Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#181 Post autor: swordfish » pt cze 17, 2022 10:54 am

Asekuracyjnie podałem dwa różne maile. Mail z linkiem do oferty rocznej za 229 zł przyszedł na obydwie skrzynki 14.06.2022 o godz. 7:12. Wpadł oczywiście do spamu. Moja poczta ma wyszukiwarkę maili, więc wystarczyło mi wpisać hasło "disney" i maile mi się od razu pokazały spośród setek spamów.

Problem z językami podobny jak na HBO Max. Zapamiętuje ustawienia językowe z ostatnio oglądanego materiału. Zawsze ustawiam audio "angielski" i napisy "polskie". W HBO Max jest o tyle gorsze, że jak zacznę oglądać film nie-amerykański, to nie idzie w oryginale, tylko po angielsku. Przykładowo - serial węgierski zamiast iść od razu po węgiersku, idzie po angielsku. Muszę wtedy zmieniać ręcznie podczas projekcji. Na szczęście zawsze można wtedy dać odtwarzanie od początku, ale jest to lekko irytujące. W Netflixie nie ma tego problemu. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby serial japoński czy koreański odtwarzał się z dubbingiem angielskim - od razu idzie w oryginale i z napisami.

Tak na szybko sprawdziłem - "Black Widow" nie ma polskich napisów, napisy w "Star Wars 8" są przyspieszone o kilkanaście sekund w stosunku do wypowiadanych dialogów, w musicalach jak "Moulin Rouge" i w filmach z "Muppetami" są napisy. Jeszcze sprawdzę "The Rocky Horror Picture Show", bo tam skarżono się na ich brak w piosenkach.

Na plus ramotka jaką jest serial "M.A.S.H." sprzed 50 lat ma bardzo dobrze zrekonstruowany obraz. Widać ładną ziarnistość i wygląda jakby był nakręcony dosłownie wczoraj.
HDR na najnowszych tytułach z Marvela i ze Star Wars świeci się bardzo przyjemnie. Obejrzałem 1. odcinek "Obi-Wana" i poza narzekaniem na scenariusz, obrazki wyglądają fantastycznie.
Oczywiście ponarzekać można, że brak oryginalnych wersji "Star Wars" sprzed 1997 roku zanim Lucas dodał i unowocześnił kadry o dodatkowe efekty specjalne. Brak rzecz jasna "Star Wars: Holiday Episode", ale to jest wstydliwe dla jego twórcy i można znaleźć tylko wersje vhs na YouTube.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#182 Post autor: lis23 » pt cze 17, 2022 11:04 am

Ponoć dziewiąty Epizod Star Wars jest przyśpieszony do 25 kl/s ale o ósmym nie słyszałem, że są jakieś błędy, po zmianie języka na angielski wszystkie 11 filmów SW jest w 4K ;)
Tak, na HBO jest podobnie i jak oglądałem coś po polsku, np. ten nowy "Kosmiczny Mecz" to potem 'Batman" czy "Fantastyczne Zwierzęta" odpalały mi się z dubbingiem, zamiast z napisami. Na D+ posprawdzałem jakieś animacje i "Obi Wan kenobi" oraz "Ms. Marvel" odpaliły się z dubbingiem. Błedy na pewno będą poprawiać, jeszcze są setki rzeczy w tłumaczeni według Hype Train i stron Disneya na Fejsie - klasyczne seriale "Spider Man" i "X-Men" mają tylko po jednym sezonie, itp. Pod tym względem i tak jest lepiej niż na HBO MAX, gdzie do tej pory nie ma seriali i większości filmów animowanych DC.

Jakiego neta trzeba mieć do takich serwisów jak D+, Netflix, itp?
Ja mam internet z kablówki i ostatnio wymienili mi modem na taki z routerem - internet: Download 700 Mb/s , Upload 60 Mb/s i np. w kilku momentach w nowym odcinku "Obi Wan Kenobi" mam artefakty, głównie na czarnym tle przestrzeni Kosmicznej. Coś piszą, że trzeba mieć 1GB ale czego? download czy upload?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#183 Post autor: swordfish » pt cze 17, 2022 20:17 pm

Wszustko zależy jeszcze od samego urządzenia na którym otwarzasz. Urządzenie może mieć problem z szybkim "obrobieniem" materiału w UHD i może chwilowo przycinać lub pogarszać jakość. Jak to mówią informatycy, usuń "śmieci" i niechciane pliki cookies. Aplikację zaaktualizuj do najnowszej wersji. Albo zresetuj sprzęt - odłącz i połącz od nowa. Teoretycznie do materiałów 4K powinnien wystarczyć net z prędkością 25mbs. Teraz w kablówkach już coraz rzadziej jest net poniżej 300 mbs, więc spokojnie powinien dać radę. Najlepiej, gdy telewizor czy smart tv box jest połączony bezpośrednio kablem do routera. Wtedy jest najlepsza stabilność. Jeśli połączenie z routerem jest po wi-fi, najlepiej jakby router nie był za bardzo oddalony i schowany w szafie w piwnicy dwa piętra niżej. Jest jeszcze różnica, czy połączenie WiFi masz w niższej jakości na zatłoczonym kanale po 2,4 Ghz czy idzie przez pusty kanał po 5 Ghz. Na 2,4 Ghz więcej nie wyciągniesz niż 144 mbs. W 5 Ghz jest możliwość uzyskania szybszej prędkości, ale wtedy spada zasięg neta.
Internet stacjonarny również może się zawiesić, bo operator może mieć wewnętrzną awarię ze swoimi serwerami. Wtedy najlepiej sprawdzić na stronach typu speedtest.pl jaka jest obecnie prędkość neta i czy na stronie downdetector inni użytkownicy nie zgłaszają problemów.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#184 Post autor: lis23 » sob cze 18, 2022 11:45 am

Modem z routerem stoi na biurku jakieś 2 - 2,5 metra od tv, połączenie przez WI FI, kabel idzie tylko do PC.

Co oferuje Canal+ Online?
Netflixa i HBO MAX mam osobno, Eleven Sport i część kanałów Canal+ mam w kablówce, chodzi mi głównie o oglądanie na smartfonie, min. sport, wiadomości, itp. Teraz jest oferta; 29 zł na trzy miesiące lub 10 zł za pierwszy miesiąc i 30 za kolejne trzy. Z tego co zrozumiałem, promocja jest tylko na C+ a za fun and news trzeba dopłacić kolejne 20 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#185 Post autor: swordfish » sob cze 18, 2022 23:27 pm

Canal+ Online jako podstawę daje dostęp do wszystkich kanałów ze stajni Canal+ - wszystkie te telewizje z "+" - AleKino+, C+ Premium, C+ Sport 1 2 3 4 5 itd. + kanały z transmisjami dostępnymi. tylko w necie. C+ Now i te wszystkie pozostałe eventowe. W Android TV w C+ Online jest jeszcze dostępny C+ 4K.
Oprócz tego jest biblioteka materiałów vod - filmy, seriale i programy emitowane na poszczególnych antenach.
Ostatnio C+ traci na znaczeniu, bo z wejściem kolejnych platform tracą po kolei treści z dużych wytwórni. Jeszcze przez chwilę mają ostatnie premiery z Disney/FOX, ale po wygaśnięciu licencji wylądują w D+. C+ traci prawa sportowe - Bundesliga i Premier League są teraz w Viaplay. Trwa przetarg o Ekstraklasę i może również zniknąć z C+.
C+ pozostaną ich własne orginalsy ("Kruk", "Klangor") i seriale australijskie, kanadyjskie, francuskie i brytyjskie. Z filmów to głównie od dystrybutorów Kino Świat i Monolith + arthouse'y.
Ciekawie wyglądają u nich pakiety łączone z Netflix i z HBO Max. Za pakiet C+, Netflix 4K i HBO Max należy po okresie promocyjnym płacić 92 zł miesięcznie. Rozbijając tę kwotę mamy 92 zł = 45 zł za C+ + 37 zł za Netflix + 10 zł za HBO Max. Tak naprawdę można wtedy przeliczyć prawdziwą wartość C+ na 22 zł, a za Netflix płacimy 60 zł, a za HBO Max 10 zł. Na pewno biorąc każdy serwis osobno nie uzyskamy ceny 92 zł.
Należy samemu sobie przeliczyć, czy opłaca się brać dla samego pakietu C+, gdy tracą coraz więcej praw i muszą kombinować udawanie, że dysponują mnóstwem treści premium.
Do samego serwisu można mieć zastrzeżenia techniczne. Oglądam tam coś czasami i niektóre filmy lekko klatkują. Nie jest to może uciążliwe, ale można co pewien czas zauważyć brak płynności obrazu do której przyzwyczaił nas Netflix. O dźwięku Dolby Atmos i Dolby Vision można zapomnieć.
Korzystam od czasu do czasu, ale głównie staram się wyłapać promocję. Teraz mam w Playu na 6 miesięcy gratis. Nie wiem, czy będę chciał przedłużać na stałe.
Pakiet Fun&News kosztuje dodatkowo 20 zł. Tam są AXNy, FOXy, TVN 24, BBC Earth czy BBC Brit. Z typowych filmowych kanałów telewizyjnych wyrosłem. Co chwila reklamy i należy pilnować ramówki. Nie dla mnie. Wolę oglądać seriale na vod. Bez TVN 24 można żyć. A jak bardzo chciałbym ich posłuchać to za darmo jest dostępna ścieżka audio na TVN24 GO. Kanały informacyjne z całego świata udostępniają swoje streamy na YouTube, więc wystarczy mi przelecieć po Sky News, France24 czy abc news i już wiem, czy świat się nie wali. Słuchać naszych wieczornych dysput z naszymi politykami na TVP Info czy TVN 24 jest bardzo męczące przez dłuższy czas. Rzucają jakieś hasła propagandowe i zaciemniają obraz biednym widzom. Potrafią z jakiś drobnych potknięć swoich przeciwników rozkręcać aferę koperkową, którą mielą przez kilka dni, a prowadzący jeszcze ich zachęca do bicia piany. Brakuje mi merytorycznych dyskusji.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#186 Post autor: lis23 » ndz cze 19, 2022 12:12 pm

37 zł za Netflix w 4K?
Trochę w to nie wierze, skoro za sam N płacę 60 zł, gdyby było tak, jak Piszesz to by się opłacało, bo za C+ + N 4K byłoby 45 zł + 37 zł + 10 za HBO MAX, czyli 92 zł a obecnie płacę: 60 zł za Netflix + 20 zł za HBO Max, więc za podobną kwotę doszedłby C+. Jest jednak jedno ale bo mnie interesuje pakiet fun and news, a to kolejne 20 zł i czy można wziąć tylko ten pakiet bez C+, czy musi być on łączony z C+?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#187 Post autor: swordfish » ndz cze 19, 2022 15:55 pm

Fun&News jest pakietem dodatkowym. Nie ma możliwości wzięcia go samodzielnie.
Jeśli korzystasz z kablówki, sprawdź, czy tam nie ma opcji GO do oglądania przez internet. Skoro płacisz za telewizję kablową, powinneś mieć dostęp do cześci kanałów przez internet.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#188 Post autor: lis23 » ndz cze 19, 2022 16:21 pm

W kablówce mam Canal+, Canal+1, Canal+ Family, Canal+Film, Canal+Sport, 2,3 i 4 za 40 zł / miesiąc.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#189 Post autor: lis23 » czw cze 30, 2022 15:33 pm

Seriale Marvela z Netflixa są na D+ w 4K i z Dolby Vision a były doniesienia o FHD, jest też lektor a nie dubbing, więc super.
Serial "Baymax" to trochę rozczarowanie, podobnie jak "Nowe Przygody Asa" - tzn. chodzi o to, że to tylko sześć odcinków po jedenaście minut każdy, więc ciężko to nazwać serialem - obawiam się, że "Zootopia+" będzie wyglądać podobnie.
10 Lipca na HBO MAX trafi klasyczny "Alf" - sezony 1 - 4 + odcinek świąteczny. Od jutra, pięć Spider Manów a od soboty, "Spider Man Universum", filmy z MCU pod koniec lipca, "No Way Home" chyba ostatniego.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#190 Post autor: lis23 » sob lip 02, 2022 12:49 pm

Ciekawe, czy takie coś trafi na HBO MAX czy nadal będzie bieda w kwestii animacji DC?


youtu.be/2xeLibvJVIU

Na Disney+ pojawiła się zakładka: już wkrótce: SW Andor, SW Parszywa Zgraja - sezon 2, Pinokio, Willow - sezon 1? i High Scholl Musical - sezon 1?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#191 Post autor: lis23 » śr lip 06, 2022 20:43 pm

Zapowiedzi nowości na Disney+:

„High School Musical: serial” sezon 3 – premiera 27 lipca

„LEGO Gwiezdne wojny: Wakacyjna przygoda” – premiera 5 sierpnia

„Andor” sezon – premiera 31 sierpnia

„Pinokio” – premiera 8 września

„Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” sezon 2 – premiera 28 września

„Hokus pokus 2” – premiera 30 września

„Willow” – premiera 30 listopada

To raczej nie wszystko bo będzie jeszcze ten "Prey", seriale Marvela i np. "Zootopia+".

Tymczasem na D+ jest trochę bałagan. Ja jestem zwolennikiem przejrzystości i porządku ale na razie jest gorzej, niż było:

W zakładce "Disney" wcześniej klasyczne animacje były wrzucone chronologicznie - co prawda, od tyłu, bo od "Encanto" do 'Królewny Śnieżki" ale były, teraz, filmy są w losowej kolejności. Na szczęście jest jeszcze takie coś, jak "kolekcje" i tam, w kolekcji "Walt Disney Animation Studios" jest lepiej ale ostatnia dekada jest też powrzucana losowo.

Z zakładki "Disney" i kategorii "Seriale i odcinki specjalne Disney Chanel" zniknął serial "Ulica Dalmatyńczyków 101" ( odnośnik do serialu jest tylko w propozycjach pod klasycznymi Dalmatyńczykami ), "Chip i Dale Brygada RR" i oryginalne "Kacze Opowieści" ( nadal nie ma min. serialowego "Aladyna' i "101 Dalmatyńczyków" ) a z kategorii "Dodatkowe filmy animowane' znikł, min. "Król Lew II Czas Simby", "Aladyn Powór Dżafara", "Kacze Opowieści Poszukiwacze Zaginionej Lampy". Moim zdaniem, wszystkie seriale Disney Chanel powinny być w jednym miejscu, podobnie ja te filmy robione na VHS I na DVD.

Brakuje zakładki z filmami live action. W ogóle nie ma filmu "101 Dalmatyńczyków" z 1996 roku.

W kategorii "Marvel" nie ma seriali "Agentka Carter", "Agenci Tarczy", "Runaways" i "Modock", jednocześnie są tam filmy Foxa i seriale Netflixa ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#192 Post autor: lis23 » pt lip 08, 2022 16:10 pm

swordfish pisze:
pt cze 17, 2022 20:17 pm
Wszustko zależy jeszcze od samego urządzenia na którym otwarzasz. Urządzenie może mieć problem z szybkim "obrobieniem" materiału w UHD i może chwilowo przycinać lub pogarszać jakość. Jak to mówią informatycy, usuń "śmieci" i niechciane pliki cookies. Aplikację zaaktualizuj do najnowszej wersji. Albo zresetuj sprzęt - odłącz i połącz od nowa. Teoretycznie do materiałów 4K powinnien wystarczyć net z prędkością 25mbs. Teraz w kablówkach już coraz rzadziej jest net poniżej 300 mbs, więc spokojnie powinien dać radę. Najlepiej, gdy telewizor czy smart tv box jest połączony bezpośrednio kablem do routera. Wtedy jest najlepsza stabilność. Jeśli połączenie z routerem jest po wi-fi, najlepiej jakby router nie był za bardzo oddalony i schowany w szafie w piwnicy dwa piętra niżej. Jest jeszcze różnica, czy połączenie WiFi masz w niższej jakości na zatłoczonym kanale po 2,4 Ghz czy idzie przez pusty kanał po 5 Ghz. Na 2,4 Ghz więcej nie wyciągniesz niż 144 mbs. W 5 Ghz jest możliwość uzyskania szybszej prędkości, ale wtedy spada zasięg neta.
Internet stacjonarny również może się zawiesić, bo operator może mieć wewnętrzną awarię ze swoimi serwerami. Wtedy najlepiej sprawdzić na stronach typu speedtest.pl jaka jest obecnie prędkość neta i czy na stronie downdetector inni użytkownicy nie zgłaszają problemów.
Netflix pokazuje mi 180.08 mb/s i na animacji widać jednak jakby kompresje, ruszające się miejsca, pixele i artefakty, głównie na niebieskim niebie i nie wiem, czy to wina neta czy słabego bitrate, itp? Na necie piszą, że do 4K na Netflixie wystarczy 25 mb/s.Która wartość jest ważna w przypadku oglądania treści w VOD - Download 700 Mb/s, Upload 60 Mb/s ?
Test połączenia pokazuje mi: PING: 9 Download: 555.78 mb/s Upload: 65.32 mb/s. Ja mam jeszcze starszą wersję - Bronze+600 z kablówki, teraz jest 700 a wyżej - 900 i 1400. Dostawca internetu zaproponował mi wzmacniacz sygnału ale najlepiej by było, podpiąć tv do internetu przez kabel.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5928
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#193 Post autor: kiedyśgrześ » pt lip 08, 2022 18:36 pm

lis23 pisze:
pt lip 08, 2022 16:10 pm
... ale najlepiej by było, podpiąć tv do internetu przez kabel.
bzdura z tym kablem, to nie XIX wiek :)

netflix leci maksymalnie niecałe 15 Mb/s, chyba, że się coś zmieniło ostatnimi czasy

jeżeli TV nie podaje ci danych, a chcesz sobie posprawdzać, w aplikacji na komputerze można uruchomić nakładkę z info podczas odtwarzania, skrótu nie pamiętam, musiałbyś pogooglować, jeśli nie masz monitora 4K pewnie PC trzeba by podłączyć pod TV do testów
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#194 Post autor: lis23 » pt lip 08, 2022 19:40 pm

Teraz po restarcie modemu i pobraniu jakiś aktualizacji prędkość na PC wzrosła do 585.6 mb/s Netflix podaje 189.44 mb/s ale oglądając animację "Sea Best" widać kompresję i artefakty, np. na niebieskim niebie lub na scenach podwodnych - na Disney+ były problemy z przestrzenią Kosmiczną w Obi Wanie. Może to kwestia tego, że te filmy są z HDR a konkretnie z Dolby Vision, wtedy tv ustawia się na maksymalną jasność i wszystko po prostu widać? Na płytach BD / UHDBD takiego problemu nie ma, więc tu widać przewagę płyty nad streamingiem, nawet w 4K.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5928
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#195 Post autor: kiedyśgrześ » pt lip 08, 2022 22:30 pm

lis23 pisze:
pt lip 08, 2022 19:40 pm
Na płytach BD / UHDBD takiego problemu nie ma, więc tu widać przewagę płyty nad streamingiem, nawet w 4K.
szybkość danych z płyty UHD to coś między 50 - 100 Mb/s
na Netflix jak napisałem coś 15 Mb/s, stąd różnica
Apple ma podobno do 40 Mb/s, ale nie znam nikogo kto używa, nie widziałem


lis23 pisze:
pt lip 08, 2022 19:40 pm
Netflix podaje 189.44 mb/s
coś źle odczytujesz
lis23 pisze:
pt lip 08, 2022 19:40 pm
prędkość na PC wzrosła do 585.6 mb/s
585.6 mb/s nie ma takiej jednostki, jest taka 585.6 Mb/s, jeśli dobrze pamiętam od mega w układzie SI przedrostki lecimy wielkimi literami, a jeśli źle pamiętam niech ktoś mnie poprawi 😊
585.6 Mb/s - wynik by się zgadzał z nazwą usługi Bronze+600 😊
Obrazek

ODPOWIEDZ