Stary film o więzieniu

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Stary film o więzieniu

#1 Post autor: wositelec » czw kwie 22, 2021 06:43 am

Szukałem tego na różnych forach, ale niestety bezskutecznie - już chyba ponad 10 lat nie udało mi się tego namierzyć... :|

Poziom brutalności zapamiętanej sceny wskazywałby na film, być może jakiś niszowy, coś w stylu niskobudżetowej wersji "Lock Up". Dwóch kolesi znajdowało się w areszcie albo brutalnym więzieniu, takim o zaostrzonym rygorze. Jednym z nich był dobrze zbudowany, wysoki gość, prawdopodobnie blondyn o długich włosach (ale nie Matthias Hues, bardziej ktoś w stylu Jeffa Daniellsa albo Woody Harrelsona). Główny bohater (albo bohater drugoplanowy) trafił do tego więzienia/aresztu. Na własne oczy widzi, że klawisz mówi do długowłosego blondyna: "Jesteś wolny, więc możesz już iść" i pozwala mu wyjść na wolność. Blondyn idzie spokojnym, ale pewnym siebie krokiem przez długi korytarz (może nawet przeszedł przez jakieś drzwi). Strażnik zdradziecko strzela wtedy nieświadomemu zagrożenia więźniowi w plecy. Więzień ginie na miejscu, a główny bohater jest przerażony. Strażnik mówi do niego: "Ty się pomęczysz".

Miałem trop, że mógł być to odcinek "Strażnika Teksasu", ale sprawdziłem chyba wszystkie odcinki o więzieniu i znawcy tego serialu mówią, że to prędzej jakiś film. :|
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Stary film o więzieniu

#2 Post autor: swordfish » pt kwie 23, 2021 23:09 pm

Może "Pocałunek kobiety-pająka"? Dwóch kolesi siedzi w więzieniu, jednym z nich jest William Hurt - ma nieco dłuższe blond włosy. Nie oglądałem tego w całości. Bardzo dawno temu późno w nocy leciało w telewizji, ale obraz wydał mi się dziwny i nie chciałem dalej oglądać.

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Stary film o więzieniu

#3 Post autor: wositelec » sob kwie 24, 2021 07:35 am

swordfish, dzięki wielkie za odpowiedź.

To brzmi podobnie, ten aktor wydaje się podobny do tamtego. Muszę to sprawdzić, aczkolwiek kluczowa jest scena, którą opisałem. Istotne są też "niebieskie" stroje więzienne, jakie oni mieli na sobie. Tak mi się przynajmniej kojarzy.
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

ODPOWIEDZ