film do rozpoznania

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

film do rozpoznania

#1 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 14, 2010 08:43 am

Film oglądałem dawno temu, chyba jeszcze w latach 80-tych. I pamiętam tylko jedną scenę. W ziemi był zakopany jakiś potwór, którego paszcza była wystawiona na zewnątrz. Tzn. w ziemi był chyba lej. Jak się wpadło do leja to się wpadało potworowi do gardła i dalej... :) Wydaje mi się, że chyba taki podobny potwór (potwory) był u Tolkiena i może twórcy zaczerpnęli ten pomysł od niego. Pamiętam też, że potwór był chyba nieskończenie długi i jak się wpadło do jego gardła to się leciało i leciało.. Nie wiem czy ten lot był faktycznie bardzo długi, ale tak zapamiętałem. Mogło mi się jednak coś pochrzanić.. Sam potwór wskazuje na jakąś "bajkę", a nie s-f, ale kto wie.. Aha, potwór chyba był pod koniec tego filmu. Wpadł do niego zły bohater :?: Albo była jakaś walka przy paszczy i był tylko opis, że to jest taki potwór :?:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Mefisto

#2 Post autor: Mefisto » ndz lut 14, 2010 18:11 pm

brzmi trochę jak Tremors, ale tam raczej potwory wypełzy z ziemi aniżeli były w niej zakopane

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#3 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 14, 2010 20:07 pm

Właśnie okładka do Tremors przypomniała mi o tym filmie. :) Ale ten "potwór" był raczej bezzębny. Po prostu wpadało się do niego. On chyba w ogóle z tej ziemi nie wychodził, tylko tkwił jak studnia. Jeśli był rzeczywiście nieskończenie (bardzo) długi to to wychodzenie byłoby trochę utrudnoine. Wydaje mi się, że on po prostu BYŁ. Ale nie gadał, nie ryczał (choć tu mi się wydaje, że chyba jakieś dźwięki wydawał), nie miał oczu :?: A może to była tylko dziura nieskończenie głęboka.. tylko skąd by mi się wziął ten potwór.. :) To chyba musiało być jakieś włoskie g***o (ale tu to strzelam). Oni mają takie dziwadła.. Film był oczywiście w polskiej TV.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Mefisto

#4 Post autor: Mefisto » ndz lut 14, 2010 20:57 pm

Taki potwór był jeszcze w Powrocie Jedi, ale zapewne nie to masz na myśli :D
Obrazek

był też potwór piaskowy w Enemy Mine - siedział cały czas w piasku i zjadał to, co wpadło do wytworzonego przezeń leja; pożywienie łapał specjalną macką-językiem

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#5 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 14, 2010 22:22 pm

Mefisto pisze:Taki potwór był jeszcze w Powrocie Jedi, ale zapewne nie to masz na myśli :D
Hm.. tego zdjęcia nie pamiętam (w ogóle słabo znam SW). A ten potwór był "głęboki"? :) Trochę bym się rozczarował, gdyby to jednak były GW. :) Aczkolwiek kolejna zagadka byłaby rozwiązana.
był też potwór piaskowy w Enemy Mine - siedział cały czas w piasku i zjadał to, co wpadło do wytworzonego przezeń leja; pożywienie łapał specjalną macką-językiem
Tamten chyba nie miał macek. Nie pamiętam żadnych dodatkowych "atrybutów". Chyba, że miał coś w tym przełyku. Aha, i teraz wydaje mi się, że ten otwór "gębowy" był bardzo szeroki. Średnica na oko mogła mieć z 5-10 metrów. Człowiek mógł chyba spokojnie wlecieć i nie obijac się o "ściany". Wydaje mi się także, że ta "dziura" była na terenie płaskim.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#6 Post autor: dziekan » pn lut 15, 2010 01:18 am

A pokazali w tym filmie co sie działo z ofiarą tego potworasa bez macek z otworem o dużej średnicy jak wskoczył sobie do paszczy?
Dostał sie do innego wymiaru i zamienił sie w marchew albo cos w tym rodzaju?????

Mefisto

#7 Post autor: Mefisto » pn lut 15, 2010 02:15 am

Bucholc Krok pisze:A ten potwór był "głęboki"? :) Trochę bym się rozczarował, gdyby to jednak były GW. :) Aczkolwiek kolejna zagadka byłaby rozwiązana.
był bardzo głęboki i ponoć trawił swe ofiary 1000 lat :) z tymże potwór ten (Sarlacc) ma dwa oblicza, gdyż w odnowionej edycji SW Lucas postanowił dodać mu dziób i macki - tylko w oryginalnej edycji filmu był taki płaski i nieruchomy, jak na fotce.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#8 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 15, 2010 08:27 am

No to może jednak oglądałem SW. Nie wiem tylko skąd mi się wziął ten długi lot w paszczy. Mogłem pomylić z 1000-letnim trawieniem ofiary, ale to dziwne trochę. :) Poza tym ta różowa paszcza.. jakoś jej nie pamiętam. Była w pobliżu tego otworu jakaś "piesza" walka?
dziekan pisze:A pokazali w tym filmie co sie działo z ofiarą tego potworasa bez macek z otworem o dużej średnicy jak wskoczył sobie do paszczy?
Nie. Była tylko groźba wpadnięcia. Przynajmniej tak pamiętam.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Mefisto

#9 Post autor: Mefisto » pn lut 15, 2010 13:24 pm

pieszej walki nie było - była powietrzna :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 15, 2010 15:27 pm

No to chyba nie jest ten film. Oczywiście mogę źle pamiętać, ale dałbym głowę, że jednak "walka" odbywała się na ziemi obok tej dziury. W każdym razie chyba tam wpadł (miał wpaść?) ktoś żywy.
Ale tak czy inaczej jak trafię na ten film to sprawdzę. Może coś mi się odkorkuje.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#11 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 15, 2010 19:34 pm

Ja mam nadzieję, że tym filmem nie jest jednak "Powrót Jedi", gdyż jak dla kogoś "Star Wars" są jakimś "włoskim g****m" to jest to naprawdę spory wyczyn :lol: :wink:
Była w pobliżu tego otworu jakaś "piesza" walka?
Walka była na statku Jabby, ale i parę osób wpadło do Sarlacca, więc obawiam się, że tym filmem jednak może być "Powrót Jedi" :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#12 Post autor: Mefisto » pn lut 15, 2010 19:41 pm

http://www.youtube.com/watch?v=AELImg_jnBA - niestety to nowa wersja z dodanymi mackami

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#13 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 15, 2010 19:59 pm

Na 99% to nie to. Za dużo tam zamieszania. Wydaje mi się, że w tym filmie, który oglądałem było spokojniej jednak (tzn. spokojniej przy tym potworze, ale mogę się mylić). "Potwór" też nie był tak aktywny. Chyba w ogóle nie był aktywny.. może to była jednak jakaś "zwykła" dziura.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26145
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14 Post autor: Koper » śr lut 17, 2010 19:02 pm

Bucholc a nie nałykałeś się jakichś proszków i Ci się w głowie nie pomieszała "Diuna" z "Moim własnym wrogiem" i "Powrotem Jedi"? :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » śr lut 17, 2010 19:25 pm

O łykaniu nie ma mowy, ale ładnych parę lat minęło. Problem w tym, że pamiętam tylko tyle..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ