Harvey Weinstein

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Harvey Weinstein

#451 Post autor: Kaonashi » sob gru 01, 2018 12:44 pm

xD
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#452 Post autor: Wojteł » sob gru 01, 2018 16:15 pm

-Hey babe, if I can't find Plutonium, perhaps I can find Uranus
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#453 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 04, 2018 15:23 pm

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#454 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 27, 2019 15:01 pm

Jakoś nigdy wcześniej nie myślałem o molestowaniu kobiet podczas golenia, ale widać coś jest ze mną nie tak. I na szczęście używam elektronicznej golarki. :P


youtu.be/koPmuEyP3a0
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Harvey Weinstein

#455 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 27, 2019 16:03 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 27, 2019 15:01 pm
I na szczęście używam elektronicznej golarki. :P
Takiej w telefonie? :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#456 Post autor: Wojteł » ndz sty 27, 2019 16:46 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 27, 2019 15:01 pm
Jakoś nigdy wcześniej nie myślałem o molestowaniu kobiet podczas golenia, ale widać coś jest ze mną nie tak. I na szczęście używam elektronicznej golarki. :P


youtu.be/koPmuEyP3a0
Ostatnio kumpel chciał zagadać do ładnej laski na ulicy, ale powaliłem na ziemię skurwysyna i zadzwoniłem na policję. Nie będzie mi nikt w moim społeczeństwie zapraszał kobiet na kawę, jak jakiś gwałciciel.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: Harvey Weinstein

#457 Post autor: hp_gof » ndz sty 27, 2019 17:04 pm

Wojteł pisze:
ndz sty 27, 2019 16:46 pm
Ostatnio kumpel chciał zagadać do ładnej laski na ulicy, ale powaliłem na ziemię skurwysyna i zadzwoniłem na policję. Nie będzie mi nikt w moim społeczeństwie zapraszał kobiet na kawę, jak jakiś gwałciciel.
Kumpel Cię nie pozwał za molestowanie i napaść fizyczną? :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#458 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 27, 2019 20:08 pm

Wojteł pisze:
ndz sty 27, 2019 16:46 pm
Ostatnio kumpel chciał zagadać do ładnej laski na ulicy, ale powaliłem na ziemię skurwysyna i zadzwoniłem na policję. Nie będzie mi nikt w moim społeczeństwie zapraszał kobiet na kawę, jak jakiś gwałciciel.
Domyślam się, że Twój kumpel ubrany był koszulę hokejową, miał baseballową czapkę i nosił ze sobą zestaw do grillowania? Chociaż z drugiej strony też głupie pytania zadaję, wszak każdy mężczyzna tak wygląda. Ale pochwalam Twoją obywatelską postawę i następnym razem postawię Ci mleko sojowe w nagrodę. 8)
hp_gof pisze:
ndz sty 27, 2019 17:04 pm
Kumpel Cię nie pozwał za molestowanie i napaść fizyczną? :P
Przecież faceta nie można molestować, a co dopiero napaść. jakieś staroświeckie poglądy tu wygłaszasz. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Harvey Weinstein

#459 Post autor: hp_gof » ndz sty 27, 2019 20:17 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 27, 2019 20:08 pm
Przecież faceta nie można molestować, a co dopiero napaść. jakieś staroświeckie poglądy tu wygłaszasz. :P :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#460 Post autor: Koper » ndz sty 27, 2019 21:06 pm

Wojteł pisze:
ndz sty 27, 2019 16:46 pm
Ostatnio kumpel chciał zagadać do ładnej laski na ulicy, ale powaliłem na ziemię skurwysyna i zadzwoniłem na policję. Nie będzie mi nikt w moim społeczeństwie zapraszał kobiet na kawę, jak jakiś gwałciciel.
Brawo Panie Januszu!!!

eee... znaczy Wojciechu.

Swoją drogą skoro Ju-es-ej promuje zakaz podrywania dziewcząt, to jaki mają plan na powstawanie relacji damsko-męskich? Panie będą wybierać panów, czy też wracamy do starych, dobrych, aranżowanych małżeństw?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#461 Post autor: Wojteł » ndz sty 27, 2019 21:29 pm

Koper poruszył ciekawy temat, który mi chodzi po głowie za każdym razem, jak napotkam w sieci artykuł na jakiś powiązany temat. Nie chce mi się wchodzić zbyt głeboko w dyskusję, zwłaszcza, że na forum lubimy czepiać się słówek i je wyolbrzymiać do nie wiadomo jakiej rangi, ale:

-metoo przynosi wiele rykoszetowych skutków, np. pracodawcy teraz zwyczajnie nie chcą zatrudniać kobiet, bo boją się fałszywych oskarżeń, albo zwyczajnie nie chcą stwarzać niezręcznych sytuacji między pracownikami i potem się z tym wszystkim pierniczyć po sądach.
-w połączeniu z coraz częstszymi oskarżeniami o gwałt na zasadzie: uprawiałam z facetem seks po lampce wina, ale następnego dnia stwierdziłam, że mi się nie podobało, więc w sumie mogę do oskarżyć, że mnie wykorzystał, faceci coraz mniej chętnie angażują się w przelotne znajomości, ostatnio czytałem nawet artykułu o nowym trendzie, czyli nagrywaniu przed i po seksie partnerki, z prośbą o potwierdzenie, że zbliżenie jest za jej zgodą
-powszechnie wiadomo, że kobiety nie zagadują do facetów, bo nie, bo się wstydzą, bo nie wypada, bo to rola faceta, bo co on sobie o mnie pomyśli (no chyba, że są naprawdę zdesperowane), i ich zdaniem lepiej jest siedzieć i gapić się jak sroka w gnat przez rok, dwa, do usranej śmierci, aż chłop się domysli, że ona chce, żeby zagadał, więc jak faceci tego nie zrobią, to faktycznie mamy kłopot
-w zasadzie to też poparto pewnymi badaniami, przynajmniej na portalach społecznościowych/randkowych. Z drugiej strony można się upierać, że Tinder to nie jest adekwatny przekrój społeczeństwa i te wyniki się nie pokrywają z normalnymi międzyludzkimi interakcjami, ale skoro kobietom nawet na portalu służącym wyłącznie do randkowania i znajdowania przygodnych partnerów nie chce się przejmowac inicjatywy, to śmiem twierdzić, że w realnym życiu byłby chętnej jeszcze mniej
-w Japonii już teraz w praktyce można zaobserwować co się dzieje, gdy mężczyźni przestaną zagadywać do kobiet. Co prawda przyczyna jest zupełnie inna, ale można spekulować, że rezultat będzie takim sam w Europie i Stanach. Otóż wsród młodych ludzi w Japonii od paru lat widoczna była tendencja do coraz wyższych wymagań ze strony kobiet względem potencjalnego partnera (dobra praca, prezencja, stanowisko społeczne, zarobki itd) przy równoczesnym braku poszerzenia swoich zalet, a że w tamtejszym społeczeństwie rynek usług już dawno przekroczył te czysto seksualne, jak prostytuacja, ale rozwinął się do tego stopnia, że można bez problemu sobie odtworzyć wszystkie reakcje międzyludzkie, takie jak trzymanie za rękę, tulenie się przy oglądaniu serialu, pójśc na spacer czy na przyjęcie u rodziców za odpowiednią opłatą, młodzi mężczyźni przestali się interesować kobietami, woląc zapłacić za spacerek i seksy niż dostosowywać się do tych wymogów. Młode Japonki w odpowiedzi nie zaczęły zagadywać, tylko potępiać facetów, więc na razie mają impas, więc zaraz im się jeszcze zmniejszy przyrost naturalny, chociaż i tak był alarmująco niski, jeśli dobrze pamiętam.


Konkluzja jest taka, że jeśli społeczeństwo faktycznie powszechnie zaakceptuje takie promowane przekazy, to w efekcie chyba wyginiemy :mrgreen:

Generalnie to takie luźne przemyślenia na widok aktualnego dyskursu medialno-społecznego, do wszystkich tych punktów, poza trzecim, mógłbym dostarczyć odpowiednie badania/artykuły itd, jak mi się będzie chciało szukać. Przy czym ponownie, zanim mnie tu jeden z drugim zacznie rozliczać z każdego słówka, to uprzedzam, że to są luźne refleksje, a nie moje święte przekonania które mam zamiar publikować w najnowszym focusie, więc mi się nie będzie chciało jakoś szczególnie o tym dyskutować :P I tak, punkt trzeci był napisany w dużej mierze ironicznie.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#462 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 27, 2019 21:50 pm

Koper pisze:Swoją drogą skoro Ju-es-ej promuje zakaz podrywania dziewcząt, to jaki mają plan na powstawanie relacji damsko-męskich? Panie będą wybierać panów, czy też wracamy do starych, dobrych, aranżowanych małżeństw?
To jest dobre pytanie. I w sumie swego czasu artyści francuscy napisali w tym i wiele słynnych francuskich aktorek, że nie ma nic złego we flirtowaniu, to krucjatorzy z #metoo oskarżyli je o propagowanie molestowania seksualnego.
W każdym razie na liście rzeczy zakazanych jest np. romans w pracy. Ja mam dobrego znajomego jeszcze z czasów podstawówki i niedawno się ożenił ze swoją koleżanką z pracy. Czyli w sumie uczynił rzecz w US&A nie do pomyślenia i wręcz karalną.
Wojteł pisze:-powszechnie wiadomo, że kobiety nie zagadują do facetów, bo nie, bo się wstydzą, bo nie wypada, bo to rola faceta, bo co on sobie o mnie pomyśli (no chyba, że są naprawdę zdesperowane), i ich zdaniem lepiej jest siedzieć i gapić się jak sroka w gnat przez rok, dwa, do usranej śmierci, aż chłop się domysli, że ona chce, żeby zagadał, więc jak faceci tego nie zrobią, to faktycznie mamy kłopot
Tutaj ja mam problemy, gdyż akurat mnie mama zawsze uczyła, że jako mężczyzna to ja mam wykazywać inicjatywę. I że jeżeli dziewczyna leci i podrywa faceta, to niezbyt dobrze to o niej świadczy, znaczy tzw. "dama lekkich obyczajów". Ale teraz jak np. będę próbował złapać dziewczynę za rękę to może to podejść pod molestowanie. Widzieliście w reklamie Gillette jak ta biedna kobieta w pracy zareagowała kiedy ten facet ją dotknął za ramię. :shock: To teraz strach się bać dotknąć kobiety, czy też ją zagadać. A jak powiem jakiejś kobiecie, że "ładnie wygląda" to wtedy wyjdę, że jestem seksistą, gdyż oceniam ją po wyglądzie i traktuję jako obiekt, a nie żywą istotę. W ogóle mówienie o kobiecy wyglądzie jest też zabronione. I jakby np. jakaś moja znajoma przyszła na pogrzeb w stroju kąpielowym i powiedziałbym jej, że to nieadekwatny strój, to byłoby to nie taktowne z mojej strony. gdyż jako mężczyzna nie mam prawa oceniać ubioru kobiety, plus kobieta ma prawo ubierać tak jak jej się podoba i nic mi do tego.

Innym problemem dla mnie jest to, że to co uważałem dawniej za wyraz bycia uprzejmym, czy też dżentelmenem jest teraz postrzegane jako seksistowskie. A więc np. jak kobieta dźwiga ciężkie torby z zakupami, to ja nie mogę jej pomóc, gdyż wtedy wynikałoby, że postrzegam kobietę jako osobę słabszą. Zakazane też jest otwieranie kobietom drzwi, gdyż słyszałem jak jedna ekspertka twierdziła, że to jest seksistowskie, gdyż co to ona sama nie jest w stanie otworzyć sobie drzwi?

Ogólnie mam teraz straszny mętlik w głowie z tymi wszystkimi nowymi zasadami. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#463 Post autor: Koper » ndz sty 27, 2019 21:55 pm

Wawrzyniec pisze: W każdym razie na liście rzeczy zakazanych jest np. romans w pracy.
Zaraz, a jeśli z inicjatywy kobiety to też? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#464 Post autor: Wojteł » ndz sty 27, 2019 21:58 pm

No mi się podoba to dwójmyślenie, czyli:

-jestem kobietą i nie życzę sobie, żeby ktoś mnie podrywał, kiedy nie mam na to ochoty
-no ale czemu on do mnie nie zagadał....:/

Teraz widzę, że necie popularna jest wracająca jak bumerang gównoburza o stary i dość januszowy kawał o kluczu i kłódce, ale IMO właśnie to pokazuje obecne podwójne standardy, czyli chcemy mieć równocześnie wszystkie przywileje obu grup społecznych, ale nie przejmując żadnych niewygodnych ról społecznych, przez co tworzy się nam dysonans :P

a co do dylematu Wawrzyńca, to fajnie był poruszony w Deadpoolu, 37 sekunda:


youtu.be/E04mRYAe3T8
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Harvey Weinstein

#465 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 27, 2019 22:01 pm

Wojteł pisze:
ndz sty 27, 2019 21:29 pm
Konkluzja jest taka, że jeśli społeczeństwo faktycznie powszechnie zaakceptuje takie promowane przekazy, to w efekcie chyba wyginiemy :mrgreen:
Ale tylko biali i część żółtych. Normalni zostaną. W sumie populacja może zyskać.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ