LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1786 Post autor: Adam » wt lut 05, 2019 15:02 pm

Nie kwestionuję tego wydania, to nie jest paranoja jak przy Szeregowcu, bo jednak 2 pierwsze płyty to spore rozszerzenie. Chodzi o złodziejska politykę, bo dwie pozostałe płyty to zapchajdziury żeby podnieść dramatycznie koszt wydania ORAZ wysyłki - pewnie set będzie po m.in. 50$ + wysyłka 4CD w Lali wiadomo ile - najdrożej na świecie...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1787 Post autor: Ghostek » wt lut 05, 2019 15:06 pm

Dokładnie. Dodatkowe podnoszenie wartości wydania o co najmniej 20$ (bo nie wyobrażam sobie aby to kosztowało mniej niż 50$). Do tego wspomniane przez Adama koszty wysyłki i mamy ok 75$ do wydania na coś, co równie dobrze mogłoby kosztować ok 40. Po co komu remasterowany reprint regulara i te pieśni? Każdy ma to na półkach, a jak nie to w dowolnym markecie za 5zł może se kupić.
Gdyby wydali tylko to co na cd 1-2, to bym pewnie brał, a tak mam poważny dylemat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1788 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 05, 2019 15:17 pm

Już wiadomo, że to jest $59.98.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1789 Post autor: Adam » wt lut 05, 2019 15:18 pm

LOL
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1790 Post autor: Ghostek » wt lut 05, 2019 15:46 pm

85$ za całość ze sprowadzeniem, 340zł... To ja podziękował. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1791 Post autor: Adam » wt lut 05, 2019 16:02 pm

i warto podkreślić, że to tylko za dwie płyty, bo pozostałe dwie każdy ma albo na allegro za piątaka kupi :lol:
a wystarczyło za 29$ wydać album z pierwszymi 2CD i by im zszedł nakład odkopa - bo to hicior.
sam bym kupił wtedy i to z pocałowaniem w ręke.. A tak będą się z tym bujać i nie sprzedadzą tego za tyle $.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1792 Post autor: MichalP » wt lut 05, 2019 18:54 pm

No widze, ze Lala pobila kolejny rekord. 60 dolarow to nieliche przegiecie. 50 za Titanica wydawalo sie duzo, ale chociaz tam kazda z plyt miala jakas wartosc dodana i wczesniej niepublikowany material. Tutaj po prostu wycenili te dwie nikomu niepotrzebne plyty po 15 dol. za sztuke. Strasznie mnie ciekawi, czy zmusil ich do tego kontrakt i czy przy okazji narzucil im tez ceny. Czy po prostu probuja nabijac kase.
Fakt jest jeszcze jeden - od kilkunastu lat ceny plyt w ogole sie nie zmienily, wiec to moze byc jedna z form cichego podnoszenia cen, szczegolnie przy tych bardziej popularnych wydaniach. Mozna sobie wyobrazic w jaki sposob by teraz wydali takie rzeczy jak Star Trek Goldsmitha czy takze jego First Knight - na 100% bysmy mieli 4 plytowki w cenie 50-60 dolarow

Inna sprawa, to zawsze jest wiecej jakosciowych problemow z tymi 3-4 plytowymi wydaniami - porysowane plyty, polamane pudelka. O wiele mniej jest partolenia przy okazji wydan 1-2 CD.

Dla mnie to dziwne sa te trendy. Filmowka jest niszowa i nawet wsrod fanow (nas :D ) coraz wolniej te wydawnictwa schodza. Po kiego grzyba tluc te rozdmuchane wydmuszki, ktorych pozniej nikt nie chce kupowac, dodatkowo sa problemy z dodrukami bo nie ma tloczni itp. Tak jak Adam stwierdzil - wydali by to na 2 CD, gora 3CD z cena 30-35 dolcow i kazdy by to wzial i latwiej by bylo z dodrukami tez.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1793 Post autor: Adam » wt lut 05, 2019 19:02 pm

kontrakt na pewno ich nie wiązał do cd nr 4 :P reprint podstawki, ok, częsta praktyka, nieraz się z tego tłumaczyli. ale na pewno nie album z piosenkami :mrgreen:
a oszukuje to LaLa przede wszystkim na przesyłkach.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1794 Post autor: MichalP » wt lut 05, 2019 23:50 pm

60 dolarow za jeden film to dla mnie cos nie do zaakceptowania. Pamietam ten czas kiedy kupowalem LOTRy Complete i to byl koszt 60 dolarow - to byl jedyny wyjatek ze wzgledu na muzyke, jej ilosc, forme wydania, dodatkowy DVD-Audio, no i cale pudelko + ksiazeczka. Nawet teraz to nowe wydania LOTra z Blurayam, swego czasu mozna bylo kupic na kanadyjskim Amazonie: ROTK za 55 dolarow.

A tutaj Lala oferuje raptem kilkanascie minut nowego materialu, standardowa ksiazeczka i pudeleczko po taniosci z super gietkiego plastiku. Dzieki wielkie.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1795 Post autor: Paweł Stroiński » śr lut 06, 2019 02:23 am

Nowego materiału jest dwa razy tyle, tak naprawdę niż na oryginalnej płycie.

A i tak dwa razy mniej niż materiału nagranego, ale jak mówię, dużo powtórek. Ja nie wyłapałem np. różnic między czterema wersjami ośmiominutowego Light.

Być może byli zobowiązani do powtórzenia wszystkiego, co wydało RCA.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1796 Post autor: Pawel P. » czw lut 07, 2019 12:27 pm

Cena 60 dolców plus zapewne droższa wysyłka w kontekście 100 za cacko Pottera jest jednak dość szokująca. Dla mnie wydanie podstawowe Cienkiej czerwonej linii jest wystarczające, nawet jeśli nie wyczerpuje tematu, więc i tak nigdy tego nie kupię, nawet za 50 procent ceny. Ale na pewno fajnie, że takie wydania się ukazują - dla tych, którzy są nimi zainteresowani.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1797 Post autor: Ghostek » czw lut 07, 2019 14:14 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1798 Post autor: Ghostek » pn lut 11, 2019 14:15 pm

Obrazek

No i przesłuchane.
Od razu zaznaczę, że wertowałem tylko materiał z CD 1 i 2. Pozostałe kompletnie mnie nie interesują od strony muzycznej bo znam jak własne palce.
Co zaś się tyczy filmowej prezentacji score, to... Cóż, można było przypuszczać że powieje nudą.
Recording sessions nigdy nie słuchałem, bo przerażała mnie ilość materiału, ale ten zestaw wydaje się nie lepszy.
I żeby nie było.. Klimat pierwszorzędny. Nie ma poczucia twardych cięć montażowych, wszystko płynie sobie niespiesznym tempem... No ale jak dla mnie to za dużo. Nie byłem w stanie łyknąć na raz. A i w dwóch ratach czasami miałem dość.
Na pewno znajdą się koneserzy tego scoru w takim wydaniu, tylko nie wiem, czy jako całościowy produkt (w takim wydaniu) jest wart 60$. Jak będzie kiedyś ostre promo i uda się za połowę ceny to ogarnąć albo ustrzeli się po okazji na jeBayu, to może złapię dla uzupełnienia kolekcji. Ale ciśnienia nie mam. Jak nie kupię, to też żył będę. Bo oryginalny album jednak rządzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1799 Post autor: Michał Turkowski » pn lut 11, 2019 22:52 pm

Nie słuchałem jeszcze "Thin Red Line" od LLL, ale czytam opinie na FSM i okazuje się że na tym wydawnictwie nie ma cudownego utworu z początku filmu tj. orkiestrowa aranżacja jednej z pieśni, która pojawia się na początku filmu. Z tego co wiem to ponoć jest to aranżacja Klausa Badelta, ale kurcze, to jest cudowny utwór, zawsze oglądając film żałowałem że nie jest on na albumie.

Teraz wychodzi taki wielgachny box i też tego nie ma tylko jakaś 30 sekundowa wersja alternatywna.

Szkoda.

Oto ten utwór:


youtu.be/cu4HNf1zcro

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1800 Post autor: Adam » pn lut 11, 2019 23:27 pm

Badelt na emeryturze, dawno odszedł w niesławie z RCP, to Hansu logicznie że nie dał jego kawałka :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ