LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2656 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 09:26 am

nic nie przebije złodziejstwa z CDJapan które miałem 3 tyg temu - viewtopic.php?p=348984#p348984
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2657 Post autor: Pawel P. » pt lis 24, 2023 09:28 am

Tak, maksymalnie z Lali i Intrady to 24 zł.

Może to zalezy od miejsca, do którego się zamawia. Musiałeś trafić Adam na jakiegoś nadgorliwca albo coś nie tak opisali.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2658 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 09:28 am

miałem zaniżoną wartość o 1/3 - napisali równe 20$ na paczce. A kosztowało 29,99. I jeszcze szło ponad miesiąc :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2659 Post autor: galljaronim » pt lis 24, 2023 13:53 pm

Świetny rzut. Cieszy przede wszystkim Maska Zorro, która faktycznie zasługiwała na rozszerzenie.Hak nie jest zaskoczeniem, bo to wydanie sprzed dekady było nierówne jeśli chodzi o jakość i głośność dźwięku. Ciekawe czy to zostało poprawione. Sneakersa też się weźmie, bo podstawki nie mam.
Zakupy zapewne kiedyś zrobię w MBR, bo po przeliczeniu to wychodzi nieznacznie więcej niż bezpośrednio od Lali, a przynajmniej szybsza dostawa i brak zmartwień o to, co wymyślą celnicy.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2660 Post autor: lis23 » pt lis 24, 2023 14:32 pm

Nie wiem czy dobrze policzyłem ale wyszło mi 546 zł z La Li + dodatkowe opłaty i 674 zł z MBR, ok. 130 zł więcej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2661 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 15:00 pm

ale tu nie ma co przeliczać - wrzuć co chcesz do koszyka i podaj adres a w kolejnym kroku samemu przeliczy. a do tej sumy dolicz sobie jeszcze dodatkowo 1/4 - 1/3 tej sumy na dopłaty dla listonosza.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2662 Post autor: lis23 » pt lis 24, 2023 15:02 pm

Z Francji nie powinno być dodatkowych opłat bo to jest UE.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2663 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 15:03 pm

piszę o lali. wiadomo. 546 + 1/3 = 728, czyli drożej niż z 674 z MBR

naucz się nie zamawiać z usa, jeśli nie ma takiej potrzeby. a tu nie ma.
chyba że chcesz dawać zarobić pisowskiej wciąż jeszcze poczcie polskiej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2664 Post autor: Pawel P. » pt lis 24, 2023 16:10 pm

Again.
Jedyny przypadek, kiedy słyszalem, by ktoś zaplacił przy odbiorze przesylki z Lali czy Intrady więcej niż 24 zl, to ten wspomniany kilka postow wyżej przez Adama. Bez względu na liczbę płyt.

I może nie pisz "Z Francji nie powinno być dodatkowych opłat bo to jest UE.". To jest UE, więc NIE MOŻE być dodatkowych opłat.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2665 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 16:42 pm

Pawel P. pisze:
pt lis 24, 2023 16:10 pm
Again.
Jedyny przypadek, kiedy słyszalem, by ktoś zaplacił przy odbiorze przesylki z Lali czy Intrady więcej niż 24 zl, to ten wspomniany kilka postow wyżej przez Adama. Bez względu na liczbę płyt.
pośledź sobie coroczne posty o BF na FSM, jak ludzie z np. Belgii czy Francji płakali, że mieli dopłaty po 20 czy 30 E. Poczekaj co się będzie działo przy tegorocznym za 3 tyg :)

La-La też nie będzie głupia i w nieskończoność zaniżać paczek nie będzie, bo w USA się to zrobiło karalne, to raz, a dwa, przy zagubieniach tylko oni byli w plecy potem, bo firma kurierska zwraca deklarowaną wartość.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2666 Post autor: Pawel P. » pt lis 24, 2023 17:46 pm

Spoko.

W sumie i tak od 2-3 lat kupuję niemal wyłacznie na MBR.

A Hooka to od razu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2667 Post autor: Adam » pt lis 24, 2023 18:10 pm

Nie więc nie masz sytuacji na bieżąco. Bodaj 1,5 roku temu wszedł przepis, że przesyłki celne musza mieć faktury/wartość zgodną z fv w kangurze na pudełku. Nawet chyba Intrada tym tłumaczyła podwyżkę cen wysyłek. Wszystko co mi przychodzi z USA mam na zewnątrz fv widoczną dla listonosza. Raz nie miałem, jak mi Tyler przysłał plakat z zaznaczeniem na fv 1$ i „marketing poster”, to mi Fedex dowalil cła bodaj 127 zł z powodu gabarytu tuby. Pisałem o tym w wątku wtedy, jak ich olewałem, to wkoncu mi komornik to ściągnął. 3 tyg temu z Japonii miałem to samo i cyk, dopłaty 28% wartości całej fv. Oppenheimer z Mondo dopłaty 37 zł, to wszystko zwykłą pocztą państwową było, bo jakby było kurierem to oni sobie cenią jeszcze więcej za obsługę celną (przykład tuby wyżej).

Unikać jak ognia zamawiania spoza krajów UE a tym bardziej firmami kurierskimi.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2668 Post autor: Pawel P. » pt lis 24, 2023 18:30 pm

Ogląd mam w oparciu o znajomych, którzy bez przerwy tam zamawiają i nie placą. Nevermind, na legalu powinno być płacone i zapewne wolna amerykanka się sooner or later skończy.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2669 Post autor: MichalP » pt lis 24, 2023 19:57 pm

Nie pieszcza sie tam z wami w Polsce, no i w calej Europie. Ciekawi mnie, ze przy calym tym nacisku na globalny handel teraz sie zrobil taki zamordyzm jezeli chodzi o male, indywidualne paczki. Ja rozumiem, ktos zamawia jakies duze ilosci czegos, ale pitolenie sie z kazda, nawet kilku dolarowa przesylka - gdzie tu sens.

Jak dla mnie to Lala w tym roku jakos specjalnie nie pozamiatala. Solidne tytuly, ale bez zawalu. Hooka biore bardziej przez sentyment i fakt, ze bardzo lubie ta muzyke (oczarowala mnie jeszcze jak bylem nastoletnim, poczatkujacym sluchaczem) i w sumie jest prawie 100 minut materialu wiecej (wliczajac piosenki) w porownamiu do poprzedniego wydania - te rozne alternaty tylko dodaja smaczku calosci, no i lepsza jakosc dzwieku.

Sneakers to kolejna muzyka, ktora mnie kiedys oczarowala i pamietam jak po obejrzeniu filmu bylem bardzo rozczarowany, ze nie bylo wielu fajnych momentow na albumie - mam stara, oryginalna plyte, ktora kiedys kupilem we wroclawskim empiku, rozszerzenie bedzie jak znalazl. W sumie prawie 35 minut muzyki wiecej wliczajac alternaty z drugiej plyty

Mam jedynie problem z Zorro. Znowu okolo 35 minut muzyki wiecej, ale juz oryginalny album byl wypchany na maksa i reszta, ktora sie nie zmiescila to taki troche plankton - pojedyncza minuta tu i tam. Kilka dluzszych kawalkow wykorzystuje juz wczesniej przedstawione pomysly i melodie, moze troche w innej aranzacji i tempie, ale nic odkrywczego tam nie ma.

Zamowienie sprobuje zlozyc przez Intrade, dolaczajac kilka ich tytulow i tak celujac, zebyc zamowic jak najwiecej albumow mieszczac sie w najtanszym przedziale cenowym przy wysylce wiecejj niz jednego albumu. Oni dalej maja ten patent, ze 2CD albumy traktuja jako pojedyncza plyte. Lala niestety ma juz koszty wysylki z kosmosu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2670 Post autor: lis23 » pt lis 24, 2023 21:11 pm

Kurdę, mogli już zaszaleć i dać od razu "Maskę Zorro" i "Legendę Zorro" w takim wydaniu jak "Batmany" Elfmana czy "Parki Jurajskie" Williamsa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ