Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1426 Post autor: lis23 » czw sie 29, 2019 17:20 pm

Jeszcze pytanie związane z Amazonem: szukając czegoś w sieci, przypadkowo zalogowałem się na tzw. Amazon Music na Amazon.uk - tam jest, chyba 30 dni free a co potem? Będą mi obciążać kartę? Jak z tego zrezygnować? To nie jest Unlimited, tylko jakiś zwykły, może to jest w ogóle darmowe? To jest coś takiego:

https://music.amazon.co.uk/home

Wydaje mi się, że logując się nie uaktywniam usługi, tam pisze "Go to Unlimited" a jak wejdę w zakładkę "Your Amazon Music Setting" to mam:

Get Started witch Amazon Music

Amazon Music Unlimited - Get 30 Days Free Triall

Prime Music - Non-Prime Nember
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1427 Post autor: Kaonashi » pn paź 21, 2019 20:36 pm

Nie wiedziałem, że ta opera Theodorakisa ma taką okładkę. :wink:

https://allegro.pl/oferta/elektra-chris ... 8349328628
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1428 Post autor: lis23 » śr paź 23, 2019 22:10 pm

Czy zakup z Amazon.uk jest tak samo obciążony opłatami, jak zakup z Amazon.de?
Chodzi mi o to, czy taką samą kwotę doliczają za wysyłkę, pakowanie, itp.?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1429 Post autor: Althazan » pt paź 25, 2019 18:32 pm

lis23 pisze:
śr paź 23, 2019 22:10 pm
Czy zakup z Amazon.uk jest tak samo obciążony opłatami, jak zakup z Amazon.de?
Chodzi mi o to, czy taką samą kwotę doliczają za wysyłkę, pakowanie, itp.?
Wrzuć do koszyka, a amazon prawdę powie :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1430 Post autor: lis23 » pt paź 25, 2019 18:49 pm

Althazan pisze:
pt paź 25, 2019 18:32 pm

Wrzuć do koszyka, a amazon prawdę powie :wink:
Nie powie, jeśli produkt jest w pre orderze, przynajmniej na Amazon.de nie chce pokazać ceny w zł dopóki produkt jest w pre orderze.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1431 Post autor: Althazan » sob paź 26, 2019 09:21 am

lis23 pisze:
pt paź 25, 2019 18:49 pm
Althazan pisze:
pt paź 25, 2019 18:32 pm

Wrzuć do koszyka, a amazon prawdę powie :wink:
Nie powie, jeśli produkt jest w pre orderze, przynajmniej na Amazon.de nie chce pokazać ceny w zł dopóki produkt jest w pre orderze.
A to jest jakiś unikalny produkt i nie ma podobnego do niego? Wrzuć podobny i się dowiesz.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1432 Post autor: lis23 » wt lis 19, 2019 12:23 pm

Ja pierdzielę, zamówiłem na Amazon.de art book, który ma premierę dzisiaj i przyszło mi powiadomienie, że mogę się spodziewać realizacji zamówienia w okresie 3 stycznia - 19 lutego 2020 ... Czy ja mogę z tego teraz jakoś zrezygnować? Byłem pewien, że wyślą to najpóźniej w przyszłym tygodniu ...

uten Tag,

Wir können Ihnen jetzt den Liefertermin für Ihre Bestellung
(Bestellnummer #305-0775234-7540356) vom 16. November 2019 nennen.

Und hier finden Sie den oder die Artikel mit dem jeweils voraussichtlichen
Lieferdatum:

Lucasfilm, Ltd "The Art of Star Wars Jedi: Fallen Order"
Voraussichtliches Lieferdatum: 03. Januar 2020 - 19. Februar 2020

Co mnie podkusiło? Amazon.uk wysyła na czwartek 21 listopada ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1433 Post autor: Adam » wt lis 19, 2019 12:56 pm

skąd wiesz że wysyła? :) jeszcze nie ma 21.11, więc może się okazać za 2 dni, że też nie będą wysyłać..
kupując jakikolwiek pre-order musisz mieć świadomość, że wysyłka nastepuje po dacie premiery, która może być zawsze obsunięta.
anulować pewnie możesz, ale nie kupuje na amazonie więc nie wiem na 100%
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1434 Post autor: lis23 » wt lis 19, 2019 13:30 pm

Na Amazon.uk jest już w magazynie - in stock i jeśli wybierze się ten niestandardowy czas realizacji do końca dzisiejszego dnia to przyślą na 21.


Want it delivered by Thursday, 21 Nov.? Order within 15 hrs 17 mins and choose Expedited Delivery at checkout. Details

Już anulowałem zamówienie na Amazon.de i zamówiłem na Uk.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1435 Post autor: Pawel P. » pn gru 23, 2019 15:57 pm

Kurcze, nie wiedziałem, ze amerykański Amazon sprzedaje pełnoprawne wydania, nie pisząc, ze to są CD-R-y. Tak jest w przypadku tej płyty
https://www.amazon.com/gp/product/B006B ... UTF8&psc=1
Zażądałem zwrotu
EDIT: Właśnie odpisali, że zwracają kasę, płyty nie muszę odsyłać

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1436 Post autor: bladerunner22 » pn gru 23, 2019 16:30 pm

Ofiary cdrow na swieta
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1437 Post autor: Bucholc Krok » śr gru 25, 2019 10:49 am

Pawel P. pisze:
pn gru 23, 2019 15:57 pm
Kurcze, nie wiedziałem, ze amerykański Amazon sprzedaje pełnoprawne wydania, nie pisząc, ze to są CD-R-y. Tak jest w przypadku tej płyty
https://www.amazon.com/gp/product/B006B ... UTF8&psc=1
Zażądałem zwrotu
Aż mi się wierzyć nie chce, że Naxos wciska taką lipę i to już od 2012r. Może to jakaś podróbka (tylko po co)? Warto do nich napisać. Na ich stronie nic nie widzę. Na Discogs akurat tego tytułu też nie ma, ale są z tej serii i tam nie podają, że to CDR-y, a zazwyczaj u nich jest dokładnie.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1438 Post autor: Pawel P. » wt gru 31, 2019 12:25 pm

Bucholc Krok pisze:
śr gru 25, 2019 10:49 am
Pawel P. pisze:
pn gru 23, 2019 15:57 pm
Kurcze, nie wiedziałem, ze amerykański Amazon sprzedaje pełnoprawne wydania, nie pisząc, ze to są CD-R-y. Tak jest w przypadku tej płyty
https://www.amazon.com/gp/product/B006B ... UTF8&psc=1
Zażądałem zwrotu
Aż mi się wierzyć nie chce, że Naxos wciska taką lipę i to już od 2012r. Może to jakaś podróbka (tylko po co)? Warto do nich napisać. Na ich stronie nic nie widzę. Na Discogs akurat tego tytułu też nie ma, ale są z tej serii i tam nie podają, że to CDR-y, a zazwyczaj u nich jest dokładnie.
To trudno dostępny tytuł. Kiedy Amazon.com zwrócił mi kasę, zamówiłem go od jakiegoś sprzedawcy przez Amazon.co.uk - ma przyjść na początku stycznia. Jeśli to też będzie CD-r, to oznacza, że jest w tylko takiej wersji, chociaż nie chce mi się w to wierzyć. Ta płyta jest ostatnią z serii wznowionych przez Naxos symfonii Howarda Hansona, nagranych na poczatku lat 90. przez Seatlle Symphony Orchestra. Mam wszystkie poprzednie i to są regularne wydania. Tak btw. poza protokołem, polecam - najbardziej chyba filmowo brzmiący amerykański kompozytor niefilmowy (fragmentu jego II symfonii, "romantycznej", można posłuchać na napisach końcowych "Obcego")

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1439 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 05, 2020 12:02 pm

Pawel P. pisze:
wt gru 31, 2019 12:25 pm
To trudno dostępny tytuł. Kiedy Amazon.com zwrócił mi kasę, zamówiłem go od jakiegoś sprzedawcy przez Amazon.co.uk - ma przyjść na początku stycznia.
No i?
Jeśli to też będzie CD-r, to oznacza, że jest w tylko takiej wersji, chociaż nie chce mi się w to wierzyć. Ta płyta jest ostatnią z serii wznowionych przez Naxos symfonii Howarda Hansona, nagranych na poczatku lat 90. przez Seatlle Symphony Orchestra. Mam wszystkie poprzednie i to są regularne wydania.
Jeśli seria słabo się sprzedawała to nawet miałoby to sens. Skoro jest problem z dostaniem, to znaczy, że nakład jest raczej mały, bo nie było kalkulacji, żeby wydać większą liczbę płyt, które i tak by nie znalazły nabywców. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak obniżyli jakość. Obrazili się na klientów? :D W przeciwieństwie do takiej np. Intrady, zawsze miałem Naxos za poważną firmę.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1440 Post autor: Pawel P. » wt sty 07, 2020 10:32 am

Bucholc Krok pisze:
ndz sty 05, 2020 12:02 pm
Pawel P. pisze:
wt gru 31, 2019 12:25 pm
To trudno dostępny tytuł. Kiedy Amazon.com zwrócił mi kasę, zamówiłem go od jakiegoś sprzedawcy przez Amazon.co.uk - ma przyjść na początku stycznia.
No i?
Jeśli to też będzie CD-r, to oznacza, że jest w tylko takiej wersji, chociaż nie chce mi się w to wierzyć. Ta płyta jest ostatnią z serii wznowionych przez Naxos symfonii Howarda Hansona, nagranych na poczatku lat 90. przez Seatlle Symphony Orchestra. Mam wszystkie poprzednie i to są regularne wydania.
Jeśli seria słabo się sprzedawała to nawet miałoby to sens. Skoro jest problem z dostaniem, to znaczy, że nakład jest raczej mały, bo nie było kalkulacji, żeby wydać większą liczbę płyt, które i tak by nie znalazły nabywców. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak obniżyli jakość. Obrazili się na klientów? :D W przeciwieństwie do takiej np. Intrady, zawsze miałem Naxos za poważną firmę.
Płyta doszła. Tym razem oryginał. :)

ODPOWIEDZ