Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1996 Post autor: kiedyśgrześ » pt wrz 29, 2023 22:14 pm

dawno nic nie kupowałem poza EU z powodu kosztów, coś mnie podkusił wziąć kilka płyt w LaLi i niespodzianka, dalej wystawiają prokonsumenckie deklaracje
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1997 Post autor: Adam » pn paź 16, 2023 12:20 pm

Naród pogonił pisiesyny i już złotówka zaczęła się umacniać 8) Dobry prognostyk przed końcem miesiąca, gdy to kończy się promocja 21% na wszystko w LaLi :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1998 Post autor: Ghostek » wt paź 17, 2023 09:26 am

Wow, 10 gr się umocniło. Dokładnie tak samo jak dwa tygodnie temu, po czym szybko wróciło do zniżek.
Emocje opadną i wróci PLN na swoje miejsce.
Niestety wybory nic tu nie zmienią ad hoc
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1999 Post autor: Adam » wt paź 17, 2023 16:05 pm

No... nie :)

Złota powyborcza jesień złotego. PLN jest w tym tygodniu najmocniej zyskującą walutą na świecie. EURPLN obniża się we wtorek o kolejne 0,5% i spada do 4,43. Kurs euro od tegorocznych, letnich minimów dzielą już tylko trzy grosze - pisze Bartosz Sawicki, analityk rynków finansowych w Cinkciarz.pl.

A jak już będzie za 2 msc nowy rząd (oczywiście przy założeniu, że Kałownia albo ta miękka faja Kosiniak się nie sprzedadzą Pisowi), to PLN jeszcze zyska.
Obecne wzrosty były bez oficjalnych wyników wyborów i wciąż mamy poprzedni rząd jeszcze.
Spokojnie analitycy zakładają umocnienie o jakieś 40 gr w stosunku do $/E

Przecież miesiąc temu przez tych idiotów Glapińskiego i Obajtka PLN stracił ponad 45 gr w tydzień.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#2000 Post autor: Ghostek » wt paź 17, 2023 19:27 pm

Adam pisze:
wt paź 17, 2023 16:05 pm
No... nie :)

Złota powyborcza jesień złotego. PLN jest w tym tygodniu najmocniej zyskującą walutą na świecie. EURPLN obniża się we wtorek o kolejne 0,5% i spada do 4,43. Kurs euro od tegorocznych, letnich minimów dzielą już tylko trzy grosze - pisze Bartosz Sawicki, analityk rynków finansowych w Cinkciarz.pl.

A jak już będzie za 2 msc nowy rząd (oczywiście przy założeniu, że Kałownia albo ta miękka faja Kosiniak się nie sprzedadzą Pisowi), to PLN jeszcze zyska.
Obecne wzrosty były bez oficjalnych wyników wyborów i wciąż mamy poprzedni rząd jeszcze.
Spokojnie analitycy zakładają umocnienie o jakieś 40 gr w stosunku do $/E

Przecież miesiąc temu przez tych idiotów Glapińskiego i Obajtka PLN stracił ponad 45 gr w tydzień.
Poczytaj sobie o relacji złotego do ostatnich decyzji NBP. I poczytaj na jakiejś normalnej platformie, gdzie wypowiadają się kompetentni ludzie, a nie pseudoanalitycy z cinkciarza. ;)
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rynek- ... 31035.html

A co do szoku walutowego, to wrócimy do tematu pod koniec tygodnia / na początku następnego, kiedy emocje opadną. Wrzucimy aktualny kurs i porównamy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2001 Post autor: Adam » wt paź 17, 2023 19:37 pm

Za tydzień nie ma to sensu bo do grudnia mamy stary rząd.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#2002 Post autor: Ghostek » wt paź 17, 2023 19:43 pm

Adam pisze:
wt paź 17, 2023 19:37 pm
Za tydzień nie ma to sensu bo do grudnia mamy stary rząd.
A Ty myślisz, że rynki finansowe reagują na wyniki wyborów, czy na sesję na której zawiązuje się nowy rząd? :D
Cena ropy idzie w górę też nie w momencie, gdy arabusy ograniczają wydobycie, tylko wtedy, kiedy zapowiadają że to zrobią. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2003 Post autor: Adam » pt lis 03, 2023 13:08 pm

Dla potomnych - dzisiejsza dopłata przy odbiorze za przesyłkę AirMail Japan Post ze sklepu CDJapan wartą łącznie z przesyłką 10500 jenów (3 albumy 1CD) = 67 PLN :evil:
Czyli za paczkę wartą wg dzisiejszego kursu 293 zł, dopłata to znacznie ponad 25 % wartości paczki :evil:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#2004 Post autor: Kaonashi » wt lis 07, 2023 09:15 am

Na amazonie jest taki sprzedawca jak "M & L Polska". Ktoś kupował coś od nich?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2005 Post autor: Adam » czw lis 23, 2023 12:19 pm

Kaonashi pisze:
wt lis 07, 2023 09:15 am
Na amazonie jest taki sprzedawca jak "M & L Polska". Ktoś kupował coś od nich?
:arrow: viewtopic.php?p=349588#p349588

Czy ktoś pamięta, czy retailerzy typu Music Box Records, albo Chris Soundtrack Corner robią jakieś Black Fridayowe/noworoczne promocje rabatowe na całe zamówienie ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2006 Post autor: lis23 » wt lis 28, 2023 15:26 pm

Jakie głupoty ...
DHL miał mi dzisiaj dostarczyć paczkę z Music Box Record, przyszło mi powiadomienie, że podałem nieprawidłowy adres a na śledzeniu paczki mam, że odbiorca wyprowadził się spod danego adresu :?: :!: Zadzwoniłem do nich i okazało się, że dostali dyspozycję z góry, żeby nie dostarczać paczek do Sosnowca bo był jakiś problem z samolotem z Niemiec przez śnieżyce, tylko czemu pisało, ze kurier odebrał paczkę w Katowicach? Niby ma być teraz na jutro ale dziwne to trochę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2007 Post autor: lis23 » śr lis 29, 2023 12:45 pm

Jest w ogóle dostępne jakieś wydanie CD z muzyką z Anime "One Piece"?
Na Empik.com są jakieś krótkie i drogie płyty z filmów pełnometrażowych, na necie są openingi i jest muzyka ale czy jest coś na CD?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#2008 Post autor: MichalP » pn gru 04, 2023 03:27 am

Amazon wykrecil mi ciekawy numer ostatnio. Mialem w pre orderze zamowione Night after Night Howarda i nanjnowszy album Petera Gabriela i/o. Howard to Sony i zawsze do Kanady ich wydania dochodza z opóźnieniem. Zamówienia miałem zlozone jeszcze we Wrześniu I Pazdzierniku. Obydwa z premiera 1 Grudnia. 1 Grudzien przyszedl. Nic nie wyslane. Dzien pozniej przyszla wiadomość, ze nie maja daty na dostarczenie tego i w ogole nie wiedza kiedy bedzie dostepne. Wchodze na strone a tam obydwa albumy dostepne przez Amazon z dostawa na nastepny dzien :shock:. Co jest grane. Lacze sie z ichnim chatem. Krotka wymiana zdan i zostaje przekierowany do nastepnego dzialu. Krotka wymiana zdan i zostalem przekierowany na polaczenie telefoniczne. Krotka wymiana zdan I przekierowali mnie do kolejnego dzialu. Za kazdym razem to kolejna eskalacja bo kolejne dzialy nie wiedza jak sobie z tym poradzic. W końcu ten ostatni poszedl do swojego kierownika bo jedyne co potrafil zaproponowac to skasowanie tych zamowien i zebym se zlozyl je od nowa.

Problem w tym ze ceny sie zmienily i to znaczaco na niekorzysc. Oni podobno nie moga po swojej stronie zlozyc mi nowego zamowienia i skorygowac cen recznie. Jedyne rozwiazanie, na które się zgodziłem to zloze nowe zamowienie a oni zostawia notke o roznicy w cenie i w momencie jak juz wszystko dostane to mam sie z nimi skontaktowac i mi oddadza roznice. Na wszelki wypadek zrobilem sobie zdjecie poprzednich zamowien żeby miec dowód :lol:

Night after Night juz dostalem po jednym dniu a Peter Gabriel ma przyjsc we wtorek. Zobaczymy. Zawsze moge im to odeslac bo mimo ze ten Gabriel to specjalne wydanie z Blurayam ale jego cena wzrosla z 38 do 52 kanadyjskich dolarow i tyle nie mam zamiaru placic. Normalnie to wszystko to jakis Ghost in the Machine i niemoc ze strony obslugi klienta.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2009 Post autor: Adam » pn gru 04, 2023 07:07 am

Nie chcieli wysłać bo ceny skoczyły. W Polsce Empik czy Świat Książki bez słowa wysyłają maila że nie można zrealizować zamówienia z powodu braku towaru u dystrybutora. Towar znika ze sklepu na 2, 3 dni, a potem pojawia się na nowo ze znacznie wyższa cena i dostępny do wysyłki od ręki. Pisałem o konkretnych przykładach tutaj nie raz. Kilka razy mnie tak wyrolowali z preorderami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2010 Post autor: lis23 » pn gru 04, 2023 12:22 pm

Ja odebrałem Gabriela w Empiku w sobotę i było kilka zamówionych sztuk bo normalnie na półce nie ma, ani wydania 2CD, ani 2CD +Blu-Ray. W dniu premiery było tylko 13 salonów z dostępną płytą a po kilku godzinach już tylko cztery.

Co do "One Piece" to na Amazonie jest wersja 3CD z muzyką z Anime ale drogo sobie wołają, bo prawie 300 zł: One Piece Bgm Collection. Ogólnie to chciałbym kupić dwa wydania:

Obrazek

Obrazek

Tego drugiego nie ma na polskim Amazonie, jest w jakimś innym sklepie ale tam chcą 28 Euro ale pisze: 120,34 zł + podatek + 82,87 zł za wysyłkę - Musicjapanet.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ