VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#496 Post autor: Adam » sob maja 01, 2021 10:53 am

trochę głupi skok na kasę, bo te wydania luzem można dostać za grosze, a to jest to samo.
ktoś tego jeszcze nie ma ? no ale limit mówi wszystko :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#497 Post autor: Wurger » sob maja 01, 2021 11:36 am

kiedyśgrześ pisze:
pt kwie 30, 2021 19:59 pm
Nikt nie ma ochoty skomentować świeżego wydawniczego żartu?
Masz na myśli Knowing - Beltramiego? :D
Michał Turkowski pisze:
pt kwie 30, 2021 20:04 pm
Widziałem trackliste "Lionhearta" i to jak podzielili płyty żeby jakieś gorzej brzmiące utwory były na końcu cd1, trwającego bodajże 23 minuty to jakiś absurd...

Ja mam stare wydanie, które to cechuje piękny napis "THE EPIC SYMPHONIC SCORE" i to wydanie w zupełności mi wystarczy...
Nie zauważyłem ze na tej płycie sa jakieś gorzej nagarnę utwory. Moze to wina sprzetu? Miałem kiedyś Japończyka, który poza okładka niczym się nie różnił od regularnego wydania. Wydanie Epic Symphonic score zostało wydane ponad 20 lat temu. Sporo czasu. Wiem, ze nowe wydanie clubowe będzie miala dobry remaster.
Dajmy szanse nowym wydaniom tym bardziej ze ludzie już nie kupują plyt, a jednak takie wydania sie jednak pojawiają :D
Adam pisze:
sob maja 01, 2021 10:53 am
trochę głupi skok na kasę, bo te wydania luzem można dostać za grosze, a to jest to samo.
ktoś tego jeszcze nie ma ? no ale limit mówi wszystko :P
Sprawdz na ebayu w jakiej cene sa te stare wydania :) Mozesz sie troche zdziwić.
Od 3 lat tej plyty nie mam i dlatego wczoraj ja zamówiłem. Juz nie moge sie doczekac :D

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#498 Post autor: Michał Turkowski » sob maja 01, 2021 12:53 pm

Wurger pisze:
sob maja 01, 2021 11:36 am
kiedyśgrześ pisze:
pt kwie 30, 2021 19:59 pm
Nikt nie ma ochoty skomentować świeżego wydawniczego żartu?
Masz na myśli Knowing - Beltramiego? :D
Michał Turkowski pisze:
pt kwie 30, 2021 20:04 pm
Widziałem trackliste "Lionhearta" i to jak podzielili płyty żeby jakieś gorzej brzmiące utwory były na końcu cd1, trwającego bodajże 23 minuty to jakiś absurd...

Ja mam stare wydanie, które to cechuje piękny napis "THE EPIC SYMPHONIC SCORE" i to wydanie w zupełności mi wystarczy...
Nie zauważyłem ze na tej płycie sa jakieś gorzej nagarnę utwory. Moze to wina sprzetu? Miałem kiedyś Japończyka, który poza okładka niczym się nie różnił od regularnego wydania. Wydanie Epic Symphonic score zostało wydane ponad 20 lat temu. Sporo czasu. Wiem, ze nowe wydanie clubowe będzie miala dobry remaster.
Dajmy szanse nowym wydaniom tym bardziej ze ludzie już nie kupują plyt, a jednak takie wydania sie jednak pojawiają :D
Adam pisze:
sob maja 01, 2021 10:53 am
trochę głupi skok na kasę, bo te wydania luzem można dostać za grosze, a to jest to samo.
ktoś tego jeszcze nie ma ? no ale limit mówi wszystko :P
Sprawdz na ebayu w jakiej cene sa te stare wydania :) Mozesz sie troche zdziwić.
Od 3 lat tej plyty nie mam i dlatego wczoraj ja zamówiłem. Juz nie moge sie doczekac :D

Te "gorzej nagrane" utwory nie były dotąd dostępne na żadnym z wcześniejszych wydań, będą dopiero na nowym Varese. Ostatnie dwa tracki pierwszej płyty ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#499 Post autor: Pawel P. » sob maja 01, 2021 13:15 pm

Lionheart faktycznie za grosze nie jest, bez względu na to, czy chodzi o Epic Symphonic Score na 1 CD czy pełny score na dwóch osobno wydanych płytach Vol. 1 i Vol. 2. Kupiłem, pomimo że posiadam ESS oraz Vol. 2, a więc de facto całą muzykę z wyjątkiem tych dwóch bonusowych utworów z nowego wydania (Vol. 1 nie miał niczego, czego by nie było na ESS)

Pod tym likniem jest trochę o szczegółach tego wydania i powodach, dla których pierwsza płyta jest tak krótka.
https://www.jwfan.com/forums/index.php? ... nt-1806679

Przypuszczam, że to szybko zejdzie - nakład 1500 może sprawić, że ludzie będą się bali czekać. Chociaż w tych czasach nie jest to pewne.

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#500 Post autor: Wurger » sob maja 01, 2021 14:13 pm

W USA już pierwsze egzemplarze trafiają do fanów Jerrego i komentarze są bardzo pozytywne.Dzwiek jest trochę poprawiony,bo jest nowy remaster (Chas Ferry)😊
Ludzie kupuja, bo jest mały nakład...Handlarze też pewnie nie próżnują...

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#501 Post autor: Ghostek » sob maja 01, 2021 15:25 pm

Psy szczekają.... ;)

A właśnie. Ktoś z forumowiczów chętny, by kupić to wydanie?

Obrazek

Stan: igła :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#502 Post autor: Pawel P. » pt maja 07, 2021 19:01 pm

Nowy ciekawy "dopisek" na stronie Varese przy Lionheart:
This item is a PRE-ORDER. Ships on or before June 18th 2021.

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#503 Post autor: Michal » pt maja 07, 2021 19:46 pm

Nie dziwi to , dotłaczają kolejną partię -tłocznie w Austrii pracują pełną parą :)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#504 Post autor: Pawel P. » sob maja 08, 2021 01:45 am

Michal pisze:
pt maja 07, 2021 19:46 pm
Nie dziwi to , dotłaczają kolejną partię -tłocznie w Austrii pracują pełną parą :)
As a result of some errors and omissions in the artwork, we have made the decision to reprint the package. Unfortunately this means an unavoidable delay of approximately 6 weeks. Those of you who received a copy will be sent a new one at no additional charge. Customers who placed multi-album orders that included Lionheart will be sent the remainder of their in-stock order in the interim and incur no additional shipping fees. Anyone who placed an order for Lionheart and no longer wishes to wait are free to cancel for a full refund. We sincerely apologize for the error, but look forward to presenting the package in the correct manner.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#505 Post autor: Michał Turkowski » sob maja 08, 2021 15:13 pm

LOL, widzę że Varese nadal bez kontroli jakości, znów wysłali albumy z defektem i znów będą wysyłać zamienniki. Czy oni nigdy się nie nauczą żeby przetestować gotowy wyrób? Dziś nie ma co kupować czegokolwiek od razu, zwłaszcza od nich.

Żenada.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#506 Post autor: Pawel P. » pt maja 28, 2021 10:55 am

Varese ma wyprzedaż pewnych tytułów obecnie, chociaż raczej takich, które im nie schodziły. https://intl.varesesarabande.com/collec ... aning-sale
Większy wybór na stronie amerykańskiej https://www.varesesarabande.com/collect ... aning-sale

Jednocześnie podwyższyli sobie ceny, tylko w Europie, i to sporo - wydania klubowe o od 2 do 5 funtów w górę.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#507 Post autor: Ghostek » pt maja 28, 2021 12:43 pm

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że trzeba zakończyć przygodę z kolekcjonerstwem CD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#508 Post autor: Pawel P. » pt maja 28, 2021 13:43 pm

Ghostek pisze:
pt maja 28, 2021 12:43 pm
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że trzeba zakończyć przygodę z kolekcjonerstwem CD.
Na pewno budowanie kolekcji od zera byłoby sporym wyzwaniem w obecnych czasach... Ja się cieszę, że mam właściwie wszystko, co mieć chciałem, nie tylko w muzyce filmowej (w tej brakuje mi dosłownie z 8-10 interesujących mnie tytułów). Pozostają nowości/wznowienia albo niespodziewane odkrycia.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#509 Post autor: Adam » pt maja 28, 2021 19:26 pm

Pawel P. pisze:
pt maja 28, 2021 10:55 am
Większy wybór na stronie amerykańskiej https://www.varesesarabande.com/collect ... aning-sale
kupiłbym niejeden tytuł z tej listy, ale sorry - cena przesyłki zabija dil, do tego mało prawdopodobne jest by paczka zdążyła dojść przed 1 lipca, czyli wpadła by na kolejny VAT...
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: VARESE CLUB / ENCORE / LIMITED / 500 - PLANY WYDAWNICZE

#510 Post autor: Mefisto » sob cze 05, 2021 17:34 pm

Pawel P. pisze:
pt maja 28, 2021 13:43 pm
Ja się cieszę, że mam właściwie wszystko, co mieć chciałem, nie tylko w muzyce filmowej (w tej brakuje mi dosłownie z 8-10 interesujących mnie tytułów).
No ja już nigdy wszystkiego mieć nie będę, bo to w większości białe kruki za gruby hajs i nawet jak je ktoś wznowi, to ten hajs nie będzie wiele mniejszy :) Inna sprawa, że CD to ja już dawno słucham od wielkiego dzwonu.

ODPOWIEDZ