LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2221 Post autor: Adam » pt kwie 09, 2021 19:33 pm

Nie no, LaLa już napisała, że rezygnuje z wydawania winyli dawno - bodaj jesienią. Teraz tylko dosadnie przypomnieli :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2222 Post autor: MichalP » pt kwie 09, 2021 19:37 pm

To, ze Lala se odpuscila to wiem, ale ze inni w to wchodza to widac po kanadyjskim amazonie na przyklad. Nie wiem ile razy sie zlapalem na tym, ze widzac jakies rozszerzone wydanie czegos tam podjaralem sie jak glupi i dopiero wchodzac na strone zorientowalem sie, ze to wydanie na vinylu :roll: Oczywiscie wydania na CD brak. Swiat normalnie staje na glowie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2223 Post autor: Adam » sob kwie 10, 2021 14:12 pm

Btw, Supermana z LaLi nie ma sensu kupować, różnica w stosunku do Rhino jest praktycznie żadna. A Rhino można kupić w folii za 30 zł i jest ładniej wydany.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2224 Post autor: MichalP » sob kwie 10, 2021 20:48 pm

Adam pisze:
sob kwie 10, 2021 14:12 pm
Btw, Supermana z LaLi nie ma sensu kupować, różnica w stosunku do Rhino jest praktycznie żadna. A Rhino można kupić w folii za 30 zł i jest ładniej wydany.
Porownywalem sobie sample ze ztrony, na tych samych glosniczkach od kompa z CD od Rhino. Jeszcze w kompie mam stary bluray-rom :D . Roznica jest drobna w gornych rejestrach. Te od Lali brzmia czysciej i wyrazisciej, troche lepsza jest przestrzen i to powoduje jakby niektore instrumenty byly bardziej wyeksponowane. Zauwazylem, ze w niektorych kawalkach brzmi to bardziej wyraziscie, w niektorych faktycznie prawie nie ma roznicy. Za to Lala jakby gorszy miala bas, dlatego nie mam az takiego parcia, ale w promo chcialem sie skusic - i tak bym przyoszczedzil na kosztach wysylki. W normalnej cenie raczej bym tego nie kupil.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2225 Post autor: Pawel P. » sob kwie 10, 2021 22:10 pm

Zgodzę się, że wydanie Rhino jest bardzo dobre, ale jednak brzmienie Lali jest zauważalnie lepsze, przynajmniej dla mnie. To są nagrania z innego źródła, z odkrytych parę lat temu taśm pierwszej generacji, a nie kolejny remaster. Jeśli jednak ktoś nie ma wielkiego parcia, to Rhino faktycznie wystarczy. Na Lali jest trochę smaczków, w tym wczesna wersja "The Fortress of Solitude", mocno się różniąca, do tego w bonusie jest oryginalny soundtrack wydany na 2LP w 1978 r. No i oczywiście wspaniały jest box FSM, o tyle unikalny jeśli chodzi o pierwszy film, że jako jedyny zawiera skomponowaną przez Williamsa source music. Ja mam w kolekcji jeszcze, oprócz powyższych, pierwsze wydanie na CD Warnera (okrojone z dwóch tracków, bo się nie zmieściły, płyty CD w latach 80. były mniej pojemne, chyba do 72 czy 74 min.), to była moja pierwsza płyta z Supermana, i fajny rerecording RSNO pod batutą Debneya, wydany przez Varese. Enough!

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2226 Post autor: MichalP » czw kwie 22, 2021 03:03 am

Dostalem paczke z Lali w koncu. Typowa bulka pelna folii babelkowej :D ale poczta kanadyjska ma teraz dobra wymowke na swoje opoznienia i zamieszanie. Covid, panie, wszedzie covid, zadnego terminu nie mozemy dotrzymac. Amerykance byli to w stanie wyekspediowac to sobie z kraju w dwa dni, a Kanadolom zajelo to tylko 7 dni, jeden dzien celnicy, pozostale 6 dni zajelo transportowanie tego na odleglosc 50km - dwa razy sie zasiedzialo po 2 dni w roznych miejscach i przy okazji zdarzyli to wyslac w innym kierunku, a jako wymowke napisali, ze opoznienie jest z powodu, ze w zlym urzedzie pocztowym przesylka sie znalazla. Tak jakby to byla moja wina i celowo ja tam zawiozlem, a to ich logistyka byla :roll:

Inna sprawa, ze Lala, na razie dalej podaje wartosc 1 dolara od plyty, takze na mojej deklaracji byly tylko 3 dolary wartosci :lol:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2227 Post autor: Adam » czw kwie 22, 2021 18:42 pm

Lubią życie na krawędzi :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2228 Post autor: MichalP » pn kwie 26, 2021 00:30 am

Alien 3 jest wyprzedany ze strony Lali - na dobre, zadnych wiecej dodrukow. Kto by przypuszczal.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2229 Post autor: Adam » pn kwie 26, 2021 06:20 am

Nie ma się co dziwić - powinnismy raczej płakać że takie wydanie takiego scoru sprzedawało się aż prawie 4 lata. To pokazuje kondycję wydań CD.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2230 Post autor: galljaronim » sob maja 01, 2021 18:07 pm

Majowa Lalowa powódź soundtracków[emoji846]Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2231 Post autor: MichalP » sob maja 01, 2021 18:26 pm

Jakos mam wrazenie, ze tego X-mena to mieli wydac na Swieta w zeszlym roku ale sie nie wyrobili, moze nawet i Bumblebee. Ja wiem, ze X-meni Kamena obrosli kultem, ale z Kamenem jest ten problem, ze albo pisze muze silnie tematyczna i z takim zaciagiem przygodowym to sie super tego slucha, ale jak zaczyna schodzic na tory suspensowo-dramatyczne to zaczyna niemilosiernie smecic (wyjatkiem dla mnie sa jego Die Hardy i Zabojcze Bronie, bardziej ze wzgledu na same filmy ale i kawalki akcji).

I niestety X-meni sa bardziej w tej drugiej kategori (chyba, ze cos nagral tematycznego co sie nie znalazlo w filmie) - ogladalem ostatio ten film i zdania nie zmienilem - ta muza strasznie sie ciagnie i na prawde mocno smeci, tematyki prawie zadnej a i muzyka akcji jest tez jakos malo przekonujaca. Takze dla mnie raczej pass, no chyba, z bedzie tam jakies zaskoczenie. No i niestety podobna sprawa z Bumblebee - nic nie pamietam z filmu, a to zly znak.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2232 Post autor: lis23 » sob maja 01, 2021 18:38 pm

A już myślałem, że The Last Stand dali ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2233 Post autor: Ghostek » sob maja 01, 2021 19:03 pm

lis23 pisze:
sob maja 01, 2021 18:38 pm
A już myślałem, że The Last Stand dali ...
Last Stand to co najwyżej Varese może dać w Deluksie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2234 Post autor: Paweł Stroiński » sob maja 01, 2021 20:01 pm

MichalP pisze:
sob maja 01, 2021 18:26 pm
Jakos mam wrazenie, ze tego X-mena to mieli wydac na Swieta w zeszlym roku ale sie nie wyrobili, moze nawet i Bumblebee. Ja wiem, ze X-meni Kamena obrosli kultem, ale z Kamenem jest ten problem, ze albo pisze muze silnie tematyczna i z takim zaciagiem przygodowym to sie super tego slucha, ale jak zaczyna schodzic na tory suspensowo-dramatyczne to zaczyna niemilosiernie smecic (wyjatkiem dla mnie sa jego Die Hardy i Zabojcze Bronie, bardziej ze wzgledu na same filmy ale i kawalki akcji).

I niestety X-meni sa bardziej w tej drugiej kategori (chyba, ze cos nagral tematycznego co sie nie znalazlo w filmie) - ogladalem ostatio ten film i zdania nie zmienilem - ta muza strasznie sie ciagnie i na prawde mocno smeci, tematyki prawie zadnej a i muzyka akcji jest tez jakos malo przekonujaca. Takze dla mnie raczej pass, no chyba, z bedzie tam jakies zaskoczenie. No i niestety podobna sprawa z Bumblebee - nic nie pamietam z filmu, a to zly znak.
Nie wiem, czy to nagrali i w jakiej formie istnieje, ale Kamenowi Singer wyciął ponoć wszystkie pomysły tematyczne i chciał tego, co dostał. Ale sam Kamen CHCIAŁ klasycznie podejść do tematu.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#2235 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 02, 2021 12:49 pm

O Striptizerka Jerrego będzie, kupiłem kiedyś płytkę z FSM, nigdy nie przesłuchałem 😊
Obrazek

ODPOWIEDZ