Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#16 Post autor: Adam » czw sie 01, 2019 22:39 pm

to i tak będzie trzeba poczekać do lata, żeby było odpowiednio dużo staffu. Jak Netflix u nas wystartował, to też miał 5 rzeczy na krzyż, dopiero po jakichś 4 msc sie sytuacja poprawiła, a ci co się od razu rzucili na abo, mieli tak jakby tylko wersję demo ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#17 Post autor: lis23 » czw sie 01, 2019 22:45 pm

Niby tak ale tutaj Disney powinien mieć wszystko pod kontrolą, bo to są ich treści. Rozumiem, że część filmów, np. Marvela jest obecnie na innych platformach ale animowane klasyki? Krótkometrażówki? Seriale animowane z lat 80-tych i 90-tych? Treści z Disney Junior, Disney Chanel i Disney XD?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#18 Post autor: Mystery » pt sie 02, 2019 11:45 am

Jaki byłby sens funkcjonowania takiej platformy jakby wrzucili od razu wszystkie swoje dobra. Zapewne systematycznie będą uzupełniać ofertę, żeby ściągać coraz to nowych abonentów. Mnie akurat będą interesować głównie nowości, z tej listy "The Mandalorian". Zbliża się D23 Expo, wtedy poznamy zapewne więcej szczegółów.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#19 Post autor: lis23 » pt sie 02, 2019 14:43 pm

Ja czekam na starocie, jak wszystkie kreskówki z Mickey Mouse, Donaldem, itp. Seriale, typu "Kacze Opowieści", "Gumisie", itp. Animacje, których nie ma u nas na nośnikach fizycznych, jak "Taran i Magiczny Kocioł" i nowości, typu nowe "Kacze Opowieści" czy 'Ulica Dalmatyńczyków 101" + oczywiście, Marvel i Star Wars.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#20 Post autor: swordfish » pt sie 02, 2019 22:11 pm

Nikt nie powiedział, że Disney wrzuci od razu wszystko - całą bibliotekę swoich filmów i seriali. Niech wchodzą do Polski nawet w 2022. Nie spieszy mi się do wydawania kasy na kolejną platformę. Większość rzeczy widziałem. Chętnie jednak obejrzę całych "Simpsonów" od deski do deski, ale już wiem, że nie będzie dostępny odcinek z Michaelem Jacksonem. Jak również nie zostanie upubliczniony w dobrej jakości specjalny odcinek "Star Wars" w wersji gwiazdkowej.


youtu.be/6hH8rxarVG8

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#21 Post autor: lis23 » sob sie 24, 2019 22:48 pm

Już wiadomo, że na D+ będą materiały w 4K / UHDBD z Dolby Vision i z dźwiękiem Dolby Atoms. Ciekawe, ile tych materiałów będzie?

http://filmozercy.com/wpis/disney-z-fil ... ly-serwisu
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#22 Post autor: swordfish » ndz wrz 15, 2019 08:50 am

W testowanej wersji Disney+ w Holandii są dostępne Extrasy, a tam sceny usunięte i making of'y. Na pewno są takie rzeczy przy filmach Marvela.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#23 Post autor: lis23 » pt paź 04, 2019 23:55 pm

Jak to jest na Netflixie, ich produkcje oryginalne sygnowane Dolby Vision mają tylko wsparcie dla tego HDR ale nie są w 4K, a te, sygnowane 4K mają tylko rozdzielczość ale nie posiadają wsparcia dla HDR? Może w obu przypadkach mamy jedno i drugie? Na Amazon Prime czytelniej się określili, na pauzie pisze, że dany program, film lub serial jest w 4K i z HDR.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#24 Post autor: lis23 » pn lis 04, 2019 22:58 pm

Sporo materiałów na D+ ma już polski dubbing i napisy:


The Mandalorian - dubbing + napisy
High School Musical: The Musical: The Series - dubbing + napisy
Zakochany Kundel (2019) - dubbing + napisy
Noelle - dubbing + napisy
The World According to Jeff Goldblum - lektor + napisy
The Imagineering Story - lektor + napisy
Encore! - napisy

Czyżby premiera w Europie ( poza Holandią ) i tym samym w Polsce nastąpiła szybciej niż myślimy?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#25 Post autor: Adam » wt lis 05, 2019 08:51 am

to nie ma nic do rzeczy - ja lata temu kupowałem już DVD z zagranicy, które w ogóle nie były wydane na polskim rynku, i miały napisy po polsku nawet w dodatkach..
Disney podał tabelę, gdzie i kiedy będą premiery, także sprawa jest jasna.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#26 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 11:16 am

Ponoć cena D+ w Polsce ma wynieść 33 zł za miesiąc, to coś pomiędzy najdroższym Netflixem a HBO GO i Amazon Prime. Być może wystartują w PL pod koniec marca 2020 wraz z UK, Niemcami, itp.

Platforma Jakość Ekranów jednocześnie Cena za miesiąc Cena za rok

Netflix 4K, Dolby Vision, Dolby Atmos 4 52,00 zł 624,00 zł

Apple TV+ 4K, Dolby Vision, Dolby Atmos 6 24,99 zł 249,99 zł

HBO GO HD (1080p) 2 24,90 zł 298,80 zł

Disney+ 4K, Dolby Vision, Dolby Atmos 4 32,99 zł 334,99 zł

Najgorzej wypada HBO, oferuje też najgorszą jakość.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#27 Post autor: swordfish » śr lis 13, 2019 16:32 pm

Jeszcze należy podać na jakich systemach i sprzętach są dostępne poszczególne vod. Apple TV + jest dostępny głównie na sprzęcie z jabłkiem i na najnowszych Samsungach Smart TV. Aplikacji do Apple nie znajdziemy na Androidach. Na komputerach z Windowsem można oglądać tylko w przeglądarce. Ponoć jakość w przeglądarkach windowsowych jest gorsza i nawet nie jest to 720p. Wygląda jak mydło 480p.

Netflix zapowiedział także, że wygasi dostęp do swojej aplikacji w starszych Smart TV. Mowa głównie o odbiornikach sprzed 2012 roku.

Cena HBO GO można obniżyć korzystając z oferty łączonej jako dodatek do abonamentu w telekomie i w kablówce. Obecnie Play, Plus czy UPC oferują HBO GO swoim abonentom jako dodatek za 20 zł/miesiąc.

Jeszcze jest Player, który przez chwilę ma jeszcze pakiet Canal+. Tam jest dostępny pakiet C+ (dostęp do kanałów C+ w formie live + filmy C+ jako vod) i pakiet HBO (filmy HBO oglądać można w Player, jak i można logować się loginem Playera do HBO GO) za 50 zł. C+ i HBO we wspólnej cenie 50 zł.

Za chwilę nastąpi rozwód C+ od Playera i wejdzie usługa MyCanal. Zapowiadają, że MyCanal ma mieć wspólny pakiet z Netflix.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#28 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 16:36 pm

Ja mam telefon i abonament z T-Mobile i Oni nie oferują, chyba HBO a Canal + ( sześć kanałów ) mam w ramach kablówki ale rozważam rezygnację, no chyba że zostawię dla samego sportu.

Mam ciocię, która mieszka w Chicago, czy teoretycznie mógłbym wraz z Nią wziąć D+ i Ona miała by u siebie a ja u siebie? Tylko czy jest już apka na smart tv lub na PS4?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#29 Post autor: Adam » śr lis 13, 2019 16:57 pm

W D+ na razie nie ma co wchodzić - W wyborczej był obszerny test po premierze w usa. A w PL i tak nie
Mamy problemu bo nie ma i nie wiadomo kiedy będzie
Ostatnio zmieniony śr lis 13, 2019 19:02 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#30 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 17:01 pm

W ogóle nie będzie na innych tv i na konsolach? To było dosyć dziwne ale ktoś tak już ma. Ja mam Sony Bravia, po co mi 4K i HDR, jak nie mogę tego odpalić na tv?
Swoją drogą, ponoć po dobie D+ ma już 10 milionów subskrypcji :o
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ