LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2671 Post autor: MichalP » pt lis 24, 2023 22:00 pm

No i zamowienie zlozone. Musialem pojsc na pare kompromisow i obejsc sie bez Solo i Petera Pana. Kanadyjski dolar nie ma zbyt dobrego kursu teraz i jak by mi zona zobaczyla ile wydalem na plyty to by im leb urwala, a tak to sie zmiescilem w 23 dol. za wysylke a w zamowieniu mam 12CD: Hook, Sneakers, Battle Beyond the Stars, Windtalkers i Hot Fuzz. Mam nadzieje, ze bedzie co sluchac przez Swieta.

Dla porwonania cen przesylek - z Lali jakbym tylko zamowil Hooka i Sneakers to bym zaplacil 27 dol. za wysylke :shock:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2672 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2023 08:09 am

Ja zamówię jak będzie jakaś przybliżona data premiery: Hook, Maska Zorro, Sneakers i może "Fieeld of Dreams". Na razie, idzie mi "Avatar 2' i może wyślą paczkę z MBR ( box Williamsa, Dracula, Windtalkers i Peter Pan ) + jeszcze polska wersja "Życzenia".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2673 Post autor: Althazan » sob lis 25, 2023 10:23 am

Adam pisze:
pt lis 24, 2023 18:10 pm
Unikać jak ognia zamawiania spoza krajów UE a tym bardziej firmami kurierskimi.
Muszę się zgodzić z Adamem (niestety dla fanów płyt). Adam, może to tylko my mamy tylko takich celników (Zabrze)? Kto to wie? Od wprowadzenia przepisów o których Adam pisze, WSZYSTKO miałem oclone, minimalna opłata to 20,50 zł (brak kwoty na paczce) - to akurat można przeżyć. Jak jest kwota na przesyłce, to wychodzi faktycznie - plus dodatkowe 1/3 do zapłaty.
Od około 2 lat praktycznie zrezygnowałem z zakupów spoza EU.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2674 Post autor: Adam » sob lis 25, 2023 14:41 pm

Możliwe że Zabrze jest upierdliwe. Ja też za każdym razem mam dopłaty.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2675 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2023 15:18 pm

Ja za paczkę z Intrady w styczniu miałem 25 zł dopłaty na poczcie a za Batmany Elfmana z Amazonu - 9 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2676 Post autor: MichalP » sob lis 25, 2023 19:08 pm

Adam pisze:
sob lis 25, 2023 14:41 pm
Możliwe że Zabrze jest upierdliwe. Ja też za każdym razem mam dopłaty.
Wyjatkowy zamordyzm w tym Zabrzu, ale na pocieszenie ci powiem, ze w Lubinie (nie mylic z Lublinem :D ) jest podobnie. Zona do swojej mamy w zeszlym roku kartke swiateczna wyslala i dolozyla kilka zdjec i chyba jakis obrazek namalowany przez dzieci i wsadzila to do troche wiekszej od zwyklej koperty babelkowej, no i na poczcie trzeba bylo doplacic te 8 zl, mimo, ze tam nawet deklaracji nie bylo bo szlo to jak zwykly list :shock: Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2677 Post autor: Adam » śr gru 20, 2023 10:02 am

MV potwierdził, przy okazji pytania o "Ostatniego Samuraja", że Warner zablokował wszystko dla wszystkich - także jak coś jest Warnera, to score nie wyjdzie, nawet jak było już w trakcie produkcji, jak np. JFK i Czarownice z Eastwick. I to będzie sytuacja na lata.

I can assure you, 100%, despite the blessing of Hans Zimmer, Tom Cruise and Santa Clause, this title or any other WB title for that matter is not happening in the near future.

MV
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2678 Post autor: Adam » ndz gru 24, 2023 22:05 pm

No i mówiłem, żeby poczekać do końca roku. Tyle się Intrada sadziła, a tu La-La weszła i zamknęła jednym rzutem wszystkie ryje we wszystkich wytwórniach w tym roku 8)
To są te 3 ostatnie tytuły, które finalnie nie zdążyły z akceptacją na Black Friday :

MAM ZAWAŁ

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

plus jakieś gówno Beltramiego - to bez limitu i z autografami:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2679 Post autor: MichalP » pn gru 25, 2023 06:44 am

Fajnie, ze Lala dalej zajmuje sie Bondami. Po Arnoldzie nie bylem pewny w jakim to kierunku pojdzie. Jakby to wszystko zmiescili na Black Friday to by mieli mega rzut. Miesieczny poslizg.

Octopussy bez dwoch zdan - nigdy nie dostal normalnego rozszerzenia. Ale Live and Let Die mam w wydaniu rozszerzonym, 56 minut. Wiem, ze nie chronologicznie, ale pod wzgledem zawartosci to praktycznie roznic nie widze, poza zawartoscia z drugiej plyty - tych kilka wersji alternatywnych. Nie wiem czy jest sens dla ludzie, ktorzy maja to wydanie. Ogolnie fajnie, ze jest wznowienie i to daje szanse na kolejne sciezki.

Jezeli chodzi o pozostale wydania z Black Friday, to zadnych baboli nie uswiadczylem. Ksiazeczki sa mega wypas i tloczenie plyt bez zadnych niedociagniec. Sam Hook to mega wydanie. Dwie ksiazeczki, duzo informacji i sporo drobnych smaczkow. Sama muzyka z filmu to jakies dodatkowe 10 minut materialu w porownaniu z poprzednim wydaniem Lali. I sa to glownie rozszerzenia juz znanych utworow - niby nic a fajnie jest posluchac dobrze znanych rzeczy w nowej odslonie i jest to ladnie rozlozone na caly material. I jakosc dzwieku robi swoje - nieskazitelna. Trzecia plyta to bardziej ciekawostka - piosenki nie wszystkim przypadna do gustu - niektore wrecz sa irytujace i teksty w cale nie powalaja. Oczywiscie, ze melodycznie juz nic odkrywczego tam nie ma, ale aranzacyjnie jest ciekawie i dla maniakow Hooka i Williamsa to kopalnia geniuszu kompozytora.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2680 Post autor: Adam » pn gru 25, 2023 07:42 am

LALD ma 15 minut alternatów plus 10 minut niepublikowanej muzyki.

OCTO ma ponad 47 minut (!) niepublikowanej muzyki łącznie. To był jeden z 3 najbardziej skrzywdzonych oryginalnych soundtracków z Bondów - 29 minutowy score - tak samo miał tylko Moonraker i Szpieg. Reszta miała po 40-45 minut. W tych 47 minutach jest instrumentalna piosenka oraz 12 minut muzyki źródłowej, ale nagranej przez Barry’ego (nie wiem czemu nie wrzucili tego chronologicznie do tracklisty tylko na koniec CD1) - w 2/3 etniczna muzyka ze scen z Indii. Jest jeden klip z tego na stronie LaLi.

Najciekawsze, że MV tych tytułów nigdy nie zapowiedział. Pisał parę pat temu, że mają na finiszu „Licencję” Kamena, OHMSS 2CD i Moonrakera. Ale wtedy przyszło przekładanie premiery NTTD i napisał że EON wstrzymał prace w związku ze skupieniem nad nowym filmem.

W 2024 roku mamy 60 lecie "Goldfingera", 55 lecie "OHMSS", 50 lecie „The Man with the Golden gun”, 45 lecie „Moonrakera”, 35 lecie „Licencji na zabijanie” i biorąc pod uwagę, że teraz wydali aż dwa Bondy na raz, to w 2024 roku musimy dostać kolejny lub kolejne. Tej siły już nie powstrzymają, pojawiły się dziś 2 tytuły o których nie mówili, a nie pojawiły się te o których już mówili, więc one muszą wyjść.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2681 Post autor: lis23 » śr gru 27, 2023 10:13 am

Barrego bym sobie kupił, mam tylko jednego Jego Bonda ale za dużo ostatnio wydałem ;) Jaka jest muza George Martina to nawet nie wiem ale jest McCartney ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2682 Post autor: kiedyśgrześ » śr gru 27, 2023 13:34 pm

lis23 pisze:
śr gru 27, 2023 10:13 am
Jaka jest muza George Martina to nawet nie wiem ale jest McCartney ;)
byłem na tym w lokalnym kinie, jakimś cudownym sposobem na "przełomie komuny i demokracji :P " różne stare filmy miały dystrybucję kinową w Polsce, nostalgia :!: , Moore skaczący po krokodylach klasyk... no i cover Guns N' Roses :!: :!: :!: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2851
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2683 Post autor: swordfish » śr gru 27, 2023 22:10 pm

W 1987 powoli zdejmowano cenzurę na Bonda w PRLu. Do kin wprowadzono dwa odcinki "Live And Let Die" i "Moonraker" - tam, gdzie 007 nie walczy z KGB. Wybrane książki Fleminga pojawiły się w księgarniach. Tomasz Beksiński w wieczorach płytowych w Polskim Radiu opowiadał słuchaczom kim jest James Bond i grał soundtracki z muzą Barry`ego w całości. Score z ‚Moonrakera" nagrałem na kasetę magnetofonową, a potem przez kilka lat miałem co słuchać. I nawet nie przeszkadzało mi, że miałem sprzęt monofoniczny w postaci radia Kasprzak.

Score Martina ze względu na rozgrywanie akcji w Nowym Orleanie jest mixem jazzu, funky, soulu i z niewielkimi elementami bluesa. Początek lat 70., więc wszystko jest w rytmie rockowego grania z tamtego okresu. Mocno na pierwszy plan wychodzi brzmienie charakterystyczne dla kina blaxploitation.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2684 Post autor: MichalP » śr gru 27, 2023 23:17 pm

Mi sie tez zawsze LALD kojarzył jako taki trochę prekursor tego co Arnold zaproponowal w swoich Bondach. Jest mniej suspensowo a bardziej rytmicznie, rockowo właśnie. Owszem jest to na modle lat 70 ale mam wrazenie jakby muzyka byla przynajmniej o 10 lat do przodu jezeli chodzi o pomysly aranzacyjne.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2685 Post autor: Adam » czw gru 28, 2023 08:58 am

Btw, LALD to prywatnie ulubiony bondowski score Arnolda z tych, których nie robił Barry. Niejednokrotnie o tym mówił w wywiadach :)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ