Studio Ghibli

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Studio Ghibli

#61 Post autor: qnebra » ndz mar 14, 2021 15:34 pm

Radek pisze:
ndz mar 14, 2021 14:17 pm
lis23 pisze:
ndz mar 14, 2021 12:43 pm
Co to ostatnio za moda, robić Anime w CGI? Nawet te wyglądające na 2D robi się w CGI ( "Beastars" ), czy to nie są wyższe koszta i więcej pracy? Na sezon trzeba czekać ok. piętnaście miesięcy.
Nie wiem, nie znam się. Myślę, że jak coś robisz w CGI to właśnie żeby było łatwiej. A może po prosty wybór artystyczny twórców?
Nom, paradoksalnie tak. Tu wygląda mi na to, że spory problem był z decyzjami artystycznymi, nie techniką jako taką. Ten film wygląda sterylnie, kompletne przeciwieństwo Ghibli w 2D, tak jakby to była jakaś tania animacja z BBC CBeebies.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Studio Ghibli

#62 Post autor: lis23 » ndz mar 14, 2021 15:44 pm

Teoretycznie animację 2D teraz i tak robi się na komputerach, tabletach graficznych, bez wycinanek, folii, teł, itp. to po co to jeszcze robić w CGI?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Studio Ghibli

#63 Post autor: Radek » ndz mar 14, 2021 18:47 pm

qnebra pisze:
ndz mar 14, 2021 15:34 pm
Radek pisze:
ndz mar 14, 2021 14:17 pm
lis23 pisze:
ndz mar 14, 2021 12:43 pm
Co to ostatnio za moda, robić Anime w CGI? Nawet te wyglądające na 2D robi się w CGI ( "Beastars" ), czy to nie są wyższe koszta i więcej pracy? Na sezon trzeba czekać ok. piętnaście miesięcy.
Nie wiem, nie znam się. Myślę, że jak coś robisz w CGI to właśnie żeby było łatwiej. A może po prosty wybór artystyczny twórców?
Nom, paradoksalnie tak. Tu wygląda mi na to, że spory problem był z decyzjami artystycznymi, nie techniką jako taką. Ten film wygląda sterylnie, kompletne przeciwieństwo Ghibli w 2D, tak jakby to była jakaś tania animacja z BBC CBeebies.
Możliwe też, że syn Miyazakiego dostał jakąś małą część pracowników, bo reszta ekipy pracuje nad filmem Miyazakiego. I woleli zrobić coś mniej wymagającego animacyjnie, niż robić film 10 lat :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Studio Ghibli

#64 Post autor: lis23 » ndz mar 14, 2021 18:56 pm

Bardziej mi chodziło o Anime seriale na Netflix, itp. gdzie obecnie idzie się w CGI, które ma imitować animację 2D - ba! nawet "101 Damlatian Street" na zamówienie Disneya robi się w CGI, które imituje klasyczną animację 2D - nie wiem, czy jest aż tak duża różnica w technice animacji, skoro animację D2 i tak robi się obecnie komputerowo? W ten sposób animacja klasyczna zaczyna zanikać nawet w tv czy streamingu, skoro nawet Glen Keane zrobił animację CGI, a to przedstawiciel tego konserwatywnego Disneya, przywiązanego do tradycji i do ręcznej animacji.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Studio Ghibli

#65 Post autor: qnebra » ndz mar 14, 2021 20:47 pm

Podobno na początku prac tylko młody Miyazaki miał jakiekolwiek pojęcie o robieniu i animowaniu CGI w całym Ghibli, a pewnie nie chciano outsourcować projektu do innego studia.

ODPOWIEDZ