INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#976 Post autor: lis23 » pn lis 28, 2022 15:48 pm

Ja mam Niszczyciela ale nie od La li tylko Prometheus - 2CD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#977 Post autor: Michal » wt gru 06, 2022 01:26 am

Obrazek
Obrazek
Finally! The original Basil Poledouris masterpiece expanded on CD! 1984. Richard Fleischer directs, Raffaella De Laurentiis produces, Stanley Mann scripts, Roy Thomas and Gerry Conway fashion the story from Robert E. Howard’s literary creation, Basil Poledouris scores and incomparable Arnold Schwarzenegger reprises his role from the 1982 box office hit! Surrounding him in this second adventure are stars Mako, Grace Jones, Wilt Chamberlain, Tracey Walter, Olivia d’Abo, Sarah Douglas. Queen Taramis offers Conan a quest, he is uninterested, she vows to resurrect Conan’s beloved from the first film, Valeria, in return for his cooperation. He embarks on the journey, encountering virgin princess Jehnna, a search for the horn of Dagoth, fights with Bombaata, encounters his old wizard friend Akiro, befriends warrior Zula, finds the castle of Thoth-Amon, and film is only part way through! Incredibly rich and colorful material for Poledouris to write music for… and incredibly rich and colorful music he supplies! World premiere expanded release of his score took years of complicated licensing negotiation but patience and discussions finally bore fruit. Original 1984 MCA album offered 33 minutes of highlights but new remastered release brings running time to nearly an hour, plus an additional 16 minutes of alternates. The crispness and clarity of this original performance by the Union Musicisti di Roma under Poledouris has unrivaled vibrancy, just what one wants from vivid action music. Percussion are detailed, low brass are especially punchy! Thematic ideas from first film make necessary appearance but Conan himself gets all-new, syncopated theme usually played on trumpets and heard throughout. Highlights are plentiful but “Chamber Of Mirrors” stands out, as does “Dagoth Ceremony/Impaling The Grand Vizier”, "Net Fight" and “Cutlery Interruptus”. Also on board are both original and revised versions of the “Main Title”. Entire score is presented from stunning 3-channel stereo session mixes vaulted by Universal. Complex license also brings original MCA album program on second disc. Gorgeous cover art by Stéphane Coëdel graces front of flipper-style booklet with original MCA cover art on back, richly designed package design by Kay Marshall is filled with color stills from the film plus informative notes from John Takis. Nice package! Powerful music! Antonio Rampotti records and mixes, Greig McRitchie, Jack & Scott Smalley orchestrate, Union Musicisti di Roma perform, Basil Poledouris composes, conducts. Intrada Special Collection 2-CD set available while quantities and interest remain!

CD 1
01. Drum Prelude No. 1/Main Title (Revised) (3:17)
02. Net Fight (2:30)
03. Valeria Is Hot (1:14)
04. Shadizar (2:46)
05. Dream Quest (1:32)
06. Akiro-Cavemen Fight/Elite Guard Riders (1:07)
07. Town Source (0:56)
08. Zula-Bombaata Fight (2:23)
09. Bird-Dogging The Princess (2:24)
10. Boating It (1:20)
11. Ice Palace (3:28)
12. Chamber Of Mirrors (6:24)
13. Princess Takes Jewel (1:06)
14. Forest Ride/Eating The Elite (3:46)
15. Crypt Rocks (1:56)
16. Door Lift (2:21)
17. Dragon’s Head (2:29)
18. Conan The Destroyer (2:21)
19. Cutlery Interruptus (1:58)
20. Akiro’s Magic (1:28)
21. Dagoth Ceremony/Impaling The Grand Vizier (5:15)
22. Dagoth’s Death (0:36)
23. Pit Band (0:18)
24. Farewell, Valeria (3:07)
25. Drum Prelude No. 2/End Credits (3:07)
Total Score Time: 59:28

The Extras
26. Main Title (Original) (2:40)
27. Net Fight (With Sweetener) (2:30)
28. Chamber Of Mirrors (With Synth Sweetener) (6:24)
29. Eating The Elite (Alternate Mix) (3:26)
30. Akiro’s Magic (Alternate Mix) (1:28)
Total Extras Time: 16:33
Total CD 1 Time: 76:07
CD 2
Original 1984 MCA Soundtrack Album
01. Main Title/Riders Of Taramis (3:34)
02. Valeria Remembered (3:06)
03. The Horn Of Dagoth (2:21)
04. Elite Guard Attacks (2:23)
05. Crystal Palace (6:12)
06. The Katta (1:05)
07. Dream Quest (1:32)
08. Night Bird (2:23)
09. Approach To Shadizar (2:44)
10. The Scrolls Of Skelos (2:25)
11. Dueling Wizards (1:26)
12. Illusion’s Lake (1:19)
13. Conan & Bombaata Battle (1:29)
Total Album Time: 33:21

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#978 Post autor: Adam » wt gru 06, 2022 07:38 am

Cd2 jak zawsze z dupy tylko po to, żeby podnieść cenę wydania…
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#979 Post autor: Pawel P. » wt gru 06, 2022 12:36 pm

Adam pisze:
wt gru 06, 2022 07:38 am
Cd2 jak zawsze z dupy tylko po to, żeby podnieść cenę wydania…
O 3 dolary w stosunku do regularnego pojedynczego wydania Intrady... Jak dla mnie niewielka cena za dodatkowy album (z oryginalną wizją kompozytora), którego zresztą nie mam.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#980 Post autor: Michał Turkowski » wt gru 06, 2022 14:21 pm

Szkoda bardzo że nie udało się Intradzie załatwić licencji na dołożenie do wydania muzyki z "Adventures of Conan Sword and Sorcery Spectacular" ktore Poledouris nagral z LSO.

Zreszta, mam takie podejrzenia (ale podkreślam że to tylko moje gdybanie) że to wydanie tak długo wisiało w próżni bo oni starali się to dodać, ale ostatecznie się to nie udało- a jedna ze wskazowek moze byc to ze "Sword and Sorcery" mialo byc na jednym ze skladakow od BSX ale w ostatniej chwili wycofali to z tracklisty co moze wskazywac ze moze Intrada chciala to dodac u siebie, kto wie?

Na szczescie fantastyczny rerec "Sword and Sorcery" jest na rerecu Destroyera.

Fajnie ze wreszcie mamy wszystkie Conany, tak w nowych nagraniach jak i w oryginalach. Teraz tylko czekac na filmy w 4K.

Przesluchalem klipy i niestety, w oderwaniu od filmu Main Title brzmi jakby to grala 15 osobowa orkiestra w pokoju o rozmiarach 3x3 metra ani troche sie nie dziwie ze Basil nie dal tego na album :(

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#981 Post autor: MichalP » wt gru 06, 2022 18:33 pm

Generalnie mimo ze jakosc nagrania jest bardziej niz przyzwoita to ta orkiestra brzmi strasznie mizernie. Brakuje jej i pazura i takiego trochę przytupu. Szczegolnie jezeli chodzi o perkusje.

Podoba mi sie kolorystyka w tej muzyce. Taka trochę bardziej na luzie, bardziej przygodowa ta muza ale moje glowne zastrzezenie to fakt, ze kilka sekwencji w filmie to muzyczna kopia z poprzedniego Conana. Pewnie tak chcieli mocodawcy ale jakby dali szanse Basilowi na skomponowanie czegos oryginalnego to bylby nie gorszy soundtrack niz do pierwszej czesci. Chyba zostane na razie przy rerecu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#982 Post autor: Adam » wt gru 06, 2022 19:01 pm

MichalP pisze:
wt gru 06, 2022 18:33 pm
Generalnie mimo ze jakosc nagrania jest bardziej niz przyzwoita to ta orkiestra brzmi strasznie mizernie. Brakuje jej i pazura i takiego trochę przytupu. Szczegolnie jezeli chodzi o perkusje.
bo to grała orkiestra filharmoników syberyjskich.
jaki budżet, taka orkiestra.

to wydanie to chyba na złość rozszerzyli, żeby było więcej minut do pośmiania się z jakości wykonania tego scoru.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#983 Post autor: Michał Turkowski » wt gru 06, 2022 20:01 pm

MichalP pisze:
wt gru 06, 2022 18:33 pm
Generalnie mimo ze jakosc nagrania jest bardziej niz przyzwoita to ta orkiestra brzmi strasznie mizernie. Brakuje jej i pazura i takiego trochę przytupu. Szczegolnie jezeli chodzi o perkusje.
Pełna zgoda. Przecież te kotły w utworze "Eating the Elite" brzmią tak jakby ktoś pukał w jakiś zabawkowy bębenek. Tam budżet na muzykę to musiał byc zerowy. W tym samym kawałku mam też wrażenie że za blachą gra też syntezator?

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#984 Post autor: Michał Turkowski » wt gru 13, 2022 19:49 pm

Intrada 11 lat robiła tego Destroyera a i tak nie potrafili dopracować tego tak jak trzeba i spierdolili okładkę:

Obrazek

Te góry nagle się urywają i widać tam lustrzane odbicie ręki z mieczem. Jak można czegoś takiego nie zauważyć?

Słyszeli może oni o jakiejś kontroli jakości?

Oczywiście na starych wydaniach MCA/Varese nie ma tego babola.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#985 Post autor: Ghostek » wt gru 13, 2022 20:08 pm

Michał Turkowski pisze:
wt gru 13, 2022 19:49 pm
Intrada 11 lat robiła tego Destroyera a i tak nie potrafili dopracować tego tak jak trzeba i spierdolili okładkę:
To może być akcja jak z Apollo 13, gdzie jakiś debil na stronie Intrady wrzucił cover roboczy z zamazanymi w paincie napisami z plakatu, a na płycie wszystko było jak należy. Okaże się jak wypłyną skany gotowego produktu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#986 Post autor: Michał Turkowski » śr gru 14, 2022 21:46 pm

Ghostek pisze:
wt gru 13, 2022 20:08 pm
Michał Turkowski pisze:
wt gru 13, 2022 19:49 pm
Intrada 11 lat robiła tego Destroyera a i tak nie potrafili dopracować tego tak jak trzeba i spierdolili okładkę:
To może być akcja jak z Apollo 13, gdzie jakiś debil na stronie Intrady wrzucił cover roboczy z zamazanymi w paincie napisami z plakatu, a na płycie wszystko było jak należy. Okaże się jak wypłyną skany gotowego produktu.
Na forum FSM, Feigelson powiedział że naprawią to w następnych dodrukach albumu, więc wychodzi na to że cały pierwszy rzut jest skaszaniony.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#987 Post autor: Adam » sob gru 17, 2022 07:59 am

Włączyłem pierwszy utwór z tego Conana, i jak usłyszałem to syczenie w tle, jak ze starych winyli, to wyłączyłem od razu.

:lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#988 Post autor: lis23 » pt gru 23, 2022 09:29 am

Po zakupie w sklepie Intrady przyszedł mi taki mail:

USPS or goglobalpost.com/track (International Orders) tracking info: LV460167468US
INTERNATIONAL CUSTOMERS - please do not enquire about missing packages until at least 4 weeks time. A lack of updated tracking information does not necessarily mean anything. Sometimes the packages do not get scanned as frequently as they should. It could also be a Covid-related delay.

Czyli cała wysyłka potrwa max cztery tygodnie, czy to tylko taka formułka na wszelki wypadek? Nigdy jeszcze stamtąd nie kupowałem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#989 Post autor: Adam » pt gru 23, 2022 09:33 am

4 tyg to optymistyczna wersja :P mi mija 23 dzień a paczka nawet nie trafiła do PL jeszcze :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#990 Post autor: MichalP » pt gru 23, 2022 18:15 pm

Jestem zdziwiony, ze tylko 4 tygodnie napisali. Dla zagranicznych przesylek zazwyczaj pisza zeby czekac 6 tyg. zanim sie zacznie o to pytac. Sa swieta, jest zima i covid. Lisie uzbroj sie w cierpliwość.

Z tym Globalpostem to sa jakies jaja. Teraz zauwazylem na swojej paczce z Lali, ze jak poczta amerykańska to w koncu dostala to wygenerowala swoja wlasna naklejke adresowa i ja przykleila na paczce. Jak tak robia z kazda paczka to nie dziwota, ze gdzies to se siedzi i czeka az miniony to zeskanuja, wydrukują naklejki i przylepia na paczce. No i data wyslania to nie data kiedy Lala to wyslala, ale kiedy poczta Usa przykleila swoja naklejke.

ODPOWIEDZ