Desperate Housewives

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

Desperate Housewives

#1 Post autor: Marcin Bensz » sob maja 13, 2006 22:21 pm

Pewnie niektórzy z Was się lekko skrzywią na ten temat. Co ten nez tutaj wypisuje... Otóż zachęcony pół roku temu recenzją serialu w Przekroju postanowiłem zaryzykować 40 minut czasu i zobaczyć, czym jest ten serial. Będąc świeżo po obejrzeniu pierwszego sezonu LOST miałem bardzo małe nadzieje, aby ten serial był w stanie dorównać bohaterom z "bezludnej" wyspy.

Serial, ku mojemu zdziwieniu, wciągnął mnie już od pierwszych kilkunastu minut. Problemy z jakimi borykają się główne bohaterki są przedstawione w sposób na tyle ciekawy i niekiedy zabawny, że serial ten stanowi świetne połączenie dramatu, komedii, sensacji i kryminału. W Stanach jest uznawany za fenomen kulturowy.

Serial przedstawia historię pięciu przyjaciółek mieszkających przy tej samej ulicy typowego amerykańskiego przedmieścia. Jedna z nich, Mary Alice Young (Brenda Strong), już w pierwszych minutach odcinka pilotowego popełnia samobójstwo. Później zza grobu komentuje wydarzenia na Wisteria Lane. Przyczyny samobójstwa Mary Alice oraz dziwne zachowanie jej męża Phila i syna Zacha, sprawiają, że pozostała czwórka przyjaciółek postanawia rozwiązać zagadkę.

Pozostałe "zdesperowane kury domowe" to:

- Susan Mayer (Teri Hatcher, znana choćby z serialu Superman), rozwódka, samotnie opiekująca się córką Julie, próbuje poderwać nowego mieszkańca Wisteria Lane, hydraulika Mike'a Delfino, który jednak, jak okazuje się w kolejnych odcinkach, przybył do Fairview zupełnie w innym celu. Konkurentką Susan o względy przystojnego sąsiada jest drapieżna agentka nieruchomości Edie Britt,
- Lynette Lindquist Scavo (Felicity Huffman), matka czwórki niesfornych dzieci, która zrezygnowała dla nich z kariery, przeżywa rozczarowania, próbując ustalić z mężem podział obowiązków,
- Gabrielle Solis (Eva Longoria), była modelka, która dla pieniędzy wyszła za mąż za ciągle zazdrosnego o nią Carlosa, ale jej uwagę przykuwa młody i przystojny ogrodnik John,
- Bree Mason Van De Kamp (Marcia Cross), prawdziwa prefekcjonistka we wszystkim co robi, głęboko religijna ultrakonserwatystka, nie może zrozumieć dlaczego mąż Rex chce ją opuścić, a dzieci w ogóle jej nie szanują.

Serial w polskiej telewizji był emitowany przez stację Polsat. Tutaj należą się wielkie brawa dla dyrekcji programowej Polsatu za to, że serial był emitowany w "ludzkich" godzinach. Jak do tej pory Polsat wyemitował cały pierwszy sezon (23 episody).

Obecnie w Stanach na stacji ABC leci drugi serial, którego następny 15 episod będzie wyświetlony 14 marca. Od jesieni będzie go można oglądać na Polsacie.

ODPOWIEDZ