Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#481 Post autor: Adam » pn paź 11, 2021 15:45 pm

lis23 pisze:
pn cze 28, 2021 17:31 pm
Czy to wydanie "Tańczącego z Wilkami" to jest to dłuższe wydanie?:

Obrazek

W USA każde wydanie BD ma 234 minuty, moje polskie ma tylko 181 minut a na tych z Amazon.uk nie podają czasu ale po wpisaniu extanded wychodzi to, co wkleiłem powyżej.
Musisz mieć dokładny czas podany, po okładce nie ma pewności. Były 2 wersje poza kinową, rozszerzona (ok 180 min) oraz jeszcze dłuższa i najlepsza reżyserska (ok 235 min)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#482 Post autor: Adam » pn sty 17, 2022 11:16 am

Jeśli ktoś zamierza kupować nowego PC i mieć linię procków Intel + Win11, to lepiej niech tego nie robi, bo już nie odtworzy płyt BR/BR4K

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,28 ... =BoxOpLink
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#483 Post autor: lis23 » pn sty 17, 2022 11:51 am

Nie mam tego problemu bo już nie mam napędu optycznego w PC, filmy oglądam na odtwarzaczu 4K UHDBD ;)
Kiedyś ( 12 lat temu ) kupiłem napęd BD do PC żeby móc oglądać filmy BD na monitorze ale wtedy potrzebny był płatny program, chyba PowerDVD, więc kupiłem PS3 ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#484 Post autor: Adam » pn sty 17, 2022 14:56 pm

Problem taki, że nie trzeba było wydawać grubej kasy bez sensu na całkowicie zbędny osobny odtwarzacz, skoro można było oglądać na kompie. Tak ja zrobiłem, mam podłączony PC na stałe do dużego tv i z niego odtwarzam płyty BR.
Teraz to już na pewno nigdy nie przejdę na Win11 w sytuacji gdybym kiedyś zmienił bebechy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#485 Post autor: Krzysiek » pn sty 17, 2022 20:45 pm

lis23 pisze:
pn sty 17, 2022 11:51 am
Kiedyś ( 12 lat temu ) kupiłem napęd BD do PC żeby móc oglądać filmy BD na monitorze ale wtedy potrzebny był płatny program, chyba PowerDVD, więc kupiłem PS3 ;)
Jaja sobie chyba robisz... Co wychodzi nowy PowerDVD to mam go za darmo w pełnej wersji. Trzeba tylko poszukać. Za cenę PS3 miałbyś kilka rewelacyjnych programów nawet oryginalnych z licencją itp. itd.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#486 Post autor: lis23 » wt sty 18, 2022 12:29 pm

Wiesz, nie miałem wtedy dużego doświadczenia z PC, pamiętam, że przez ok. miesiąc szukałem rozwiązania i nie mogłem znaleźć programu, który odtwarzał oryginalne płyty Blu Ray na PC, miałem samo menu albo tylko logo wytwórni, itp. Power DVD był chyba dodawany do zakupu nagrywarek ale już nie pamiętam jak to było w 2010 roku. Z perspektywy czasu nie żałuje, ograłem sześć gier z serii God of War, trylogię Uncharted, The Last Of Us, Castelvania Lord of Shadows i wiele innych gier, wtedy nie miałem jeszcze telewizora FHD tylko monitor z funkcją tv, więc przez prawie cztery lata grałem i oglądałem filmy na konsoli podpiętej do monitora.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#487 Post autor: Krzysiek » wt sty 18, 2022 16:41 pm

Konsolowcy zawsze mają jakąś wymówkę by ją kupić ;-) A tak serio to zadajesz zawsze multum pytań a jakoś nie odnotowałem byś kiedyś zapytał się o jakikolwiek (nawet darmowy a takich było również sporo) programowy odtwarzacz DVD czy Blu-Ray na PCta... Poza tym jak mogłeś dodatkowo do komputera dokupować napęd? Nawet 30 lat temu w dobie Optimusów już dało się samodzielnie konfigurować dla siebie puszkę pod własne potrzeby. Po co kupować skrzynkę z podzespołami o których dowiadywałeś się (co właściwie kupiłeś) dopiero jeśli zrywając plombę gwarancyjną zajrzałeś do środka? Owszem, później można było dokupić nagrywarkę CD, których ceny za tzw. "4" były w granicach 1000-1200zł. I takie rozchodziły się szybko... Następne nagrywarki DVD również nie były tanie. Jak składałeś komputer to ew, mogłeś nie kupować stacji dyskietek ale napęd jakikolwiek powinien być priorytetem już na początku listy zakupów i dobrany z wyprzedzeniem właśnie pod format Blu-Ray

Wracając natomiast do artykułu podanego przez Adama, mam nadzieję (w sumie mi to zwisa ale tak ogólnie) iż Intel tym strzeli sobie w kolano. Natomiast AMD nie pójdzie tym szlakiem i utrzyma rolę lidera procesorów. Do walki o to pole mogą również wkroczyć (zasadniczo tylko jedna firma już się liczy) producenci kart graficznych i w ich oprogramowaniu bądź układach graficznych zaimplementować możliwość oglądania filmów z płyt. Chyba, że lobby dąży do całkowitej blokady jakiejkolwiek możliwości zrobienia sobie kopii z fizycznego nośnika (płyt), ale w tym momencie również spadnie ich sprzedaż, co daje odwrotny skutek. Z pamięci czy dysków lub sieci łatwiej się coś kopiuje.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#488 Post autor: lis23 » wt sty 18, 2022 16:45 pm

Krzysiek, znalazłem coś takiego:

https://www.filmmusic.pl/forum/viewtopi ... =14&t=1519

czyli jednak pytałem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#489 Post autor: Krzysiek » wt sty 18, 2022 18:54 pm

No i Bladu Tobie odpowiedział na samym spodzie... Poza tym jeśli coś instalowałeś to trzeba wiedzieć jak to robić (co z czym i pod jaką Windę) i nie wszystko jak leci... Bo wtedy jakakolwiek pomoc jest na zasadzie "gdzie wkłada pani tę płytę". Miałem różne "playery" do filmów ale odkąd PowerDVD zaczął wypuszczać w pełni profesjonalne softwarowe szukałem w sieci tak jak i inni - po co kupować? Zacząłeś wtedy drążyć temat i pytałeś, kiedy już praktycznie zajechałeś system zbędnym oprogramowaniem. Natomiast masa ludzi nadal nie potrzebuje stacjonarnego odtwarzacza (jakiegokolwiek formatu) bo woli komputer lub laptopa z napędem. Ew. konsolę, ale po co wtedy komputer?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#490 Post autor: lis23 » wt sty 18, 2022 19:59 pm

Ja zawsze miałem odtwarzacz stacjonarny, przynajmniej w czasach VHS i DVD, w czasach BD nie miałem tv FHD, więc wtedy właśnie używałem monitora i chciałem oglądać filmy na PC ( komputer i tak miałem do grania, itp. ) a że wymieniłem wtedy monitor na FHD wziąłem przy okazji napęd BD. Ostatecznie napęd był praktycznie nieużywany, bo filmy oglądałem na PS3, PS4 a potem już na odtwarzaczu 4K UHDBD.
Monitor jednak to nie tv i nie ma tylu ustawień i funkcji co telewizor dobrej klasy, np. są monitory 2150p ale już HDR jest znacznie gorszy niż na tv ( oczywiście w tych tańszych modelach ), mój LG 1440p ma tylko HDR 100 a tv Sony potrafi dobić to ponad tysiąca nitów czy też candeli.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#491 Post autor: lis23 » śr sty 26, 2022 16:03 pm

Filmostrada wycofuje się z fizycznych wydań filmów DVD, Blu-Ray i 4K UHDBD - filmy Universalu przejmuje Galapagos, filmy Paramount Pictures prawdopodobnie znikają z polskiego rynku, taki "Paw Patrol: The Movie" pojawi się od razu na HBO GO/MAX i to pomimo premiery SkyShowtime.

https://filmozercy.com/wpis/streaming-z ... y-i-4k-uhd
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#492 Post autor: swordfish » ndz sty 30, 2022 21:29 pm

W iTunes można kupować filmy w chmurze na własność. O ile gorszy jest film UHD z iTunes od płyty BR? Czy da się zauważyć różnicę na telewizorze 55 cali?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#493 Post autor: Adam » pt lut 04, 2022 20:49 pm

UHD i 55 cali się wyklucza. To tak jakby kupić Ferrari i jeździć nim tylko 20km/h. nie ma żadnego sensu oglądanie UHD na tv < ~ 65/70 cali. nie widać żadnej różnicy między HD i UHD na takim małym tv. jak ktos inwestuje w płyty UHD na takim małym tv to po prostu wyrzuca hajs w błoto.

I tak, cyfrowe UHD z itunes jest słabsze choćby dlatego, że na płytach BluRay dźwięk jest lepszy, a iTunesowe z reguły - ale też nie zawsze - mają obraz identyczny, tak prawda, ale audio jest skompresowane/obcięte np do surrounda - nie ma DTS/Atmosa itp. Zresztą wystarczy zobaczyć ile zajmują pliki cyfrowe, a ile więcej zajmuje film na płycie BR.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#494 Post autor: lis23 » sob lut 05, 2022 12:15 pm

Adam, na skalowanych płytach Blu-Ray widać chyba kompresję, takie kwadraciki, poza tym różnica jest i nazywa się HDR - filmy UHDBD mają albo HDR10 albo Dolby Vision.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#495 Post autor: Adam » sob lut 05, 2022 12:36 pm

nic nie widać, za mały tv, na 55" nieważne czy odpalisz zwykły BR czy BR 4K.
wiem bo mam taki tv i specjalnie pożyczyłem odtwarzacz 4k od kumpla na testy
on ma 75" i na takim dopiero różnice widać.

dlatego jestem bogatszy o wiele tysięcy złotych, których nie wyrzuciłem w błoto na odtwarzacz 4K i cholernie drogie u nas filmy 4k.
niestety nie mam warunków na większy tv w chwili obecnej, ale kiedys po remoncie w drugim pokoju pierwsze co zrobię to wjedzie gigantyczny tv nawet kosztem mebli w kuchni :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ