"Co z tą płytą?" - infantylnie pytania Wawrzyńca

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

"Co z tą płytą?" - infantylnie pytania Wawrzyńca

#1 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 03, 2009 17:53 pm

Jako, że czuję się jak odludek w świecie WIELKICH kolekcjonerów soundtracków postanowiłem założyć osobny temat, w którym będę zadawał banalne pytania odnośnie płyt, które mnie interesują. A jako, że ja nie pytam o soundtracki, limitowane edycje z wyższej półki, jestem świadom i spodziewam się także zażenowania niektórych zacnych użytkowników. Zapewne będę pytał o płyty, które są banalnie proste do zdobycia, albo po prostu wstyd ich nie mieć, ale ponoć nie ma głupich pytań (choć ja sam się z tym stwierdzeniem nie zgadzam).
Dobra. Infantylnie banalne pytanie No.1:

Steve Jablonsky "Transformers" (The Score).
Obrazek

Intryduje mnie dlaczego ta płyta jest tak ciężkodostępna, skoro muzyka poniekąd stała się kultowa. Zdobycie muzyki do "dwójki" nie jest trudne, a i cena w porządku. Ale "jedynkę" jak na mój gust to zdobyć niełatwo, a jak już to niestety ceny wahają się między 60-70$ lub 140 złotymi, co jest przynajmniej dla mnie dość sporym wydatkiem jak na jedną płytę. Czy w ogóle można tę płytę zakupić taniej, gdyż limitowane wydanie to raczej nie było.

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 20:07 pm przez Wawrzyniec, łącznie zmieniany 1 raz.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#2 Post autor: Adam » czw gru 03, 2009 18:07 pm

Było :) Ale się do tego Warner nie przyznał. Każdy myślał że to regular, aż tu nagle zniknęło - to było chyba po 3 czy 4 miesiącach od premiery, nie pamiętam dokładnie... Wytłoczyli jedną partię nakładu i tyle. Sam wpadłem bo nie kupiłem i potem trzeba było wydać 70 zł , choć tyle że tak mało, patrząc na dzisiejsze stawki za ten cd. Płyta była tłoczona w USA i w Europie - ja mam wersję EU. Nr seryjne są te same.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#3 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 03, 2009 18:20 pm

Świetnie :( Nie ma to jak być na czasie. Dopiero potrzebowałem czasu, aby sobie uświadomić, że lubię Jablonsky'ego i fajnie byłoby mięc muzykę z pierwszej części "Transformersów". Tylko 70 złotych to bym jeszcze był skory wydać, ale więcej, to już nie wiem :? Przy okazji gratuluję korzystnego zakupu :) A teraz to sam nie wiem :? Gdyż 124 złotych za tę płytę wydać to trochę dużo:

http://www.allegro.pl/item828145554_tra ... zadka.html

Z zbierzność pseudonimów osoby sprzedającej te płyty i użytkownika tego forum przypadkowa :?: :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#4 Post autor: Adam » czw gru 03, 2009 18:25 pm

Wawrzyniec pisze: Z zbierzność pseudonimów osoby sprzedającej te płyty i użytkownika tego forum przypadkowa ?
Hmm tego to nawet starożytni czechosłowacy nie wiedzą hehe :P

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3636
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#5 Post autor: Althazan » czw gru 03, 2009 18:29 pm

Wawrzyniec pisze:Z zbierzność pseudonimów osoby sprzedającej te płyty i użytkownika tego forum przypadkowa :?: :wink:
Nieprzypadkowa, bo kto wie gdzie kupić to może kupić... ;) Zapytaj wurgera na PM-a, to się dogadacie. A płyta jest w ciągłej sprzedaży, tylko że prawa do tej sprzedaży wykupił jeden (tak, JEDEN) sklep. I cały problem polega na tym, żeby go znaleźć... :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#6 Post autor: Adam » czw gru 03, 2009 18:31 pm

Ehh Althazan to musi wypaplać największe sekrety zawsze ;-) ;-) Mało że w innym poście ogłosił rozszerzonego Conana, a Towson nam kazał tego nie mówić :P:P Potem ja zjeby chwytam, a jak mówię wtedy że to mobbing, to Towson mi na tom że żaden mobbing, tylko normalny opierdol ;-)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#7 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 03, 2009 18:48 pm

Althazan pisze:A płyta jest w ciągłej sprzedaży, tylko że prawa do tej sprzedaży wykupił jeden (tak, JEDEN) sklep. I cały problem polega na tym, żeby go znaleźć... :)
A to jest jakiś wyjątkowy sklep, może jakiś klub Kolekcjonerów Soundtracków, że tak strasznie enigmatycznie i tajemniczo o tym piszecie? :wink:
Oczywiście Wurgera ja bardzo szanuję, kłaniam się nisko na widok jego kolekcji, ale nie wiem czy dojdziemy do porozumienia. On Wielki kolekcjoner, ja zwykły amator :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#8 Post autor: Adam » czw gru 03, 2009 18:51 pm

Wawrzyniec pisze: On Wielki kolekcjoner, ja zwykły amator :?
Przesadzasz z tym po przecinku :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3636
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#9 Post autor: Althazan » czw gru 03, 2009 18:51 pm

Wawrzyniec pisze:Oczywiście Wurgera ja bardzo szanuję, kłaniam się nisko na widok jego kolekcji, ale nie wiem czy dojdziemy do porozumienia. On Wielki kolekcjoner, ja zwykły amator :?
Dojdziecie... :) Wystarczy napisać... :)

Sorry, Adam. Ja też właśnie dostałem ochrzan od szefa...... hehe :oops:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » czw gru 03, 2009 19:24 pm

Wawrzyniec pisze:Tylko 70 złotych to bym jeszcze był skory wydać, ale więcej, to już nie wiem :? Przy okazji gratuluję korzystnego zakupu :) A teraz to sam nie wiem :? Gdyż 124 złotych za tę płytę wydać to trochę dużo:
A ja, proszę kolegów, zaszalałem i sobie kupiłem okaz do nowego działu, jaki właśnie tworzę, Texas Chainsaw Massacre za 2$. :D Mój Boże.. 124zł.. hehe..

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#11 Post autor: Adam » czw gru 03, 2009 19:30 pm

Althazan pisze: Sorry, Adam. Ja też właśnie dostałem ochrzan od szefa...... hehe
Spoko, zadzwoniłem do Towsona i powiedziałem żeby nam odłożył 1/3 nakładu z tego rozszerzonego Conana i że mu sprzedamy to nie po 24,99$ tylko po 129,99$.. uległ - konflikt zażegnany i nas nie zwolni ;-)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3636
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#12 Post autor: Althazan » czw gru 03, 2009 20:01 pm

Adam Krysiński pisze:Spoko, zadzwoniłem do Towsona i powiedziałem żeby nam odłożył 1/3 nakładu z tego rozszerzonego Conana i że mu sprzedamy to nie po 24,99$ tylko po 129,99$.. uległ - konflikt zażegnany i nas nie zwolni ;-)
Aaaaaaaa... To dlatego dzwonił do mnie przed chwilą i chciał mi wmulić 1/3 nakładu po $229,99... No to teraz już wszystko jasne... :P

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#13 Post autor: Wurger » pt gru 04, 2009 10:06 am

Chyba zostałem wezwany do tablicy :D Dziękuje za mile słowa ale nie czuje się wielkim kolekcjonerem tylko miłośnikiem to co piękne w muzyce filmowej. :D Soundtracki zbieram już ponad 14 lat wiec trochę sie tego na zbierało :lol:
Soundtrack z pierwszej części Transofmersow jest obecnie do kupienia tylko w kraju kwitnącej wiśni :D Ciekawe dlaczego :?: :lol:
Na allegro jednen z znanych nam użytkowników sprzedał juz ponad 20 plyt za cene 149.99zl.Trzeba mu wiec zrobić mała konkurencyjną aukcje :lol: Tym bardziej ze nadchodzi nowa Intrada i Sarabande Club
Warzyniec - wysłałem ci linka na PM gdzie możesz taniej kupić płytkę.Tylko się pospiesz, bo zostały 2 sztuki

Dla mnie nie zrozumiale jest to dlaczego jak tylko pojawia sie ten score w sprzedaży to cena jest ciągle ta sama - 150$ :cry:

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3636
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#14 Post autor: Althazan » pt gru 04, 2009 10:23 am

Wurger pisze:Dla mnie nie zrozumiale jest to dlaczego jak tylko pojawia sie ten score w sprzedaży to cena jest ciągle ta sama - 150$ :cry:[/URL]
Nie ma co się martwić, przyjdzie i nasz czas... :)
Jakiś kolekcjoner kopnie w kalendarz, jakiś nieobeznany spadkobierca odda to do sprzedaży, a jakiś "marszand" wystawi to na eBayu za 5-25 euro. Tylko wtedy trzeba być szybkim... Już kilka bardzo rzadkich płyt tak kupiłem...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#15 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 04, 2009 13:16 pm

A wracając do tych "Transformersów" to mógłby mnie laikowi ktoś coś wytłumaczyć :? Czy się komuś podoba czy nie (mnie się akurat podoba) to jednak ta muzyka jest poniekąd kultowa. Wielu osobom się podoba i wiele osób chciałoby ją mieć. Wystarczy popatrzeć na sam fakt petycji. To w takim razie mój umysł nie jest w stanie pojąć dlaczego ten soundtrack nie został wydany regularnie :? Przecież chyba chętnych by było i dalej jest sporo :?
Tylko wiadomo ja nie do końca rozumiem ten soundtrackowy interes i może myślę zbyt prosto i logicznie :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ