Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Gdzie i jak kupować?

#1501 Post autor: galljaronim » wt wrz 15, 2020 00:23 am

Kaonashi pisze:Jak kupujecie przez Amazon? Widzę, że nie ma opcji płatności Paypalem.
Ja ostatnio na Amazon.de po polsku[emoji57] zrobiłem zakup i zrealizowałem płatność za pośrednictwem Prze(ch)lewy.24 (jest opcja do wyboru).
Niczym nie musisz się martwić. Oni sami przewalutowują, a też nie zauważyłem żeby jakąś prowizję od tego pobierali.



Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1502 Post autor: Kaonashi » pn wrz 21, 2020 01:06 am

Dzięki! Zrobiłem zakupy na de. przez przelewy24.pl. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Gdzie i jak kupować?

#1503 Post autor: galljaronim » pn wrz 21, 2020 08:41 am

Kaonashi pisze:Dzięki! Zrobiłem zakupy na de. przez przelewy24.pl. :)
Super. Fajnie, że Amazon w końcu podał rękę zwykłym debeciarzom. Ja też zawsze miałem opory, żeby podawać dane swojej karty debetowej.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1504 Post autor: Adam » pn wrz 21, 2020 17:50 pm

Ale przecież debetowką można od lat można płacić.
Niektóre banki tylko kiedyś wymagały uaktywnienia opcji w profilu na stronie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1505 Post autor: Kaonashi » pn wrz 21, 2020 18:17 pm

Amazon chciał ode mnie dokładne dane debetówki. Nie chciałem tego robić, zwłaszcza że to na razie jednorazowy zakup w tym sklepie. A dzięki przelewy24.pl zrobiłem normalnie szybki przelew przez swój bank tak jak na allegro dajmy na to.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gdzie i jak kupować?

#1506 Post autor: Mystery » czw paź 15, 2020 18:25 pm

Dzięki za cynk z tym amazonem, wczoraj rano zamówiłem płytkę, a dziś w południe był u mnie listonosz :shock:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1507 Post autor: lis23 » pn lis 02, 2020 11:13 am

Czy Amazon, w tym wypadku niemiecki znowu ma problemy z wysyłką z powodu zamrożenia gospodarki?
Rzeczy, które chcę zamówić mają premierę 13 i 17 listopada a pisze mi, że szacowany termin dostawy to 2 - 3 grudnia. O ile pamiętam, kasę z konta pobiorą dopiero w momencie wysyłki?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1508 Post autor: Adam » pn lis 02, 2020 11:14 am

tak
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1509 Post autor: lis23 » pn lis 02, 2020 15:43 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1510 Post autor: Adam » pn lis 02, 2020 16:06 pm

pisowskie

youtu.be/NWjmKXCWoa8

Kupowanie ze sklepów spoza EU - bo artykuł mówi o takich - nie będzie już w ogóle opłacalne, absurdalne ceny wyjdą :evil:
A jak wiemy nie wszystko da się kupić na terenie EU...

od stycznia Amazon UK wypada poza EU... Intrada, LaLa, SAE, MovieMusic.com.. Każda płyta z nich będzie podatek od lipca... DRAMAT.

ALE GŁOSUJCIE DALEJ NA PIS, TO ZA CHWILĘ KAŻĄ WAM PŁACIĆ ZA ODDYCHANIE :!: :!: :!:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1511 Post autor: Pawel P. » pn lis 02, 2020 18:39 pm

Myślę, że jesli Lala czy Intrada dalej będa pisały 10 czy 15 dolarow wartosci na paczce, a nie widze powodu, by mialy przestać, to VAT wyniesie ok 10 zł. No chyba że będą otwierali paczki, by sprawdzić co jest w srodku.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1512 Post autor: MichalP » pn lis 02, 2020 19:32 pm

Lala i Intrada na pewno nie beda sie bawic w naliczanie podatkow bo nie maja zaplecza "technologicznego" :D To dobrze. Teraz sie tylko modlcie, zeby nie trafil sie wam wlasnie jakis nadgorliwiec w urzedzie celnym, ktory sprawdzi co jest w srodku i sobie wygoogluje ile to jest warte :lol: . Duzy minus tylko tego taki, ze nawet jezeli podatek bedzie maly od malej wartosci to na pewno dowala jakas oplate za procesowanie. Raz mi sie w Kanadzie tak trafilo na przesylke z UK jeszcze lata temu (teoretycznie w Kanadzie jest przepis juz od dawna, ze podatek powinien byc doliczany do wszystkiego - nie mylic z clem, na ktore jest zwolnienie do pewnej wartosci, chyba ze rzecz nie podlega ocleniu, wtedy tylko sam podatek), wartosc byla mala (20 funtow), sam podatek byl maly ale kolejne 10 dolcow to byla oplata od poczty za procesowanie tego :evil: .

Dlatego tez przestalem zamawiac bezposrednio od varese - pierwsza przesylka po zmianie ich podejscia do deklarowanej wartosci i dodatkowa wycieczka na poczte, stanie w kolejce, dodatkowe oplaty. Nigdy wiecej. A wiele amerykanskich sklepow wlacznie z Amazonem juz od dawna nalicza podatek od wszystkiego co idzie do Kanady - takie smutne realia. Do tej pory dlatego wszyscy jezdzili przez granice po odbior paczek - bo sami celnicy na granicy rzadko sie do czegos przyczepiali, chyba, ze sie mialo samochod wypakowany po dach nowymi rzeczami.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1513 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 03, 2020 14:33 pm

Adam pisze:
pn lis 02, 2020 16:06 pm
od stycznia Amazon UK wypada poza EU...
Przecież brytyjski Amazon nalicza VAT (odkąd jesteśmy w UE?). W dodatku według stawki Polskiej, czyli wychodzi drożej niż u nich. Robią to też unijne sklepy np. z ubraniami.
Adam pisze:
pn lis 02, 2020 16:06 pm
ALE GŁOSUJCIE DALEJ NA PIS, TO ZA CHWILĘ KAŻĄ WAM PŁACIĆ ZA ODDYCHANIE :!: :!: :!:
PiS wprowadza tę zasadę dla całej UE? No, no... niby nas UE lekceważy, a tu takie buty. Wystarczy nierobom z UE pomachać forsą przed oczami i już faje miękną. Jak w tym kraju ma być dobrze? :roll: Co do podatku od oddychania, jeśli już, to by była kwestia samorządu raczej. Tak jak np. opłata za deszczówkę.
Pawel P. pisze:
pn lis 02, 2020 18:39 pm
No chyba że będą otwierali paczki, by sprawdzić co jest w srodku.
Wszystkie? :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1514 Post autor: Adam » wt lis 03, 2020 14:34 pm

Bucholc, tu chodzi o NOWY podatek, kolejne dopłaty ! Co z tego że UK już nalicza. Będą naliczać od lipca kolejną dopłatę.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1515 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 03, 2020 14:51 pm

Ale nie można opodatkować 2 razy tego samego towaru tym samym podatkiem. :) Była prosta zasada - jeśli płacę VAT w innym kraju, który jest w UE, to już nie płacę w swoim kraju. A że chcą mieć kasę od towarów kupionych poza UE, gdzie nabywca zazwyczaj VAT-u nie płaci, to mnie nie dziwi. Jako kupującemu poza UE to mi się oczywiście nie podoba. Bardziej bym się jednak obawiał o sprowadzanie towarów z Japonii, a nie z USA. Jakoś paczki jeszcze przechodzą bez cła, ale jakieś dziwne naklejki zaczęli w tym roku (u nas) przyklejać.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ