Thrillery i horrory

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#16 Post autor: Bucholc Krok » czw sty 16, 2020 11:49 am

Koper pisze:
wt sty 14, 2020 19:58 pm
A w międzyczasie coś tam w latach 90. było jeszcze i to było całkiem całkiem.
Jestem właśnie na świeżo. Wcześniej nie oglądałem i w sumie niczego bym nie stracił. Najsłabszy z całej trójki. I to dość mocno zaniża poziom. Umiejscowienie akcji w bazie wojskowej to nietrafiony pomysł. Wydaje mi się też, jakby był zrobiony nieco na siłę. Pod koniec się rozkręca, ale w sumie można sobie darować.

Z innych ciekawszych moim zdaniem:

The Day of the Triffids (1962) - na podstawie powieści Johna Wydhama. Ludzie zachwycają się spadającymi meteorami, a później nie dzieje się najlepiej. Brak golizny.

Phase IV (1974) - o mrówkach. Większości pewnie nie będzie się podobał, ma jednak spory plus - wystąpiła w nim Lynne Frederick. ;) Nie pamiętam czy coś pokazała.

Forbidden World (1982) - kino klasy B z fajnym tematem Suzan Justin (w ogóle fajna ścieżka, momentami kojarzy mi się z muzyką z gier z początku lat 90-tych). Obca planeta, potwór i trupy. W filmie pokazała to i owo Dawn Dunlap. Są momenty!



youtu.be/Q8n2cPZgdxk
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#17 Post autor: Koper » pt mar 20, 2020 21:52 pm

Ten phase IV nie mogę znaleźć w dobrej jakości. A Forbidden World jest na podobnym poziomie co Galaxy of Terror czy słabsze? (ale hej, Dawn Dunlap to już wszystko pokazała przed 18-stką u Hamiltona w "Laurze", więc whatever w sumie ;) )

Za to dziś obejrzałem W lesie dziś nie zaśnie nikt... no, całkiem spoko, jak na polski horror, choć ocena byłaby wyższa jakby to nakręcili z 20 lat temu. Co od czasu "Krzyku" zabawy konwencją slashera to już były przerobione na wszelkie możliwe sposoby, więc właściwie nic tu nowego nie uświadczymy. Małe plusiki za swojskość (w tym Rysio z Klanu jako ksiądz czy Lubaszenko jako gliniarz), momenty tej blondyny czy zaskakująco udaną muzykę młodego Dębskiego (taka elektronika z bonusami pokroju thereminu itp., z nawet wyrazistymi jednym czy dwoma motywami) - mogliby wydać choćby elektronicznie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Thrillery i horrory

#18 Post autor: swordfish » pt mar 20, 2020 23:47 pm

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" czerpie garściami z klasyki. Echa "Teksańskiej masakry", "Coś" i na końcu "Mandy". Historia głupia i idiotyczna. Ale samo wykonanie i pastisz - mistrzostwo! Muzyka Jimka rewelacyjna. Bawi się dźwiękami i instrumentami. Nawet theremin wykorzystał. Wieniawka naprawdę na plus. Fajnie zagrała. Film mógłby obrosnąć kultem, gdyby nie obecna sytuacja na świecie. Najpierw kino, potem Netflix, stacje telewizyjne. A tak zostanie pozycją odhaczoną przez zagorzałych filmożerców.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Thrillery i horrory

#19 Post autor: Kaonashi » czw mar 26, 2020 01:36 am

No i muzycznie rzeczywiście jest fajnie:


youtu.be/6hepO55YoXY
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#20 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 26, 2020 12:17 pm

Koper pisze:
pt mar 20, 2020 21:52 pm
Ten phase IV nie mogę znaleźć w dobrej jakości.
Ja oglądałem na YT albo na CDA i też nie było w HD.
A Forbidden World jest na podobnym poziomie co Galaxy of Terror czy słabsze?
Poziom raczej podobny (o ile pamiętam), choć jest zabawniejszy Jeśli można tak powiedzieć o horrorze. :)
(ale hej, Dawn Dunlap to już wszystko pokazała przed 18-stką u Hamiltona w "Laurze", więc whatever w sumie ;) )
E, to nie wiem, po co ją w ogóle później zatrudniali. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#21 Post autor: Koper » sob mar 28, 2020 11:16 am

Kaonashi pisze:
czw mar 26, 2020 01:36 am
No i muzycznie rzeczywiście jest fajnie:
Też wam się ten główny motyw kojarzy z "Cannibal Holocaust"? Znaczy instrumentacja inna zupełnie ale melodycznie trochę w tych klimatach i podobny kontrast tworzy do wydarzeń na ekranie.
Bucholc Krok pisze:
czw mar 26, 2020 12:17 pm
E, to nie wiem, po co ją w ogóle później zatrudniali. :P
No, mogli sięgnąć po jakieś nowe... "twarze" ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Thrillery i horrory

#22 Post autor: Kaonashi » sob mar 28, 2020 12:19 pm

Koper pisze:
sob mar 28, 2020 11:16 am
Też wam się ten główny motyw kojarzy z "Cannibal Holocaust"? Znaczy instrumentacja inna zupełnie ale melodycznie trochę w tych klimatach i podobny kontrast tworzy do wydarzeń na ekranie.
No wieje rzeczywiście europejską filmówką z lat 70. i wczesnych 80., może z jakichś erotyków nawet, do tego szczypta Sigur Rosa. :wink: A z tym kontrastem ciekawa uwaga - muszę obejrzeć ten film. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#23 Post autor: Koper » sob kwie 11, 2020 11:27 am

Bucholc Krok pisze:
czw sty 16, 2020 11:49 am
Forbidden World (1982) - kino klasy B z fajnym tematem Suzan Justin (w ogóle fajna ścieżka, momentami kojarzy mi się z muzyką z gier z początku lat 90-tych). Obca planeta, potwór i trupy. W filmie pokazała to i owo Dawn Dunlap. Są momenty!
Oj, mocno klasy B. ;) O ile efektów się nie czepiam (w końcu to tylko produkcja od Rogera Cormana), o tyle pod względem fabuły, montażu i aktorstwa to już niezła kaszana. Trudno w tym doszukiwać się jakiegoś sensu, prolog z kosmiczną walką wrzucony na siłę (i jeszcze podłożona klasyka, LOL), ma się też wrażenie że twórcy po czasie skapnęli się, że film im wyszedł za krótki i próbowali to ratować jakimiś absurdalnymi wstawkami montażowymi z jakiś flashbacków bądź future flashbacków (bo po co to wrzucono na początku filmu, jako zapowiedź przyszłych wydarzeń to nie mam pojęcia). Oczywiście inspiracje (zżynki) Obcym, Odyseją Kosmiczną, Gwiezdnymi Wojnami i co tam wtedy było w modzie widoczne na każdym kroku. Ocenę podwyższają nude scenes z dwiema ładnymi paniami i całkiem sympatyczna muzyka.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#24 Post autor: Bucholc Krok » ndz kwie 12, 2020 17:56 pm

Koper pisze:
sob kwie 11, 2020 11:27 am
Oj, mocno klasy B. ;) O ile efektów się nie czepiam (w końcu to tylko produkcja od Rogera Cormana), o tyle pod względem fabuły, montażu i aktorstwa to już niezła kaszana. Trudno w tym doszukiwać się jakiegoś sensu, prolog z kosmiczną walką wrzucony na siłę (i jeszcze podłożona klasyka, LOL), ma się też wrażenie że twórcy po czasie skapnęli się, że film im wyszedł za krótki i próbowali to ratować jakimiś absurdalnymi wstawkami montażowymi z jakiś flashbacków bądź future flashbacków (bo po co to wrzucono na początku filmu, jako zapowiedź przyszłych wydarzeń to nie mam pojęcia). Oczywiście inspiracje (zżynki) Obcym, Odyseją Kosmiczną, Gwiezdnymi Wojnami i co tam wtedy było w modzie widoczne na każdym kroku.
Początek z d., ale reszta (generalnie) jest moim zdaniem ok., czy raczej wystarczająca, żeby dobrze się bawić podczas seansu. Chyba za bardzo analizujesz i za dużo wymagasz. Ten film nie miał/ma być konkurencją dla najlepszych. :)
nude scenes z dwiema ładnymi paniami i całkiem sympatyczna muzyka.
No, to chyba wystarczy? ;) Chcesz dobrego SF-a to sobie włącz Obcego albo Planetę Małp. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#25 Post autor: Koper » ndz kwie 12, 2020 20:57 pm

Bucholc Krok pisze:
ndz kwie 12, 2020 17:56 pm
Początek z d., ale reszta (generalnie) jest moim zdaniem ok., czy raczej wystarczająca, żeby dobrze się bawić podczas seansu.
No właśnie, troszkę tej reszcie jeszcze brakuje. ;)

Obejrzałem ubiegłoroczny "Sweetheart" - tytuł z d..y, ale horrorek całkiem spoko. Taki "Kształt wody" + "Cast Away" + "Predator". Dziewczyna po wypadku łodzi trafia na bezludną wyspę i szybko przekonuje się, że co noc na ląd z morza wychodzi wygłodniały potwór. Finał mógł być troszkę lepiej poprowadzony, ale ogląda się to nieźle, a i potworek całkiem, całkiem.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#26 Post autor: Bucholc Krok » ndz kwie 12, 2020 22:17 pm

Koper pisze:
ndz kwie 12, 2020 20:57 pm
Bucholc Krok pisze:
ndz kwie 12, 2020 17:56 pm
Początek z d., ale reszta (generalnie) jest moim zdaniem ok., czy raczej wystarczająca, żeby dobrze się bawić podczas seansu.
No właśnie, troszkę tej reszcie jeszcze brakuje. ;)
No ale nie pisz, że nie śmiałeś się, gdy...
Spoiler:
W ogóle film jest bardziej komediowy.
Obejrzałem ubiegłoroczny "Sweetheart" - tytuł z d..y, ale horrorek całkiem spoko. Taki "Kształt wody" + "Cast Away" + "Predator". Dziewczyna po wypadku łodzi trafia na bezludną wyspę i szybko przekonuje się, że co noc na ląd z morza wychodzi wygłodniały potwór. Finał mógł być troszkę lepiej poprowadzony, ale ogląda się to nieźle, a i potworek całkiem, całkiem.
Potwór wychodzi z wody? To już gdzieś było. Film z lat 70-tych bodaj. Chyba coś z bagnami w tytule. Potwór z bagien? Chyba 3 części były. Albo już mi się filmy mylą.

W zeszłym roku oglądałem jakiś australijski horror, tylko nie pamiętam tytułu. Para wybrała się na wycieczkę do dziczy i tam dopadła ich "przyroda". Nie pamiętam już szczegółów, ale ciągle się kłócili i aktorka była brzydka. Nawet przez cały film się dziwowałem, że taką wybrali. :) Ktoś to oglądał?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Thrillery i horrory

#27 Post autor: Kaonashi » ndz kwie 12, 2020 22:30 pm

Z wody to już w latach 50. wyłaził Potwór z Czarnej Laguny. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#28 Post autor: Bucholc Krok » ndz kwie 12, 2020 22:38 pm

A, to też oglądałem. :)

Z Australijskich to jeszcze fajny był Razorback z 1984 r. O dziku mordercy. Pamiętam, że na początku było niemrawo i chyba nawet miałem wyłączyć, ale się rozkręcił.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#29 Post autor: Koper » pn kwie 13, 2020 15:52 pm

Bucholc Krok pisze:
ndz kwie 12, 2020 22:17 pm
No ale nie pisz, że nie śmiałeś się, gdy...
Spoiler:
Śmiałbym się, gdyby ta scena była dobrze nakręcona, no ale reżyser to jakiś anonim-debiutant, średnio ogarniał zarówno tworzenie nastroju grozy, jak i scenek stricte komediowych. :]
Bucholc Krok pisze:
ndz kwie 12, 2020 22:17 pm
W zeszłym roku oglądałem jakiś australijski horror, tylko nie pamiętam tytułu. Para wybrała się na wycieczkę do dziczy i tam dopadła ich "przyroda". Nie pamiętam już szczegółów, ale ciągle się kłócili i aktorka była brzydka. Nawet przez cały film się dziwowałem, że taką wybrali. :) Ktoś to oglądał?
Jeśli w miarę nowy to zapewne remake "Długiego Weekendu", a jeśli stary to oryginał tegoż. Chyba w żadnej z wersji bohaterka żeńska nazbyt urodziwa nie była. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Thrillery i horrory

#30 Post autor: Bucholc Krok » wt kwie 14, 2020 15:25 pm

Koper pisze:
pn kwie 13, 2020 15:52 pm
Śmiałbym się, gdyby ta scena była dobrze nakręcona, no ale reżyser to jakiś anonim-debiutant, średnio ogarniał zarówno tworzenie nastroju grozy, jak i scenek stricte komediowych. :]
Może obejrzę jeszcze raz. Jeśli z CDA już nie skasowali. Albo nie przerzucili do premium. :D
Jeśli w miarę nowy to zapewne remake "Długiego Weekendu", a jeśli stary to oryginał tegoż.
Tak, to ten film. Starsza wersja.
Chyba w żadnej z wersji bohaterka żeńska nazbyt urodziwa nie była. ;)
Może ta sama wystąpiła? :D Widzę, że mają w CDA, ale w premium. Mieliście to próbne premium? Nie ma problemu z wypisaniem się?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ