Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#511 Post autor: Mystery » wt sty 10, 2023 13:37 pm

Najwidoczniej ktoś kupuje jak wydają.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#512 Post autor: Adam » wt sty 10, 2023 13:42 pm

lis23 pisze:
ndz sie 28, 2022 23:03 pm
Mogliby tutaj dać wersję reżyserską filmu.
przecież jest, jak byk podane że w tym wydaniu będą obie wersje i obie po restoracji.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#513 Post autor: lis23 » śr sty 11, 2023 09:36 am

Ja, wszystkich płyt DVD pozbyłem się na przełomie 2013 / 2014 roku i mam już tylko Blu-Ray i 4K UHDBD a w takim Empiku nadal kupisz tylko DVD.
W kwestii Disneya: "Raya i Ostatni Smok", "Nasze Magiczne Encanto" i teraz "Dziwny Świat" w Polsce to tylko DVD, z Pixara "Co w Duszy Gra", "Luca", "To Nie Wypanda" to też tylko DVD, ostatni film Pixara wydany na BD to "Naprzód" a z Disneya, chyba "Kraina Lodu II".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#514 Post autor: lis23 » wt maja 23, 2023 18:16 pm

"Avatar Istota Wody" od piątego lipca w Polsce, niestety, tylko wydanie DVD i Blu-Ray, brak wydania 4K.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#515 Post autor: Adam » śr maja 24, 2023 16:01 pm

wytwórnie filmowe się wreszcie skapnęły, że po co płacić za produkcję fizycznych nośników, skoro wytwórnie fonograficzne dawno nie robią CD a zarabiają i tak znacznie więcej na streamingu zerowymi kosztami produkcji, poza opłatą za serwer.

więc wersje 4K będą na platformach do oglądania za abo.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#516 Post autor: lis23 » śr maja 24, 2023 17:49 pm

Wersja 4K jest w innych krajach, nie ma w Polsce bo od samego początku Disney nie wydaje swoich filmów na płytach UHDBD w Europie Wschodniej, trzeba kupować przez Amazon i bez polskich napisów.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#517 Post autor: lis23 » pn lip 31, 2023 11:38 am

Disney rezygnuje z fizycznych nośników DVD, Blu-Ray i 4K UHDBD w Australii:

https://www.ppe.pl/news/323983/disney-k ... miere.html

Obawiam się, że niedługo może się to przenieść na inne regiony i dołączą też inni dystrybutorzy ... Sam już dawno nie kupiłem żadnej nowości, skoro opłacam aż siedem serwisów VOD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#518 Post autor: Adam » śr sie 02, 2023 14:22 pm

tak będzie, chyba że nastąpi załamanie streamingu, po strajku SAG.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#519 Post autor: Krzysiek » sob sie 05, 2023 20:13 pm

lis23 pisze:
śr sty 11, 2023 09:36 am
Ja, wszystkich płyt DVD pozbyłem się na przełomie 2013 / 2014 roku i mam już tylko Blu-Ray i 4K UHDBD a w takim Empiku nadal kupisz tylko DVD.
W kwestii Disneya: "Raya i Ostatni Smok", "Nasze Magiczne Encanto" i teraz "Dziwny Świat" w Polsce to tylko DVD, z Pixara "Co w Duszy Gra", "Luca", "To Nie Wypanda" to też tylko DVD, ostatni film Pixara wydany na BD to "Naprzód" a z Disneya, chyba "Kraina Lodu II".
Gratuluje :-) U mnie nadal jest przewaga DVD ale przy ponad 800 tytułach DVD trudno by wszystko było wymienić na Blu....
Natomiast trochę w innym kontekście powyższego, wcale się nie dziwię... Jak widzę podejście rodziców do tego, iż nawet małe dzieci, które nie rozumieją jeszcze co trzymają w rączkach, maja przyzwolenie na wręcz zabawę tymi płytami to cóż... Płyty które mają w bibliotece miesiąc od zakupu są uświnione a czasem mocno porysowane a rodzic nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności.... Jaka kultura takie i podejście wytwórni do rynku. Ale też dużo filmów dla "dorosłych" które z chęcią bym widział w swojej kolekcji Blu miało swoje zapowiedzi a ledwie ukazało sie na DVD. Niestety to już wina ludzi siedzących (pierdzących w stołki) w polskich oddziałach wytwórni oraz samych dystrybutorów. Dzieci czasem też widzą różnicę w jakości obrazu a nie każde dziecko w Polsce swobodnie posługuje się innym językiem niż ojczysty.
lis23 pisze:
pn lip 31, 2023 11:38 am
Disney rezygnuje z fizycznych nośników DVD, Blu-Ray i 4K UHDBD w Australii:
https://www.ppe.pl/news/323983/disney-k ... miere.html
Obawiam się, że niedługo może się to przenieść na inne regiony i dołączą też inni dystrybutorzy ... Sam już dawno nie kupiłem żadnej nowości, skoro opłacam aż siedem serwisów VOD.
Australijczycy są zasadniczo angielskojęzyczni więc nigdy nie rozumiałem wydawania oddzielnie na każdy z takich rynków tych samych tytułów... Ale powoli trzeba kupować co wychodzi by później nie było "po ptokach"...
Jednak w Polsce (patrząc na co dzień) mało komu zależy na dobrej jakości a króluje oglądanie filmów nawet na telefonach. Ale jednocześnie ci sami ludzie chwalą się jakie to w domu nie wiszą telewizory :lol:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#520 Post autor: lis23 » ndz sie 06, 2023 13:42 pm

Mi udało się pozbyć wszystkich płyt DVD ok. 2013 roku i pozamieniać co się da na BD, 4K, teraz, gdy opłacam aż siedem serwisów VOD to mało co kupuje na płytach, ostatnio to był nowy Batman na 4K bo była promocja 3 za 2.
Telewizor mam jeszcze ok ale odtwarzacz 4K to pierwszy tego typu sprzęt na rynku + je też najwięcej oglądam na tablecie w pracy i tylko filmy i seriale w 4K i z HDR oglądam w domu na tv ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#521 Post autor: Adam » śr gru 06, 2023 14:57 pm

Wszystkie filmy Universala nie będą od nowego roku wydawane w PL w żadnej fizycznej formie, a w oświadczeniu jest też dodatkowo zaznaczone, że inny dystrybutor tego biznesu nie przejmie.
Czyli to była decyzja centrali Universala, że dajemy se całkowicie z Polską spokój.

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#522 Post autor: dougan » śr gru 06, 2023 20:12 pm

Hmm, czyli jak Nolan będzie dalej kręcił filmy dla Universala a nie takiego WB to możemy się pożegnać z jego wydaniami w Polsce :D
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#523 Post autor: Adam » czw gru 07, 2023 09:02 am

ze wszystkimi filmami i serialami Universala możemy się już pożegnać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#524 Post autor: Pawel P. » czw gru 07, 2023 12:40 pm

Słabe. I źle wróży naszemy rynkowi, być może u nas za mało płyt się sprzedaje i inni zrobią podobnie.

Pytanie, czy to oznacza, że szybko znikną z rynku także wcześniej wydane tytuły, na zasadzie "a co będziemy dotłaczać".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#525 Post autor: Adam » czw gru 07, 2023 13:28 pm

Tak.

Od 1 stycznia nie ma produkcji na Polskę, więc jak stock zejdzie, to koniec.
Nic zaskakującego - kolejne kraje są odcinane, po Australii i bodaj Meksyku.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ