Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1831 Post autor: Mystery » ndz lip 30, 2023 09:00 am

Serial o Lando jednak powstaje, a przyszykowuje go sam Glover.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1832 Post autor: lis23 » pn lip 31, 2023 14:00 pm

Kolejne wspominki o pomysłach Lucasa na trzecią trylogię SW:
George Lucas miał swój pomysł na trylogię „Star Wars”

Po tym jak twórca gwiezdnej sagi – za cenę sięgającą czterech miliardów dolarów – przekazał prawa do swojego dzieła w ręce Disneya, zarys na następne filmy, pozostawiony przez Lucasa, został w przeważającej części odsunięty. Nowi twórcy – szefowa Lucasfilmu Kathleen Kennedy oraz scenarzyści „Przebudzenia Mocy”, J.J. Abrams i Lawrence Kasdan – opowiedzieli osadzoną na trzy dekady po „Powrocie Jedi” historię początkującej adeptki Mocy, która na wzór Luke'a Skywalkera odkrywa swoją ścieżkę w galaktyce. Historia Rey rozwijała się na tle nowego konfliktu: Rebelię zastąpił Ruch Oporu, zaś na fundamencie Imperium wyrósł Najwyższy Porządek. Trzy kontynuacje oryginalnej trylogii Lucasa spotkały się ze spolaryzowanym odbiorem ze strony widzów: wychwalano wybrane elementy każdej z produkcji, w tym intrygujące decyzje reżyserskie Abramsa i Riana Johnsona oraz centralne aktorskie kreacje, ale i wytykano niespójny kierunek trylogii, powtórzenia z poprzednich filmów i mocno naciągane decyzje fabularne.

Mając w perspektywie doświadczenie sequelowej trylogii, trudno nie zastanawiać się, jak widowiska mogłyby rysować się, gdyby podążono jednak za oryginalnym planem George'a Lucasa. Podpowiedzi warto poszukać w wydanym kilka lat temu opracowaniu „The Star Wars Archives. 1999-2005” poświęconemu prequelowym filmom w reżyserii Lucasa: „Mrocznemu widmu”, „Atakowi klonów” i „Zemście Sithów”. Twórca „Gwiezdnych wojen” wskazał w jednym z podrozdziałów tamtej publikacji, z jakim zamysłem wiązała się ewentualna kontynuacja.

Zbuntowani szturmowcy i zagrożenie na skraju galaktyki

„Po tym jak Rebelianci osiągnęli swoje zwycięstwo, w mojej wersji trzeciej trylogii nie było już [Imperium]. Chciałem, by wyglądało to tak, że pierwsza trylogia opowiada o ojcu, druga o synu, zaś trzecia o córce i wnukach” – wyjawił Lucas.

Twórca oryginalnych „Gwiezdnych wojen” wskazał następnie na pomysł, który odnalazł odwzorowanie w filmach Disneya. „Epizody VII-IX inspirowałyby się wojną w Iraku. Szturmowcy odmówiliby uznania nowej Republiki. Chcieliby zostać szturmowcami na zawsze. Osiedliby w najdalszym zakątku galaktyki, stworzyli własne państwo i zawiązali własną rebelię”.

Filmowy powrót Dartha Maula. Nowa adeptka ciemnej strony

Kolejnym istotnym elementem trylogii Lucasa był powrót kultowego antagonisty „Mrocznego widma”. Rolę centralnego czarnego charakteru epizodów VII-IX miał objąć sam Darth Maul, którego do życia przywrócono jeszcze w animowanym serialu „Wojny klonów”. Były uczeń Sidiousa miał wykorzystać chaos pomiędzy różnymi rywalizującymi z sobą organizacjami w galaktyce i objąć przywództwo nad przestępczymi kartelami. „Gangsterzy, pokroju Huttów, wykorzystaliby sytuację” – tłumaczy Lucas. „Kluczową postacią w tym wszystkim byłby Darth Maul (...) To on połączyłby z sobą wszystkie gangi. Najpierw przedstawilibyśmy go jako postać z cybernetycznymi nogami, jak pająka. Później otrzymałby metalowe nogi i stałby się nieco większy. Trochę jak superbohater”.

Twórca Sagi Skywalkerów kontynuował: „Darth Maul miał swoją padawankę, Darth Talon, która pojawiła się w komiksach. To ona miała pełnić rolę nowego Dartha Vadera i większość scen akcji miała wiązać się właśnie z nią. Z kolei Maul miał stać się kimś w rodzaju ojca chrzestnego tego uniwersum. Po upadku Imperium to właśnie on przejąłby wszystko.”

Misja Luke'a Skywalkera. Powrót wielu Jedi ocalałych po Rozkazie 66


Na łamach „Star Wars Archive” najciekawiej George Lucas opowiedział o misji odbudowania zakonu Jedi, podjętej przez Luke'a Skywalkera. Z jego wypowiedzi wynika, że bohater Marka Hamilla miał odnaleźć innych rycerzy ocalałych po czystce zakonu w epizodzie III.

„Całość rozpoczęłaby się kilka lat po Powrocie Jedi. Dość szybko ustanowilibyśmy, że funkcjonuje tu coś w rodzaju półświatka ze szturmowcami-buntownikami. Tymczasem Luke próbuje odtworzyć zakon. Rozsyła wici po galaktyce. Spośród 100 tysięcy Jedi pozostało ich może 50 albo 100. Muszą zacząć więc tak naprawdę od nowa. Luke musi odnaleźć dwu- i trzylatków, których wytrenuje na pierwszych nowych Jedi”.


To Leia, a nie Anakin Skywalker miała okazać się Wybrańcem


Nowe filmy miały potwierdzić, że to ostatecznie nie Anakin Skywalker był postacią, której w proroctwach Jedi pisane było przywrócenie równowagi Mocy. Wybrańcem miała okazać się jego córka Leia. „Te filmy opowiedziałyby o tym, jak Leia – no bo kto inny miał okazać się nowym liderem? – próbuje odbudować Republikę. Trzeba było ciężkiej pracy, by uwolnić ją spod wpływu gangsterów. To była główna część historii. Pod jej koniec Luke miał odtworzyć większość zakonu, a jednocześnie dostalibyśmy pełnoprawne ustanowienie Nowej Republiki, z Leią, senator Organą, obejmującą rolę Najwyższej Kanclerz. To ona miała okazać się Wybrańcem”.
https://filmozercy.com/wpis/tak-miala-w ... edi-i-leia
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1833 Post autor: lis23 » pt sie 04, 2023 12:49 pm

Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss w "The Acolyte":

https://www.gry-online.pl/newsroom/the- ... rs/zc260d0
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1834 Post autor: lis23 » wt wrz 05, 2023 10:16 am

Ponoć będą bardzo duże opóźnienia, jeśli idzie o seriale Star Wars:

„Skeleton Crew” - zamiast listopada 2023 dopiero listopad 2024
„The Acolyte” i „Andor” sezon 2 ponoć dopiero w 2025 wraz z kolejnym sezonem „The Mandalorian”,czyli cały 2024 będzie praktycznie pusty a jak dodamy do tego jeszcze obsuwy Marvela to robi się na prawdę nieciekawie.

https://filmozercy.com/wpis/kryzys-w-ha ... opoznienia
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1835 Post autor: lis23 » pn wrz 25, 2023 13:59 pm

Nowe plakaty do sequeli:

Obrazek

Oryginalny plakat do "Przebudzenia Mocy" był bardzo fajny, pozostałe dwa już były słabe.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1836 Post autor: Wojteł » pn wrz 25, 2023 14:45 pm

To nie są fanowskie przeróbki?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1837 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 25, 2023 15:34 pm

Czyżby kolejny projekt Star Wars, tym razem ten od Waititi padł:
https://naekranie.pl/aktualnosci/star-w ... 1695200100

Ale jest jeszcze Trylogia Riana Johnsona jakby co. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#1838 Post autor: qnebra » wt wrz 26, 2023 22:03 pm

W kolejce czeka trylogia od Benioffa i Weissa, premiera tuż za rogiem

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1839 Post autor: lis23 » ndz paź 01, 2023 12:05 pm

Waititi ma ponoć problem ze scenariuszem ale Jego film nie ma, chyba wyznaczonej daty premiery, więc może sobie przy nim dłubać. Jako pierwszy ma być film o Zakonie Jedi Rey i ten finał uniwersum Filoniego.

Plakaty mogą być fanowskie ale news opisywał je jako nowe wersje ;)

Lucas wypowiedział się na temat, jak się czół sprzedają min. markę Star Wars:
W 2012 roku miałem 69 lat. W mojej głowie zrodziły się pytania: «Czy mam zamiar zajmować się tym do końca życia? Czy zamierzam ponownie przez to przechodzić?». Ostatecznie zdecydowałem, że wolę poświęcić się mojej córce i chwilę pocieszyć się życiem.
Spędziłem 40 lat życia na tworzeniu Gwiezdnych wojen. Porzucenie tego było bardzo, bardzo bolesne. Jednak była to właściwa decyzja.
https://www.gry-online.pl/newsroom/twor ... yl/za26c87
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1840 Post autor: lis23 » pt paź 20, 2023 09:41 am

Matthew Vaughn, reżyser serii "King'sman" i "X Men, Pierwsza Klasa" o Star Wars"
Żartowałem, mówiąc kiedyś, że chciałbym wrócić do cudzych postaci i innych marek. Ale teraz
może bym to zrobił, gdyby chcieli zrestartować Gwiezdne wojny, opowiedzieć znowu historię Skywalkerów. Powiedziałem: „Hej, to byłoby interesujące”. Dla mnie to musi być coś odważnego i odmiennego.
Powiedzieli, że nie można tego zrobić. Pomyślałem sobie: „Było trzech Spider-Manów i Bondów, o czym ty mówisz. Dlaczego to nie może się zdarzyć?”. Nie śledzę Gwiezdnych wojen, ale zrobiłbym coś wielkiego, odważnego i ze wspaniałymi bohaterami. Chcę zobaczyć Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo i Chewiego robiących swoje. Nie jakichś dalekich kuzynów. Kogo to obchodzi?
https://www.gry-online.pl/newsroom/rezy ... wa/z127080

Gdzieś była już sugestia, że Disney / Lucasfilm mogą zrestartować Gwiezdne Wojny, ja jestem na tak - tzn. niech zrobią odrębne uniwersum, coś a la obecne Legendy i niech zaczną od nowa, czyli od Epizodu I, albo niech zatrudnią młodych aktorów do roli Luke'a, Hana i Lei i zaczną inaczej opowiadać wydarzenia po "Powrocie Jedi".
Ahsoka pokazała, jak problematyczne są postacie, które powstały przed lub po ujednoliceniu kanonu bo np. Ahsoki nie było w książkach opisujących wydarzenia po "Powrocie Jedi" bo nie została jeszcze wymyślona a Thrawn musiał zostać zmieniony.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Star Wars

#1841 Post autor: SotJ » ndz paź 22, 2023 12:42 pm

Średnio podoba mi się ten pomysł, zresztą już przebudzenie mocy drugi raz odpowiadało praktycznie te samą historię, trzecie podejście to już o rws za dużo.

Swoją drogą, przynajmniej dla mnie, siłą tego uniwersum była jego spójność. Wiadomo, co jakiś czas nowszy film serial lub książka coś retro aktywnie zmieniały, ale mniej więcej trzymało się to kupy i jeśli ktoś odczuwał taką potrzebę to mógł się dowiedzieć co się działo za kulisami większych wydarzeń.

Te plotki w sumie potwierdzają hak bardzo Disney nie ma pomysłu na to uniwersum. Przecież nie tak dawno temu wyrzucili na śmietnik stare EU żeby opowiadać nowe historie. Powołali nawet grupę mająca czuwać jad spójnościa całości. To śmieszne że po kilku latach tworzenia znaleźli się w tak czarnej dziurze, że pojawia się pomysł zaorania całości i zaczęcia od nowa. Oceniając na podstawie tego co powstało od 2015 nie mam zbyt wielkich nadziei odnośnie jakości takiego rebootu.

No nic, pożyjemy zobaczymy. Liczę na to, ze może chociaż jak w przypadku rings of power zatrudnią utalentowanego kompozytora i powstanie album kub dwa ze świetną muzyką.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1842 Post autor: Wojteł » ndz paź 22, 2023 12:51 pm

Coppola miał z 10 lat temu pomysł, żeby robić remake ojca chrzestnego z Johnnym Deppem, na szczęście ktoś mu to chyba wybił z głowy. Pomysł z remakiem Star Wars jest chyba jeszcze gorszy.
Przecież nie tak dawno temu wyrzucili na śmietnik stare EU żeby opowiadać nowe historie. Powołali nawet grupę mająca czuwać jad spójnościa całości. To śmieszne że po kilku latach tworzenia znaleźli się w tak czarnej dziurze, że pojawia się pomysł zaorania całości i zaczęcia od nowa. Oceniając na podstawie tego co powstało od 2015 nie mam zbyt wielkich nadziei odnośnie jakości takiego rebootu.
Też mnie to śmieszy, ale tak to jest, jak się usuwa to, co było, nie po to, żeby opowiedzieć jakąś konkretną historię i żeby stary kanon w niej nie przeszkadzał, tylko żeby każdy twórca mógł sobie opowiadać takie historie, jakie mu się przyjdą do głowy, bez uprzednio ustalonego planu. Widać na każdym kroku, że nie planują tego odgórnie, Ahsoka już chyba w 3 różnych punktach czasowych miała umrzeć, ale Filoni za każdym razem odstawia coś takiego, żeby ją ocalić. Niby mają tam story group, które czuwa nad spójnością kanonu, ale mam wrażenie, że polscy posłowie uczciwiej pracują na swoje pieniądze niż Pablo Hidalgo.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1843 Post autor: lis23 » ndz paź 22, 2023 14:14 pm

SotJ pisze:
ndz paź 22, 2023 12:42 pm
Średnio podoba mi się ten pomysł, zresztą już przebudzenie mocy drugi raz odpowiadało praktycznie te samą historię, trzecie podejście to już o rws za dużo.

Swoją drogą, przynajmniej dla mnie, siłą tego uniwersum była jego spójność. Wiadomo, co jakiś czas nowszy film serial lub książka coś retro aktywnie zmieniały, ale mniej więcej trzymało się to kupy i jeśli ktoś odczuwał taką potrzebę to mógł się dowiedzieć co się działo za kulisami większych wydarzeń.

Te plotki w sumie potwierdzają hak bardzo Disney nie ma pomysłu na to uniwersum. Przecież nie tak dawno temu wyrzucili na śmietnik stare EU żeby opowiadać nowe historie. Powołali nawet grupę mająca czuwać jad spójnościa całości. To śmieszne że po kilku latach tworzenia znaleźli się w tak czarnej dziurze, że pojawia się pomysł zaorania całości i zaczęcia od nowa. Oceniając na podstawie tego co powstało od 2015 nie mam zbyt wielkich nadziei odnośnie jakości takiego rebootu.

No nic, pożyjemy zobaczymy. Liczę na to, ze może chociaż jak w przypadku rings of power zatrudnią utalentowanego kompozytora i powstanie album kub dwa ze świetną muzyką.
Przecież to jest pomysł Vaughna a nie Disneya, to Jego marzenie, jak według Niego powinny wyglądać Gwiezdne Wojny i Sam przyznał, że nie śledził tematu ;)
Akurat w EU był bajzel bo każdy autor dodawał coś od siebie bez konsultacji z innymi a Lucas chyba i tak tego nie uznawał bo gdyby powstała trzecia trylogia od Lucasa to też z Jego fabułą i bez uwzględniania książek i komiksów.
Na pewno teraz jest spójniej niż w EU bo wtedy, filmy sobie, książki i komiksy sobie a gry też sobie, teraz wszystko jest w jednym kanonie i musi być chyba zgoda, żeby coś tam umieścić i nikt nie może sobie działać na własną rękę, jak w EU.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1844 Post autor: lis23 » wt lis 21, 2023 20:43 pm

Dave Filoni został dyrektorem kreatywnym uniwersum Star Wars, czyli mają już swojego Kevina ;)

https://filmozercy.com/wpis/wielkie-zmi ... kreatywnym
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1845 Post autor: Mystery » wt lis 21, 2023 21:29 pm

lis23 pisze:
wt lis 21, 2023 20:43 pm
Dave Filoni został dyrektorem kreatywnym uniwersum Star Wars, czyli mają już swojego Kevina ;)

https://filmozercy.com/wpis/wielkie-zmi ... kreatywnym
Nie do końca, bo Kevin nie ma na karku Kennedy.

ODPOWIEDZ