LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2041 Post autor: bladerunner22 » czw cze 04, 2020 20:18 pm

Ja np nie mam muzy z pierwszych 3 Johnsow i 4 5 6 Star Wars mam składanki i to mi starcza natomiast mam taką wojnę światową i Monachium czy bfg 😉 także dokładnie jest tak jak Adam mowi,mam te Scory Johna, które słucham.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2042 Post autor: lis23 » czw cze 04, 2020 20:24 pm

Indiany mam w boxie, Star Warsy, niestety, też i co gorsza, kopertówki, więc poluję na wydania dwu płytowe z 1997 roku z okazji premiery kinowej nowych wersji z dodanymi scenami i efektami. Ja tam chcę mieć wszystko Williamsa i Hornera :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2043 Post autor: bladerunner22 » czw cze 04, 2020 21:12 pm

Z horner mam chyba z 10 płyt w sumie. na pewno chciałbym legendę zorro, enemy at the Gates, no i new world nie cdr, bo ostatnio się nacialem.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2044 Post autor: lis23 » czw cze 04, 2020 21:20 pm

Wszystkie trzy mam ale nie wiem, jak rozpoznać, czy to jest CDR i co to w ogóle szkodzi? Silvascreenmusic S11.CD1200 MCPS - The New World.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2045 Post autor: Adam » czw cze 04, 2020 22:08 pm

A to nie wiesz jak od spodu wyglada CD-R ? :)
Jak masz cały spód srebrny, to nie CD-R. Jak zielonkawy/żółtawy/niebieski - to CD-R.
A czym to szkodzi? Oryginalne CD odpalisz po 35 latach, a jak coś nagrasz kompem na CD-R to czasem już po 3, 4 latach błędy odczytu. Technologia oczywiście się zmienia, są lepsze i gorsze nośniki CD-R, ale to nigdy nie będzie tłoczona płyta.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2046 Post autor: galljaronim » wt cze 09, 2020 05:49 am

Czerwcowe wydania Lali. Nie znam, więc się nie wypowiadam.

Widać, że im się nie przelewa, bo limity po 1000 sztuk. Mega miazg to teraz będzie się można spodziewać tylko na BF.

Obrazek



Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2047 Post autor: Pawel P. » ndz cze 14, 2020 08:40 am

galljaronim pisze:
wt cze 09, 2020 05:49 am
Czerwcowe wydania Lali. Nie znam, więc się nie wypowiadam.

Widać, że im się nie przelewa, bo limity po 1000 sztuk. Mega miazg to teraz będzie się można spodziewać tylko na BF.
To, że limity są po 1000 sztuk nie wynika z tego, że im sie przelewa czy nie, a po prostu z chłodnej kalkulacji, ile dadzą rady tego sprzedać.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2048 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 14, 2020 10:04 am

W chwili obecnej filmówka sprzedaje się bardzo slaboooo zresztą nie tylko filmówka .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2049 Post autor: Adam » ndz cze 14, 2020 10:11 am

A jak się ma sprzedawać skoro już z 3/4 nowości w ogóle nie wychodzi na CD kosztem tylko cyfrowego wydania i winyla, a wytwórnie fanowskie zawsze miały małe nakłady i jeśli tytuł nie był zgniataczem, to leżał. Skoro wytwórnie nie chcą naszych pieniędzy, to niech się nie dziwią że się nie sprzedaje.

fun fact: sprzedaje się lepiej, dlatego właśnie rezygnują z CD, bo cyfrowe ich nic nie kosztuje w produkcji, a kasa prawie taka sama. a kolekcjonerów CD jak my traktują jak rozkapryszone dzieci, niech sobie płaczą, mamy ich w dupie, zarabiamy więcej na cyfrowych.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2050 Post autor: MichalP » ndz cze 14, 2020 10:28 am

Gadalem sobie ostatnio z kierownikiem ostatniego fizycznego sklepu muzycznego chyba w calej Kanadzie - na pewno w moim rejonie (siec jest rodowita Kanadyjska z kilkunastoma sklepami w najwiekszych prowincjach), moze Toronto (duzo wieksze i ma jeszcze jakies sklepy). Duze sklepy z elektronika juz dawno pozbyly sie dzialow z muzyka - zostaly im tylko okrojone filmy i gry na konsole :cry: . Walmart ma maly dzial, ale tam mozna trafic tylko najpopularniejsze nowosci.

Tak czy siak, powiedzial ze akurat filmowka na tle inncyh rodzajow muzyki wcale tak zle nie wyglada (sprzedaja glownie CD, Vinyle, filmy/koncerty i troche pierdol jak koszulki, gry planszowe itp). Nic nie wybija sie ponad przecietnosc ale spadki mu sie zatrzymaly i sprzedaz mu sie trzyma na podobnym poziomie i filmowka jest jednym z tych lepiej schodzacych. Z dostepnoscia ma roznie, ale czasami potrafil mnie zaskoczyc plus zawsze mozna przez nich zamowic jak jest oficjalna dystrybucja w Kanadzie.

Fakt, ze to bylo przed Covidem, ale sie otworzyli dwa tygodnie temu i na razie nie wyglada, zeby sie mieli zamykac na dobre - wiec sie zobaczy.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2051 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 14, 2020 13:47 pm

Dla mnie osobiście największym problemem cyfrowych wydań jest jakość powinny być w formacie bezstratnym czyt FLAC a większość jest MP3 co jest dla mnie dyskwalifikujace :) jest też pozytywną rzecz, będzie miejsce na wszystkie albumy naprawdęnie mam już gdzie cd trzymać
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2052 Post autor: Adam » ndz cze 14, 2020 13:49 pm

haha Bladu, jak piracisz to masz mp3. przecież możesz normalnie kupić bezstratne, a iTunes oferuje bezstratne w standardzie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2053 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 14, 2020 13:51 pm

chciałem kupić w empiku i tam mają mp3 filmówkę :)
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2054 Post autor: Adam » ndz cze 14, 2020 13:52 pm

a w PL owszem. ale kto kupuje cyfrowe w PL jak wybór i jakość żadna :o
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2055 Post autor: MichalP » ndz cze 14, 2020 19:18 pm

Tez nie przepadam za cyfrowka - wrecz jej nie trawie, ale to bardziej ze wzgledu na podejscie - jakos inaczej sie nastawiam na sluchanie muzy jak mam w reku plyte i w jakis sposob moge celebrowac to cale doswiadczenie. Przy sluchaniu cyfrowki jednym uchem wchodzi, drugim wychodzi i czesto nic mi nie zostaje po odsluchu.

Ale fakt czasy sie zmienily - kiedys nie bylo tyle muzycznego materialu wydawanego. Moje ulubione rzeczy zamykaly sie w doslownie moze 10-15 albumach rocznie. Teraz to bardziej ograniczenie kasowe. Nawet jakby wszystko wydawali na CD to i tak bym nie kupil bo forsy by niestarczylo. Wiec na razie jak cos jest cyfrowo to wracam sobie do tego przez darmowe cyfrowe serwisy (spotify, youtube) liczac ze jednak cos tam jednak wypuszcza na CD w limicie - ale jak nie to pewnie sie w koncu przemogne i zaczne to kupowac w bezstratnym formacie - ale to juz nie bedzie to samo doswiadczenie niestety :|

ODPOWIEDZ