Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#46 Post autor: qnebra » wt kwie 14, 2020 16:57 pm

Tylko ten projekt raczej nie będzie w tym samym stylu co anulowany film i pewnie bez Wesa Balla na pokładzie, bo tu chyba co prawda Fox anulował całą sprawę, lecz prawa do takiej ekranizacji prawdopodobnie są u nich. Przejrzałem artykuł źródłowy i on wyjaśnia trochę więcej. Pierwotnie Fox miał prawa do pierwszeństwa wglądu, czy tam adaptacji, do stycznia 2021, lecz Boom! Studios po skasowaniu przez nich "The Mouse Guard" postanowiło rozejrzeć za opcjami zapasowymi i mieć trochę więcej partnerów do robienia adaptacji. Oczywiście umowa z Foxem jest dalej ważna i jej efektem będzie "The Empty Man".

To zawsze trochę bezpieczniejsza opcja niż jeden partner i widzimisię jego firmy matki.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#47 Post autor: lis23 » wt kwie 14, 2020 17:06 pm

Mam nadzieję, że ewentualna wersja na Netflixie będzie zbliżona do tej anulowanej przez Foxa / Disneya, a nie do Netflixowego "Wodnikowego Wzgórza" ... Oby to było coś na poziomie nowego "The Dark Crystal".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#48 Post autor: lis23 » wt kwie 28, 2020 12:57 pm

Nasz kochany rząd przyjął dzisiaj projekt ustawy uzupełniający to tzw. tarczy antykryzysowej i obłożył platformy stremingowe 1,5% podatku ... Ciekawe, kiedy i o ile wzrosną abonamenty?

https://www.ppe.pl/news/145230/podatek- ... -cena.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#49 Post autor: Adam » wt kwie 28, 2020 13:54 pm

lis23 pisze:
wt kwie 28, 2020 12:57 pm
i obłożył platformy stremingowe 1,5% podatku ...

youtu.be/NWjmKXCWoa8
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#50 Post autor: lis23 » ndz lip 05, 2020 11:24 am

Teraz jest promocja na nowy Canal_, który jest na miesiac za darmo. Sa cztery pakiety:

- film
- sport
- fun&info
- kids

Paranout jest w pakiecie trzecim, więc żeby obejrzeć "Yellowstone" muszę wybrać ten pakiet?

https://www.canalplus.com/pl/seriale/ye ... 3226_70047
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#51 Post autor: lis23 » pn lip 06, 2020 11:20 am

Trochę mało konkurencyjny ten nowy C+ przez internet ...

- Pakiet film: 50 zł / miesiac
- Pakiet sport: 50 zł / miesiac
- Pakiet fun&info: 25 zł / miesiac
- Pakiet kids: 10 zł / miesiac

W pakiecie film i sport mam programy, które opłacam już w ramach kablówki ( Canal+, Canal+1, Canal+famili, Canal+film, Canal+sport, Canal+sport2 ) + HBO, za który płacę osobno, więc jest to dublowanie tego, co się już ma. W pakiecie kids mam Disney Chanel ale nie mogę sobie wybierać jaki serial z ich oferty chcę obejrzeć, więc jest to zbędny pakiet.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#52 Post autor: swordfish » pn lip 06, 2020 19:15 pm

Ale zawsze przy przedłużaniu umowy z kablówką możesz się zastanowić nad rezygnacją z pakietu C+ i z HBO, a brać ten bezpośrednio z C+. Telewizja z C+ daje od razu dostęp do kanałów przez internet, a tego w kablówce nie masz. Możesz więc oglądać na komórce, tablecie czy laptopie. Dla portiera na nocną zmianę propozycja idealna. Siedzisz w kanciapce w pracy, a tu ukradkiem podglądasz Canal+ na tablecie. Przy okazji można cofać program telewizyjny - chyba do 7 dni. Nie przegapisz żadnej rozmowy Piaseckiego czy Olejnik w TVN24. :)
Nie trzeba brać wszystkich pakietów na raz, tylko te, które Ciebie interesują. Nie wiążesz się z długoterminową umową. Możesz w danym miesiącu nie przedłużać umowy, tylko kupować wtedy, gdy są interesujące dla Ciebie premiery filmowe.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#53 Post autor: lis23 » pn lip 06, 2020 19:40 pm

Za sześć programów C+ z kablówki płacimy 40 zł, problem w tym, że to nie ja płacę. Za HBO płacę 25 zł/m i mam to też na smartfonie, podobnie jak Netflix i Amazon Prime. Wszystkie trzy mogę też ogladać bezpośrednio na PC jak i na tv, więc C+ nie ma już takiej przewagi.
Za trzy pakiety wyszło mi 80 zł/miesiac ( pomijajac sport bo na C+ już nic ciekawego nie ma a resztę mam z kablówki ), poczekam jeszcze na HBO MAX i zobaczę, co oni zaoferuja, bo to się będzie dublować.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#54 Post autor: lis23 » pt sie 21, 2020 09:39 am

Jak to jest z HBO GO?
Za każdym razem dłuższego nie ogladania muszę wpisywać kod na PC, żeby móc ogladać na tv + nie mam rozpoczętych filmów i seriali i wszystko trzeba ogladać od nowa, szukać momentu w którym się skończyło ... Na Netflixie czy Amazonie tego problemu nie ma.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#55 Post autor: qnebra » pt sie 21, 2020 11:27 am

Aplikacja HBO Go, zarówno w przeglądarce jak i na urządzeniach, jest po prostu "specjalna".

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#56 Post autor: lis23 » wt wrz 15, 2020 11:29 am

Disney+ debiutuje w Portugalii, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Islandii, Belgii oraz na Luksemburgu, Polski nadal nie ma na liście ...

https://www.ppe.pl/news/149806/disney-d ... iscie.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#57 Post autor: lis23 » pt lis 20, 2020 11:32 am

Jak wygląda kwestia z kupnem dostępu do filmu na VOD?

"Call of the Wild" jest dostępny w cyfrowym Canal+ za 50 zł / miesiąc ale tam jest słaba jakość. Film można też kupić np. na Rakuten tv lub Chili w 4K za 55 zł ale jak to wygląda? Film tylko wypożyczam? Na jak długo?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#58 Post autor: lis23 » sob gru 26, 2020 21:38 pm

Tak się zastanawiam ... Netflix, Amazon nadają programy i filmy w 4K z HDR przez sieć, dlaczego więc Apple wymaga Appletv 4K - osobny dekoder z pilotem, zamiast normalnie dawać te treści poprzez sieć?

https://www.apple.com/pl/apple-tv-4k/

https://www.cortland.pl/apple-tv-4k-32gb.html

Normalne Aplletv+ jest za 25 zł / m a z 4K jest takie zamieszanie + ta normalna apka nie działa na wszystkich tv, na Sony nie mogę jej znaleźć.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#59 Post autor: swordfish » sob gru 26, 2020 23:52 pm

Amazon nie nadaje wszędzie w pełni możliwości. Na Windowsie nie udało mi się uzyskać 4K, HDR i Dolby Atmos.

Apple zapowiada, że zacznie odblokowywać swoją apkę dla urządzeń Android TV. Dla Sony już pojawiło się Apple TV na najnowszych Playstation i tegorocznych telewizorach.

Pewien sposób zabezpieczenia przed piratowaniem i jednocześnie promocja głównie swoich urządzeń.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#60 Post autor: lis23 » czw gru 31, 2020 12:10 pm

Ja mam tv z 2017 roku, więc u mnie nie pójdzie ale jeśli będzie na PS5 ( na PS4 już raczej nie? ) to ok, tylko konsoli nie będzie można, ponoć zakupić nawet przez cały 2021 rok - problem z substratem ABF, choć niektórzy twierdzą, że to fakenews.

Z innej beczki: Netflix jest, ponoć, głównym dystrybutorem franczyzy Pokemon, dlaczego więc na polskim Netflixie mamy tylko 51 odcinków pierwszej serii ( cała seria liczy sobie 81 odcinków a tak w ogóle, na Original Series składa się pięć serii: ndigo League, The Adventures in the Orange Islands, The Johto Journeys, Johto League Champions, Master Quest i Advanced - 81, 36, 41, 52, 64 i 40 odcinków ), dlaczego nie wrzucili wszystkich serii po polsku i wszystkich filmów kinowych? ( trzy serie: Advanced Challenge, Advanced Battle i Battle Frontier nie mają polskiej wersji, więc tu mogliby dać napisy ) Mam nadzieję, że się poprawią i będą te treści sukcesywnie dodawać.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ