Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1666 Post autor: lis23 » pt kwie 23, 2021 13:26 pm

Co się dzieje w sytuacji, gdy wysyłka przekroczy wyznaczony przez Amazon termin dostawy?
Książka została wysłana 26 marca z Columbii w USA ( moja wina, nie zwróciłem uwagi na to, skąd idzie przy zamówienia ale o ile pamiętam, to była jedyna oferta, bo książka jest słabo dostępna już od dnia premiery w grudniu 2020 ) i dzisiaj mija termin dostawy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Gdzie i jak kupować?

#1667 Post autor: Mefisto » pt kwie 23, 2021 13:36 pm

Jeśli mija termin dostawy, wszechświat imploduje.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1668 Post autor: Adam » pt kwie 23, 2021 20:58 pm

Ja bym już na pały dzwonił :mrgreen:
Lisu z USA paczki przed pandemia potrafiły iść po 3 msc czasem, a co dopiero jak pandemia jest.. daty które tam podają to sobie można między bajki włożyć.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1041
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1669 Post autor: MichalP » pt kwie 23, 2021 22:34 pm

Dokladnie. Moj przyklad z ostatnią wysyłką Lali. Poczta kanadyjska wprost pisze ze teraz za zadne terminy nie odpowiada. A to szlo jako express z numerem do sledzenia. I co z tego. Jak nie masz numeru do śledzenia to taka paczka ma najnizszy priorytet.

Jeszcze pare lat temu z UK do Kanady najtansza wysylka bez śledzenia potrafila isc 2 do 3 miesiecy. W obu przypadkach to bylo oryginalnie wyslane z Amazonu wiec po reklamacji wyslali mi kurierem kolejny egzemplarz. Jak ty zamowiles od jakiegos bezimiennego sprzedawcy to czekaj teraz i sie modl. Powinno w ciągu kolejnego miesiąca moze przyjsc.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1670 Post autor: lis23 » sob kwie 24, 2021 09:31 am

Dwa lata temu książka z USA szła mi dokładnie miesiąc, więc myślałem, że to jest taki standardowy okres, a ponieważ wysyłka jeszcze nigdy nie przekroczyła tego ustalonego przez Amazon terminu to myślałem, że można to jakoś wykorzystać ;) Raz Amazon oddał mi kasę, bo okazało się, że nie ma tego, co miał mi wysłać.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1671 Post autor: lis23 » pn kwie 26, 2021 19:19 pm

Amazom Prime pobrał mi 43 zł / 7,99 GBP i nie wiem za co. Na koncie pisze tylko, że pobrano z karty dla amzn.co.uk/pm, to może być jakaś kara za to, że zgłosiłem reklamacje książki a jej nie odesłałem? Nie mam pojęcia za co innego mogliby mi pobrać kasę, zamówienia robiłem w marcu i oba już doszły. Znalazłem coś takiego:

Items Ordered
Prime Membership Fee
Sold by: Amazon EU SARL, UK Branch
1 Principal Place Worship Street
London
EC2A 2FA
United Kingdom
Qty: 1

Co to za członkostwo?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1672 Post autor: Adam » pn kwie 26, 2021 19:42 pm

jak to co - zapisałeś się do Amazon Prime, więc co miesiąc jak Netflix będą pobierać hajs :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1673 Post autor: lis23 » pn kwie 26, 2021 19:48 pm

Za Prime Video pobiera mi 25 zł miesięcznie, do niczego innego się nie zapisywałem ... Jak z tego zrezygnować i czy nie cofnie mi od razu Prime Video?

End Membership
By ending your membership you will lose access to your Prime benefits.

Mam nadzieję, że Prime Video mi zostanie bo za to płacę osobno.
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2021 19:53 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1674 Post autor: Adam » pn kwie 26, 2021 19:53 pm

nie wiem, napisz do niech, ja nie korzystam.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1675 Post autor: lis23 » pn kwie 26, 2021 20:02 pm

Zrezygnowałem z natychmiastową rezygnacją i mają mi oddać te 8 funtów. Zobaczymy, czy nie zniknie mi Prime Video ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1676 Post autor: lis23 » wt kwie 27, 2021 18:59 pm

Przyszedł mi art book do Mandalorianina - jest lepiej niż w przypadku Rayi ale nadal mam podniszczoną obwolutę i pogięte rogi okładki ale strony są całe - te łajzy nawet nie zafoliowali książki jako nowej i jest to coraz częstszy zabieg na Amazonie ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1041
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1677 Post autor: MichalP » pt kwie 30, 2021 02:09 am

To niestety Lisu jest problem kupowania w internecie, szczegolnie w Amazonie. Nigdy nie wiesz w jakim stanie ci to przyjdzie i nie zawsze jest to wina tego kto wysyla. Dlatego jak tylko moge to kupuje bezposrednio przez amazon, gdzie oni to sprzedaja, a nie w ramach amazonu od innych sprzedawcow. Zawsze jest latwo to odeslac, a gwarancji nigdy nie ma w jakim stanie to przyjdzie. Swego czasu Witcher 3 The Game of the Year edition na PC odsylalem 3 razy, co oznacza, ze w sumie wyslali mi ja 4 razy, za kazdym razem plyty lataly luzno w srodku i byly porysowane. Nie dalo sie gry zainstalowac - wiem ze z kodem do GOG zassalem ja sobie, ale dla zasady reklamowalem za kazdym razem az w koncu dostalem egzemplarz w nienagannym stanie. A ostatnio zamowilem sobie 4 plytowy album z muza Goldsmitha - 40 years of film music. Wyslane z lokalnego magazynu przyszedl rozfoliowany, z porysowanym na maksa pudelko, z polamanymi zabkami w pudelku, plyty luzem - jakims cudem nie za bardzo nawet porysowane, ale ewidentnie to byl jakis zwrot. Reklamacja, przyslali dzisiaj, wyslane z drugiego konca Kanady - 5000km (uporali sie z tym w 3 dni, wiec spoko). Tym razem zafoliowane, wszystko w bardzo dobrym stanie - babelkowa koperta, ani jedej ryski na pudelku, ani zadnego malego pekniecia. Cud jakis.
Ksiazke za 5 dolarow zapakuja w pudelko kartonowe, pewnie ze wzgledu na wielkosc, a zegarek za ponad 100 dolarow, albo jakis CD box wsadza do koperty babelkowej i przychodzi jakby walec po tym przejechal :evil:

Takze widzisz, czasami to loteria, so okresy, ze mam kilkanascie wysylek pod rzad bez zadnych problemow, a pozniej przychodzi moment, ze co druga jest walnieta. Jak kupuje ksiazki, ktore sa taniej o 30-40% w stosunku do ksiegarni to najczesciej przymykam oko na drobne uszczerbi, chyba za pol okladki jest odrabane, albo jak kiedys przyslali mi plyty, ktore oryginalnie byly w tekturach, a te byly ewidentnie zezarte przez szczury - nie wiem jak dopuscili to nawet do zapakowania :roll: .

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1678 Post autor: lis23 » pt kwie 30, 2021 13:26 pm

Z Wieśkiem to była w ogóle ciekawa sytuacja; przedpłata w CDP RED za EK, kurier jej nie dostarczył a wpisał, że tak, przywiózł dopiero dwa dni później ok. pierwszej w nocy :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1679 Post autor: Adam » pt kwie 30, 2021 13:44 pm

Informacyjnie - przyszła mi paczka z Japonii - już też dają fakturę na zewnątrz tak że widać cenę dokładnie, zgodnie z wytycznymi EU.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1680 Post autor: Adam » ndz maja 09, 2021 08:37 am

Witajcie w nowej rzeczywistości brexitowej :

Received my package yesterday - with Lionheart 2CD - after ordering from the international UK shop (I live in Belgium) and had to pay an additional 34,59 euro (!!!!) taxes! This didn't happen last time when I ordered 'Along came a Spider' 1CD. So this CD cost me 67,01 euro. Stupid brexit.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ