Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1876 Post autor: Krzysiek » sob kwie 09, 2022 22:33 pm

Adam pisze:
sob kwie 09, 2022 14:14 pm
nie da się być bardziej precyzyjnym :P
Frances Barryego na SACD wydane przez Label X to jednostronna płyta SACD.
Wkładam do nagrywarki i mi muzyka idzie, nawet w Winampie (Odtwórz -> dysk Audio).
Więc płyte CZYTA. a lisu pisał że sie nie da odczytać w ogóle.
Ale tak, nie sprawdzałem, w jakim formacie czyta, bo mnie to już nie interesuje, może tylko jako stereo gra, who cares..
O płytach BR nic nie pisałem.
Adam pisze:
sob kwie 09, 2022 18:55 pm
no to mówię, kup sobie nagrywarkę do PC za 50 zł w Media markt i będzie czytał :)
Dlaczego uparłeś się by wprowadzać Kolegę Lisa w błąd a być może i przy okazji innych :?: Dokładniej już napisać się nie da... Czytnik komputerowy DVD nie czyta gęstych formatów ponieważ nie ma takich technicznych (oraz softowych) możliwości. Koniec, kropka
Czytnik komputerowy Blu-Ray nie czyta (w teorii) bo to co wyżej napisałem przy różnicach płyt wytłoczonych jako "zwykłe" Blu-Ray Audio a typowe, określone dokładnie częstotliwościami i bitami Blu-Ray Audio, innych gęstych formatów - czyli DVD-Audio (jak wyżej - bity i częstotliwości, bo nagranie sobie muzyki na DVD nie określa jej jako formatu DVD-Audio), SACD czy 4K. A dlatego też piszę o tym formacie, ponieważ nowsze wydania LOTR mają płyty nie DVD-"Audio" a Blu-Ray-"Audio". Dlaczego w " " - o tym również napisałem wyżej... :roll: Przy czym nagranie (przekopiowanie gotowych plików) z poprzedniego "formatu" na płytę Blu-Ray nie zrobi z niej natywnego formatu Blu-Ray Audio (czyli różnica między tym co napisane a stanem faktycznym - dupa, deska)

Staram się być precyzyjny ale chyba nie zrozumiałeś dokładnie co napisałem. Poproszę przeczytaj jeszcze raz... Płyta Barrego wydana jak sam napisałeś jest płytą SACD jednostronną (ale dwuwarstwową - to napisałem). Na jednej stronie masz nadruk, na drugiej dwie warstwy - CD oraz SACD. Jest dokładna informacja o formacie zapisu tej płyty nawet na okładce... Czytaj ze zrozumieniem :D (już podam nawet najprostszy przykład - płyta DVD-DL lub DVD+DL, obie 8,5GB dwuwarstwowa - jednostronna) Jako płyta dwustronna (z którą pewnie się spotkałeś wielokrotnie) określa się taką bez nadruku - awers i rewers są nagrane.... duża różnica :?: :roll:
O płytach Blu piszę pod kątem wyjaśnienia jak są wszystkie te formaty wydawane (te również masz jednowarstwowe i dwuwarstwowe - co rozumiem jest dla Ciebie już zrozumiałe...) i by ktoś, kto taki czytnik również chce kupić lub posiada, nie pakował tam płyt SACD, DVD-Audio czy 4K bo może nawet porysować jeśli przy próbie odczytu będzie kręcić płytą i się nie zatrzyma.

Na Forum jest kilka osób, które posiadają większość z wymienionych przeze mnie formatów i tłoczeń, więc może ktoś potrafi to "prościej" wytłumaczyć... :roll:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1877 Post autor: lis23 » sob kwie 09, 2022 23:11 pm

Mi płyty DVD Audio czytał tylko odtwarzacz DVD / Blu-Ray podłączony do wierzy / amplitunera a teraz odtwarzacz 4K UHDBD podłączony do amplitunera - tv wyświetla obraz a dźwięk idzie z głośników frontowych.
Dużo tego zresztą nie mam: trzy części LOTRa i "Going Back" Phila Collinsa ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1878 Post autor: Krzysiek » ndz kwie 10, 2022 00:18 am

lis23 pisze:
sob kwie 09, 2022 23:11 pm
Mi płyty DVD Audio czytał tylko odtwarzacz DVD / Blu-Ray podłączony do wierzy / amplitunera a teraz odtwarzacz 4K UHDBD podłączony do amplitunera - tv wyświetla obraz a dźwięk idzie z głośników frontowych.
Dużo tego zresztą nie mam: trzy części LOTRa i "Going Back" Phila Collinsa ;)
Ile razy można pisać (i tłumaczyć dlaczego), iż tłoczenia LOTRów z tych dwóch dużych boxów nie odpowiadają dokładnej specyfikacji dla oznaczeń DVD-Audio oraz Blu-Ray Audio....
Czy możesz podać nr kodu EAN (kreskowy) dla wydania Collinsa podanej przez Ciebie płyty?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1879 Post autor: lis23 » ndz kwie 10, 2022 10:34 am

Gdzie szukać takiego kodu?
Na płycie DVD Audio jest cały album + cztery dodatkowe utwory, teledyski i dokument o powstawaniu płyty.
Płyta jest opisana jako DVD oraz że działa na PC or Mac DVD-ROM i jest podział na DVD i DVD ( audio ), ja nigdy tego na PC nie sprawdzałem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1880 Post autor: Krzysiek » pn kwie 11, 2022 16:35 pm

Ty chyba jaja sobie robisz na tym forum....

https://pl.wikipedia.org/wiki/EAN
Krzysiek pisze:
ndz kwie 10, 2022 00:18 am
Czy możesz podać nr kodu EAN (kreskowy) dla wydania Collinsa podanej przez Ciebie płyty?
Chyba bardziej łopatologicznie się nie dało.... :roll:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1881 Post autor: lis23 » wt kwie 12, 2022 11:07 am

Sorki, nie doczytałem w nawiasie ;)

0 75678 90599 5
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1882 Post autor: Krzysiek » wt kwie 12, 2022 13:51 pm

https://www.discogs.com/release/3444268 ... Going-Back

Druga płyta to zwykłe DVD z teledyskami (? - nie wiem co się tam znajduje jako materiał video) + wrzucona muzyka. To nie jest format DVD-Audio (zresztą patrz opis do płyty)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1883 Post autor: lis23 » wt kwie 12, 2022 13:56 pm

Teledyski i dokument o realizacji płyty jako video + cały album jako audio z dodatkowymi utworami, których nie ma na CD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1884 Post autor: Krzysiek » wt kwie 12, 2022 18:27 pm

Wszedłeś w ten link, który podałem :?: :!: :?: Co jest tam napisane na górze przy okładce :?: Czytasz ze zrozumieniem czy ignorujesz to co ktoś Tobie odpowiada i dalej sobie coś sam udowadniasz :?:

Phil Collins – Going Back
Label: Atlantic – 075678905995
Format:
CD, Album
DVD, DVD-Video, NTSC
All Media, Limited Edition, Lithograph Gatefold Wallet
Country: UK & Europe
Released: Sep 7, 2010
Genre: Funk / Soul, Pop
Style: Soul, Funk

A pod tym masz opisane wszystko co znajduje się na płytach :roll: Ogarniaj temat, bo pisanie z Tobą to jak orka na ugorze :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1885 Post autor: lis23 » śr kwie 13, 2022 13:08 pm

Tak, byłem w tym linku ale wydawało mi się, że jest więcej teledysków - jest film dokumentalny o płycie:

Going Back... The Home Movie

wywiad z Collinsem:

A Conversation With Phil Collins

dwa teledyski:

(Love Is Like A) Heatwave (Video)
Going Back (Video)

+ 4 utwory audio, których nie ma na CD:

Too Many Fish In The Sea
You Keep Me Hangin' On
Tears Of A Clown
Too Busy Thinking About My Baby

Wydawało mi się, że jest przynajmniej jeszcze jeden teledysk: Girl (Why You Wanna Make Me Blue).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1886 Post autor: Krzysiek » śr kwie 13, 2022 19:50 pm

Jak wygląda topowe wydanie audiofilskie w gęstych formatach to poniżej można się zapoznać:

https://www.cdjapan.co.jp/product/UCGG-9207

Zdjęcia wrzucę kiedy będę miał czas :D

3 x SACD Hybrid Stereo (hybrydowe - czyli jednostronne dwuwarstwowe CD + SACD stereo) W nawiasie opis ponieważ są wydania innych płyt SACD jako 3 kanałowe lub nawet 4 kanałowe (kwadrofoniczne).
i taką płytę odczyta również czytnik komputerowy czy odtwarzacz DVD ale tylko warstwę CD a nie SACD :!: a to zasadnicza różnica.

1 x Pure Audio Blu-Ray (czyli potocznie Blu-Ray Audio) - ścieżki:
* PCM (96kHZ/24bity) stereo
*DTS-HD (96kHZ/24bity) 5.1
*Dolby Atmos (48kHZ/24bit) 7.1

1 x Blu-Ray Video
* PCM (48kHZ/24bity) stereo
*DTS-HD (48kHZ/24bity) 5.1
*Dolby Atmos (48kHZ/24bit) 7.1

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1887 Post autor: lis23 » śr kwie 13, 2022 19:56 pm

Tak sobie patrzę na wznowienie "Going Back" z okazji reedycji płyt Collinsa z nowymi okładkami i jest ono znacznie uboższe, bo co prawda są dwie płyty CD ale na pierwszej jest tylko 14 studyjnych nagrań ( zamiast 25 ) a druga płyta to nagrania live:

https://www.empik.com/the-essential-goi ... 5,muzyka-p
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1888 Post autor: Adam » sob lip 16, 2022 08:37 am

Czy jak czegoś nie ma na Amazon.pl, a jest na Amazon.com, to rozumiem, że nie będzie darmowej przesyłki w ramach posiadania abonamentu Amazon Prime na rok ?
Musi być na Amazon.pl ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2848
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie i jak kupować?

#1889 Post autor: swordfish » sob lip 16, 2022 13:35 pm

Amazon Prime wykupiony na Amazon.pl obowiązuje dla zakupów w Amazon.pl.
Jeśli widzisz coś na Amazon.com, musisz mieć wykupiony ten amerykański Amazon Prime. Ale i tak darmowa wysyłka dotyczyłaby tylko terenu USA, raczej to chyba nie działa na zagraniczne przesyłki.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1890 Post autor: Adam » ndz lip 17, 2022 07:55 am

Tak myślałem, szkoda, na Amazon.pl **uja jest... :roll:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ