Władca Pierścieni - wydanie blu ray

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#1 Post autor: Michał Turkowski » pt sty 29, 2016 18:26 pm

Witam !

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna (wreszcie!) trylogii LOTR na bluray. Oczywiście w grę wchodzą tylko i wyłącznie wersje reżyserskie, które dla mnie są jedynymi właściwymi wersjami tych filmów. Co do jakości to zwykłe wersje theatrical na blu były bardzo mocno krytykowane za słabą jakość obrazu - zwłaszcza Fellowship of the Ring.

Mamy wreszcie wersje reżyserskie na Blu-ray. Niestety, tutaj mamy do czynienia z kolejnym problemem.

Ta wersja -

Obrazek

Obrazek

http://www.empik.com/wladca-pierscieni- ... lsrc=aw.ds

Pozornie wszystko jest ok, pięknie to wydane, obraz jest znakomity ale... problem pojawia się w przypadku "Drużyny Pierścienia", która ma na ekranie nałożony zielony filtr, który w wielu scenach daje o sobie znać bardzo nieprzyjemnie -

Obrazek

Obrazek

Gdzieś znalazłem info że ta zieleń to niby pomysł Jacksona i Andrewa Lesnie, autora zdjęć, ale nigdy nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Pytanie więc, czy ta zieleń "ma być" i musimy się z tym pogodzić jako z "pomysłem artystycznym" Jacksona czy jest to zwyczajnie jakiś błąd wydania.

Tym bardziej że tą zieleń ma tylko Drużyna i to tylko w wersji reżyserskiej na blu. Na dvd nie ma tego problemu. Inne wydania Drużyny - wersje kinowe, puszczane w tv i na dvd nie mają tego zielonego koloru.

Co więcej znalazłem info że kolejny reprint trylogii LOTR na blu, niby tej zieleni nie ma. Więc nadal nie wiem czy to błąd ta zieleń czy celowe działanie Jacksona...

Pomoże ktoś ? :)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#2 Post autor: WhiteHussar » pt sty 29, 2016 20:23 pm

Mam to samo wydanie. Właśnie włączyłem żeby to sprawdzić :

ObrazekObrazekObrazek

Ciężko mi ocenić, ale chyba ja mam podobnie

Ale dziwne to, raz jest ujęcie gdy można stwierdzić, że taki filtr jest a zaraz w następnym ujęciu ( gdy Boromir trzyma pierścień) że nie ma takiego koloru

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#3 Post autor: Michał Turkowski » ndz sty 31, 2016 10:23 am

Czyli jednak jest ten filtr też u Ciebie...

Czytałem że masa ludzi wypytywała o to na różnych forach i portalach społecznościowych samego Jacksona o to i nigdy nie odpowiedział...

A czy ma ktoś wydanie DVD EE aby jeszcze sprawdzić ?

I zastanawia mnie jak to się ma w wersjach rozszerzonych puszczanych na różnych maratonach kinowych, czy ten filtr jest czy też nie.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#4 Post autor: lis23 » pn lut 01, 2016 13:04 pm

Ja mam inną wersję, każdy film osobno 2BD i 3 DVD, ale samych filmów jeszcze nie oglądałem, za często lecą w tv.
Posiadam te wydania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#5 Post autor: Michał Turkowski » pn lut 01, 2016 16:25 pm

lis23 pisze:Ja mam inną wersję, każdy film osobno 2BD i 3 DVD, ale samych filmów jeszcze nie oglądałem, za często lecą w tv.
Posiadam te wydania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A czy mógłbyś Lisie zerknąć jak to u Ciebie wygląda z tą kolorystyką w Drużynie ? Będę bardzo wdzięczny za informacje i pomoc :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#6 Post autor: lis23 » pn lut 01, 2016 16:42 pm

Michał Turkowski pisze:
A czy mógłbyś Lisie zerknąć jak to u Ciebie wygląda z tą kolorystyką w Drużynie ? Będę bardzo wdzięczny za informacje i pomoc :)
Właśnie sprawdzam. Film odpalony na PS3 a w tv zastosowany tryb " film ". Obraz w tej scenie przeprawy przez Góry Mgliste jest bardziej niebieski, nie ma tyle zieleni, choć jest ziarno, które mnie osobiście bardziej wkurza ;) Ziarno jest tutaj straszne i ciągle się rusza. Na Twojej fotce go nie widać, może to kwestia odtwarzacza, tzn, konsoli. Zaraz sprawdzę na PS4. Na PS4 ziarna mniej ale nadal mocno rzuca się w oczy, masakra. Pół biedy gdyby ono było ale najgorsze jest to, że jest ono ruchome, a film wcale nie jest taki stary. Podobnie jest w przypadku " Braveheart ' czy " Królestwa Niebieskiego ". Nie miałem jeszcze okazji porównywać ze stacjonarnym odtwarzaczem BD. Czy u Ciebie ziarno też jest tak duże i " rusza się "/ W tej scenie w górach jest ono szczególnie widoczne, gdy kamera pokazuje Aragorna na tle nieba i gór.
Sam obraz wygląda m.w. tak:

Obrazek

Jeszcze odnośnie ziarna:

http://caps-a-holic.com/c.php?go=1&d1=3 ... #vergleich

osobiście bardziej podoba mi się wersja wyczyszczona z ziarna, ale mogłoby ono jeszcze być, gdyby się nie ruszało.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#7 Post autor: Gieferg » pt lis 04, 2016 15:34 pm

Ten wyczyszczony z ziarna Predator z linka powyżej to przykład najbardziej skopanego wydania Blu-ray, jakie w życiu widziałem. A ziarno MA SIĘ RUSZAĆ. Jak się nie rusza, to znak, że coś jest z obrazem nie tak.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#8 Post autor: lis23 » sob lis 05, 2016 14:46 pm

Mi się zawsze wydawało, że ziarno ma być widoczne, ale na statycznym zdjęciu. W takim "Braveheart" to jednak to ruszające się niebo denerwuje ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#9 Post autor: Gieferg » ndz lis 06, 2016 11:04 am

No to ci się tylko wydawało.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#10 Post autor: Jedi-Master » wt maja 15, 2018 16:28 pm

Jakie wydanie rozszerzonego Władcy Pierścieni najlepsze ?

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Władca Pierścieni - wydanie blu ray

#11 Post autor: Gieferg » wt maja 15, 2018 18:19 pm

Jak potrzebujesz dodatków kupujesz albo zbiorcze albo osobno 5-płytówki. Jak nie potrzebujesz, kupujesz dwupłytówki. Płyty z filmem są zawsze te same.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ