Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#421 Post autor: lis23 » śr wrz 30, 2020 14:04 pm

"Władca Pierścieni" i "Hobbit" w grudniu na 4K UHDBD, ciekawe, ile sobie za to zażyczą?:

https://filmozercy.com/wpis/trylogie-wl ... -na-4k-uhd
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#422 Post autor: Adam » czw paź 08, 2020 16:43 pm

To akurat mnie nie interesuje, bo wiadomo, że zażyczą sobie dużo :P
Interesuje mnie, czy znów skończy się na marketingowym pierdzeniu jak ze Star Warsami i zrobią tylko upscaling, czy rzeczywiście będzie pełna rekonstrukcja jak z Bondami czy starym Spartacusem.
Niby prasówka mówi o pełnej, w tym o nowych efektach pod 4K zrobionych specjalnie na zamówienia, ale ja już wiele prasówek w życiu czytałem, a potem było co innego :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#423 Post autor: WhiteHussar » czw paź 08, 2020 16:47 pm

Amazonie USA:
Ich ceny w amerykańskich dolarach przedstawiają się następująco:

Trylogia “Władca Pierścieni” 4K UHD Blu-ray wydanie standardowe – 90 dolarów (ok. 340 zł)

Trylogia “Władca Pierścieni” 4K UHD Blu-ray wydanie kolekcjonerskie – 140 dolarów (ok. 530 zł)

Trylogia “Hobbit” 4K UHD Blu-ray wydanie standardowe – 90 dolarów (ok. 340 zł)


Ponoć wydania z UK mają PL napisy


Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#424 Post autor: lis23 » pt paź 09, 2020 11:58 am

Jeśli już to czekam na to wydanie:

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#425 Post autor: lis23 » ndz paź 11, 2020 19:23 pm

Adam pisze:
czw paź 08, 2020 16:43 pm
To akurat mnie nie interesuje, bo wiadomo, że zażyczą sobie dużo :P
Interesuje mnie, czy znów skończy się na marketingowym pierdzeniu jak ze Star Warsami i zrobią tylko upscaling, czy rzeczywiście będzie pełna rekonstrukcja jak z Bondami czy starym Spartacusem.
Niby prasówka mówi o pełnej, w tym o nowych efektach pod 4K zrobionych specjalnie na zamówienia, ale ja już wiele prasówek w życiu czytałem, a potem było co innego :P

Dla trylogii „Władcy Pierścieni” nowy remaster oznacza nowe skany 4K z oryginalnego negatywu i oryginalnych materiałów VFX. W przypadku „Hobbita” twórcy korzystali z materiału źródłowego nagranego cyfrowo w 5K. Dodajmy także, że filmy składające się na trylogię „Hobbita” nie doczekają się na 4K UHD wersji w 48 klatach na sekundę, która wyświetlana była w kinach.

https://filmozercy.com/wpis/co-nowego-n ... nci-i-inni
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2983
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#426 Post autor: qnebra » ndz paź 11, 2020 20:21 pm

Skany owszem, oryginalnych negatywów wykonane w 4K. Zaś z efektami to widocznie Weta Digital usiadła i wykonała część z nich od nowa jeżeli wierzyć zapowiedzi, bo one na pewno były wykonywane w niższej rozdzielczości niż 4K i wyglądałyby one po zwykłym "disnejowskim" upscallingu ciut źle.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#427 Post autor: lis23 » ndz paź 11, 2020 22:43 pm

Ja jestem ciekaw, czy dadzą w końcu sceny niewykorzystane? Filmożercy podawali, że będą jeszcze dwa wydania w przyszłym roku, latem i na 20 sto lecie "Drużyny Pierścienia", tylko po co aż trzy wersje?
W grudniu na rynku pojawią się trylogie zawierające kinowe i rozszerzone wersje, ale Warner Bros. ujawniło od razu, że planuje także wydanie bardziej rozbudowanych edycji w przyszłym roku. Edycja Ultimate Collectors 'Edition 4K UHD zawierająca kinowe i rozszerzone wersje wszystkich sześciu filmów wraz z dodatkami z poprzednich edycji i co istotne, nowymi materiałami, a także zremasterowanymi wersjami na Blu-ray zadebiutuje latem 2021 roku. Kilka miesięcy później, jesienią przyszłego roku z okazji 20. rocznicy premiery filmu „Drużyna Pierścienia” do sklepów trafi z kolei jubileuszowe wydanie z trylogią „Władcy Pierścieni”, w którym zremasterowana trylogia trafi na Blu-ray w kinowych i rozszerzonych wersjach.
https://filmozercy.com/wpis/trylogie-wl ... -preordery
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#428 Post autor: Adam » pn paź 12, 2020 15:09 pm

po to żeby wyciągać kasę, dlatego poczeka się na finalne, do tego te najbardziej wypasione.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#429 Post autor: lis23 » pt lis 20, 2020 21:16 pm

Sprawdzam, czy są już jakieś recki i opisy zawartości tych wydań 4K obu trylogii ale jeszcze cicho. Póściłem sobie 'Drużynę Pierścienia" z BD na odtwarzaczu UHDBD i choć widać, że film ma już na karku te prawie dwadzieścia lat, to z upscalingiem do 4K nadal wygląda to dosyć dobrze, a przecież pierwsza część miała na BD najsłabszą jakość. Jestem ciekaw, ile natywna rozdzielczość 2160p i HDR poprawią obraz w tych filmach i czy w ogóle?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#430 Post autor: swordfish » ndz lis 22, 2020 00:57 am

Adam pisze:
pn paź 12, 2020 15:09 pm
po to żeby wyciągać kasę, dlatego poczeka się na finalne, do tego te najbardziej wypasione.
Peter Jackson tak jak Ridley Scott w "Blade Runner" czy Coppola w "Apocalypse Now" i w "Godfather III" może wielokrotnie przemontowywać, dodawać sceny, robić dokrętki (sic!) i wypuszczać kolejne Director's Cut czy Ultimate Version. Potem tłumaczyć się, że wytwórnia nie chciała dopuścić jego pomysłu i za bardzo ingerowała w jego materiał. On teraz jak bohater niesie Św. Gralla dla fanów Trylogii i daje im dodatkowe 3 minuty nigdy wcześniej nie prezentowane. Po kilku latach kolejne dwie minuty, potem nagle wyczaruje nowe 10 minut itd.
Teraz w 4K, potem w 8K, w 16K ...

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#431 Post autor: Gieferg » ndz lis 22, 2020 17:55 pm

Może, ale jakos tego nie robi. Zaraz po premierze wersji kinowych wszystkich sześciu filmów wychodziły tylko Extended, które były niejako z góry zapowiedziane i każdy wiedział, że będą. Od tamtej pory nie doszły żadne sceny wycięte więc nie wiem do czego pijesz.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#432 Post autor: lis23 » ndz lis 22, 2020 19:18 pm

Trochę szkoda, że nie doszły bo w sieci jest opis wyciętych scen z trylogii i mogliby je dodać chociaż w dodatkach.
Niepokój może budzić fakt, że teraz wychodzi jedna wersja 4K, potem na wakacje druga w jesienią kolejna z okazji 20 lecia filmu ...
16K już nie będzie, 8K to maks dla filmu, zwłaszcza starego, chyba wszystkie filmy nagrane na taśmie można odtwarzać max w 8K.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#433 Post autor: Adam » śr gru 02, 2020 21:47 pm

Są już pierwsze obszerne recenzje 4K LOTRa na najwazniejszych portalach - tym razem nie było oszustwa jak w Disneyu i Lucasfilmie. świetna, prawdziwa restoracja, świetny obraz i prawdziwe 4k, poprawione efekty na dzisiejszą technikę (bez zmieniania/wycinania/dodawania scen). teraz tylko czekać ponad pół roku na tą bardziej wypasioną edycje 8)

dokument o restoracji:


youtu.be/yn21u6j6Ywc
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#434 Post autor: lis23 » czw gru 03, 2020 14:29 pm

No właśnie - ja zamówiłem to wydanie ale boli, że brak jest dodatków ... Teraz ciekawe, które wydanie będzie kompletne? To letnie czy jesienne? Jakie będą dodatki? Jeśli te same co wcześniej to kij z nimi, mam w wersji rozszerzonej DVD i Blu-Ray ( niestety, dodatki też na DVD ), jeśli będzie coś nowego, niewykorzystane sceny i przeniosą to na 4K lub chociaż na BD to będzie warte zakupu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#435 Post autor: Adam » czw gru 03, 2020 14:57 pm

zakup wg mnie teraz to frajerstwo.

Lato 2021 - Ultimate Collectors Edition - wszystkie 6 filmów w jednym paku i nowe bonusy.

Tylko tyle podali oficjalnie. Więc pewnie lipiec/sierpień. Owszem, nie piszą jeszcze jakie dodatki, ale na pewno będzie coś nowego w stosunku do aktualnych wydań - chocby jakiś dokument o restoracji itp - no i na pewno pudełko będzie wypasione, bo to jednak będzie obszerny pakunek no i napis Collectors zowowiązuje :)

Jackson mówi wyżej w tym filmiku że nie będzie zmian filmów, więc jeśli będą usunięte sceny, to tylko w dodatkach. W wydanych teraz nie ma zmian. To nie Lucas i Stara Trylogia :P Tak czy siak, zawsze lepiej kupic bardziej wypasione wydanie. To teraz, to przecież tylko golasy.

No ale Lisu, Warner liczy na takich konsumentów jak Ty, którzy zamówili teraz, a potem znów wydadza kasę na kolekcjonerke :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ