Thrillery i horrory

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#31 Post autor: Koper » wt lip 14, 2020 19:01 pm

Obrazek

Rosjanie nie gęsi i swojego Aliena mają. :D Może takiego trochę innego, zmieszanego z paroma innymi filmami i zamiast na pokładzie Nostromo rozgrywającego się w radzieckiej bazie wojskowej w latach 80., ze ścieżką dźwiękową będącą czymś między Incepcją a Terminatorem, z paroma niedorzecznościami w scenariuszu, ale... klimatyczne to i ogląda się całkiem nieźle.
A, gdyby ktoś liczył na klimat lat 80. W jakimś sensie jest, ale nie taki jak w amerykańskich filmach. To CCCP :D więc jest zimno, ponuro, biednie, bohaterowie nucą Ałłę Pugaczową i oglądają radzieckie kino SF w telewizji. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#32 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 14, 2020 21:04 pm

Hm, nie wiem jak film, ale plakat już mi się podoba. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#33 Post autor: Koper » śr lip 15, 2020 17:25 pm

Z plakatów tego filmu ten wyżej jest najlepszy. Bo ten najbardziej rozpowszechniony jest beznadziejny:
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5 ... 2._V1_.jpg

Ten jest jeszcze w miarę spoko:
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5 ... @._V1_.jpg
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#34 Post autor: Koper » śr sty 13, 2021 22:39 pm

Jak ktoś potrzebuje mocnych wrażeń to proponuję kanadyjski thriller "Hunter Hunter"

Obrazek

Półtorej godziny jest tak surowo-survivalowo (rodzinka traperów boi się wilka... trochę marni z nich traperzy skoro boją się wilka, no ale to jedyny poważny zgrzyt w fabule na szczęście... oczywiście okazuje się, że w lesie jest większe niebezpieczeństwo) ale na spokojnie a na ostatnie 2 minuty reżyserowi włącza się Craig S. Zahler do spółki z Elim Rothem i generalnie zakończenie raczej trudno zapomnieć. :P Z ciekawostek jeszcze na drugim planie pojawia się tu ten, który zagrał najbardziej pierdołowatą wersję Johna Connora ever. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#35 Post autor: Koper » sob paź 02, 2021 10:01 am

Jakby co to netfliksowski "No One Gets Out Alive" jest dużo lepszy niż sugerują to oceny na jakichś filmwebach czy innych imdbach. Wbrew pozorom nie jest to też opowiastka o nawiedzonym domu. Podobnie jak w "Rytuale" (też ekranizacja powieści tego samego autora) - mamy bohatera (tu bohaterkę) z traumą, która przypadkiem trafia w sam środek antycznego rytuału, tutaj akurat praktykowanego przez właścicieli budynku, w którym wynajmuje mieszkanie.
Muzykę robił Mark Korven, ale... szczerze... nic nie pamiętam. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#36 Post autor: Koper » śr lip 13, 2022 23:39 pm

Ej, oglądał ktoś tych złych nazistów na Netfliksie (Malnazidos :P u nas to jest jako Dolina Umarłych... nudny tytuł :P ) ? Takie tam... wojna w Hiszpanii, zombiaki z nazistowskiego eksperymentu. Ot, taki tam komediowy horrorek, w sumie bardziej mi się podobał niż to od Snydera z akcją w Vegas. No i muza lepsza, a przynajmniej warto odpalić sobie "Malnazidos March" - mam wrażenie, że punktem wyjścia dla melodii była ta z "Mostu na rzece Kwai", w każdym razie bardzo fajny temacik wyszedł, taki trochę na nowoczesną orkiestrową modę, ale wpada w ucho. Zalinkowałbym, ale nie widzę na YT. Ale cały score Javiera Rodero jest na spotify.

Obrazek
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thrillery i horrory

#37 Post autor: Koper » czw maja 11, 2023 18:01 pm

Ten nowy Evil Dead (sequel remaku? remake sequela? :P) w miarę ok. Do Raimiego oczywiście startu nie ma, ale wypada lepiej niż poprzednie odgrzewanie kotleta. Film Alvareza miał lepszą muzykę i chyba też trochę lepszy finał (ale też dzięki Banosowi w sporej mierze), ale całościowo ta część prezentuje się lepiej, spójniej, z jakimiś bardziej sensownymi bohaterami. A muzycznie też nie jest jakaś zła, ot, przyzwoity rzemieślniczy score, brzmiący porządnie, w duchu poprzednika, ino brakuje większej wyrazistości.

To najlepszy kawałek:


youtu.be/vtYMCSaxjjk
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Thrillery i horrory

#38 Post autor: Mystery » pn cze 12, 2023 16:36 pm

A mi jakoś średnio podeszło to nowe Martwe Zło i nie wiem czym tak się ludziska zachwycają, bo ani miejsce akcji, ani bohaterowie czy też fabuła do mnie nie jakoś szczególnie nie przemówiły i zdecydowanie wolę film sprzed dekady, choć ogólnie slasher to wciąż porządny. Muza to raczej standardowa horrorowa ścieżka ze wszystkimi jej wyróżnikami, której przydałoby się trochę własnego charakteru i do ścieżki Banosa się nie umywa, ale bywa mocna, creepy i czuć tu tą piekielną symfoniczną złowrogość, która towarzyszyła scorowi Hiszpana.

MAgdaX
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 26, 2020 12:13 pm

Re: Thrillery i horrory

#39 Post autor: MAgdaX » czw sie 17, 2023 11:59 am

Ja jeszcze nie oglądałam Martwego Zła, ale chyba i tak się skuszę. Najbardziej ciekawi mnie właśnie ta ścieżka dźwiękowa, bo jednak muzyka w takim gatunku to absolutna podstawa sukcesu filmu


___________________________________________
sprawdź usługi szklarskie we Wrocławiu

ODPOWIEDZ