Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2026 Post autor: kiedyśgrześ » śr gru 20, 2023 08:41 am

w Google masz uśredniony kurs bez „usługi” przewalutowania

zajrzyj do dowolnego kantoru sprzedaż/kupno się zawsze różni, kantor musi na czymś zarabiać, w każdym banku to samo

przy takich zakupach warto zawsze sprawdzić, które ogniwo w łańcuchu zakupowym wychodzi najtaniej, na ten przykład lata temu dużo kupowałem na amazon.uk, zawsze przylutowywałem przez swój bank, nie przez sklep, wychodziło troszkę taniej
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2027 Post autor: Adam » śr gru 20, 2023 08:45 am

Wystarczy doliczyć 20 gr do każdego €/$ więcej, niż aktualny kurs z Google. Nic więcej nie trzeba. To po prostu spread bankowy. Dlatego Lisu wyszło jak wyszło. Sprawdzając kurs z automatu powiększaj go o kolejne 20 gr i tyle. Czyli jak np. dziś $ pokazuje 4,00 zł, to jak dziś coś kupisz, to ci policzy po 4,20 ~ 4,25 zł. Ale generalnie jest to bliżej 20 gr niż 25, dlatego doliczać 20 gr i spokój.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#2028 Post autor: MichalP » śr gru 20, 2023 22:22 pm

Przyszla mi paczka z Intrady.

8 dni podrozowania po Kalifornii, 3 roznych posrednikow - wiem, bo widac w sledzeniu, ze paczka musiala byc fizycznie odebrana przez kogos, w jakies miescinie kolo Los Angeles, zeby ja z powrotem nadac juz przez inna firme, poczym zaladowana znowu na ciezarowke i w koncu wywiezli ja na lotnisko do wyslania przez USPS :shock: .

Mialem 3 rozne numery do sledzenia :roll: - jeden lokalny, ktory tylko pokazywal co sie z paczka dzialo w USA i przestal dzialac jak paczke przejal drugi kurier, ten co zabral ja na lotnisko. Drugi numer, ktory mialem bezposrednio od Intrady, przez strone USPS pokazywal cala podroz az do moich drzwi, ale przestal dzialac na lokalnej stronie canada post po tym jak paczke przejeli celnicy. Jak celnicy ja odprawili to zaczal dzialac trzeci numer, ktory pokazal cala podroz juz w Kanadzie. O samych numerach to sie dowiedzialem jak sobie sprawdzilem jeden z nich na stronie jednej z tych firm przewozowych i tam byly pokazane wlasnie te dwa inne.

Calosc zajela w sumie 13 dni, co i tak nie jest najgorzej, ale to juz zasluga Canada Post - chyba musi byc jakas rownowaga we wszechswiecie :D , bo od przyjecia paczki przez celnikow uwineli sie z nia w 2 dni, wlacznie z dostarczeniem jej pod drzwi. No normalnie temat na jakis epos.

Strona Intrady w sumie to nie podaje, ze wysyla przez USPS, tylko ze to jest Air Mail i nie precyzuja, kto sie tym zajmuje. W sumie duzo taniej niz w Lali, ale ile sie przy tym chlopa nameczylo, i samochodow najezdzilo, to nie mogli tego od razu zawiezc na lotnisko w San Fran, skoro na koniec i tak przejal to USPS :roll:

Co moge potwierdzic to, ze Intrada dalej wpisuje maks. zanizona wartosc- na moje 5 albumow - w deklaracji wpisali 7 CD, wartosc: 14 dolarow :lol: Ja wiem, ze polskim celnikom moze to nie zrobic roznicy za bardzo, ale zawsze to cos przy wiekszych zamowieniach.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gdzie i jak kupować?

#2029 Post autor: Mystery » czw gru 21, 2023 09:59 am

Kaonashi pisze:
wt lis 07, 2023 09:15 am
Na amazonie jest taki sprzedawca jak "M & L Polska". Ktoś kupował coś od nich?
Tak. Wg mnie normalnie można robić tam zakupy, tym bardziej, że można trafić tam na rzadkie rzeczy w dobrej cenie. Co prawda trzeba płacić za wysyłkę i trochę poczekać, ale przynajmniej jewel przyszedł cały :wink:
Adam pisze:
pt lis 03, 2023 13:08 pm
Dla potomnych - dzisiejsza dopłata przy odbiorze za przesyłkę AirMail Japan Post ze sklepu CDJapan wartą łącznie z przesyłką 10500 jenów (3 albumy 1CD) = 67 PLN :evil:
Czyli za paczkę wartą wg dzisiejszego kursu 293 zł, dopłata to znacznie ponad 25 % wartości paczki :evil:
U mnie za 3 albumy 1CD z wysyłką (11526 jenów) było do zapłaty 59.50 zł. Brałem najtańszy Airmail bez śledzenia, przyszło po 10 dniach od maila we shipped your order today.
Ostatnio zmieniony czw gru 21, 2023 10:02 am przez Mystery, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2030 Post autor: Adam » czw gru 21, 2023 10:00 am

kolejny dowód że te opłaty sobie wymyślają jak chcą - Twoja paczka droższa niż moja, a do zapłaty 8 zł mniej :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2031 Post autor: lis23 » czw gru 28, 2023 10:26 am

Można kupić Japońskie wydanie Deluxe 2CD soundtracku "Wish", płyta kosztuje 26 USD + 7,00 USD za pierwszą płytę i 1,80 USD za każdą dodatkową płytę, gdybym chciał tam zamówić to którą formę wysyłki wybrać?

Poczta lotnicza (mała paczka/bez śledzenia)

EMS (ekspresowy/rejestrowany)(*polecamy)

Rejestrowana przesyłka lotnicza

https://arksquare.net/detail.php?cdno=UWCD-1121
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2032 Post autor: Adam » czw gru 28, 2023 10:33 am

Twój wybór, jak lubisz rosyjską ruletkę to polecam bez trakingu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2033 Post autor: lis23 » czw gru 28, 2023 10:35 am

A która jest najbezpieczniejsza, najpewniejsza?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2034 Post autor: Adam » czw gru 28, 2023 10:39 am

2 lub 3, logiczne
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2035 Post autor: lis23 » czw gru 28, 2023 11:09 am

Z ciekawostek: w tym sklepie jest wersja Deluxe do "Małej Syrenki " ( są tylko rozbieżności bo jedno źródło podaje, że na pierwszej płycie są piosenki po japońsku i score a na drugiej, piosenki po angielsku a inne źródła i wersja digital ma piosenki po angielsku i score a drugiej płyty nie ma, więc nie wiem, jak jest na tym 2CD), jest też wersja Super Deluxe "Frozen II" i tutaj na pierwszej płycie są piosenki po angielsku i po japońsku, na drugiej są utwory karaoke a na trzeciej płycie jest score Becka ( ciekawe, czy są tam też niewykorzystane piosenki i wersje demo? ).
Dlaczego Japończycy mają takie wydania a reszta świata, nie? Ciekawe też, czy te wydania 2-3CD są tak wydane jak Deluxe "Moany" i "Pięknej i Bestii"?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#2036 Post autor: Pawel P. » pt sty 12, 2024 10:41 am

Przyszłą mi dziś paczka z japonskiego Ark Square.

Dwa razy Avatar Way of Water (2 x $25.80) i raz City Hall Deluxe ($32.80) plus wysyłka Registered Air-Mail $16.20

Na kopercie napisane, że wartosc $30

Oplata dla listonosza. 8.50 PLN.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2037 Post autor: Adam » pt sty 12, 2024 10:52 am

cóż, szczęśliwi ci, którym paczki nie przechodzą przez urząd celny w Zabrzu i ci, którym sklepy kilkakrotnie zaniżają na własną odpowiedzialność wartość paczki.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2038 Post autor: lis23 » pt sty 12, 2024 13:25 pm

Za One Piece ze Szwajcarii musiałem dzisiaj dopłacić 8,50 zł, to znacznie mniej, niż 420 zł na polskim Amazonie, tak dałem 192 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#2040 Post autor: Krzysiek » pn sty 29, 2024 15:37 pm

lis23 pisze:
czw gru 28, 2023 11:09 am
Z ciekawostek: w tym sklepie jest wersja Deluxe do "Małej Syrenki " ( są tylko rozbieżności bo jedno źródło podaje, że na pierwszej płycie są piosenki po japońsku i score a na drugiej, piosenki po angielsku a inne źródła i wersja digital ma piosenki po angielsku i score a drugiej płyty nie ma, więc nie wiem, jak jest na tym 2CD), jest też wersja Super Deluxe "Frozen II" i tutaj na pierwszej płycie są piosenki po angielsku i po japońsku, na drugiej są utwory karaoke a na trzeciej płycie jest score Becka ( ciekawe, czy są tam też niewykorzystane piosenki i wersje demo? ).
Dlaczego Japończycy mają takie wydania a reszta świata, nie? Ciekawe też, czy te wydania 2-3CD są tak wydane jak Deluxe "Moany" i "Pięknej i Bestii"?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ