Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1501 Post autor: MichalP » sob kwie 13, 2019 06:21 am

Wojteł pisze:
sob kwie 13, 2019 04:40 am
Po scenie z lustrem w TLJ, jestem pewien, że Rey jest matką Rey.
fragment jakiegos specjalnego treningu dla Rey
Czego?
Trening - cwiczenie, Jedi Training, cos jak Luke na Dagobah. Tylko, ze on robil fikolki nad korzeniami i podnosil kamienie a ona przeskakuje przez Tie Fightery.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1502 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 09:43 am

:mrgreen:
Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1503 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2019 09:46 am

Dajcie spokój, przecież to już nie jest film, to czysty produkt. Spece od marketingu odhaczyli wszystkie punkty z listy, które powinny się w tym znaleźć (a przynajmniej w trailerze), żeby fani byli zadowoleni i żeby się sprzedało, razem z tonami popcornu w multipleksach. Reklamy proszku do prania mają więcej artystycznej wartości jak to. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1504 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 09:56 am

urzekli moje serduszko śmiechem imperatora i resztkami gwiazdy śmierci :cry:
umio w trailery, skurwiele...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1505 Post autor: lis23 » sob kwie 13, 2019 13:32 pm

Obrazek

Czy to jest Nathan Drake? ;)
Mam nadzieję, że Poe będzie miał tym razem więcej do roboty + nadawałby się do "Uncharted".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1506 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 14:19 pm

Rey jest bękartem Imperatora, czuję to 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1507 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 13, 2019 14:49 pm

@Koper
Koper pisze:
sob kwie 13, 2019 09:46 am
Dajcie spokój, przecież to już nie jest film, to czysty produkt. Spece od marketingu odhaczyli wszystkie punkty z listy, które powinny się w tym znaleźć (a przynajmniej w trailerze), żeby fani byli zadowoleni i żeby się sprzedało, razem z tonami popcornu w multipleksach. Reklamy proszku do prania mają więcej artystycznej wartości jak to. :P

I następny post będący dokładnie potwierdzeniem Twojej tezy:

@Adam
Adam pisze:
sob kwie 13, 2019 09:56 am
urzekli moje serduszko śmiechem imperatora i resztkami gwiazdy śmierci :cry:
umio w trailery, skurwiele...

Czyli nostalgiczne punkty odhaczone, bo Imperator, bo Gwiazda Śmierci, #rememberstarwars a i jeszcze Lando był. Sorry Adam, ale ja się już nie dziwię dlaczego nie możemy mieć ładnych filmowych rzeczy :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1508 Post autor: lis23 » sob kwie 13, 2019 15:33 pm

Koper pisze:
sob kwie 13, 2019 09:46 am
Dajcie spokój, przecież to już nie jest film, to czysty produkt. Spece od marketingu odhaczyli wszystkie punkty z listy, które powinny się w tym znaleźć (a przynajmniej w trailerze), żeby fani byli zadowoleni i żeby się sprzedało, razem z tonami popcornu w multipleksach. Reklamy proszku do prania mają więcej artystycznej wartości jak to. :P
Niespodzianka, KAŻDY film, wchodzący w skład dużej franczyzy jest produktem nastawionym na zysk. NIKT nie chce, żeby ich film się nie sprzedał. Czasami piszecie tak, jakby twórcy filmów z lat 70-tych czy 80-tych byli altruistami, nic z tych rzeczy, Oni też chcieli zarobić, tylko proces tworzenia filmów był wtedy inny. Dzisiaj, niestety, na wszystko jest plan i twórcy muszą się zmieścić w sztywnych ramach narzuconych przez studio, które ma już wyznaczony rok, miesiąc i dzień premiery filmu, który jest jeszcze na papierze i to jest prawdziwa bolączka dzisiejszego Hollywood.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1509 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 16:32 pm

Wawrzyniec pisze:
sob kwie 13, 2019 14:49 pm
Czyli nostalgiczne punkty odhaczone, bo Imperator, bo Gwiazda Śmierci, #rememberstarwars a i jeszcze Lando był.
Nie. Nie dlatego mnie jara trailer. Dlatego, że NIE przypuszczałem, tak jak nikt na świecie spoza crew, że można pójść w tą stronę, że Imperator żyje. I że można dać taki niejednoznaczny tytuł filmu - na pewno najciekawszy ze wszystkich trylogii sagi. I to mnie intryguje. Jak to rozkminią. I to, że prezes Disneya powiedział, że koniec z filmami z tego uniwersum na dłuższy czas, więc to będzie zamknięcie histori fabularnych, a nie robienie kolejnych historyjek.

Powrót do Imperatora daje bardzo duże pole do popisu, i jest to ruch, którego nikt się nie spodziewał. Nikt. Do tego nawet największy hejter nie będzie miał argumentów na zbicie tego, że Lucasarts umie w trailery najlepiej ze wszystkich. Po prostu. ALE to wciąż aż i tylko trailer KTÓRY jednak daje OGROMNE pole do popisu i domysłów, większe niż teasery dwóch poprzednich. Odsyłam do tekstu A.Siennicy - https://naekranie.pl/artykuly/gwiezdne- ... tar-wars-9
Sorry Adam, ale ja się już nie dziwię dlaczego nie możemy mieć ładnych filmowych rzeczy :P :wink:
Możemy mieć, co udowadnia wszystkim najdobitniej Marvel.

Twoim problemem jest to, że hejtujesz nowe Star Warsy dla samego hejtowania. Oczywiście, gdyby nowy film robił Nolan, to nagle by się okazało, że to jest część najlepsza i nawet lepsza od Imperium Kontratakuje - ale ponieważ robi ktoś nie po Twojej myśli, i nie po Twojej mysli co do kierunku historii, to jest jak jest. Ale już zostawmy to teraz, chodzi tylko o przykład. Twoje przeżywanie dojenia krowy jest symbolem absurdalnego hejterstwa dla samego hejtowania.

Każde odgrzewanie kotleta w każdej franczyzie to jechanie na nostalgii. Ale można to robić dobrze, co pokazano niejednokrotnie w rożnych franczyzach. W Star Warsach nowych też. Nie ma filmów idealnych. Trzecia Trylogia też nie jest idealna. 20 lat temu Lucas sam odgrzał kotleta dla kasy i co? I ludzie przeżyli, nawet Christiansen przeżył, którego grę aktorską w całej Drugiej Trylogii przebijają nawet całkowicie cyfrowe stworki z trzeciego planu Trzeciej Trylogii, nie mające w tych filmach żadnej kwestii dialogowej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1510 Post autor: Kaonashi » sob kwie 13, 2019 16:50 pm

Adam pisze:
sob kwie 13, 2019 16:32 pm
Wawrzyniec pisze:
sob kwie 13, 2019 14:49 pm
Czyli nostalgiczne punkty odhaczone, bo Imperator, bo Gwiazda Śmierci, #rememberstarwars a i jeszcze Lando był.
Nie. Nie dlatego mnie jara trailer. Dlatego, że NIE przypuszczałem, tak jak nikt na świecie spoza crew, że można pójść w tą stronę, że Imperator żyje.
Powrót do Imperatora daje bardzo duże pole do popisu, i jest to ruch, którego nikt się nie spodziewał.
Odkurzenie trupa imperatora jest dużo mniej szokujące niż zrobienie głupkowatej komedii z The Last Jedi. Przecież to tylko gra nostalgią, come on.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1511 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 16:52 pm

MichalP pisze:
sob kwie 13, 2019 06:21 am
Wojteł pisze:
sob kwie 13, 2019 04:40 am
Po scenie z lustrem w TLJ, jestem pewien, że Rey jest matką Rey.
fragment jakiegos specjalnego treningu dla Rey
Czego?
Trening - cwiczenie, Jedi Training, cos jak Luke na Dagobah. Tylko, ze on robil fikolki nad korzeniami i podnosil kamienie a ona przeskakuje przez Tie Fightery.

Rey i trening? Nie rozumiem. JJ Abrams i Rian Johnson tym bardziej nie.
Spoiler:
Dlatego, że NIE przypuszczałem, tak jak nikt na świecie spoza crew, że można pójść w tą stronę, że Imperator żyje.
Trailer: trzy sekundy śmiechu imperatora na sam koniec
Adam: OMG IMPERATOR ŻYJE 100% CONFIRMED TO NIE MA OPCJI ŻEBY TO BYŁ JAKIŚ HOLOGRAM CZY DUCH O CIUUUL ALE BEDZIE


Swoją droga, nie wiem, co mnie bardziej śmieszy: to, że ten zwiastun idzie prawie beat by beat po zwiastunie do TFA (pokazanie szczątków obiektów z imperium (co jest o tyle zabawniejsze, że przecież ROTJ wyraźnie pokazuje, ze druga gwiazda śmierci rozjebałą się na iskierki), wybór muzyki i jeszcze pare innych rozwiązań wizualnych), czy to, że już sam teaser jest napakowany odrzuconymi concept artami z TFA, czy może to, że każdy film próbuje odwrócić to, co zrobił poprzedni i reżyserzy sobie nawzajem pokazują wielkiego faka kolejnymi ujęcami.

>patrz Lucas, wal się z prequelami, pacz jaki nasz nowy vader ma hełm
>co? Nowy Vader? Pojebało cię, JJ? Pacz Abrams, jak mam cię w dupie, pacz jak Kylo hełm rozwala
>To ja mam cię w dupie bardziej, patrz jak ten hełm teraz skleja na kosmiczny super glue

to samo z mieczem Skywalkera.
Ostatnio zmieniony sob kwie 13, 2019 16:59 pm przez Wojteł, łącznie zmieniany 1 raz.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1512 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 16:58 pm

Wojteł pisze:
sob kwie 13, 2019 16:52 pm
Adam: OMG IMPERATOR ŻYJE 100% CONFIRMED TO NIE MA OPCJI ŻEBY TO BYŁ JAKIŚ HOLOGRAM CZY DUCH O CIUUUL ALE BEDZIE
panie, a czyta internety ? Przeciez po panelu w wywiadzie JJ potwierdził, że Imperator jest w tym filmie, i nie jest to tylko zagrywka pod trailer :roll: Wszystko jest na Yt.
A Imperator wcale nie musi być trupem - wystarczy wspomnieć jak mówił o swoim mistrzu Plegiusie który umiał oszukać śmierć, więc przejął nauki i też to umie.

dlatego właśnie tytuł filmu i powrót tej postaci jest tak intrygujący.

ale skleroze macie już panie, może też z hejterstwa :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1513 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:02 pm

No nie wiem czy wiesz, ale to, że był na planie, to wcale nie dowodzi, że żył.

Mógł przyjechać:

-nagrać scenę retrospekcji
-nagrać scenę, w której jest hologramem
-nagrać scenę, w której jest widmem mocy czy czymś takim
-wpaść na herbatkę. Żaden dowód że żyje.
A Imperator wcale nie musi być trupem - wystarczy wspomnieć jak mówił o swoim mistrzu Plegiusie który umiał oszukać śmierć.

skleroze macie już panie.
Jak ktoś tu ma sklerozę, to chyba tylko ludzie, którzy przez trzy lata kręcili hype wokół Snoke'a mówiąc, że on na pewno jest mistrzem Palpatine'a i potrafił oszukać śmierć, a potem dostali wielkiego faka od Riana Johnsona w tym temacie. Więc tyle jeśli chodzi o fanowskie teorie, nie warto się nimi podpierać, bo albo Disney znowu będzie chciał "subvertować expectację", albo zrobić coś tak głupiego, że nikt przy zdrowych zmysłach by na to nie wpadł :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1514 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 13, 2019 17:03 pm

Kaonashi pisze:
sob kwie 13, 2019 16:50 pm
Adam pisze:
sob kwie 13, 2019 16:32 pm
Wawrzyniec pisze:
sob kwie 13, 2019 14:49 pm
Czyli nostalgiczne punkty odhaczone, bo Imperator, bo Gwiazda Śmierci, #rememberstarwars a i jeszcze Lando był.
Nie. Nie dlatego mnie jara trailer. Dlatego, że NIE przypuszczałem, tak jak nikt na świecie spoza crew, że można pójść w tą stronę, że Imperator żyje.
Powrót do Imperatora daje bardzo duże pole do popisu, i jest to ruch, którego nikt się nie spodziewał.
Odkurzenie trupa imperatora jest dużo mniej szokujące niż zrobienie głupkowatej komedii z The Last Jedi. Przecież to tylko gra nostalgią, come on.
Ja wiem, że w książkach i komiksach były te klony Palpatine'a itd. Ale ja nie lubię w filmach tego motywu przywracania martwych. Jak ktoś zginął to zginął i powinien pozostać martwy. To niech może jeszcze Mace Windu wróci, gdyż w sumie też nie wiemy co się stało z jego ciałem? Tym bardziej, że z takiej perspektywy to cała przepowiednia wybrańca też nabiera nowego znaczenia, a właściwie traci sens, gdyż wynika z tego że Vader/Anakin jednak nie pokonał Sitha, skoro ten dalej sobie gdzieś istniał.

I oczywiście wiem, że świecie Gwiezdnych wojen są duchy, ale jest to naprawdę umiejętność, którą tylko niektórzy posiadają. I wiem niby Imperator mógłby ją posiadać, gdyż Darth Plagueis itd. Ale to tak można to zabijać się i odżywać w nieskończoność.

A Lucas z Epizodami I. II. III. tak odgrzał kotleta, że tłumy ludzi zaczęły płakać i krzyczeć, że to nie wygląda jak Star Wars, gdyż nie ma tych samych statków, nie wygląda jak film z lat 70ych i 80tych itd. Debata o jakoś prequeli to osobna debata, ale to jednak była jakaś historia mająca ręce i nogi.
I co dla wielu może być szokiem, ale jedna część łączyła się z drugą. :shock: I nawet działy się tam tak niemożliwe rzeczy, że jak np. Anakin stracił prawą rekę w Epizodzie II. to w III. miał mechaniczną rękę i ona dalej była po prawej stronie. :shock: :shock: :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1515 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:05 pm

może też z hejterstwa :P
Bo nie podobają mi się niespójne z poprzednimi częściami a nawet same ze sobą filmy z milionem plot holi i żenujących żarcików? Ok, w takim razie jestem hejterem.

BTW, jesteś chyba jedynym człowiekiem na ziemi, któremu się ten tytuł podoba. To nawet najwięksi fapownicy tego zwiastuna na niego narzekali.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ