Bernard Herrmann - wydania płytowe

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Bernard Herrmann - wydania płytowe

#1 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 17, 2011 22:57 pm

Bernard Herrmann to mój ulubiony kompozytor jeżeli chodzi o Golden i Silver Age. I o ile do Steinerów, Newmanów, Rozszów, Waxmanów itd. jakoś nie często wracam o tyle Herrmanna bardzo dobrze mi się słucha. Jakoś mi się najbardziej przystępny wydaje. I jakoś czuję, że jego muzyka jest najbliższa późniejszym score'om, chociażby takich przeze mnie cenionych kompozytorów jak John Williams, Hans Zimmer, czy Danny Eflman.

Ale do konkretów. Strasznie się gubię w wydaniach muzyki Herrmanna. :? Nie wiem co jest oryginalnym wydaniem, a co re-recordingiem :? Wiem, że "The Day The Earth Stood Still" to chyba oryginalne wydanie co mnie bardzo cieszy. :? Ale nie wiem jak ma się sprawa z "Jason And The Argonauts" :? W sumie nawet poważnie się zastanawiałem, czy nie zrecenzować "Jasona" , gdyż bardzo cenię tę ścieżkę, ale czyżby jedynym istniejącym wydanie było za które się zajął Bruce Broughton. :?

Jestem ciekaw ile w ogóle istnieje oryginalnych score'ów Bernarda Herrmanna?
Dziękuję za uwagę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5944
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Bernard Herrmann - wydania płytowe

#2 Post autor: kiedyśgrześ » pt lis 18, 2011 00:51 am

Herrmann to potęga, czwarty telefon z rzędu z tym samym dzwonkiem, montaż muzyki Bernarda z Living Doll, bodajże jedne z epizodów Twilight Zone, polecam
The Day The Earth Stood Still jest i oryginał, jest i re-rec bodajże pod McNeelym, krótki, ale jakość dźwięku :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Bernard Herrmann - wydania płytowe

#3 Post autor: Bucholc Krok » pt lis 18, 2011 15:31 pm

Wawrzyniec pisze: Jestem ciekaw ile w ogóle istnieje oryginalnych score'ów Bernarda Herrmanna?
Pewnie by trzeba było pogrzebać w LP-ach. Osobiście chyba bym wolał od razu zaczynać od re-recordingów (w dodatku współczesnych) a dopiero później sprawdzić "oryginał". Wątpię, żeby wczesna (wczesne?) wersja Tajemniczej wyspy miała taki pałer jak re-recording Stromberga.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Bernard Herrmann - wydania płytowe

#4 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 19, 2011 01:46 am

Niby tak, tylko ja ogólnie za re-recordingami średnio przepadam, gdyż słuchając ich ciągle mam to nieodparte uczucie, że to nie jest w 100% ta muzyka, którą dany kompozytor stworzył.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Bernard Herrmann - wydania płytowe

#5 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 19, 2011 18:48 pm

To wychodzi, że w przypadku starych ścieżek zawsze będzie coś nie tak. Albo dźwięk słaby, albo obca (lepsza lub gorsza) interpretacja.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ