Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1891 Post autor: Adam » pt lip 22, 2022 11:28 am

Amazon.pl - szacun za szybkość 8) Pierwsze zamówienie ze wczoraj - złożone wczoraj o 21, w nocy o 2 wysłane, i 15 minut temu trafiło do paczkomatu pod blokiem :o :shock:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1892 Post autor: Michał Turkowski » pt lip 22, 2022 22:25 pm

Adam pisze:
pt lip 22, 2022 11:28 am
Amazon.pl - szacun za szybkość 8) Pierwsze zamówienie ze wczoraj - złożone wczoraj o 21, w nocy o 2 wysłane, i 15 minut temu trafiło do paczkomatu pod blokiem :o :shock:
Właśnie, czy warto zamawiać na Amazon.pl? Mają tam dwie płyty które chcę mieć ale nie wiem jak to jest, jak to u nich działa, skąd oni to sprowadzają itd? I czy mam pewność że to nówki w folii, tłoczone itd?

Nigdy nic tam nie brałem jeszcze

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1893 Post autor: Adam » sob lip 23, 2022 07:37 am

Jak kupujesz bezpośrednio (sprzedaż i wysyłka by Amazon - napis pod przyciskiem dodaj do koszyka) to będą nowe. To w jakim przyjdą stanie, czy będą zafoliowane lub zafoliowane ponownie foliowarką, to loteria jak w każdym sklepie. Mi wczoraj przyszła zafoliowana nowa książka a w zasadzie wielki i ciężki album (format A4, prawie 400 stron i 3 kg wagi), i już wiem żeby takich książek w Amazonie nie kupować, bo włożyli to tylko do papierowej koperty (sic!) bez żadnego zabezpieczenia, w efekcie jeden róg mam wgnieciony, oraz rysę z wgłębieniem na przedniej okładce. Reklamować nie ma co, bo oni tak zawsze wysyłają książki (już zdążyłem się dowiedzieć), tej książki w Polsce nie kupię, była 20% tańsza niż gdybym ją kupił za granicą, no i jeszcze miałem wysyłkę za free. Także generalnie jestem i tak na niej ze 100% do przodu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1894 Post autor: Michał Turkowski » wt lip 26, 2022 11:09 am

Adam pisze:
sob lip 23, 2022 07:37 am
Jak kupujesz bezpośrednio (sprzedaż i wysyłka by Amazon - napis pod przyciskiem dodaj do koszyka) to będą nowe. To w jakim przyjdą stanie, czy będą zafoliowane lub zafoliowane ponownie foliowarką, to loteria jak w każdym sklepie. Mi wczoraj przyszła zafoliowana nowa książka a w zasadzie wielki i ciężki album (format A4, prawie 400 stron i 3 kg wagi), i już wiem żeby takich książek w Amazonie nie kupować, bo włożyli to tylko do papierowej koperty (sic!) bez żadnego zabezpieczenia, w efekcie jeden róg mam wgnieciony, oraz rysę z wgłębieniem na przedniej okładce. Reklamować nie ma co, bo oni tak zawsze wysyłają książki (już zdążyłem się dowiedzieć), tej książki w Polsce nie kupię, była 20% tańsza niż gdybym ją kupił za granicą, no i jeszcze miałem wysyłkę za free. Także generalnie jestem i tak na niej ze 100% do przodu.
Kupiłem na amazon.pl dwa przedmioty - soundtrack do "Northmana" nówkę no i zaryzykowałem i wziąłem tego "Revenanta" mam nadzieję że będzie nówka w folii.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1895 Post autor: Adam » wt lip 26, 2022 11:11 am

A mi Amazon odmówił opublikowania recenzji ze zdjęciami uszkodzeń ksiązki. Napisałem że ksązka super, tylko fatalnie zapakowane i dlaczego, dorzuciłem foty, i żeby nie kupować takich albumów tutaj bo wkładają w papierową kopertę tylko. I odrzucili :lol: :lol: :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1896 Post autor: MichalP » wt lip 26, 2022 16:05 pm

Adam pisze:
wt lip 26, 2022 11:11 am
A mi Amazon odmówił opublikowania recenzji ze zdjęciami uszkodzeń ksiązki. Napisałem że ksązka super, tylko fatalnie zapakowane i dlaczego, dorzuciłem foty, i żeby nie kupować takich albumów tutaj bo wkładają w papierową kopertę tylko. I odrzucili :lol: :lol: :lol:
A to ciekawe. Albo polski amazon ma inne zasady, albo globalnie cos "zmienili" :mrgreen: Bo przy wielu produktach na stronach amazonu mozna znalezc recki ludzi mocno rozczarowanych sposobem pakowania przez amazon i wygladem towaru jaki do nich dotarl.

Inna sprawa, ze algorytmy pakowania w amazonie to mnie zadziwiaja. Mala ksiazke dla dziecka w twardej oprawie za 10 dolarow potrafia wlozyc w przyduze kartonowe pudlo. A zegarek za 150 dolarow w oryginalnych cienkim kartoniku wsadza do koperty :roll: Nie musze dodawac w jakim stanie przychodzi ten zegarek.

Druga sprawa, to amazon na pewno zmienil swoje zasady, bo jak im reklamowalem koncert Williamsa z Berlina, bo tez go przysylali w kopercie i byl caly rozgnieciony, to za pierwszym razem mozna bylo zrobic wymiane, ale przy drugiej reklamacji jedyna opcja byl juz tylko zwrot i oddanie kasy. Musialem na czacie wywalczyc od nich kolejna wymiane i to byl wyjatek jak mi powiedzieli.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1897 Post autor: Adam » wt lip 26, 2022 16:08 pm

dlatego już wiem i nauczka - nie zamawiać digipacków i książek tam, bo wrzucają w papierową kopertę tylko.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gdzie i jak kupować?

#1898 Post autor: Mystery » wt lip 26, 2022 16:13 pm

Amazon to nie Allegro, gdzie indywidualny sprzedawca, bądź firma starannie przygotowuje paczkę, tam w tych fabrykach wrzucają wszystko w te swoje koperty i kartoniki nie patrząc czy dany towar przypadkiem nie potrzebuje specjalnej troski + taka paczka potrafi czasami naprawdę zwiedzić pół sortowni Amazona w całej Europie :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1899 Post autor: lis23 » śr lip 27, 2022 13:27 pm

Ja książki nawet nie reklamowałem, trzeba było wysłać do UK na koszt własny - ostatni zakup na Amazon.uk przed zmianą prawa.
Nie wiadomo, czyja to była wina - Amazonu czy Poczty Polskiej, bo paczka miała cały zniszczony jeden bok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1900 Post autor: kiedyśgrześ » śr lip 27, 2022 15:34 pm

narzekajcie, narzekajcie Adamy biznesu :D
tymczasem Bezos już rozsyła na zachodzie "maile śmierci" - UWAGA PODWYŻKA
nawet o 40% więcej za PRIME, w takim UK będzie to teraz kosztowało ponad 10 razy drożej niż obecnie w Polsce,
a w takiej na ten przykład Hiszpanii, jak u nas 50, tyle, że euro :!: :P

edit:

ps. a co do jakości shippingu w Amazonie, ostatnio lepiej zabezpieczyli mi wózek ogrodowy z 30 m wężem, giga pudło z bąbelkami, niż pakę klocków lego na którą przykleili tylko wysyłkowe naklejki :)
Ostatnio zmieniony śr lip 27, 2022 15:45 pm przez kiedyśgrześ, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1901 Post autor: lis23 » śr lip 27, 2022 15:39 pm

Ja na razie płacę 11 zł za Prime, tych innych usług nie mam wykupionych.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1902 Post autor: Adam » śr lip 27, 2022 15:59 pm

przecież wiadome było, że po tym roku za 50 zł, wywalą cenę z kosmosu.
ja obstawiam że to będzie droższe od netflixa.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1903 Post autor: Michał Turkowski » pn sie 01, 2022 09:43 am

Przyszła właśnie paczka z Amazona, soundtrack do "Northman" oczywiście nówka w folii no to dopiero wyszło, bałem się o "Revenanta" bo to była ale też nówka zafoliowana

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1904 Post autor: Adam » czw sie 18, 2022 12:20 pm

Czy da się na Amazonie PL zrobić tak, by nie dzielili na siłe zamówień ? Jedną rzecz mam dostępność 10 dni, a drugą 3 dni i chca wysyłać osobno dwoma paczkami, a ja tego nie chcę.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1905 Post autor: MichalP » czw sie 18, 2022 18:30 pm

Adam pisze:
czw sie 18, 2022 12:20 pm
Czy da się na Amazonie PL zrobić tak, by nie dzielili na siłe zamówień ? Jedną rzecz mam dostępność 10 dni, a drugą 3 dni i chca wysyłać osobno dwoma paczkami, a ja tego nie chcę.
Z mojego doswiadczenia to nie mozna nic z tym zrobic - bo to algorytm im dzieli i w trosce o klienta stara sie wysylac wszystko najszybciej jak moze. Nie wiem tylko jak jest w Polsce ale w Kanadzie czesto nawet rzeczy w tym samym zamowieniu wysylaja z roznych lokacji/zrodel i wtedy tez dziela. Nie wiem jak im sie to oplaca ale czesto mi tak robili.

ODPOWIEDZ