Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1621 Post autor: Michal » sob lut 27, 2021 11:06 am

Wurger pisze:
sob lut 27, 2021 10:27 am
Michal pisze:
sob lut 27, 2021 10:01 am
Ostrzegam ! Nie kupujcie z brytyjskiego Varese , na liscie przewozowym piszą pełne koszta towru z wysyłką ..do tego pakują beznadziejnie w kartoniki z przekładką na płytę .
UC dowala pełen Vat plus opłaty celne od wartości wszystkiego !!! ..Oprócz kosztów wartości zapłacicie również wszelkie opłaty manipulacyjne za wystawienie powiadomien , itp.
Taki zmiany na przesylki z varese uk musialy byc wprowadzone niedawno. :( Moj ostani zakup to 12 stycznia biezacego roku za ponad 90 funtów. Przesyłke otrzymałem dosc szybko bez zadnych dodatkowych oplat :)
Pierwszy i ..ostatni zakup tam ..w FAQ na Varese pisze jak byk ze nie zmienia polityki shippingu i beda pisac pelne kwoty ..poniewaz beda bronic swoich interesow ..Wiec nie przyjma prośsb o zmniejszenie oplat na paczce ..Maja taki odgórny nakaz z Matrioszki Varese Sarabande i ..nic nie zrobisz , od lipca kolejne zaostrzenie celne w naszym kraju ..więc będzie jeszcze cięzej ..Trza sprzedać plyty i isc w streaming . 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1622 Post autor: Adam » sob lut 27, 2021 11:23 am

Jednak tak, z choinki się się urwałeś.
To nie ich/matrioszki żaden wymysł, ale nowe prawo.
Poczytaj ostatnie zakładki tego wątku - o tym że też w USA od dawna musza podawać pełne ceny - ale niektórzy wciąż tam tego nie robią, łamiąc prawo na własne ryzyko. Do czasu jak im kontrola przyjebie kary, jak SAE. Poza EU wszyscy podają już dokładne kwoty, jeśli tylko postępują zgodnie z prawem i nie chcą się narażać. A od lipca już nie będą mogli robić tego wała, bo paczka będzie wtedy sprawdzana. Pretensje do Unii, i trochę rozumu. Ma w FAQ wyraźne info, a potem pretensje... Aha i jeszcze jedno - ja zalecam kupować właśnie z Varese UK, bo stamtąd dostajemy płyty robione made in EU, a nie made in Mexico. Paweł P. to ostatnio odkrył, a ja potwierdziłem fotami u kolegów - Varese Club z USA jest „made in Mexico” nadrukowane na okładkach, a ten z UK, made in EU. Ja tam wole tłoczenia EU, niż meksykańskie, ale może się nie znam :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1623 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 27, 2021 11:35 am

Adam pisze:
sob lut 27, 2021 11:23 am
Aha i jeszcze jedno - ja zalecam kupować właśnie z Varese UK, bo stamtąd dostajemy płyty robione made in EU, a nie made in Mexico. Paweł P. to ostatnio odkrył, a ja potwierdziłem fotami u kolegów - Varese Club z USA jest „made in Mexico” nadrukowane na okładkach, a ten z UK, made in EU. Ja tam wole tłoczenia EU, niż meksykańskie, ale może się nie znam :mrgreen:
To jak jest w takim razie z nakładami? To co podają trzeba pomnożyć przez 2? I jak było z Colosseum? Oni też mieli płyty robione w EU?
No i pytanie główne - czy ktoś sprawdzał te różnice w jakości?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1624 Post autor: Michal » sob lut 27, 2021 11:48 am

Adam pisze:
sob lut 27, 2021 11:23 am
Jednak tak, z choinki się się urwałeś.
To nie ich/matrioszki żaden wymysł, ale nowe prawo.
Poczytaj ostatnie zakładki tego wątku - o tym że też w USA od dawna musza podawać pełne ceny - ale niektórzy wciąż tam tego nie robią, łamiąc prawo na własne ryzyko. Do czasu jak im kontrola przyjebie kary, jak SAE. Poza EU wszyscy podają już dokładne kwoty, jeśli tylko postępują zgodnie z prawem i nie chcą się narażać. Pretensje do Unii, i trochę rozumu.
Znam od dawna polityke Varese USA i dlatego tam nie kupuje .Znam tez tresc tego wątku ...Nie musisz mnie pouczać ani obrażac.
Bye the way , póki co Intrada czy LLL ..jeszcze nie sie wyłamuja..ale to pewnie do czasu .. :wink:
Potwierdam opinie Krysinskiego co do jakosci plyt z EU ..faktycznie sa one jak lustro ..jakby tloczone w Japan :) ..zero rys i skaz . zadnych plam i rozlanego lakieru :)..tylko czy warto za to zaryzykowac oplatami celnymi ..bo takowe na pewno beda ..to juz kwestia do rozwazenia dla kazdego z Was :)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1625 Post autor: Pawel P. » sob lut 27, 2021 11:59 am

Bucholc Krok pisze:
sob lut 27, 2021 11:35 am

To jak jest w takim razie z nakładami? To co podają trzeba pomnożyć przez 2? I jak było z Colosseum? Oni też mieli płyty robione w EU?
No i pytanie główne - czy ktoś sprawdzał te różnice w jakości?
Gdzieś czytałem a propos Looney Tunes DE, że nakład jest podzielony: 2000 sztuk wyprdukowano w USA i 500 w Europie.

Ja sobie zamówię tę płytę samą z UK i zobaczę co będzie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1626 Post autor: Adam » sob lut 27, 2021 12:45 pm

Nikogo nie obrażałem, tylko napisałem wprost, że jak ktoś ma jak wół napisane warunki, a potem ma pretensje że dostał zgodnie z tymi warunkami, to jest to po prostu typowe „narzekanie polaczka”, a tego nie znoszę. Wyłącznie Twoja wina i Twój błąd, pretensje są bezpodstawne, wiec nie hejtuj niesłusznie sprzedawcy, za to ze nie umiesz czytać i spojrzeć w kalendarz że kraj od 2 msc jest poza EU, tym bardziej gdy sprzedawca jest lepszy i ma lepszy jakościowo towar niż jego firma-matka z USA.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1627 Post autor: Ghostek » sob lut 27, 2021 15:19 pm

Ale to zawsze tak było. Jak jeszcze było Colosseum, to ZAWSZE wolałem kupić płyty tłoczone przez niemiaszków niż import z USA. Te płyty z USA to jakby z papieru robione były. Ile razu już na forum porównywałem oba przypadki to trudno zliczyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1628 Post autor: Adam » sob lut 27, 2021 17:46 pm

Na moim przykładzie - Running Man Expanded - made in EU, tafla srebrna bez smug i zacieków, matrix srebrny. A wersja z USA - made in Mexico, a na płytach smugi i zacieki, jakie wszyscy znamy z płyt Intrady i Lali od paru lat, które właśnie tłoczą w Meksyku i Rumunii.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1629 Post autor: Michal » sob lut 27, 2021 18:22 pm

Pawel P. pisze:
sob lut 27, 2021 11:59 am
Bucholc Krok pisze:
sob lut 27, 2021 11:35 am

To jak jest w takim razie z nakładami? To co podają trzeba pomnożyć przez 2? I jak było z Colosseum? Oni też mieli płyty robione w EU?
No i pytanie główne - czy ktoś sprawdzał te różnice w jakości?
Gdzieś czytałem a propos Looney Tunes DE, że nakład jest podzielony: 2000 sztuk wyprdukowano w USA i 500 w Europie.

Ja sobie zamówię tę płytę samą z UK i zobaczę co będzie.
Daj znac Pawle jak przejdzie przez UC .. :)

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: Gdzie i jak kupować?

#1630 Post autor: Wurger » sob lut 27, 2021 19:42 pm

Akurat w styczniu Kupiłem płytę Looney Tunes z varese uk.Plyta jest ladna, czysta i wyprodukowana w Europie :)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1631 Post autor: bladerunner22 » ndz lut 28, 2021 10:34 am

będziemy mieli spotify hi -fi to na pewno pogorszy rynek płyt CD zapewne zwłaszcza filmówkę.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1632 Post autor: Adam » ndz lut 28, 2021 11:06 am

bo byku, jak tam i tak prawie nic nie ma, poza kinową masówką z nowości wydawaną przez duże wytwórnie :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1633 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 01, 2021 14:40 pm

Pawel P. pisze:
sob lut 27, 2021 11:59 am
Gdzieś czytałem a propos Looney Tunes DE, że nakład jest podzielony: 2000 sztuk wyprdukowano w USA i 500 w Europie.
Szkoda, że nie ma tej informacji na Discogs. Poligrafia tych europejskich wydań też jest lepsza?
Ja sobie zamówię tę płytę samą z UK i zobaczę co będzie.
Daj znać.
Wurger pisze:
sob lut 27, 2021 19:42 pm
Akurat w styczniu Kupiłem płytę Looney Tunes z varese uk.Plyta jest ladna, czysta i wyprodukowana w Europie :)
Może ktoś by się poświęcił, kupił oba wydania (tytuł dowolny) i porównał jakość dźwięku? :) Ja nie mam możliwości.
Bucholc Krok pisze:
sob lut 27, 2021 10:23 am
(po 6 dniach od wysyłki)
No i chyba faktycznie coś odblokowali (może nie było bezpośredniego połączenia Tokio-Warszawa z powodu wirusa?) - nowy rekord 2 dni od wysyłki z Japonii (oczywiście nie w domu, tylko w Warszawie).
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1634 Post autor: Pawel P. » pn mar 01, 2021 19:48 pm

Bucholc Krok pisze:
pn mar 01, 2021 14:40 pm
Pawel P. pisze:
sob lut 27, 2021 11:59 am
Gdzieś czytałem a propos Looney Tunes DE, że nakład jest podzielony: 2000 sztuk wyprdukowano w USA i 500 w Europie.
Szkoda, że nie ma tej informacji na Discogs. Poligrafia tych europejskich wydań też jest lepsza?
Wurger pisze:
sob lut 27, 2021 19:42 pm
Akurat w styczniu Kupiłem płytę Looney Tunes z varese uk.Plyta jest ladna, czysta i wyprodukowana w Europie :)
Może ktoś by się poświęcił, kupił oba wydania (tytuł dowolny) i porównał jakość dźwięku? :) Ja nie mam możliwości.

Nie sądzę, by poligrafia była lepsza, chociaż to oczywiscie jest możliwe. Co do jakości dźwięku, bardzo wątpliwe. Ale dla mnie "japończyki" też nie brzmią lepiej, pomimo lepszej, zwłaszcza kiedyś, jakości wykonania dysków.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie i jak kupować?

#1635 Post autor: swordfish » wt mar 02, 2021 07:54 am

Wystartował polski amazon.pl
Darmowa dostawa od 100 zł.

ODPOWIEDZ