Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1861 Post autor: kiedyśgrześ » czw sty 27, 2022 10:52 am

Powrót Króla Amazon.uk coś 75 PLN wyszło, Dwie Wieże Allegro 50 PLN, Drużyna nie pamiętam, na pewno mniej niż 100 PLN
Adam pisze:
czw sty 27, 2022 09:56 am
w zwykłym cd w pc odtworzysz.
nie wydaje mi się
lis23 pisze:
czw sty 27, 2022 09:52 am
W ogóle, tam mamy zapomniany już format: DVD Audio, mogę to teraz puścić tylko poprzez odtwarzacz UHDBD i na kolumnach od kina domowego z obrazem na tv. W takim formacie mam, min. "Going Back" Phila Collinsa, gdzie pełna płyta jest właśnie na DVD Audio.
na pewno słuchasz warstwy DVD Audio, a nie Dolby z DVD Video, nie pamiętam jak te płytki były zmajstrowane, nie chce mi się sprawdzać
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1862 Post autor: Adam » czw sty 27, 2022 10:58 am

dvd miało być , zwykła nagrywarka.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1863 Post autor: kiedyśgrześ » czw sty 27, 2022 11:27 am

Adam pisze:
czw sty 27, 2022 10:58 am
dvd miało być , zwykła nagrywarka.
nadal nie wydaje mi się :?: :D
jeśli mnie skleroza nie dopadła, DVD Audio tak samo jak SACD współpracować nie chciało, chyba, że coś się zmieniło, po tym jak już przestałem się bawić
jeśli ktoś ma wybór w tym szaleństwie, chce sobie zrobić „otoczenie” Śródziemia w domu, wersja z BR lepsza, nie ma cyrku z superformatami o których już dzisiaj nikt nie pamięta
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1864 Post autor: Adam » czw sty 27, 2022 11:45 am

ja mam jakiegoś paro letniego asusa dvd-rw lightscribe i mi czyta normalnie. sacd też.
tylko oczywiście trzeba mieć program który odtwarza ten format, w takim winampie to sie nie da :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1865 Post autor: MichalP » czw sty 27, 2022 20:10 pm

Nie twierdze Adam, ze nie mozesz odtwarzac, ale czy na pewno jest to material DVD-audio albo SACD. Bo kazda z tych plyt pozwala odtworzyc dzwiek w standardowej jakosci. Kazde DVD-AUDIO 5.1 ma wersje 5.1 w zwyklym dolby digital, kazde SACD ma warstwe standardowa CD. Tylko raz udalo mi sie uzyc pc do odtwarzania DVD-audio, ale byl potrzebny specjalny model karty dzwiekowej Soundblaster i dedykowany software od Creative. Z tego co wyczytalem, to jest to na prawde sztuka, zeby PC odtworzyl prawdziwa DVD-Audio albo SACD.

Najczesciej tez plyty sa tak przygotwane, ze nie mozesz wybrac co chcesz odtwarzac z menu plyty, to sprzet decyduje co ci sie odtworzy i jezeli nie masz wgladu np w bitrate to nawet nie bedziesz wiedzial co ci gra. Byl przypadek jak jeszcze Yamaha robila universal players: DVD Video/Audio SACD - mam takie dwa, ale w ostatniej generacji zarzucili zgodnosc z DVD-audio, zostalo tylko SACD. Ludzie kupowali i byli przekonani, ze moga odtwarzac dalej plyty w tym formacie - nie rozumieli tylko, ze odtwarzacz pozwala i owszem ale tylko warstwe DVD-video z dzwiekiem stratnym w Dolby digital.

Jak mozesz to zapodaj nazwe tego software co go uzywasz, chetnie bym sprobowal sam bo przez lata nic mi sie nie udalo znalezc.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1866 Post autor: Adam » czw sty 27, 2022 20:40 pm

Moje dvd audio odtwarza DD 2.0
Wystarczy. Pewnie jakbym miał płatnego PowerDVD to by było 5.1
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1867 Post autor: Adam » pt kwie 08, 2022 12:39 pm

a wy się dziwicie, że paczki giną :P

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,28 ... =BoxOpImg6
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1868 Post autor: Krzysiek » pt kwie 08, 2022 15:53 pm

Adam pisze:
czw sty 27, 2022 11:45 am
ja mam jakiegoś paro letniego asusa dvd-rw lightscribe i mi czyta normalnie. sacd też.
tylko oczywiście trzeba mieć program który odtwarza ten format, w takim winampie to sie nie da :)
Nie ma technicznych czy też softowych możliwości by jakakolwiek komputerowa nagrywarka DVD czy też Blu-Ray odtworzyła pliki zakodowane w DSD lub DVD-Audio 96kHz/24bit. To samo tyczy się X-Boxów czy PSów nawet tych najnowszych.
Jeśli odtwarza SACD to co najwyżej w wersji dwuwarstwowej (warstwę CD) a jeśli DVD "Audio" to nie jest ten format a zwykłe DVD z nagraną muzyką.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1869 Post autor: Adam » pt kwie 08, 2022 16:14 pm

nie wiem, wkładam do nagrywarki płytę dvd-audio z lotr i mi muzyka idzie z głosników.
frances barry'ego na sacd też mi odczytuje.
jakim strumieniem, to nie wnikałem, może traktuje to jako zwykłe cd wtedy, nie wiem.

ale tu było tylko o odczycie, więc napisałem, że odczytuje :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1870 Post autor: Krzysiek » pt kwie 08, 2022 20:42 pm

https://www.discogs.com/release/8794658 ... ture-Score

Jest to tłoczenie hybrydowe więc odczytuje tylko warstwę CD a nie SACD... Nie można napisać iż takie czytniki czytają płyty SACD bo to zbytnie uogólnienie wprowadzające w błąd.

Chyba nie rozumiesz formatów, pojemności płyt i "natywnych" pojemności plików muzycznych danych formatów. Płyta CD ma pojemność teoretyczną (bez nadpalania) 700MB. Płyta DVD 4,7GB (DL 8,5GB) To ile takich płyt CD się zmieści na zwykłej DVD ?
Co do dużej serii LOTR w których były dołączone płyty z muzyką w DVD-Audio to nie do końca jest to prawdą :-) Dla płyt DVD-Audio jak wspomniałem niżej "plik ma pojemność" (rozdzielczość bitowa i częstotliwość próbkowania) 24 bity i 96kHz. Taki zapis stosuje się przy wyborze wielokanałowym i stereo (dla plików jest to już nawet 24 bity/192kHz). I tak są nagrywane (tłoczone) płyty w tym formacie.
Zauważ iż płyty, z powyższej serii, które posiadasz są dwustronne. Na jednej stronie jest to zwykła ścieżka DVD ale tylko z muzyką (taką możesz sobie samemu nagrywać w domu na każdą płytę DVD). Na drugiej stronie jest to również ta sama płyta DVD (której czysty odpowiednik możesz kupić w każdym sklepie komputerowym czy innym) ale nagrana już z muzyką w jakości 24bit/48kHz. Czyli jak lepsze filmy. Nie ma to nic wspólnego z "oryginalnym" formatem DVD Audio. To tak samo jakbyś z filmu w DTSie wyizolował samą ścieżkę dźwiękową i ją sobie nagrał na płytę DVD. Swoją drogą możesz spróbować taką płytę przekopiować na swojej nagrywarce :-) Płyta DVD-Audio może również mieć oprócz "natywnego" formatu zwykły zapis DVD na którym będzie muzyka czy jakieś filmy lub zdjęcia. I taką ścieżkę (i tylko tą) odtworzy czytnik komputerowy.
Stacjonarne odtwarzacze wieloformatowe "robią to" już inaczej i jeśli jest napis iż odtwarza DVD-Audio, to z pewnością tak będzie w powyższych częstotliwościach.
A na chłopski rozum, jeśli by nagrywarki odtwarzały te płyty, to również by je mogły nagrywać :mrgreen: Niestety tak dobrze nie ma z powodów które podałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1871 Post autor: Adam » pt kwie 08, 2022 22:10 pm

ok, ale chodziło o to, że niby nie da się w ogóle odtworzyć.
ja stwierdziłem, że się da, na swoim przykładzie.
bo się da, who cares na jaki to przerabia czy nie format :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1872 Post autor: Krzysiek » sob kwie 09, 2022 11:37 am

Dziad swoje, baba swoje.... Jeśli na płocie napisane "dupa" to się podniecisz?
Nie odtwarza płyt SACD w tej warstwie tak samo jak nie odtworzy innych gęstych formatów (DVD-Audio czy Blu-Ray). Nie wprowadzaj innych w błąd. Bo jeśli będziesz miał płytę Blu-Ray dwustronną i jedna strona będzie wytłoczona jako CD to również będziesz twierdził iż Twój czytnik DVD odczytuje płyty Blu :?: Jeśli natomiast miałbyś czytnik Blu-Ray a płytę dwustronną (Blu + 4K) to również stwierdzisz iż czyta 4K :?: Bądź bardziej precyzyjny w swoich wypowiedziach.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1873 Post autor: Adam » sob kwie 09, 2022 14:14 pm

nie da się być bardziej precyzyjnym :P
Frances Barryego na SACD wydane przez Label X to jednostronna płyta SACD.
Wkładam do nagrywarki i mi muzyka idzie, nawet w Winampie (Odtwórz -> dysk Audio).
Więc płyte CZYTA. a lisu pisał że sie nie da odczytać w ogóle.
Ale tak, nie sprawdzałem, w jakim formacie czyta, bo mnie to już nie interesuje, może tylko jako stereo gra, who cares..
O płytach BR nic nie pisałem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1874 Post autor: lis23 » sob kwie 09, 2022 14:30 pm

Ja nie próbowałem odtworzyć płyty SACD na PC - nie mam takiej płyty i nie mam napędu w CD.
Mi chodzi o płyty DVD Audio, których nie czyta odtwarzacz CD, tylko odtwarzacz 4K UHDBD i wtedy muzyka idzie mi z odtwarzacza przez amplituner ( czy jak to się tam nazywa? ) Denona i przez głośniki frontowe kina domowego.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1875 Post autor: Adam » sob kwie 09, 2022 18:55 pm

no to mówię, kup sobie nagrywarkę do PC za 50 zł w Media markt i będzie czytał :)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ