił i nikt nie zamierza z tym nic zrobić, w zamian dopisuje się na płytach kolejne tajemnicze znaczki (zaklęcia) w przypadku Sony to chyba było DSD, które nie ma nic wspólnego z masteringiem :!: ale fajnie wygląda na pudełka, nie chce mi się wstawać żeby sprawdzić, czy rzeczywiście tam jest ten znaczek, ale chyba jest :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#145 Post autor: Tomek » czw kwie 26, 2012 06:44 am

Nie "ktoś", tylko Papcio Lucas ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#146 Post autor: Ghostek » czw kwie 26, 2012 07:52 am

No i póki Lucas żyje nikt raczej nic nie zrobi, aby kolejne super-wydania wyszły poza marketingowe pieprzenie i puste naklejki. Re-reca też nie będzie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#147 Post autor: Krzysiek » czw kwie 26, 2012 09:11 am

A gdzie to wydali na Blu-ray Jakiś link byś dał Krzysiek


Wcześniejszy film z lat 60siątych z Nicholsonem jest już jakiś czas na Blu-Rayu za 12$ natomiast późniejszy (o którym pisałem) był na satce kilka razy już w odnowionej wersji, tak że nawet sobie częściowo zgrałem na tv i spokojnie mogłem zobaczyć po kilka razy jak go faktycznie odnowili. I jest w zapowiedziach Blu-Ray na ten rok.

Co do opisu DSD na płytach - dotyczy on tylko płyt wcześniej wydanych w formacie SACD. DSD jest to rodzaj kodowania jednobitowego. Owszem, na CDkach też pojawia się taki napis ale tylko w przypadku jeśli wcześniej płyta została nagrana w SACD i ew. później ten rodzaj kodowania przetworzono ponownie na PCM (czyli kodowanie wielobitowe - 16 dla CD ; 24 dla DVD Audio), co w zasadzie nie jest jakimś perpetum mobile, bo 95% sprzętu, który odtwarza SACD i tak ma przetworniki wielobitowe.... :?
Sony ew. mogło podać SBM co tyczy się "ichnego patentu" oszukania słuchu

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#148 Post autor: Krzysiek » czw kwie 26, 2012 09:21 am

nawet na Youtube obraz świetnie wygląda

http://www.youtube.com/watch?v=AlUdy2Ao ... re=related

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#149 Post autor: kiedyśgrześ » czw kwie 26, 2012 10:34 am

Krzysiek pisze:Co do opisu DSD na płytach - dotyczy on tylko płyt wcześniej wydanych w formacie SACD.
Wiem co to jest DSD (mniej więcej :wink: ) Natomiast nie kumam co to robi na okładce choćby tej płyty :? :P

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HOOK (2CD) / THE ROBE (2CD) - LA-LA - 27.03.2012

#150 Post autor: Krzysiek » czw kwie 26, 2012 14:38 pm

Znaczy się mają materiał na wydanie SACD ale z jakichś powodów nie zdecydowali się. Może mimo wszystko mastering im nie do końca wyszedł poprawnie a nie chcieli zostać z płytami w nocniku? Poza tym wszak Lucas odnawiał cały materiał cyfrowo do ponownego wydania na DVD oraz z późniejszą myślą na gęstym nośniku. Więc i dźwięk również musiał zostać jakoś przetworzony, zapisany.... W filmie, kiedy dookoła pokoju dźwięk jest wypluwany z akcją z x.1 głośników, nikt się nie przysłuchuje czy to lub tamto zostało dobrze zgrane. A na materiale czysto DSD mogła wyjść kaszanka. Więc co szkodzi ponownie przekonwertowac dźwięk? Nic, tym bardziej, że większa ilość ludzi to kupi a niewielu będzie przeszkadzało.
Ale jakość poszczególnych wydań Star Wars na CD była już omawiana w innym wątku.....

ODPOWIEDZ