Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1651 Post autor: MichalP » śr kwie 07, 2021 20:23 pm

No niestety jezeli kupiles to przez amazon market i wyraźnie nie jest napisane ze Amazon to wysyla to przy zwrocie musisz zaplacic za wysylke. Powinni ci napisac jak zazyczysz sobie zwrot gdzie to wyslac.

Jedyny plus jest taki ze jak sprzedawca bedzie marudzic ze zwrotem pieniędzy to amazon jako posrednik pomaga ten zwrot wymusic na sprzedawcy.

Ja tak mialem jak kupilem cdr od importcd z usa. Zaakceptowali zwrot ale nigdy nie potwierdzili, ze dostali ta płytę z powrotem. Za każdym razem jak się pytalem o kase to pisali tylko ze plyty nie dostali jeszcze. W koncu zglosilem to na amazonie - jest taka opcja przy danym zamówieniu i na następny dzien kasa byla oddana. Ale za przesyłkę zwrotna nie oddali. Tylko koszt oryginalnego zamówienia.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1652 Post autor: Adam » śr kwie 07, 2021 21:10 pm

uroki zagranicznych zakupów, lisu.

jeśli miałeś tam pod przyciskiem dodania do koszyka, info takie jak np tu - https://www.amazon.com/Distant-Worlds-I ... 072YXR851/ - że "Ships from Amazon / sold by X" - to jest jak napisał Ci wyżej Michał - musisz wtedy na własny koszt zrobić odsyłkę, gdzie i jak to się dowiedzieć najpierw, a potem się bujać o zwrot kasy (nie za odsyłkę, bo ona jest bezzwrotna).

I szczerze? Patrząc na foty tego rogu, ja bym to olał. Bo kasy możesz nie odzyskać, albo będzie to trwało pół roku lub rok, a za odsyłkę dodatkową na pewno nie odzyskasz. Tak czy siak będziesz stratny, a uszkodzenie nie są duże. jak spadnie Ci książka na podłoge i uderzy rogiem, to będzie podobnie. Więc ja bym to olał, ale Twoja sprawa i Twoja kasa i Twoje przepychania sie późniejsze ze sprzedawcą... bo moze albo się wypierać oddania kasy, albo wysłać ponownie ksiązkę, która znów może przyjść tak samo uszkodzona. i powtórka z rozrywki wtedy.. ja moge tylko doradzić po swoich długoletnich przeżyciach z zakupami i to zrobiłem, a decyzje musisz podjąć sam.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1653 Post autor: lis23 » czw kwie 08, 2021 08:13 am

Róg bym olał ale wszystkie strony są pogięte, połasiłem się o niższą cenę bo Amazon.pl chciał 210 zł a uk 150 zł.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2021 08:42 am przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1654 Post autor: Adam » czw kwie 08, 2021 08:47 am

cóż, może się okazać że odsyłka wyniesie Cię tyle samo a tej kasy już nie odzyskasz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1655 Post autor: lis23 » pt kwie 09, 2021 08:45 am

Teraz jestem ciekaw, w jakim stanie przyjdą pozostałe przesyłki? Z pl idzie mi "The art of The Mandalorian Season One" i też chyba idzie pocztą, bo nie można śledzić paczki, którą wysłał sprzedawca ( ta ma dojść do 23 kwietnia ) a z uk idzie CD "Beastars", tu mogą już tylko połamać pudełko. Chyba. CD ma dojść do 19 kwietnia.
Oferta sprzedaży książki, z której ją nabyłem:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/179 ... UTF8&psc=1
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1656 Post autor: Michal » śr kwie 14, 2021 18:03 pm

W związku z licznymi tu na forum obawami co do zaostrzonej polityki Vato-Celnej , która ma rzekomo obowiązywac od lipca b.r. .Postanowiłem wykonać telefon do Urzędu Celnego aby zweryfikowac kolegów zmartwienia .Oto czego się dowiedziałem od urzędnika .
Wszystkie przesyłki spoza kraju UE są objete VAT --a powyżej kwoty 150EU czyli jakieś 674zl już dochodzą opłaty celne .
z USA do 172$ jest VAT powyżej wchodzi cło ..zwolnione z opłat paczki okreslane jako Gift albo for commercial only , jak promocje itp. I ten regulamin obowiazuje juz jakiś czas i na pewno nie zmieni sie w lipcu i urzedas pierwszy raz o tym slyszy ...stosowne zmiany w prawie celnym co do naliczania oplat za nasze male paczuszki na pewno nie nastapia w lipcu tego roku .
Weryfikowanie kazdej paczuchy z zagranicy jest logistycznie trudne ...wiec pewnie na odstrzal pojda te ktore maja górny pulap w kwocie widełek.
W sumie sam sie zastanawiam czy to nie podpucha ze strony urzednika państwowego :) ..heh , sprawdzi się po tym lipcu .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1657 Post autor: Adam » śr kwie 14, 2021 18:05 pm

Michal pisze:
śr kwie 14, 2021 18:03 pm
Postanowiłem wykonać telefon do Urzędu Celnego aby zweryfikowac kolegów zmartwienia .Oto czego się dowiedziałem od urzędnika .
gratuluje za dużej ilości wolnego czasu :D wykonaj takich telefonów 10 dziennie, dostaniesz 10 rożnych odpowiedzi, w zależności jak inne osoby odbiorą.
dowiemy się po lipcu jak będzie rzeczywiście..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1658 Post autor: lis23 » śr kwie 14, 2021 18:18 pm

Mam problem z tym sklepem, mianowicie nie chce mi nic dodać do koszyka:

https://mangastore.pl/szukaj.html/szuka ... odprod=tak

Firefox, nie da się nic dodać do koszyka, na Edge jest normalnie ( choć i tu i tu nie widzi, że jestem zalogowany ) ale z tej przeglądarki nie korzystam i wszystkie hasła i loginy do płatności internetowych mam zapisane w Firefoxie. Ciekawe, dlaczego ognisty lis ma taki problem z tym sklepem? Coś z ciasteczkami? Niedawno usuwałem wszystkie, bo nie działał tłumacz stron.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1659 Post autor: Michal » śr kwie 14, 2021 18:36 pm

lis23 pisze:
śr kwie 14, 2021 18:18 pm
Mam problem z tym sklepem, mianowicie nie chce mi nic dodać do koszyka:

https://mangastore.pl/szukaj.html/szuka ... odprod=tak

Firefox, nie da się nic dodać do koszyka, na Edge jest normalnie ( choć i tu i tu nie widzi, że jestem zalogowany ) ale z tej przeglądarki nie korzystam i wszystkie hasła i loginy do płatności internetowych mam zapisane w Firefoxie. Ciekawe, dlaczego ognisty lis ma taki problem z tym sklepem? Coś z ciasteczkami? Niedawno usuwałem wszystkie, bo nie działał tłumacz stron.
A próbowałes przez Google Chrome ? :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1660 Post autor: lis23 » śr kwie 14, 2021 18:48 pm

Chrome nie mam, ogólnie, używam tylko Firefoxa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Gdzie i jak kupować?

#1661 Post autor: Mefisto » sob kwie 17, 2021 13:50 pm

Lisu, czy jak idziesz srać, to też Ci ktoś tyłek podciera? Bo co nie wejdę to tego tematu, to masz jakiś problem i szukasz porady jak pięcioletnie dziecko, które nic nie wie. Bez obrazy, ale po prostu ileż można?

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie i jak kupować?

#1662 Post autor: swordfish » ndz kwie 18, 2021 10:47 am

lis23 pisze:
śr kwie 14, 2021 18:48 pm
Chrome nie mam, ogólnie, używam tylko Firefoxa.
Spróbuj przez Safari ;-)

Masz jeszcze do wyboru Edge, Vivaldi, Opera itd.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1663 Post autor: lis23 » ndz kwie 18, 2021 11:11 am

Problem polega na tym, że nie chcę dodawać danych o zakupach do kolejnej przeglądarki, ponoć Edbe nie jest zbyt bezpieczna od tej strony.
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że nie da się dodać produktu do koszyka ale jest rozwiązanie, bo brakujące mi tomy pojawiły się w sklepie Gildii Komiksu, tylko trzeba dłużej poczekać na dostawę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1664 Post autor: kiedyśgrześ » czw kwie 22, 2021 17:46 pm

dotarło do mnie testowe zamówienie z angielskiego varese, coś 40 GBP, nie zostałem oclony!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1665 Post autor: Adam » czw kwie 22, 2021 18:41 pm

eee to żaden wyczyn - poczekaj aż będziesz miał ponad 50 F, to wtedy zobaczymy jaki będziesz cwaniak ;-)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ