Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#2011 Post autor: MichalP » czw gru 07, 2023 07:17 am

Adam pisze:
pn gru 04, 2023 07:07 am
Nie chcieli wysłać bo ceny skoczyły. W Polsce Empik czy Świat Książki bez słowa wysyłają maila że nie można zrealizować zamówienia z powodu braku towaru u dystrybutora. Towar znika ze sklepu na 2, 3 dni, a potem pojawia się na nowo ze znacznie wyższa cena i dostępny do wysyłki od ręki. Pisałem o konkretnych przykładach tutaj nie raz. Kilka razy mnie tak wyrolowali z preorderami.
Peter przyszedl, a po kontakcie z obsluga klienta i przekierowaniu do kolejnego dzialu :lol: oddali kase za roznice w cenie, takze skonczylo sie na zaplaceniu oryginalnej ceny z momentu zlozenia oryginalnych zamowien.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2012 Post autor: lis23 » pt gru 08, 2023 04:49 am

Music Box Records bierze od razu kasę z konta, nawet jeśli produkty to pre order i nie ma daty premiery?
Nie wiem, czy brać już teraz nowości z La Li, czy poczekać do stycznia bo np. w sklepie Intrady Hook już wyprzedany i tymczasowy brak towaru.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2013 Post autor: Adam » pt gru 08, 2023 08:56 am

Lisu, zapamiętaj że tylko Amazon nie ściąga z góry za preordery. Pytałeś już o to nie raz.

Dopiszę nawet o kłamliwym sklepie Disney Emporium, który w FAQ ma dumnie napis, że jak czegoś nie mają, to za to nie ściągają kasy. A to gówno prawda, bo oczywiście ściągają od razu - kupiłem Aladdyna razem z Avatarem 2, i ściągnęli hajs za oba, a Aladdyna nie maja na stanie bo czekają na kolejną partię i wysłali mi bez niego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2014 Post autor: lis23 » pt gru 08, 2023 12:44 pm

Adam, Możesz dać link, gdzie można kupić "Aladyna' z DLC i nowego Indianę Jonesa, o ile jeszcze będą dostępne?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2015 Post autor: Adam » pt gru 08, 2023 12:46 pm

Indiany nie ma od dawna, tylko w boxie za 150 $

https://www.disneymusicemporium.com/store
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2016 Post autor: lis23 » pt gru 08, 2023 12:57 pm

A jak to wygląda z wysyłką z USA?
Płyta kosztuje 25 dolców + 16 dolców za wysyłkę, ile mogą dowalić w Polsce?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2017 Post autor: Adam » pt gru 08, 2023 13:19 pm

wrzuć sobie do koszyka z podaniem adresu i ci przeliczy, Disney dolicza jeszcze podatek, tak samo jak MBR, a potem dolicz jeszcze 25% (najwyżej będziesz się cieszył potem, jak się skończy finalnie tylko na 10 czy 15%)

PYTAŁEŚ O TO JUŻ STO RAZY. za każdym rzutem zadajesz to samo pytanie...

DO WSZYSTKIEGO, CO JEST WYSYŁANE SPOZA UNII EUROPEJSKIEJ (nie dotyczy wyłącznie sklepów Amazon) DOLICZASZ SOBIE 25 % CENY CAŁOŚCI , A POTEM EWENTUALNIE SIĘ CIESZYSZ, JAK NA MIEJSCU PRZYJDZIE DO ZAPŁATY MNIEJ.
bo czasami będziesz miał NP. 8,50 zł, a czasami 68 zł jak ja z Japonii od złodziei, co było aż 30% całości, nie wiadomo czemu.

ostatni raz odpisuję na ten temat.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#2018 Post autor: MichalP » pt gru 08, 2023 22:03 pm

Chyba juz wiem, czemu przesylki z USA tak podrozaly w ostatnich latach. Poczta USA zgadala sie z jakim posrednikiem: Globegistics, ktory im te paczki odbiera i dostarcza do ich centrow przesylkowych. Mialem juz tak z paczkami z Lali, ale wszystko odbywalo sie w Los Angeles, jak se to przerzucali po 10 razy pomiedzy roznymi magazynami na jednej ulicy.

Teraz zamowilem z Intrady i kiedys przesylka z Intrady szla z Oakland do San Francisco, ktore jest doslownie przez most i z tamtad wylatywalo z kraju. Teraz przejal to posrednik i sie z tym kuzwa wozi po calej Kalifornii. Trzy miasta pozniej moja przesylka wyladowala w Los Angeles tez :shock: , to jakies troche ponad 500km, a teraz mi wyszlo z Los Angeles i dalej wedruje po Kalifornii. Za kazdym razem mam skan o przyjeciu tego na magazyn i wyslaniu dalej, czyli musza wyladowac z kontenera/ciezarowki, zeskanowac i zapakowac z powrotem :roll: . 3 dni pozniej nie zanosi sie zeby to przejela poczta USA i cos z tym zrobila konkretnego. Kasa sie wszystkim zgadza, tylko logiki w tym nie ma ani troche. Normalnie mam wrazenie, ze po tym calym Covidzie ludziom sie zupelnie w glowach poprzestawialo i cala logistyka i logika poszla w rozsypke :evil:

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2019 Post autor: Althazan » sob gru 09, 2023 10:08 am

MichalP pisze:
pt gru 08, 2023 22:03 pm
Kasa sie wszystkim zgadza, tylko logiki w tym nie ma ani troche. Normalnie mam wrazenie, ze po tym calym Covidzie ludziom sie zupelnie w glowach poprzestawialo i cala logistyka i logika poszla w rozsypke :evil:
Logiki nie ma, a winni są nieudolni menedżerowie hołdujący bożkowi outsourcingu. Najprościej zwolnić ludzi, którzy to do tej pory robili wewnątrz firmy, zamówić takie usługi na zewnątrz, tyle, że trzeba wiedzieć co się zamawia i napisać dobrą specyfikację (czyli , że ma iść najkrótszą trasą, określić terminy, kary itp. itd.). Ale jako że to są ludzie nowi, to nie mają pojęcia czym zarządzają, tylko mają ciąć koszty, więc wybierają firmę, mają fakturę i w księgowości wszystko się zgadza. Dopiero po kilku latach ich następcy dostrzegają, że te firmy również muszą zatrudnić ludzi i im płacić i to więcej, bo jeszcze muszą zarobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2020 Post autor: lis23 » pt gru 15, 2023 11:52 am

Warto sprawdzać inne oddziały Amazon niż polski - na Amazon.pl box 3CD One Piece Bgm Collection był za 280 zł, dzisiaj podrożał na 419 zł ale na Amazon.de znalazłem za 180 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2021 Post autor: Adam » pt gru 15, 2023 12:20 pm

sto razy Ci to samo pisałem - praktycznie 90% produktów na polskim jest drożej, niż na DE, FR, czy UK. Nie pamiętam kiedy coś na PL kupiłem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2022 Post autor: lis23 » pt gru 15, 2023 13:10 pm

Z UK się teraz nie opłaca bo jest poza strefą UE, wcześniej kupowałem też z de, zanim pojawił się polski oddział. Z polskiego przynajmniej nie ma opłaty za przewalutowanie ale jeżeli jest drożej to warto brać tam, gdzie taniej, nawet z opłatą. Miałem do wyboru dwie opcje: 39 Euro lub 184 zł, jeśli wybrałem płatność w pl to będę miał jeszcze opłatę z banku za przewalutowanie? Mimo wszystko, w podsumowaniu nadal pisze, że to 39 Euro.
Na Amazon.pl biorę głównie artbooki, niektóre wychodzą na prawdę tanio.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2023 Post autor: Adam » pt gru 15, 2023 13:12 pm

lis23 pisze:
pt gru 15, 2023 13:10 pm
Z UK się teraz nie opłaca bo jest poza strefą UE
:roll: pisałem Ci sto razy, że Amazon UK jest jedynym wyjątkiem i z niego nie dostajesz cła czy dopłat celn-odbiorczych. Dopłacasz tylko grosze za przesyłkę (ok 2-3 funty) przy wrzucaniu do koszyka.
I akurat na Amazonie UK jest z reguły najtaniej ze wszystkich Amazonów, a przynajmniej tak wynika z moich zamówień książek czy płyt, że najwięcej zrealizowanych zamówień mam właśnie z UK.

ze wszystkich innych sklepów z UK niestety cło / dopłaty będą.
Ale nie z Amazona UK.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#2024 Post autor: Adam » wt gru 19, 2023 11:27 am

I kolejne złodziejstwo poczty polskiej. Dziś za paczkę z USA od złodziei z Disney Emporium wartą 35 $ całościowo, czyli 140 PLN wg kursu z dziś, dopłaty przy odbiorze miałem 41,50 PLN :evil: :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#2025 Post autor: lis23 » śr gru 20, 2023 08:15 am

Jak rozumiem, każdy bank ma inny przelicznik Euro do zł i na odwrót?
Google podaje, że 281 Euro to m.w. 1 215 zł a z konta pobrało mi 1 255 zł + 33 zł za przewalutowanie, więc albo przelicznik na necie jest do bani, albo Santander aż tyle bierze.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ