Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1561 Post autor: Wojteł » sob sie 24, 2019 19:45 pm

Na D23 ponoć pojawił się klip z
Spoiler:
Zaprezentowano też oficjalny plak EIX
Spoiler:
Tego Palpatine'a to chyba z rebelsów wycięli
Spoiler:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1562 Post autor: Kaonashi » ndz sie 25, 2019 22:35 pm

To nie jest jakiś fan-art? Przecież on w ogóle nie jest podobny do Palpatine'a. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1563 Post autor: Wojteł » pn sie 26, 2019 11:44 am

Nope, to oficjalka. Ktoś na necie robił porównanie z figurką Palpatine'a, więc chyba McDiarmidowi serio się nie chciało stawiać na zdjęcia. Nie wiem, może powiedział, że jak ma znowu 8 godzin siedzieć w charakteryzatorni dla jednego zdjecia, to on to pierdoli i niech se wezmą jakiś stary skan 3D jego twarzy? :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Star Wars

#1564 Post autor: dougan » pn sie 26, 2019 14:57 pm

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1565 Post autor: lis23 » pn sie 26, 2019 17:11 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1566 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 26, 2019 17:45 pm

W Disney Lucasfilm widać zawsze musi być jakaś równowaga: Puszczą dobry zwiastun The Mandalorian, to wręcz w tym samym czasie wyjeżdżają z tym okropnym plakatem z animowanym Palpatinem. Pojawia się wieść o serialu z Obi-Wan Kenobim z Ewanem McGregorem, to chcę się trochę fanbojskie serduszko pocieszyć, to jednocześnie przypominają, że powstaje trylogia Riana Johnsona i tych idiotów od Gry o Tron. Zapowiada się "Mroczna Rey", tylko po to, aby od razu wytłumaczyć, że to tylko wizja.
Czasami można odnieść wrażenie, jakby się sami sabotowali.

Co do tego zwiastuna, to nie ma co wiele mówić, gdyż raczej najbrutalniejsze z perspektywy filmu ze Star Wars w tytule jest, że nie budzi on większych emocji. Jest parę ładnych ujęć, ale te to nawet The Last Jedi miało, jak dla przykładu manewr Holdo. Wyglądało to ładnie, ale jednocześnie było głupie i niszczące zasady tego świata. A ujęcie z Niszczycielami to mi się najmniej podobało, gdyż wchodzi ono w zasadę: WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ!!! Ale jak już pojawiają się pytania, że tak potężna flota, sobie gdzieś tam czekała, to czemu nie wykorzystano jej wcześniej? Ba, skoro Imperator miał taką flotę, czemu nie użył jej przy Bitwie o Endor? Nie wspominając, że pojawia się kolejna bolączka tej trylogii, a mianowicie akcja dzieje się wiele lat po Powrocie Jedi, a rozwój technologiczny się zatrzymał. Wiem, że to już geekowskie narzekanie, ale wystarczy sobie popatrzeć na różnicę z Niszczycielami między Zemstą Sithów, a Nową Nadzieją. A tutaj też jakieś 20/30 lat minęło i co mamy kilkudziesięcioletnie Gwiezdne Niszczyciele jako super zagrożenie. To trochę tak jakby podczas II wojny światowej korzystano ze sprzętu z I wojny światowej. Tylko, aby było straszniej, to byłoby go kilkakrotnie więcej.

I na koniec to mnie jeszcze zastanawia początek gdzie mamy typowe "Remember Star Wars?". Tylko dlaczego zrobili to w kolejności jak filmy powstawały, a nie w kolejności filmowych wydarzeń, czyli od I Epizodu do VI? Chociaż przynajmniej dobrze, że już nie ignorują istnienie prequeli.
I na koniec jako fanboj Zemsty Sithów muszę wrzucić to. Według mnie to teaser idealny łączący obie trylogię, ale także pod względem emocji, doboru muzyki, ujęć itd. Pamiętam jak się ekscytowałem, kiedy się ukazał:


youtu.be/opfJIo__ANQ
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1567 Post autor: lis23 » pn sie 26, 2019 18:10 pm

Ja mam wrażenie, że za bardzo utknęli w czasach Imperium i w stylistyce Starej Trylogii, bo nowa stylistyka się jakoś nie przyjęła i zamiast brać to co najlepsze ze starej i z nowej trylogii, to czerpią tylko ze starej + zbyt mocno eksploatują erę rządów Imperium i czasy sprzed "Nowej Nadziei", a nie dają nic, poza komiksami, z czasów po "Powrocie Jedi". Nie ciekawią mnie za bardzo powroty do czasów Imperium, do Obi-Wana, ja chcę zobaczyć, co było dalej, później.

Zła Rey na pewno będzie wizją ( podobnie jak wizja Vadera w jaskini ) lub klonem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1568 Post autor: Wojteł » pn sie 26, 2019 20:39 pm

Wyglądało to ładnie, ale jednocześnie było głupie i niszczące zasady tego świata. A ujęcie z Niszczycielami to mi się najmniej podobało, gdyż wchodzi ono w zasadę: WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ!!! Ale jak już pojawiają się pytania, że tak potężna flota, sobie gdzieś tam czekała, to czemu nie wykorzystano jej wcześniej? Ba, skoro Imperator miał taką flotę, czemu nie użył jej przy Bitwie o Endor? Nie wspominając, że pojawia się kolejna bolączka tej trylogii, a mianowicie akcja dzieje się wiele lat po Powrocie Jedi, a rozwój technologiczny się zatrzymał. Wiem, że to już geekowskie narzekanie, ale wystarczy sobie popatrzeć na różnicę z Niszczycielami między Zemstą Sithów, a Nową Nadzieją. A tutaj też jakieś 20/30 lat minęło i co mamy kilkudziesięcioletnie Gwiezdne Niszczyciele jako super zagrożenie. To trochę tak jakby podczas II wojny światowej korzystano ze sprzętu z I wojny światowej. Tylko, aby było straszniej, to byłoby go kilkakrotnie więcej.
Biorąc pod uwagę, że to są krążowniki Imperium a nie First Order (są podobne, ale jednak sie trochę różnią), to albo jest to dalsza część tej wizji Rey, albo wyjdzie jakiś twist z połową Imperium hibernującą trzy dekady na nieznanych regionach, która wraca pod wodzą Thrawna czy coś (rzeczy hintowane w książkach i Rebelsach)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1569 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 27, 2019 16:22 pm

Nawet jak to było w książkach to dla mnie to jest głupie. Kilkaset statków z milionową załogą sobie po prostu czekała? Chociaż takie spoilery i plotki odnośnie fabuły słyszałem, więc to może być prawda.

A w ogóle choć wiem, że pewnie to nie J.J. Abrams montował ten zwiastun, to jednak w tym chaotycznym zlepku czuję jego ducha. Postaram się to wytłumaczyć, przy czym wiem, że to trochę nieładne. Gdyż nie znając człowieka osobiście i wyłącznie na podstawie jego filmów i wypowiedzi tworzę jego psychologiczny portret, który nie musi być pozytywny.

Ale do rzeczy, czasami odnoszę wrażenie, że dla J.J. Abramsa Gwiezdne wojny są bardzo przedmiotowe. Odnoszę wrażenie, że dla niego SW, to Sokół Millennium, to pustynna planeta, to kantyna, to TIE-Fighters itd. Czyli ogólnie RZECZY. Pewne przedmioty, narzędzia, które składają się na ten świat. I trochę odnoszę wrażenie, że te rzeczy przysłaniają mu historię. Nie twierdzę, że ja wiem czym są Gwiezdne wojny i jak je należy interpretować, do nich podchodzić. I wiadomo strona wizualna jest ważna, ale jednak historia była dla mnie najważniejsza i najciekawsza i to ona mnie wciągnęła, zauroczyła.
I tak ten zlepek scen z wszystkich filmów nie ma żadnej siły, gdyż nie łączą się one w jakąś emocjonalną całość. To bardziej to przedmiotowe i powierzchowne patrzenie, gdzie jak Gwiezdne wojny, to musi być Sokół Millenium, Gwiazda Śmierci, Boba Fett był cool, a z preqeuli lubimy Dartha Maula.
Oczywiście to moje gdybanie, ale szczerze to nawet jak tak J.J. postrzega Gwiezdne wojny, to nie jestem jakoś wściekły, zły na niego, a bardziej jest mi go żal i przykro, że widzi tylko ładne opakowanie, a nie dostrzega co jest w środku. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1570 Post autor: Wojteł » wt sie 27, 2019 16:40 pm

Wawrzyniec pisze:
wt sie 27, 2019 16:22 pm
Nawet jak to było w książkach to dla mnie to jest głupie. Kilkaset statków z milionową załogą sobie po prostu czekała? Chociaż takie spoilery i plotki odnośnie fabuły słyszałem, więc to może być prawda.
Nie po prostu czekała, tylko zbierała siły, albo nie była w stanie wrócić. W końcu to NIEZNANE regiony, może mieli problemy z nawigacją?
Spoiler:

Wawrzyniec pisze:
wt sie 27, 2019 16:22 pm
Ale do rzeczy, czasami odnoszę wrażenie, że dla J.J. Abramsa Gwiezdne wojny są bardzo przedmiotowe. Odnoszę wrażenie, że dla niego SW, to Sokół Millennium, to pustynna planeta, to kantyna, to TIE-Fighters itd. Czyli ogólnie RZECZY. Pewne przedmioty, narzędzia, które składają się na ten świat. I trochę odnoszę wrażenie, że te rzeczy przysłaniają mu historię.
To wychodzi na to, że ma takie samo myślenie, jak Maras. A skoro dwie tak wielkie postaci się w tym aspekcie zgadzają, to to musi być prawda :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1571 Post autor: lis23 » wt sie 27, 2019 22:57 pm

Swoją drogą, mogliby pójść ze SW drogą Marvela i robić wysokobudżetowe seriale o postaciach z nowej trylogii, min. o tak niewykorzystanej postaci, jak Poe.
Luke, Han,Leia, Chewie, nawet R2-D2 i C3-PO to bohaterowie na 40 lat, a ta nowa ekipa ma zniknąć po E IX? Disney całkowicie zamknie sobie drzwi do potencjalnych kontynuacji?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1572 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 30, 2019 13:01 pm

Czas wydarzeń serii o Obi-Wanie został potwierdzony: 8 lat po Zemście Sithów, 11 przed Nową Nadzieją.
https://comicbook.com/starwars/2019/08/ ... -mcgregor/

To teraz tylko pytanie, czy będą to chcieli jakoś powiązać z Solo i postacie z tego filmu będą się pojawiały? Nie wspominając, czy pojawi się Liam Neeson czy Joel Edgerton?

Ojoj, czyżbym wykazywał zainteresowanie?...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1573 Post autor: lis23 » ndz wrz 01, 2019 14:21 pm

Opis fabuły E IX:
Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams ponownie łączą siły, by zabrać widzów na epicką przygodę do odległej galaktyki wraz z filmem Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. Wciągająca konkluzja Sagi Skywalkerów, w której narodzą się nowe legendy, a finałowa bitwa o wolność dopiero nadejdzie. Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie trafi do amerykańskich kin 20 grudnia.
https://naekranie.pl/aktualnosci/gwiezd ... 1567333889
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Star Wars

#1574 Post autor: DanielosVK » ndz wrz 01, 2019 16:20 pm

No niezły opis fabuły. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1575 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 01, 2019 20:23 pm

Może jakieś spoilery dla bezpieczeństwa dać?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ