Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#256 Post autor: lis23 » wt lut 14, 2023 09:34 am

Ponoć mieli wystartować o 9:30 ale na tv aplikacja nadal nie działa, na PC jest ok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#257 Post autor: Mystery » wt lut 14, 2023 18:20 pm

Tak jak myślałem nie dla mnie ta platforma. Filmy mnie nie interesują, nie ma w bazie chyba ani jednego, którego bym nie widział, a chciał. Co do seriali to warto by było dla The Offer i Halo, ale oba również już zdążyłem zobaczyć i w sumie tylko te nowe seriale Sheridana (Yellowstone 5, 1883, 1923, Tulsa King, Mayor of Kingstown) można by było sprawdzić, ale nie będę dla nich brać całej platformy, no chyba, że tak jak pisałem weźmie się to w kwietniu za 12 zeta i nadrobi zaległości, bo o jakichś nadchodzących nowościach czy gorących premierach nie słyszałem i może do tego czasu pojawi się chociaż ten "Poker Face" Peacocka od Riana Johnsona.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#258 Post autor: lis23 » wt lut 14, 2023 18:38 pm

Na razie oferta jest skromna:
DreamWorks Animation ma tylko filmy i to nie wszystkie, trzy seriale są w ofercie Nicka, resztę ma Netflix i Viaplay, z oferty Nicka też jest niewiele, najwięcej jest chyba filmów Universalu. Jest tylko główna seria NCIS i to nie sezony od 1 ale 12 - 17, czyli te, których nie widziałem, jest też Grimm, który znikł z Netflixa gdy go oglądałem, więc teraz się zobaczy. Jest to też jedyny serwis, który ma wszystkie sezony 'Psiego Patrolu" + odcinki specjalne ale chyba Spangeboba nie ma albo jest jakiś odłam serii.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#259 Post autor: Mystery » wt lut 14, 2023 18:50 pm

Na razie jest to warte tych 12 złotych, choć czytałem, że u niektórych pobiera 2 zeta więcej :P Nadal w bazie nie ma wielu nowych seriali np Yellowjackets, Gangs of London, Poker Face, Your Honor, Wolf Pack... a z tych emitowanych na bieżąco są spore lagi, np Tulsa King, 1 sezon w USA się już skończył, a tu tylko 3 dostępne odcinki, albo Mayor of Kingstown, w USA był piąty, w Polsce dopiero 2 itd.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#260 Post autor: lis23 » śr lut 15, 2023 08:19 am

Te wszystkie nowe seriale, jak "Yellowstone" i jego spin offy czy "Tulsa King" mają mieć dodawane odcinki co tydzień, jak na HBO MAX czy Disney+ ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#261 Post autor: Mystery » śr lut 15, 2023 09:06 am

lis23 pisze:
śr lut 15, 2023 08:19 am
Te wszystkie nowe seriale, jak "Yellowstone" i jego spin offy czy "Tulsa King" mają mieć dodawane odcinki co tydzień, jak na HBO MAX czy Disney+ ;)
Tylko w HBO i Disney, dodają odcinki wraz z amerykańską premierą, a nie 100 lat za murzynami :P

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#262 Post autor: lis23 » śr lut 15, 2023 16:05 pm

Batman TAS wylądował na HBO MAX - tylko pierwszy sezon i tylko z polskimi napisami, brak lektora czy dubbingu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#263 Post autor: swordfish » śr lut 15, 2023 22:29 pm

Jak na serwis, gdzie mają być filmy Universalu i Paramountu, to bardzo skromnie. Brak klasyki, tylko pojedyńcze tytuły. Aż prosi się wrzucić całe Monster Movie z lat 30. i 40. - wszystkie odcinki "Frankensteinów", "Dracul" i "Mumii". Gdzie takie kamienie milowe jak "Bulwar Zachodzącego Słońca" lub "10 przykazań"?
I nie porozumieniem jest, że posprzedawali prawa do swoich własnych seriali na prawo i lewo do innych platform. Prawa do drugich sezonów "Gangs Of London" i "Yellowjackets" sprzedali do Canal+. Ale dziwna to sprzedaż, bo Canal+ może najwcześniej wyemitować u siebie po kilku miesiącach lub po roku od premiery amerykańskiej. I tak "Gangs Of London 2" mimo, że premiera w USA i w UK już była, obecnie legalnie w Polsce nie możemy obejrzeć ani w SkyShowtime, ani w Canal+ Online. Podobnie będzie z "Yellowjackets 2". Szybciej obejrzę na pirackiej stronie.
Jedynie bronią się ceną promocyjną, gdzie można im poniekąd wybaczyć falstart. Wezmę pod koniec marca. Z promocją też się nie przygotowali, bo w regulaminie podawali przez kilka godzin datę końca promocji 28.03 godz. 7:00. Regulamin, który wrzucili nie do końca wyedytowali, bo był tam punkt o krajach i haslo "wkleić nazwy krajów" czy coś w tym stylu.
Większość filmów znam, a niektóre obejrzałem po kilka razy jak "Jaws" czy "Jurassic Park". Zresztą jak wrzucają Spielberga, to chciałbym, aby dodali jeszcze "Always", "Sugarland Express", "Pojedynek na szosie' i "1941". Liczyłem na klasykę, bo nie do końca ją znam i ciężko na nią natrafić w kanałach linearnych. Pewnie ze względu na dominujący format 4:3 i czarno-biały obraz nie uświadczę w normalnej telewizji o zwykłej porze.
Wezmę dla "Tulsa King", "First Lady", "The Offer" i "Yellowstone", ale dopiero pod koniec marca.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#264 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2023 23:30 pm

Jeszcze w lutym na Paramount+ m.in. Babylon, a na Peacock Tar, a kiedy oba filmy na SkyShowtime? :P

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#265 Post autor: lis23 » pn lip 10, 2023 14:45 pm

Mamy najszybszą kasację filmu bo po 48 dniach od ptemiery - Disney usunął z Disney+ film "Krater":
W tym przypadku jednak jest to zaskoczenie, bo film wydaje się najdroższym ze wszystkich, które do tej pory zostały usunięte. Jego budżet to 53,4 mln dolarów, a do tego zebrał on bardzo pozytywne recenzje krytyków. Dzięki usunięciu można obciąć koszty licencji i tantiemów, które siłą rzeczy ta produkcja generuje.

Do tego jest to jedna z najnowszych rzeczy usuniętych do tej pory z Disney+, bo 48 dni po premierze, która miała miejsce 12 maja 2023 roku. Przypomnijmy, że poprzedni usunięcia doprowadziły do obcięcia kosztów w kwocie od 1,5 do 1,8 mld dolarów. Celem szefa Disneya Boba Igera jest zaoszczędzenie 3 mld dolarów w 2023 roku.

W mediach społecznościowych subskrybenci Disney+ nie kryją zdziwienia i oburzenia decyzją, która pojawiła się znikąd i nie zostało to uprzednio zapowiedziane.
https://naekranie.pl/aktualnosci/krater ... 1688978533
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#266 Post autor: qnebra » pn lip 10, 2023 14:47 pm

Sam wiedziałem o istnieniu tego filmu i zdążyłem obejrzeć praktycznie tylko dlatego, że zespół od VFX pochwalił się swoją robotą w mediach społecznościowych. Tak to praktycznie nie było reklamy.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#267 Post autor: lis23 » pn gru 25, 2023 17:14 pm

We wtorek, 19 grudnia pobrało mi opłatę za abonament HBO MAX, dzisiaj dostałem takiego maila:

Drogi Kliencie,
Twoje członkostwo wygasło!

Ale w ramach naszego programu lojalnościowego możesz teraz przedłużyć 90 dni za darmo. Premium i popularne treści - wszystkie dostępne z członkostwem HBO Max.
Przedłuż je za darmo.

Co to ma być? To jeszcze nie jest zmiana na MAX, więc co to jest? Jakieś oszustwo? Abonament opłacam bez przerwy od listopada 2019 r.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#268 Post autor: Pawel P. » wt gru 26, 2023 12:26 pm

lis23 pisze:
pn gru 25, 2023 17:14 pm
We wtorek, 19 grudnia pobrało mi opłatę za abonament HBO MAX, dzisiaj dostałem takiego maila:

Drogi Kliencie,
Twoje członkostwo wygasło!

Ale w ramach naszego programu lojalnościowego możesz teraz przedłużyć 90 dni za darmo. Premium i popularne treści - wszystkie dostępne z członkostwem HBO Max.
Przedłuż je za darmo.

Co to ma być? To jeszcze nie jest zmiana na MAX, więc co to jest? Jakieś oszustwo? Abonament opłacam bez przerwy od listopada 2019 r.



Litości, przecież to ewidentny spam (zobacz, z jakiego meila to przyszlo). Klikniesz w to, wejdziesz w jakąs fake platność i mogą Ci wyczyscić kartę lub konto.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#269 Post autor: lis23 » wt gru 26, 2023 19:17 pm

Dlatego w to nawet nie wszedłem bo już od początku śmierdziało ;) Zalogowałem się tylko na konto HBO i wszystko ok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#270 Post autor: lis23 » pt sty 12, 2024 13:42 pm

Itunes nie jest połączony z Apple tv?
Myślałem, że będzie można zakupić film poprzez Apple tv, podobnie jak przez Amazon Prime.
Chodzi o "Napoleona" Scotta, nie udało mi się wybrać do kina a film pojawił się na VOD - problem w tym, że Amazon ma tylko wersję HD za 65 zł do kupienia ( 45 zł wypożyczenie 0 i tylko Itunes ma wersję 4K ale jak to wygląda w Polsce? Da się to zainstalować na tv?
Na tv w sklepie Google Play mam tylko Apple tv, czyli film mogę kupić tylko na PC a tam wersja 4K i tak nie ma sensu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ